Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1493 / 1670
(#) Karesz 50 hozzászólása Nov 13, 2018 / 71
 
Megszólalt az előerősítőm és szerintem várakozáson felül jó hangúra sikeredett... de lehet, hogy csak jól illeszkedik a végfokhoz. Szóval, azt gondolom nagyon együtt vannak így együtt.
(#) Karesz 50 hozzászólása Nov 13, 2018 / 12
 
Ennek a rajza is publikus...
(#) Elektro.on válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Ez igen szép igényes munka, gratulálok!
(#) Karesz 50 válasza Elektro.on hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Bubu54 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Ez igen ez szép munka, ilyenből lehetne egy szép cikk is
(#) csibai válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Nagyon sok gyári cucc vehetne példát! Gratula, ez szép.
További jó "bütykölést"!
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
A mekkő szék lábán áll?
(#) kameleon2 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Ha a hangja csak fele olyan szép, mint a külseje - már megérte! Van érzéked a széphez!
(#) Ktulu válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Miért nem használtál mikrovezérlőt?
(#) zsozso72 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Szia!
Famunkát Géza csinálta?
Kívül belül nagyon jót mutat.
Üdv.
(#) sargarigo válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Már ez első bemutatónál is láttam hogy ez valami rendkívüli lesz, természetesen nem csalódtam! Respect!
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018
(#) proli007 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Hello! Gyönyörű! De nincs egy kicsit fahangja? Én egyébként az S alakú rés mögé, valami vékony trombitalemezt tettem volna. De csodás..
(#) janigel válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2018 / 1
 
Nem okozott meglepetést, már a korábbi képek is magukért beszéltek.
Ismétlem magamat, ilyen gyönyörű munkát nem nagyon látni.
Csatlakozom az előttem írt dicséretekhez.
Azért egy kis magyarázatra szorul (kép).

Mi ez.JPG
    
(#) Tomi20 válasza janigel hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Szia

Szerintem egy motoros potméter. Az előttem szólókhoz csatlakozom Én is, nagyon szép munka.
(#) Karesz 50 hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Mindenkinek köszönöm a dicséretet és a mancsokat!
Próbálkozom nagyon nagy tisztelettel és szeretettel közeledni az erősítők felé, mert ez a szívem csücske. Kicsit "szakbarbár" vagyok. Még mindig nem elég jó és nem elég szép.
(#) Karesz 50 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Köszönöm, hogy kicsit irigykedsz. Egyébként figyelemmel követem az írásaid és nagy tisztelőd vagyok. Úgy érzem Te vagy "katt 2". Sőt ez biztos. Sokat tudnék tanulni tőled (is).

És engedd meg, hogy ezúton gratuláljak az áramgenerátoros cikkedhez. Szépen kidolgozott munka volt
(#) Karesz 50 válasza janigel hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Igen, ez motoros poti. Ott van a kapcsolási rajzon.
(Nem nézted meg?)
(#) Karesz 50 válasza zsozso72 hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Nem Géza csinálta a famunkát. Vannak megbízhatóbb jó asztalosok is.
(#) Karesz 50 válasza Ktulu hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Nem tudok mikrovezérlőt programozni és ez már így is marad.
(#) zsozso72 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Azt hiszem erről én is tudnék mesélni, úgy hogy valamikor én is abból éltem, A Géza gyerekkori barátom, illetve én hittem.
Nagyon szép kivitelezés jól átgondolt és hozza a tőled megszokott színvonalat. És ha megengedsz még egy számomra érdekességet, Valaha nagyon rég készült a Kígyósi általános iskolának egy keverő és egy végfok, általad. Volt ott egy akkor még kezdő Tanár, aki nagyon sok bulit tartott ezekkel. Már akkor figyelemre méltó volt a kezed alól kiadott munka.
(#) haragati válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Ez a Leslie megoldás egyedi alkalmazása!
(#) adamo32 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Ez megint nagyon szépre sikerült Karesz! Valószínű a hangja is ilyen jó lehet, mert amit idáig hallottunk Károlynál, az nem mindennapi. ( A lehető legjobb értelemben!)
(#) proli007 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Az jó, ha Te legalább tudod én ki vagyok, de ezek szerint én nem tudom..
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ez szerintem elismerés volna, bár szerintem a hivatkozott cikket Topi írta
(#) Karesz 50 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Elnézést kérek.... Topitól is.
(#) eSDi hozzászólása Nov 15, 2018 / 13
 
Két alkatrész híján elkészült ez a kis vezérlő panel. Mindig kimarad valami a rendelésből. Nem egy nagy dolog. Jellemzői: 10db áramgenerátoros digitális bemenet, így 5V-tól 35V-ig bármit megeszik. 8db OC kimenet, 8db LED kimenet. Egy PIC16F819 köré épült, a kimeneteket 2db HC595 kapcsolja. Ezen verzión az optók csak az IC kimenetek tehermentesítése okán vannak, nem biztosítanak teljes leválasztást. Majd a következő verzióban, most nem volt rá szükség. Programilag azt írunk bele amit akarunk, nekem például a hétvégiház vízellátását fogja a szárnyai alá venni. És köszönet Kínának az óccó panelért

PB158666.jpg
    
(#) majkimester válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Karesz, ez nagyon szép munka. A kivitelezés csillagos 5-ös.

Az áramkört megnézve, nekem persze sok helyen feleslegesen bonyolult.

- Nem használtál mikrokontrollert a vezérlésre, nyilván ez is bonyolúltabbá teszi az áramkört, de ez érthető.

- Maga a komplementer szimmetrikus vékfokozat sem a kevés alkatrészszámról híres, de itt érthető, hogy itt nem kötsz kompromisszumot. Egyébként ez a rész honnan van?

- Különösen a hangerő szabályozás részt nem értem. Itt miért nem közvetlen a motoros potméter szabályozza a hangerőt? Miért kell a sok varázslás?

- De mondjuk nem állnék neki diszkrét alkatrészekből összerakni egy lineáris feszültség stabilizátort, ami paramétereiben nem hiszem, hogy jobb a szokásos három lábú tokoknál.

- A tápellátás is bonyolult. Túl sok a trafó, sok a független táp. Külön álló diódákból is ritkán csinálok greatz hidat, különösen, hogy a 8 diódából álló végfok egyenirányítás 1db greazt hiddal megoldható lenne. A trafó dupla tekercse közösítve, és igy 1db greatz + két pufferrel +- kétutas egyenirányítást lehetne csinálni.

De a lényeg:
Örömed telt az építésben, és olyan lett amilyennek te akartad.
Használd egészséggel, és légy büszke rá.
(#) nagym6 válasza majkimester hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Gyanítom, a sok trafó, sok független táp a fokozatok minél jobb elválasztása miatt van. Áthallás, gerjedés minimalizálása.
De majd Karesz megmondja, kíváncsi vagyok jól tippeltem-e.
(#) Karesz 50 válasza majkimester hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
- Köszönöm!

- A mikrovezérlőről már írtam, hogy nem tudom programozni és már nem is akarom megtanulni.

- A "komplementer szimmetrikus végfokozat" nem teljesen az aminek látszik, ugyanis ez PWM erősítő és kb. 5 éve terveztük "katt"-tal közösen. A mérésről a szkóp képeket kitettem egy-két oldallal ezelőtt.

- Azért nem a motoros poti szabályozza a hangerőt, mert a Reed relét jobb hangúnak tartom. Nincs semmi varázslás ebben.

- Az a 4 tranzisztoros passzív feszültség stabilizátor garantáltan kevesebb tranziens zavart "gyárt", mint háromlábú társai. Ezt könnyen ki lehet mérni.

- A tápellátás valóban bonyolult, de jól működik és nem sok pénz. A két Gaetz.es egyenirányításról már többször volt szó (és vita is) itt a fórumon. Szerintem ezzel a megoldással nullára redukálódik a "brumm feszültség" a GND-ben. Mi "mek-elek"-el karöltve ennek a hívei vagyunk

- Valóban olyan lett amilyennek szerettem volna, hogy legyen (talán kicsit még jobb is).

- Köszönöm!
(#) mek-elek válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
" Mi "mek-elek"-el karöltve ennek a hívei vagyunk"
Teljesség nélkül:
janika002 válasza mek-elek hozzászólására (») Válasz • Jan 21, 2018
Kedves Elek!
Én is ezt tapasztaltam!A PA 300 építése után amit így építettem ,két Quad 405 erősítőmnél szedtem szét a toroid szekunderét , hogy megszüntessem a középmegcsapolást, és két független tekercset hozzak létre, két külön híddal! A végső egyenirányítás és szűrés után alakítom ki a csillagpontot!Össze sem lehet hasonlítani stabilitásba, zavarvédetségbe, brummosságba a két rendszert!
Következő: »»   1493 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem