Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   134 / 178
(#) Bakman válasza CsepeliCsapajev hozzászólására (») Okt 31, 2018 / 1
 
Mivel az 1 A-es tápegységek nem bírták a kiképzést, javaslom, erősebbet vegyél. Ez akár 3000 mA-t is tud szolgáltatni: Bővebben: Link. Ráadásként a Mean Well a tápegységek piacán jó minőségűnek számít.

Könnyen lehet, hogy az összeállításodnak több kell, mint 1000 mA.
(#) llax válasza V8engines hozzászólására (») Okt 31, 2018 / 1
 
Egy másik "*tac" márkából lett véve néhány darab, egy sem bírt még egy évet sem. Az egykorú és egyforma fényforrások 5 különböző jellegű hibát produkáltak...
Az olcsó márkákból ami nálunk egyértelműen bevált, az a LandLite. Mondjuk olvasólámpába nem tenném, de általános világításra nem kellemetlen a fénye. Ebből a márkából kb. 25 darab üzemel, többségük évek óta.
(#) pipi válasza CsepeliCsapajev hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Hali!
Inkább törésnek látom, mint olvadásnak. Nem kapott egy pofont mikor be volt dugva a konnektorba?
(#) nedudgi válasza CsepeliCsapajev hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Egy modul mekkora áramot vesz fel 12V fezültségnél? Hány darab van felszerelve? A legjobb lenne a forrás linkje.
Az adapter nem járt gyerekbiztos konnektorban? Az is eléggé meg tudja gyalázni.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Helló Kedves fórumtársak!

Adott az alábbi linken található LED:
LED 230V - 50W

Na most ebből a LED-ből szeretnék felszerelni egy 60x40x4mm-es, 1m hosszúságú alumínium U profilra. A profil belsejébe. Kérdés, hogy az U profil felülete vajon elég lesz e hűtés gyanánt?

Egy kép az elképzelésemről:
(#) erbe válasza CsepeliCsapajev hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Az elsőre nem tudom a választ, de ennél lehetőség, hogy nem érintkezett a dugaljban. A védőérintkezős dugaljak 5 mm átmérőjű csapra vannak felkészítve. Használtabb dugaljban, vagy ha merevebbek az érintkezők, a bemutatott 4 mm-es csap bizonytalanul érintkezik. A pörkölődés ez esetben már nem túlságosan függ a fogyasztástól.
(#) nedudgi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
50W már eléggé szép fűtőteljesítmény. A 400 fok körüli forrasztópákához is elég. Itt a helyzetet bonyolítja, hogy a réteghőmérsékletet édemes legfeljebb 60°C környékén tartani, ha sokáig akarsz jó hatásfokkal világítani. Egy komolyabb Pentium hűtőborda, megfelelő ventillátorral elég lehet.
Röviden: nem elég.
(#) CsepeliCsapajev hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
A dugaljat illetően...valóban nem védőföldes, de ez egy albérlet. Én is húztam a szám, mert csak ilyen van a házban, de hát ez van... Egyébként tényleg nem valami erősen tartják a dugaljak a készülékek csatlakozóinak villáit.

Az adaptert mechanikai behatás, az tényleg olvadás a villa részen, bár kétségtelenül furcsa.

Összesen 3 méter hosszan (20 foglalat, egyenként 3 LED=60 LED) van a pult alján a LEDsor. Szóval akkor megpróbálok egy erősebbet 2 vagy 3000mA-t.

Köszönöm mindannyiótoknak a tanácsokat!
(#) CsepeliCsapajev hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Az adaptert mechanikai behatás nem érte - ez kimaradt.
(#) V8engines válasza V8engines hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Már Csepelen van, ha v.kit megérint.
(#) Zoli_bácsi válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Értem. Valahogy sejtettem. Akkor lehet, hogy a ledek alá, pontosabban a a profil alá, ahol a ledek vannak, teszek hűtőbordát ventilátorral. 3 led- 3 borda ventilátorral. Annak már elégnek kell lenni. Felfelé szeretnék világítani a fehér plafonra, és a szekunder fényt szeretném hasznosítani.

Köszönöm a választ.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2018
(#) proli007 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Hello! Azt tudnod kell, hogy a visszavert fény mint egy 30% lesz a közvetlen megvilágításnak..
(#) Zoli_bácsi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Igen, természetesen tudom, hogy jelentős veszteséget szenved a fénymennyiség, de cserébe egy nagyon egyenletes és nagyon kellemes szórt fényt kapok.
(#) qvasz2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Idézet:
„cserébe egy nagyon egyenletes és nagyon kellemes szórt fényt kapok.”

Vagy nem. Mivel az U profil miatt brutális árnyékok lesznek. Én biztos nem takarnám ki vele a fényt.
(#) Kovidivi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Ezek az 50W-os Ebay-es LED-ek nem éppen a hosszú élettartamról híresek. Több probléma is van. Első, hogy 50W-nyi LED kis helyre van bezsúfolva (kis felület), a meghajtóval egy alumínium hordozón. Egymást melegítik. Második: a keletkező hő óriási lesz, 30-40W-nyi hőt kell elvezetned úgy, hogy a LED-ek belseje ne legyen több, mint 60fokC. Ehhez a borda nem lehet 40fokC-nál melegebb a hőlépcsők miatt! Ha a borda 40fokC-os (de legyen 50fokC, hogy kedvezzünk az esetnek), a környezeti hőmérséklet nyáron 30fokC körüli (kültéren lesz?), akkor 10-20fokC különbség esetén ennyi hőt elvezetni csak nagyon-nagy felületű bordával, és rengeteg levegővel lehet -> hangos venti, nagy borda. Ha lakásban van, akkor is számolhatsz nyáron 24-26fokC-szal. 50W-os LED csak hűtőcsöves megoldással működik, nagy légszállítású ventivel, sűrű lamellás ventivel, de csak addig, amíg a lamellák el nem tömődnek...
Én 10W-nyi LED-nél többet nem raknék egy pontba. Inkább elosztanám a 10W-os LED-eket, köztük hagyva 10cm-t.
Plusz infó: az alumínium L profil nem szolgál mint hűtőborda. Csak átveszi a hő egy részét, de nem tudja leadni a környezetének, csak nagyon kis részét. Ahhoz lamellák, és nagy felület kell. Az L profil csak minimálisan segít. Ha 1m hosszú L profilra felraksz 5-6db 10W-os LED-et szépen elosztva, akkor az L profil mint hűtőborda is működik, mert a LED-ek által termelt hő nagyságrendileg már közelebb van az L profil által leadható hő mennyiségével, de nem biztos, hogy elegendő!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2018
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Üdv.

Keresek egy led lámpát. Elvárás: Tartós és jó fényerejű legyen. Aki használ hasonló led lámpát kérem jelezze. Esetlegesen beszerzési forrás sem ártana.
Fortimo led line 2000lm kiegészítésére kellene. Az sem baj ha külön tápegységes.
Előre is köszönöm az információkat.
(#) braner hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az 50000mcd led-nek milyen a fényereje egy normál izzóhoz képest?Mondjuk 100 ilyen led egyszerre milyen fényerőnek felel meg?
Köszönöm
Szép estét
(#) antikzsolt válasza braner hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Talán segít Bővebben: Link
(#) mtomihun hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sziasztok
Valaki próbált már ilyen full spektrumú ledet?
Valóban jó a növényeknek?
(#) nedudgi válasza mtomihun hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Így első ránézésre hasonlít a keletkezett szín arra, amit a piros+kék(+UV) LED produkált nálam.
A paradicsompalánták szépen fejlődtek tőle.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) szepi003 hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Sziasztok hozzám került egy kidibott rossz ledes reflektor sajnos felirat nincs rajta.Kicserélném a ledet csak nem tudom hogy hány w os lehet a képek alapján hátha valaki felismeri.Még azt szeretném megkérdezni,ha kicserélem a ledet pl 30w 36v simán ráköthetem a feszültséget,vagy kell valami áramkör elé.
(#) Kovidivi válasza szepi003 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
A LED 20W-os (20 kis pötty látható a sárga mezőben). Ha 30W-osat raksz be, meg kell nézni, hogy a táp mit szól hozzá. Ha áramkorlátos, akkor nem fog semmi rossz történni, a 30W-os LED-et 20W-tal fogja hajtani. Tuti a LED a hibás?
(#) uniman válasza szepi003 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Hol van a tápegysége? Ha nincs meg, akkor azt pótolni kellene ...bár kétezerért már új reflektor is adnak.
(#) antikzsolt válasza szepi003 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Ebbe kár bármilyen ledet is rakni. Hacsak nem akarod azt is kidobni. Ahogy látom ful műanyag a ház. Egyszóval túl meleg.
(#) matty91 hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni. Egy teljes szoba világítását szeretném megoldani led spot izzókkal+ hangulatvilágítás gyanánt led szalaggal. Led szalagos világítását már csináltam, de a spottal kapcsolatban van egy nagy dilemmám, kérlek segítsetek. Kb. 20m2-es szobát szeretnék megvilágítási 15-20 db gipszkartonba a épített led sporttal, ez lenne a fő világítás, feladata csak világítson mindenhol kb egyenletes fényerővel. A kérdésem, hogy 12 V-os rendszert építsek egy led meghajtóval vagy inkább a hagyományos 230 V-os megoldás a nyerő? Megéri egyáltalán 12 V-os rendszeren gondolkozni? Vagy a sok izzó miatt egyszerűbb a 230-as? Mik az előnyök, hátrányok?
Ha tudtok adjatok tanácsot.
Köszi.
(#) szepi003 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat csak az van ami a képeken látszik,egyébként alu a háza nem műanyag.Azért írtam 30 w ost met ez láttam a vaterán,csak méretileg kisebb mint az eredeti led.Tápegységet meg biztos lehet csinálni hozzá.
(#) uniman válasza szepi003 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
20-tól 100W-ig azonos ezeknek a "power" LED-eknek a méreteik.
Az az "alu ház" sem alu, hanem alu-öntvény ("spiáter"), amely sokkal rosszabbul vezeti el a hőt, mint az alumínium...ez már párszor itt leíródott.

20W_100W.jpg
    
(#) Kovidivi válasza matty91 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
A 230V-os rendszerhez nem kell vastag vezetékezés, és trafó sem. A 12V-osnál, ha van 20db 6W-os lámpád, az 120W, ez 12V-on 10A... Ugyanez 230V-os lámpákkal csak 0.5A körüli, 1.5-ös vezeték bőven elég, sőt... A trafó biztosan tönkre fog menni egyszer, a 230V-os rendszerben nincs ami tönkremenjen. A lámpák mindenféleképpen tönkremennek egyszer, itt nincs különbség a 230V-os és 12V-os rendszer között.
Fényerőszabályzáson nem gondolkodtál? Mert most kellene eldönteni, a kivitelezés előtt. Távirányítás?
Nekem 8db 3W-os lámpa van, Ebay-es 2$-os RF távval, és nagyon hasznosnak tartom, hogy lehet a fényerőt szabályozni! Nálam össz-vissz 2A folyik a vezetékezésen, még éppen határon van...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2018
(#) orcika70 válasza szepi003 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Nem akarom a kedvedet elvenni a felújítástól, de nem egy darab járt már nálam a nem megfelelő hűtésből kifolyólag led chip csere miatt, a reflektor ház hővezetésének alkalmatlansága okából. A led rögzítésekor olyannyira nem fekszik fel a felületre, hogy még a hővezető paszta sem segített a hőelvezetésben. Megoldásként javaslom hogy alumínium lemezhez rögzíteni a ledet, majd úgy a reflektor házba.
(#) Bakman válasza szepi003 hozzászólására (») Nov 29, 2018 1 /
 
Idézet:
„hozzám került egy kidibott rossz ledes reflektor”
Cselekedj te is így, vidd az elektromos hulladékok közé. Az a reflektor és még sok másik is, ipari hulladék, nincs mit javítani rajta.
Következő: »»   134 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem