Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   93 / 130
(#) gyuszo válasza suhanc92 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Akkor a legjobb amit tehetsz, a 4 alumínium vezetéket kicseréled 3-ra, rézre, megfelelő színnel és azt kötöd be. Persze teljes hosszában a kismegszakítótól.
Ezt is olvasd el : Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) gyuszo válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
A bojler közeléig igen, ( jobb cserélni ), de akkor egy ilyet célszerű a bojler elé telepíteni :Bővebben: Link
Ez egy kismegszakító doboz, abba be lehet pattintani a C sínre a kismegszakítót és szabályosan be lehet kötni a bemenetére a bejövő vezetéket, a kimenetére a sodrott réz vezetéket és az mehet a bojlerbe.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) suhanc92 hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Igen, ez meg a másik.
(#) yulo5310 válasza suhanc92 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Egyszerű,a két összetartozó fekete a fázis,az egyedüli fekete a 0,a kéket földnek kötötték be. Ilyen esetben mindig a leg elütőbb színű a föld,régen szoktuk alkalmazni(nem lehetett mindig olyan vezetéket beszerezni amilyet akartál),de okvetlen színkódólni kell szigszalaggal!
(#) freddyke hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Végső konklúzióként, a bojlert önmagában hagyom a saját körén. Ezt a kapcsolót néztem ki. A védőföld vezeték kapcsolón keresztüli "hosszabbítása" vagy a kapcsoló ellen kifogás?
A konyhában a mosogatógéppel egy körre kötném a mosógépet. A konyhában (az azóta odarakott bútortól már hozzáférhetetlen) fali kötődobozba vannak bekötve lengő aljzatok. Ha ide teszek egy T-elosztót, nem lesz abból baj? A T-elosztóból dugvillával vinnék egy merev vezetéket a fürdőszobába egy fix fali aljzatra, abba lenne bedugva a mosógép. Sok toldás.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Védőföldet tilos megszakítani!Eszedbe ne jusson....
Ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal?
Ennyi idő alatt, amennyit itt írogattál, egy könnyűszerkezetes házat fel lehet húzni, vízzel villannyal
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Idézet:
„Védőföldet tilos megszakítani!Eszedbe ne jusson....
Ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal?”
Én nem így tudom. Másik témában volt szó róla egy szabálytalanul bekötött konnektor kapcsán. Kötődobozban, vagy sorkapcsos konnektorral a védőföldet is szabad hosszabbítani. Nálatok a kötődobozokban a védőföld megszakítás nélkül megy át? Képtelenség lenne minden fogyasztóhoz direktben odavinni.
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Nem kötni tilos, hanem MEGSZAKÍTANI!!!
Dilplomád van, kitaláltam?
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Az előző oldalakon arról volt szó, hogy tilos kötést csinálni a bojler vezetékein a kismegszakító és a bojler között. Pont a védőföldön ne lenne tilos kötést csinálni? A leválasztó kapcsoló szabályos. Hogyan kerülhet a bojlerre feszültség, ha a leválasztó kapcsoló mindhárom pólust egyszerre választja le minimum 3mm-es légréssel?
Amíg egy kapcsoló meghibásodása szembetűnő (nem működik a bojler), a védőföld kötésén észrevétlenül kialakuló (oxidáció, vezetékek mozgatása, stb) kontakhibája esetén életveszélyes lesz a bojler üzemeltetése.
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ideje lenne elolvasni a hozzászólásokat is,és már régen kész lennél.
De te inkább bonyolítod a dolgot.
Idézet:
Ha nem a megoldás,akkor a probléma része vagy.

Csinálj amit akarsz.
(#) Hutty válasza freddyke hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
A Ganz KKM 0-20-6002 dobozában ott a kötéshely a nullára és a védőföldre. Minek kell a kapcsolóra kötni?
(#) freddyke válasza Hutty hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
A fázist és a nullát kell megszakítani. Hiába keresem, nem találok rajzot vagy képet a kapcsoló bekötéseiről.
(#) Hutty válasza freddyke hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
(#) freddyke válasza Hutty hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ezt néztem és nem találom benne.
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Idézet:
„Ideje lenne elolvasni a hozzászólásokat is,és már régen kész lennél.
De te inkább bonyolítod a dolgot.”
Te végigolvastad? Az előző néhány oldalon leírtak alapján minden tilos és egymásnak ellentmondó! Többször leírtam, hogy egyik vezeték sem ér el a bojlerig, a védőföld vezetéke sem.

Le lett írva: "...megszakítás nélkül kell elvezetni a készülék és a biztosítéktábla között. Tehát kötés nem lehet rajta...". (Mellesleg egy villanyszerelő oldaláról származik az írás.) Ez a villanyszerelő magánvéleménye. Még a Hajdu sem említi, hogy megszakítás nélkül kell odavinni a vezetéket. Minden régi ház falaiba (ahol nincs béléscső) új vezetékeket vésnek be, mert hiányzik 10-20cm vezeték egy bojlercsere után?

Ennek gyökeresen ellentmond a megoldási javaslat, amelyben ezek szerint kötés van, a védőföld vezetékének kötése. Pont semmi értelme a kapcsolónak "szabályossá tett" fázis és nulla vezetékek toldása végett, ha emellett a védőföld vezetéke kötve van. Ha védőföld vezetékén lehet kötés, akkor ne mondja senki, hogy a fázison és a nullán nem! Egyszerű kötődobozban megoldható kötéseket felesleges lenne kapcsolós félmegoldással bonyolítani. Ha pedig nem lehet kötés, akkor egyik vezetéken sem lehet. Megnéznék egy szabványt, amely előírja, mielőtt magas költségen szétvésem vagy vésetem a fél lakásban a falakat.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) Balaa16 hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Ha már bojler megtáplálásnál tartunk...
Elvileg hozzáértő villanyszerelők építették a következőt. A fürdőszobába bemegy 3x2,5 vezeték egy konnektorba. Innen tovább sorolták egy másik konnektorra, ahonnan kapcsolós dugvillával megtáplálták a bojlert. Innem 1,5-ös dróttal tovább mentek a mosógéphez. 3 évet működött, amíg el nem égett a kapcsolós dugvilla.
Jobb lehetőség híján úgy oldottam meg, hogy az első konnektort megszüntettem, és a bejövő 2,5-ös drótról wagoval leágaztam egy Ganz kapcsolón keresztül a bojlerra és egy másik ágat kötöttem tovább a konnektorokra.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) Gafly válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Szemlátomást nem a konnektor adta meg magát...
(#) Balaa16 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Én azt nem is írtam. Csakhogy elvileg konnektort sorolni nem szabad, 1,5-ös drót 10A-el biztosítható. És, mint ahogy előttem írták, a bojler fixen telepített nagyfogyasztó, így véleményem szerint nem való hozzá ilyen kapcsolós dugvillás megtáplálás.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) Taki33 hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Ez most a Villanyszerelés vagy a Bojler javítása topik?
(#) (Felhasználó 116638) válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Akkor miért volt úgy 3 évig?
(#) granpa válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 3, 2019 / 1
 
Mert addig bírta.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) (Felhasználó 116638) válasza granpa hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Azt hittem mert 3 év gari volt rá.
Ismét egy értelmes hozzászólás.
Ha tudom valamiről hogy rossz úgy , nem nézegetem évekig, hanem kiigazítom.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) gyuszo válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
A Nulla és a védővezető zárlatban van a kapcsolónál. Szerintem az 3 év alatt is így volt. Ott nincs FI-relé az tuti. Hamarabb kijött volna a hiba.
Egy ilyen kötéssel tovább viszed a hibát a mosógépre, lehet agyonvág az áram és nem tudod, hogy miért. A bojler bekapcsolva, a mosógép ki és mégis a mosógépnél kapsz áramütést, mert ott záródik az áramkör.
Igen ez arra jó példa, hogy miért nem szabad két nagyfogyasztót tenni 1 áramkörre.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) freddyke válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ezek vajon hol kaptak bizonyítványt vagy csak kamu mesterek voltak? Rájuk kellene terhelni a helyreállítási költségeket és valahol (szakmai felügyeleti szervnél) jelezni, hogy életveszélyes munkát végeztek. Nagyobb baj is történhetett volna.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) suhanc92 hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, megvan a probléma...
Igen, ki lesz cserélve a vezeték, viszont ma kint volt az áramszolgáltató és nekik is leesett az álluk...
Ugyanis minden helyesen volt bekötve, minden maradéktalanul hibátlan lett, de kint a villanyóra dobozban a kismegszakító fölötti kapcsoló egyszerűen nem kapcsolt be...minden jelet megkapott, piros LED hibajelzés nemvolt, kereste a jelet, de egyszerűen nem kapcsolt be. Kicserélték a készüléket, a hiba továbbra is fennállt...csak álltak én néztek..aztán egyszer csak bekapcsolt kb. 2 percre, majd szintén meggondolva magát, újra kikapcsolt...jel volt, üzemképes volt minden, mégis vagy 3/4 órán át itt tartózkodtak a kapunk előtt, hogy megvárják mi fog történni, mert igazából ennél többet nem is tudtak tenni. Aztán ismét visszakapcsolt, majd elkezdett felfűteni. Abban maradtunk, hogy amint lehet, azonnal kicseréljük a bojler vezeték rendszerét, mert érintkezési hibára gyanakodtak, de kiderült, hogy nem az. Most, hogy visszaszereltem a mélybúrát, nem maradt más, mint várunk...
(#) granpa válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Már, akiért hozzá (felismeri, hogy rossz), a többi meg csak néz, mint a luki-nyúl.
(#) zsófia hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
sSziasztok!
aA következő problémám van: nemrég költöztem új albérletbe és a bojler a mellettem lévő lakásban van, ami a tulajdonosé (akik nem laknak itt ).
aA lakás fűtésével minden rendben, de a csapból a megnyitást követően néhány másodpercig folyik csak meleg víz, aztán langyosra vált (nem kellemesen langyos, inkább hidegebb), amit tart is. Elzárást követően ugyanez történik, minden csap esetében.
Mi lehet a probléma?

kKöszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) szs válasza zsófia hozzászólására (») Jan 3, 2019 1 /
 
Ez hibás feltöltésből is adódhat.
Ha felszerelés után nem úgy töltötték fel a boylert, ahogyan az előírva vagyon:
-először megnyitjuk a boylerhez legközelebb lévő melegvizes "csapot", majd csak utána nyitjuk meg azt, ami beengedi a boylerbe a hideg vizet, és sokáig hagyjuk "kijárni", míg buborékmentes lesz.
-Ha nem így csináljuk, sokkal kevesebb víz lesz a boyler tárolójában, inkább nagy légbuborék felül, ez kevesebb melegvizet eredményez, hiszen a melegvíz rétegződik, a legfelső réteg pont olyan hőmérsékletű már, amikor a "szonda" kikapcsol, kevesebb meleg fog kifolyni is.
-Sokáig folyatott melegvizes csappal tudsz ezesetben (talán) segíteni a dolgon, utána ki kell várni a felfűtési időt.
(Legjobb úgy volna, ha át tudnál menni, el tudnád zárni a főcsapot, megnyitni a melegvizeseket, és utána rányitni a főcsapot, és kivárni a teljes buborékmentességet)
Aztán kiderül, ennyi volt-e csak, vagy más baj van...
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) kope20 válasza zsófia hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Szia! Azt tudod-e, hogy tárolós vagy átfolyós a boyler? Mert, ha a szomszédban van akkor bármi lehet, és most a "fekete dobozt" javítjuk A leírt jelenségből én inkább átfolyósra tippelek.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
(#) szs válasza kope20 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Az igaz
Bár én villanyboylerre gondoltam, az ritkán átfolyós (van olyan azért), de tényleg nem tudjuk pontosan, az-e.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2019
Következő: »»   93 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem