Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   123 / 196
(#) 06smici válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Villamos kötéseknél gyakoriak ezek a csavarok. Wihánál például SL/PZ1, SL/PH1, stb. névre hallgatnak. De más gyártó meg PH/S (philips/slotted) néven hívja a csavarhúzóit.
De hogy mi értelme ezeknek a csavar kialakításoknak az egy nagyon jó kérdés
(#) Alkotó válasza 06smici hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Néhány szerszámgyártó kínálatát megnéztem, és nem említenek kereszthorny kapcsán csak PH-t és PZ-t.
Találtam egy "bit-kalauzt", amiben szintén csak a két szokványos alak létezik (kereszthoronyban).
Sem az "installációs", sem az általad említett csavarfej-jelekre nem találtam kínálatot.
Hol van erről információm amiből tájékozódni tudnék?
(#) elektroncso válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Pedig létezik. Villanyszerelő szerszám, így jó drága.
google: installációs csavarhúzó
kínálat +/- bitekből
(#) 06smici válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Példának két nagyobb gyártó kínálata:
Wiha SL/PH1
Wera - PH/S
és valami video a használatáról

Nem tudom villamossági boltokban mennyire megtalálható, de a nagyobb disztribútoroknál lehet kapni. Pont a napokban jött meg, amit rendeltem TME-ről. Szerintem a zorex vagy fairtool kínálatában is megtalálható, vagy farnell, RS, stb.
(#) Alkotó válasza 06smici hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Próbáltam tájékozódni. Ez alapján úgy tűnik nekem, ebből is van PH és PZ is, azokból 1 és 2-es méret, csak ezeket az egyik élen kombinálják az éles csavarhúzó profillal. Mindezt jelentős felárért.
De ha jól okoskodok, akkor a csavarfej "kombinálásának" oka a többféle szerszám használhatósága lenne, azaz éppen a speciális eszközök szükségtelensége. Ez tényleg így van, vagy csak beleképzelem?
Az én konkrét esetemben a teljesen ép BIT-ek (PZ1 és PZ0) egyike sem illet pontosan a horonyba. PH-val is kipróbáltam de az egyáltalán nem passzolt. Azt fel se merem tételezni, hogy az installációs geometria az eltérne az alapkialakítástól.
(#) 06smici válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Ebben a multifunkcionalitásban lehet valami. Viszont jártam már úgy jó párszor, hogy a nagyobb nyomatékra húzott csavaroknál a kereszthornyos csavarhúzó ledarálta a csavarfejet. Ez várható is, mivel kb fele akkora felületen fekszik csak fel a csavarra. Persze olyankor is megmenthet még minket egy lapos csavarhúzó, csak elég idegesítő tud lenni.
Sokat nem próbálkoztam ezekkel a "hibrid" csavarhúzókkal, de eddig tetszik. Nem ugrik ki olyan könnyen a horonyból, mint egy hagyományos egyenes pengéjű csavarhúzó, és nem is darálja le a csavarfejet nagyobb nyomatéknál.
(#) freddyke válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Idézet:
„Gyakorlatban meg minden itthoni fúrásnál az olcsó szobai papírporzsákos porszívót használom és semmi baja évek után sem.”
Milyen az az olcsó és mikor vetted?
Megvenném mégegyszer a régi porszívómat, de manapság hasonló sincs. Ugyanott, ahol vettem, két-háromszoros áron (10-15 ezer forintért) láttam szánalmasan kis méretű, ránézésre is gyenge felépítésű porszívókat.

A Kärcher WD 3 száraz-nedves porszívó működik porzsákkal és anélkül, kitűnő választásnak tűnt. Sajnos vissza kellett vinnem a boltba. Azt gondoltam átjönnek a szomszédok a porszívó hangereje miatt, egészen biztosan áthallatszott a falakon. Addig sosem fájt a fülem és az erős hangokra sem voltam érzékeny. Egy rövid próbálgatás egész napos fülfájást okozott és csak reménykedtem, hogy nem tartós halláskárosodást kaptam tőle (nem humornak szánom, teljesen komoly). A kifújt levegőnek elviselhetetlen, vegyszeres műanyag szaga volt. Irányíthatatlanul sürgött-forgott a kerekein, forgolódás közben pillanatok alatt felkavart minden létező port és a műanyag bűzével megtelt a légtér. A tartozékai minősége, gyenge (és emlékeim szerint könnyen szétcsúszó) szívócsöve, a kézzel feltekerhető vezetéke és az egész design számomra lesújtó volt.

Nem találok olyan porszívót, amit megvennék erre a célra.

Ha muszáj a szobaporszívót használni, lehet minimalizálni a porszívást. Össze kell söpörni, a maradékot nedves papírral felszedni. Csak sajnos a résekből nem lehet, akkor kell a porszívó. Ilyenkor minél előbb kidobom a porzsákot és kimosom a porszívó csöveit, tartozékait belülről. Nagyon durva milyen szennyeződés tud kijönni a csövekből minimális falpor után.

Idézet:
„Ha meg tényleg nem akarsz porszívózni akkor vegyél egy teniszlabdát, vágd félbe, húzd rá a fúróhegyre és fúrás közben szorítsd a falra (pozicionálás után). Az összes por, törmelék a teniszlabdában marad, amit utána kiönthetsz a kukába. Még csak a szoba sem lesz poros.”
Nem rossz ötlet. Itt volt egy hasonló javaslat (kimondott gumiharang). Talán ez egy fokkal jobb ha van hozzá porszívó erre a célra. Leginkább egy beépített porszívós fúrógép kellene.
Sajnos ez csak fúrásra jó. Festésnél, faljavításnál is komoly mennyiségű falpor gyűlhet össze.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Segítséget kérek az egyik mért/számított érték értelmezésében.
A mellékleten lévő adatok egy 120 VA-es transzformátor néhány terheléséhez tartozik. A feszültség, áram és teljesítmény szépen szinkronban van, azokkal semmi gondom nincs, de a jobb alsó sarokban lévő kb. 150 Wh értelmezését keresem. (Az A-képen lévő valós áram 4 mA, ezért mutat nullát.)
Nagyjából független a terheléstől az érték, és pl. a C ábrán nagyobb az érték mint a D-n, pedig a teljesítmény az utóbbinál nagyobb.
Mi a helyes értelmezése ennek az értéknek?
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Az egy nullázható fogyasztásmérő. A képed csalóka, minden bizonnyal a C és a D fordított időrendben van.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2019
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Akkor ha jól értelek, ez az összes mérés együttes ideje alatt próbált nekem valamilyen fogyasztási információt adni, és nem az éppen leolvasott pillanat adatai alapján?
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Igen, jól érted. A panel elején van egy nyomógomb, azzal lehet valahogy nullázni. Egyszer volt nálam ilyen, onnan tudom. A módjára már nem emlékszem, de hosszú sé rövid gombnyomás is volt benne, ha minden igaz.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Most megnéztem, és az enyémen is van egy gomb. Nem túl nyilvánvaló, de egy mélyedésben van egy mikrokapcsoló, ami valamilyen eszközzel megnyomható. 1 normál nyomás ki-be kapcsolja a háttérvilágítást.
Adtak hozzá egy kis papírkát, de abban nem találtam nyomkodási utasítást. Ha valaki tudja milyen "menürendszer" érhető el akkor azt szívesen olvasnám.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Time stamp nincs, ctrl c, ctrl v is lehet...
(#) jani1987 hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Épített már valaki szalagfűrészt? Van értelme megépíteni? (Vesződni vele). Próbáltam a baltának nyelet gyártani de kemény fához a korongos asztali nem vált be. A szerszámok egy részének logikátlan a lyuk része.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Nem érdemes. Baltának, egyébnek, hasítjuk a fát, utána szekercével, vonókéssel méretre munkáljuk. Nagyon "profik" citlingelik is, vagy csiszolják (smirgli). A szerszámok többsége "ezer éves" tapasztalat alapján alakult ki; tehát logikus a lyuk alakja, elhelyezése.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2019
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Szerintem nagyon nincs étremle építeni ha csak arra kell, hogy otthon hegedülj vele. Mihez kezdesz az év 360 napjában a gépállattal? Amennyiből megvan egy tisztességes szalagfűrész, tíz évig vágják neked a fát.
(#) l48 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
De az is lehet, hogy 10 napig sem.
(#) zosza18 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szia!
Itt van a műszernek a leírása: LCD Panelműszer - Ebay

Nekem is van egy ilyenem, bár én még nem tetris-eztem vele.

Idézet:
„Specification:

Brand new

Test voltage: 80-260V AC

Working frequency: 45-65Hz

The working voltage: 80-260V AC

Maximum power: 100A / 22000W

The measuring accuracy: Class 1

Threshold setting Watt range: 0-22.0kW

The coil / current transformer color:sent at random

Function:

Measurement and monitoring of electrical parameters (voltage, current, kwh, watts)

Overload alarm function (more than watt alarm threshold, backlight flashing)

Current alarm threshold Preset function (can set its own current alarm threshold)

Power (kwh) button Reset function

When the power is off, the data is stored when it is on, the date continues

Large LCD screen in full display function (voltage, current, kwh, watts)

Backlighting function

About display:

Display interface. By the large LCD monitor voltage and current, kwh, watts, electrical parameters

1. Watts: the measuring range from 0-22kW

Less than 1 kW: 0.0-999.9W

Less than 10 kW: 1000-9999W

Less than 22 kW: 10.0-22.0kW

2. kwh: the measuring range of 0-9999kwh

Less than 10 kWh: 0-9999Wh

More than 10 kWh: 10-9999kwh

3. The test voltage range of 80-260v

Display format 80-220V

4. Current test area: 0-100A

Display format: 0.00-99.99A

Button:

Background lighting control

On / off can switch backlighting by briefly pressing

Power reset

Step 1: Press the button for 5 seconds, until the display flickers, then release the button

Step 2: Press the button again when the power (kwh) is reset to zero and no longer flicker

Step 3: If you press and hold the button for 5 seconds until it no longer flickers, power (kwh) does not erase data

Set the alarm (watts)

Step 1: Long press the button until the LCD screen display "SET CLR", release the button

Step 2: show the alarm (watts) value, press briefly, value (number) increase

Do not press the button for 3 seconds to set the setting switches to other bits

Step 3: long press the button (about 5 seconds) ----> the threshold to store the watts”
(#) erdgab válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 6, 2019 / 3
 
Én építettem régen szalagfűrészt,kettőt is.Körfűrészt,asztali fúrógépet,állványos köszörűgépet és még sok mindent,még satut is,mert nem volt rá pénzem,hogy megvegyem.Nagyon sok munka,precíz építést igényel és nem lehet akármiből összerakni.Nagyon merev gépállványt kell építeni,a többi részletre nem térnék ki,mert akkor nagyon sokat kellene írnom.Készítettem hozzá egy külön asztalt,ami segít a fűrészelésben.Meg lehet vele fogni a fát,nem mozdul meg,mindezt egy sokfunkciós kar segítségével.
(#) Alkotó válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Köszönöm, majd bogarászom egy kicsit a leírást.
Én mióta megvan, csak erről indítok el mindent, és egyből látok hasznos információkat. A bekötéshez nem kellett semmilyen dokumentum, mert a hátuljára van rajzolva.
Egyetlen apró baja van -ami nem is igazi baj-, mégpedig a kijelző becsillan az asztalomon, ahol több lámpa is van több irányból.
(#) Alkotó válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 6, 2019 / 1
 
Erre a ravasz kérdésre csak magad tudhatod a választ. Én építettem és nagyon elégedett vagyok vele. De ehhez akkor voltak lehetőségeim, és fontos részben nagyjából tudtam is mit csinálok. Hozzáértés nélkül (ide nem elég ha tudsz .esztergálni, hegeszteni meg fúrni, a gépi funkciókat kell jól átlátni), semmiképpen ne fogj neki, mert csak bosszúság, rosszabb esetben baleset lesz a vége.
Illetve 3 fázisú hálózat nélkül se tudom elképzelni, az csak örök görcsölés lenne.
"Apró" kis szalagfűrészeket venni is lehet, amikkel ezt-azt meg lehet otthon dikicselni.
Fontos! A szalagfűrész az nem tűzifa vágásra való, de arra is jó lehet. Sokkal inkább hosszirányú szeletelésre van kitalálva.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) zosza18 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Nincs mit!
Nekem a műhely betápon van a fogadó szekrénybe, eddig jól teszi a dolgát.
A nyáron valamikor vettem egy másikat is, azt meg egy leválasztó trafós, előtétizzós tesztelős dugaljhoz szeretném berakni, hogy amikor próbálgat az ember, legalább látja is hogy mi történik. Lassacskán összerakom azt is ahogy lesz rá idő.
(#) Bakman válasza l48 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Nézőpont kérdése. Egy nap alatt össze lehet vágni annyi ölfát, ami elég egy fűtési szezonra. Ha így számolsz, akkor elég tíz évre egy normális szalafűrész költsége.
(#) V8engines hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Szép Napot az Elektronikásoknak!

Nem biztos, csak remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet.


Adott egy multiméter, csak autóiparban használva (most nem hozok képet), Mastech névre hallgat. 2011-es a benne lévő dátum szerint, nagyjából onnan kezdve használom.

Olyan gondja akadt, hogy szakadás vizsgálóra kapcsolva, már alap esetben is sípol, sehogy nincs változás, csak ha onnan elkapcsolom.
Viszont gyanús hogy megbolondult, mert ellenállások mérésénél is össze-vissza mutat.
Feszültséget tudok mérni, azzal nincs gond.
Szétszedtem, van benne egy beforrasztott és egy cserélhető biztosíték. Mindkettő jó szerintem. A kiszedhetőt ha kitépem, elhallgat a sípolás, tehát nincs szakadva.


Találkozott már valaki ilyen problémával?
Az érdekes az, egyik napról a másikra jött a hiba, bekapcsolás után rögtön.

Előre is köszönök bármi infót!
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) Kovidivi válasza V8engines hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Elemcsere.
(#) qvasz2 válasza V8engines hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Lehet, hogy elkoszolódott a forgókapcsolója
(#) patexati válasza kowi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Igen jó gép ár érték arányban..Én is vettem tavasszal és 5db 50cm fúrót is hozzá ötezerét.Használtam,nem kíméltem,bírja..Vettem hozzá a piacon csempevésőt is azzal vések téglába hornyot nagyon jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) jani1987 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Az a fajta marha vagyok aki szeret kínlódni saját eszközök gyártásával. A balos menet készlet tavaly lett megrendelve de csak az idén tudnák teljesíteni. Emiatt a kedvem is elment hogy mit kell tökölni az ünnepek előtt bő két héttel. Nemrég néztem egy videót két lemez rögzítésére. Gáz hegesztésnél nagy hasznát veszem. A vasanyag itt van a szobába csak a suliba van rendes szalag vágó. Adjuk meg a módját.
(#) V8engines válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
"9"V akkus.

Gondoltam amúgy rá, de akkor nem mérne még feszültséget sem.
Meg egyik napról a másikra jött a hiba, és nem felejtődött bekapcsolva sem.
(#) V8engines válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Odáig is szétszedtem és áttöröltem (esetleges fémportól), újrazsíroztam.
Következő: »»   123 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem