Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   262 / 584
(#) GPeti1977 válasza kowi hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Mit kell rajtuk nézni?
(#) Gafly hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
PDSA
Mert megérdemlik.
(#) tbarath hozzászólása Jan 1, 2019 / 2
 
Légiharc-rakéta elektronikája az 50-es évekből: Bővebben: Link
(#) erbe válasza tbarath hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Ismereteim alapján későbbinek néz ki.
(#) tbarath válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Én is későbbinek tippeltem volna, de B típus szerepel a címben, és a wiki szerint azt az 50-esek végén már élesben használták.
(#) erbe válasza tbarath hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Lehet, hogy akkoriban még nagyon le voltunk maradva a Nyugattól. Ezt a fajta ellenállásokat a 70-es évek közepe után láttam először, a 15 pólusú aljzatot ebben a kivitelben még később.
(#) tbarath válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Ez az akkori technológia csúcsa volt, lehet nyugaton se volt elterjedt a civil szektorban.
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Jan 1, 2019 / 2
 
Meg folyamatosan fejlődött a technológia: Bővebben: Link

Egyébként megdöbbentő, hogy mennyire tartós dolgokat tudtak csinálni katonai kivitelben. Meg most is tudunk, mert a fene sem fog menni púpos kondenzátort cserélni a Szaturnuszhoz a műhold tápegységben...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2019 / 1
 
Ilyenkor nevet az egyik szemem, a másik sír. Csodálatos technika és mire használják...
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Pedig mekkora buli lehetne már az a kondicserélgetős munka.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Érdekes, hogy ezt a szintet az oroszok is megközelítik. Pedig ami orosz elektronikákkal találkoztam, elég hihetetlen.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Mire használják? Pl. megvédik vele az életüket, a családjukat, hazájukat, a szabadságukat. Vagy csak egyszerűen megnyerik a háborút, mert elveszteni általában eléggé kellemetlen. Sajnos nekünk is kijutott belőle párszor az elmúlt évszázadokban...
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2019 / 1
 
Idézet:
„Csodálatos technika és mire használják...”
Sajnos a mai technika elsősorban a háborúk miatt fejlődött idáig.
(#) kowi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Ha nem vagy szakmabeli akkor nehéz lesz. Szekrény ajtó nem nyílik 90 fokig (feszültség alatt hibát keresni úgy hogy be kell préselned magad nem épp kellemes). Hőmérőszonda nem megfelelő rögzítése,hővezetés stb. Eph nem megfelelő kialakítása. Felvonógépház és ekkora teljesítményű frekiváltó, stb látványa. Szerintem nem mindenki látott ilyet. Ha igen akkor tévedtem
(#) sonajkniz válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Lehet, hogy igazad van, de én még nem láttam ilyen csámpásan, hézagoló lemezeken ülő felvonó művet. De nem is vagyok lift szerelő. Más villanyszerelési munkák okán fordultam meg néhány lift gépházban. De, ha ilyet láttam volna, biztos megörökítem.
(#) kowi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Már lehet én se emlékszem jól. Rengeteg fotóm van, az Ország minden pontjáról(már ahol nem őrök kísértek és tiltott volt a fotózás) Majd teszek még fel hátha kíváncsi rá valaki.
(#) kameleon2 válasza kowi hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Igazi gyöngyszemek. Emiatt rúgtak ki az utolsó munkahelyemről. Mert szóvá mertem tenni, hogy elosztónál ellépési távolság 80cm, hogy a 3x1,5mm2-es MTK 40m-en nem bírja el az invertert, hogy túlfeszvédelem kell, hogy invertert nem telepítünk az önkormányzati dolgozó feje mellé stb. Azóta két műbútorasztalos végzi a munkát. Ők nem vitatkoznak.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2019
(#) sonajkniz válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Sok irodai dolgozó sem érti, miért ment tönkre a látása.
Általában a monitort okolják. Pedig a bűnös az egy fázisú világítási áramkörre kötött fénycső armatúra(k).
(#) kowi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Sajnos ez megy mindenhol. És vagy belekényszerítenek hogy szabálytalanul dolgozz,vagy kereshetsz más melót Na még néhány... Ideiglenes kötés (szerintem még a mai napig így van) Épületvillamossági szerelőnek nem sikerült a kanyar nekünk meg nem sikerült belehúzni a kábelt És végül egy nap kohó. Csináltam ezeknek topikot 5 percet élt pedig van pár száz fotó, és nehéz megmondani mi érdekesség mi vill.szerelés etc
(#) tbarath hozzászólása Jan 2, 2019 / 1
 
"Az antenna 13 éven át készült és több mint 3625 négyzetkilométeres területet foglal el. A 0,1 és 300 hertz közötti frekvenciájú rádiójele a kialakításának köszönhetően nemcsak a légkörben terjed, hanem 3500 méter mélyre a Föld alá is."
Bővebben: Link

A szakértők...
(#) D Wye válasza kowi hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Hát ezek elég unszimpatikus kötések. Bár ez leher szubjektív
(#) D Wye hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Behoztak ma egy telefont szervizelni. Pályafutásom alatt én ilyennel eddig még nem találkoztam.
(#) Kovidivi válasza D Wye hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ez micsoda? Átlátszó a kijelző?
(#) D Wye válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Igen. Gyárilag AMOLED van benne, de nem nyitottam még szét, mi is van benne valójában jelen pillanatban
(#) tbarath hozzászólása Jan 3, 2019 / 1
 
Az egész előadás érdekesnek tűnik, de a cortex m0+ core és egy 0603-as ellenállás egymás mellett, hát egész megdöbbentő.
Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza D Wye hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Hát, a fotók alapjánnekem úgy tűnik mintha csupán a kijelző előtti front panel lenne jelen. Gondoljunk csak bele hogy ha tényleg átlátszó lenne akkor minden megjelenített tartalom alatt látszódna valamennyire a beltartalom...
(#) D Wye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Az eddig rendben van, szerintem is egyértelmű a képernyő meglétének hiánya. Mindössze az a tény, hogy valaki (valamiért) eltávolítja a megjelenítőt az előlapi plexitől, amihez az integrálva van, anélkül, hogy a plexi megsérülne, majd visszateszi precíz pontossággal azt a helyére, az felvet néhány kérdést.
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Hello.
Valamelyik nap magától tönkrement a B6 töltőm. Nem csináltam vele semmit, csak szerettem volna a szokásos módon egy 2S lipo akksit feltölteni. Azt vettem észre, hogy a töltés kezdetekor eltűnik a kijelzőről minden ( a tápja lekapcsolt rövidzárlat miatt). Szétszedve egy smd P-FET ment tönkre, hideg készüléknél. Beraktam egy másikat, de elgondolkoztam, hogy ha ez egy átlag felhasználónál történik, valószínűleg vesz egy másik töltőt, esetleg ugyanilyet. Elgondolkoztam még azon, miért mehetett tönkre a FET. Buck-boost a kapcsolás, tehát rossz vezérlést kapott a uC-től. Mi van, ha így volt a program megírva? Még akksi nélkül is el tudja a FET-et pukkantani a töltő, pár sor kód az egész, mondjuk x üzemóra után... Előre be tudják programozni a készülék élettartamát, ha megbolondítják egy kis véletlenszámmal, akkor ki sem fog derülni ez a csalás. Kezdek félni, hogy ez elterjed, ma már mindenben van uC... Óvhatjuk a gépeket ahogy tudjuk, gondol egyet, és vége.
Igazából el sem kell semminek pukkannia, csak megáll a uC-ben a program... Senki nem fogja tudni megjavítani...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) dB_Thunder válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Merevlemez, pc alaplap, CD meghajtó, autó motorvezérlő, mosógép, mosogatógép, telefon. Szerintem ezekben már benne is van! Csak üzemórát, ciklus kell számolni.
Ezért szeretek 5év garis cuccokat venni és éjjel nappal használni, így hamarabb eljön a beállított utolsó ciklus, és még gariidőn belül meghal, cserélhetik.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) StefuPeti hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok.
Ki szeretne 555-ös IC-t épiteni????
Bővebben: Link
Következő: »»   262 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem