Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   263 / 579
(#) Hp41C válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Nincs esélyed: Minden ilyen berendezésre kb. 10 percenként érkezik egy program frissítés, melynek telepítésével elfogadod, hogy nem érvényes a garancia.
(#) bbb válasza StefuPeti hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Az LTSpice oktató projektje is az volt, mikor telepítettem jópár éve, hogyan készíts 555-öt
(#) Ge Lee válasza StefuPeti hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Én szeretnék, már csak azért hogy megtudjam miféle állat az a comparactor. Valami olyasmi lehet mint a velocitraktor.
(#) Gafly hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
(#) D Wye hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Másik fórumon találtam az alábbi beszélgetést;

Kérdező;

Idézet:
„Ha valaki rátöltöget az akkura és nem hagyja 100%-ig menni a töltést, akkor ugye az akkucsekkoló nem reális értéket fog mutatni SoT-ot illetően, hiszen teljes töltöttséghez tud viszonyítani, igaz?! Köszi!”


Válaszoló1;

Idézet:
„Elvileg nem igaz. Feszültséget mér százados jegyig, többnyire 4,2V-tól 3,7V-ig. E szerint számítja ki az aku szintet”


Válaszoló2 válaszoló1-nek;

Idézet:
„Nem így mukodik..
Feszultsegbol nem lehet megmondani a toltottseget az csak egy kis segitseg hozzá.
Az áramfogyasztast méri a telo (mA) és azt is tudja a telo hogy mikor van feltoltve meg lemeritve.
És tudja az akkukapacitast is.

A feszultseggel tényleg nagyjabol csak annyit mond meg hogy mikor van feltoltve meg lemerulve.

3,7v on adja le a tarolt energiajanak nagy reszet ilyenkor a feszultseg nem csokken csak egy bizonyos nagyobb merteku merülés után.

Itt egy kép hozzá. A 0.2C vonalat kell nezni.

És mivel ahogy lathato a kisutes gyorsasagatol valtozik a gorbe. Es egy telo nem mindig ugyanannyi mA vesz fel.
Tehát feszultsegbol mar csak ezert is nem lehet megmondani a %-ot

Tehát a tudja mennyi aramot fogyasztott és azt kivonja az akkukapacitasbol. Es annyi mAh maradt az akkuban es ebbol jon a %”


Szerintetek kinek van igaza?

A képet válaszoló2 tette fel
(#) Gafly hozzászólása Jan 10, 2019 / 1
 
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Ez már nagyon kellett. A miénk kikéredzkedik szerencsére.
(#) Gafly válasza D Wye hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Igazságot tenni nem tudok, és nem is akarok, de ha van kedved olvasni, akkor hajrá.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) Kovidivi válasza D Wye hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Annak van igaza, aki a képet rakta fel. De ilyen támát a lipo-s témába rakj fel, mert ez nem számít érdekességnek.
(#) D Wye válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Abból a grafikonból nem derül ki, hogy milyen akkumulátorról van szó, bár gondolom vagy Li-Ion vagy Li-Polymer. Valamint abból csak az derül ki, hogy minél komolyabb terhelést teszel az akura, annál jobban csökken a kapacitása.
És egyébként is. Ha egy telefonhoz két aksid is van, bármelyiket teszed bele, mindig tudja, mennyi a töltöttsége, akkor is, ha nincsenek feltöltve és ezt abban az esetben is, ha a két aksi kapacitása nem egyezik meg!
(#) pucuka válasza D Wye hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Idézet:
„Ha egy telefonhoz két aksid is van, bármelyiket teszed bele, mindig tudja, mennyi a töltöttsége, akkor is, ha nincsenek feltöltve és ezt abban az esetben is, ha a két aksi kapacitása nem egyezik meg!”

Áruld már el, honnan a túróból "tudja" a telefon, hogy milyen állapotú akksit raktál bele?
(#) sonajkniz válasza pucuka hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Én tudom a tutit!
Kis sárga barátaink nanitokat raknak az akkumulátorokba, és ezek számolják folyamatosan a még fel nem használt elektronokat!
(#) pucuka válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Ja. Létszámelenőrzés.
(#) proba válasza pucuka hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Az akku általános állapotát gondolom a belső ellenállás mutatja. Ehhez meg csak egy kapocsfeszültség /terhelés teszt kell. A kapacitását nem tudom tudja e, de százalékot jelez legtöbbször, amit meg neked kell üzemidőre fordítani.
(#) pucuka válasza proba hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Az a százalék, minek a százaléka?
Miből gondolod, hogy egy drága, kompakt akkumlátor ellenőrző mérőkészüléket építenek a mobiltelefonba? Az akku állapotáról a belső ellenállás mérés sokat mond ugyan, de nincs lineáris összefüggés a töltöttség fokáról, megaztán egy jó nagy táblázatnak kéne benne lenni, hogy eldönthető legyen, milyen akkuval állunk szemben. Az a nagyonokos akkuvizsgáló műszer is legalább végigzongorázik egy töltési, kisütési ciklust, mire kiírja az akku állapotát tükröző paramétereket.
Van ugyan egy akku management benne, de ez csak a töltést felügyeli, ne töltődjön, melegedjen túl, szabályozza a töltő áramot.
Az a százalék, amit mutat, az csak a kapocsfeszültsége az akkunak, nincs túl sok köze az akku töltöttségéhez. Igen csak becsapós a dolog, ha hiszel neki, mert mutat 20 % -ot, aztán egy perc beszélgetés után sikoltozik, hogy alacsony a töltöttség.
Ha megnézed bármilyen akku töltési, kisütési görbéjét, távolról sincs lineáris összefüggés a kapocsfeszültség,és a töltöttség között.
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Menjetek át ebbe a témába: Bővebben: Link
(#) Gafly hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Audiofül
Bár gondolkodtam rajta, hogy a "tölcséres" topic-ba tegyem-e?
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 14, 2019 / 1
 
LTO akkumulátor
Csábító paraméterek. Ez lenne a jövő?
(#) erbe hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Nem szélhámosság.
Vajon milyen garanciát vállalnak rá? Ki javítja a gyógykarkötőt, ha elromlik? Van-e egyáltalán szervizháttér? Ekkora értékű eszköz mellé kötelező garanciajegyet adni?
(#) sany hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Mesterséges égi csillaghullás.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 19, 2019 / 2
 
Csak szép.

ora.jpg
    
(#) sany válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 19, 2019 / 1
 
Nagyon ötletes és tényleg szép.
Kapható is: Bővebben: Link.
(#) _BiG_ hozzászólása Jan 20, 2019 / 2
 
Ha már karórák... Saját építésű tudományos számológépes karóra:
World's First D-I-Y Scientific Calculator Watch
(#) _BiG_ válasza sany hozzászólására (») Jan 20, 2019 / 2
 
Az még szebb, hogy az ebayon nixie-óráknak adják el a VFD-csöves darabokat...
(#) tbarath válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Dave agymenése, ha jól emlékszem volt is róla videó eevblogon. (Vagy valamelyik videóban volt szó róla, és nem egy egész videó szólt erről? Passz.)
(#) Gafly hozzászólása Jan 22, 2019 /
 
Csak eltévedünk vagy kipusztulunk?
Szoktam rajta gondolkozni, hogy nem kellene-e sajtótermékeket elolvastatni publikálás előtt...
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) V.Cs. válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Meg a jó kis - olcsó! - kínai LEDes "világítópanelek" is tehetnek róla!
Azok még jobban villognak, mint a fénycsövek!
Úgynevezett "tápegység nélküli" kivitelek, tehát egy kapacitív tag és egy egyenirányító híd van előtte. Előző munkahelyemen - direkt jeleztük, hogy előtte mérjünk meg egyet - jól bevásároltak ezekből...
(#) sany hozzászólása Jan 25, 2019 / 1
 
Okosak ezek a varjak.
Bővebben: Link:
(#) Hp41C hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
(#) tbarath válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Köszi, el fogom olvasni, de azért látatlanban balavau. Szóval pár észrevétel:

1. Az x86 (manapság inkább AMD64) leginkább utasításkészlet. A gépi kódú utasításokat először mikroutasításokra (micro-ops, uOPs) szedi szét a dekóder, majd ezeket hajtják végre a különböző végrehajtóegységek. Nem is feltétlenül sorrendben (out of order), és nem is feltétlenül csak azokat, amikre szükség van (spekulatív végrehajtás). Ennek köszönhetőek a tavaly év eleji Spectre és Meltdown sebezhetőségek, valamint a folyton előkerülő újabb változataik.

2. Az eleje vicces: "Our research examines the VIA C3 family of x86 processors ... Debian 6.0.10 (i386), using Linux kernel version 2.6.32. "
Szóval a proci ezer éves, és szerintem nincs is már x86 licenszük. Az OS is rég unspported, bár hw hibánál ez nem feltétlen hátrány.

3. Az ARM szóra rákeresve, különösebb körbeolvasás nélkül nem találtam olyat, ami szerint lenne "ARM mag az x86 processzorokban"
Következő: »»   263 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem