Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton hangsugárzók felújítása
Lapozás: OK   7 / 8
(#) szakyy válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Tegnap este annyit néztem meg, hogy az összes hangszóró az eredeti.

magas HD6,5/1018
közép HB10/0818
mély HA20/1018 / újra lettek peremeztetve

MARANTZ NR1606-ra raktam rá... gondolom szépen kellett volna azért szólnia. Ok, akkor szétszedem, megkeresem a hangváltóját megnézem lefotózom. Lehet elszálltak a középsugárzók?

köszönöm
(#) gyuszo válasza szakyy hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
A magas sugárzóból volt kétféle változat HD6,5/1118, ez volt a régebbi, és a HD6,5/1018 ez az újabb gyártás. Ezek helyett lehet kapni a H2000-nél jelenleg a HD6,5/493-at.
A középsugárzót, ha hibás, akkor erre a típusra tudod cserélni : HB10-586 .Bővebben: Link
Ha szétszeded, többet fogsz tudni.
A mélyet javítani érdemes az eredetit.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) GARFIELD13 válasza szakyy hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Szia!
???
Ha a hangváltó és a hangszórók is eredetiek és jók, valamint az erősítő is rendben, akkor esetleg nézd meg a magas és közép bekötését, hátha azt felcserélte valaki korábban.
Az is okozhat érdekes hangképet.
Ha a bekötés OK, akkor külön direktben próbáld meg a közepet, hogyan szól csupaszon.
Sikeres hibaelhárítást.
Üdv.
(#) szakyy válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok,

köszönöm a válaszokat, tegnap rákötöttem normálisan az erősítőre, és felhúztam a mélyeket, így már nagyon szépen szólt. Viszont az egyik közép az továbbra is tök süket, ami igazából csak mentálisan zavar... Gondolom azt javítani nem lehet, vagy találok ugyanolyat, vagy akkor mindkettőben HB10-586-ra csere.

Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza szakyy hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Szia!
Hát a H2000-nél egy kérdést azért megér szerintem a javítás.H2000 jav link
Érdemes nézelődni is a használtak között, de most csak magasakat meg mélyeket látok 2050-hez, ilyen papírszélű közepet nem.
Üdv.
(#) szakyy válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Szia,

sikerült lokalizálnom a problémát, a közép teljesen süket, úgy is, ha kivettem és direktbe kötöttem. Nincs valakinek véletlen egy elfekvő 8Ω-os HB 10/0818 asa?

Lehet ezeket javítani?

A hangváltó is eredeti, az hogyan van rögzítve a hátlaphoz? Ragasztva van? köszi
(#) GARFIELD13 válasza szakyy hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Szia!
A korábbi hozzászólásomban ott a link.
Az oldalon van ár és elérhetőség is...
Esteleg egy telefonhívás vagy egy mail vagy fax?

Én a hibás gyors javítását és mellette egy eredeti pót beszerzését javasolnám hosszabb távon.

A hangváltó, ha a “deszkaváltó”, akkor egy pozdorjalapon van felragasztva a hátfalra.
Elvileg leszedhető, attól függ mennyi ragasztót locsoltak alá.
Nekem volt ami könnyen lepattant, volt ami viszont inkább eltört, de nem jött le egyben.
Ha rendben van, akkor felesleges lefeszegetni szerintem.
Üdv.
(#) szakyy válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Igen, köszönöm, csak számomra felfoghatatlan hogyan lehet ezeket javítani... Találtam egyet, holnap megyek érte, be van nyomódva a porvédője, de azt szerintem ki tudom cserélni.

Nem feszegettem... marad a helyén...

köszi
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) eSDi hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Sziasztok!

A következő hangszórókhoz keresek FRD és ZMA fájlokat (akár CSV, vagy Excel tábla is jó):
HA 20 1544-569
HB 10 1544-546
PHI 4

Az adatlapokból nehézkes kinyerni a különféle programokkal és nem is bízok benne, hogy az eredmény megfelelő lesz. A hangszóró2000 fórumán is próbálkozok, de eléggé kihaltnak látszik (vagy csak nagy a válaszidő).

Köszönöm előre is!
(#) zoli82 hozzászólása Ápr 16, 2020 /
 
Sziasztok!

A segítségetek, véleményeteket szeretném kérni. Egy Videoton Walzer D259 E javításán dolgozom. Szerencsére nincs sok dolgom mivel a korához képest jó, és hiánytalan állapotban van. Mélysugárzó peremek persze elporladtak ezeket cseréltettem H2000-nél. Problémám a dómsugárzókal lenne, működik mindegyik,csak a ragacsos impregnálo bevonattal nemtudom mit lehetne ( kellene-e ) kezdeni.
Félek hogy a légrésbe is bekerülhetett és így nem megfelelően működnek. Csodát persze nem várnék, de gondolom közelebb kerülnék az eredeti hangzáshoz. Tudnátok valakit javasolni aki feljavítaná a dómokat? Már ha szükséges, esetleg tapasztalat hasonló bevonatu dómokkal.
(#) GARFIELD13 válasza zoli82 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Szia!
Először is gratulálok hozzá, régi és ritka doboz.
Ránézésre minden dóm teljesen ép és sérülésmentes a képek alapján. Ha jól szólnak, akkor én nem bántanám egyiket sem.
A ragacsos az ragacsos, szerintem nem igazán lehet eltávolítani a dóm sérülése nélkül, nem érdemes megkockáztatni, sem oldószerekkel nekimenni.
Esetleg a H2000-et megkérdezni a ragacsról, mert Ott azért több lehet az info, mi is volt az, amivel régen ezeket lekenték.
Viszont a mély már cserélt, mert az ilyen régi dobozokban anno még alukosaras mélyek voltak. A radiomuseum.org oldalon kép is van a kiszedett mélyről. Szerintem az eredeti állapot eléréséhez az eredeti mélyeket kellene inkább megpróbálni felkutatni.
Én az eredeti állapot helyreállítása felé törekednék, de ez az én becsípődésem.
Sikeres szerelést és jó zenehallgatást (most bőven van rá lehetőség otthon).
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza zoli82 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Szia!
Pontosítás.
A retronomon jobban láthatóak a képek.
retronom_D-259
Üdv.
(#) zoli82 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Köszönöm a választ!

Természetessen számomra is az eredeti állapot megörzése a cél.( Fiatalon elkövettem pár gaztettet most vezeklek) Talán tényleg csak máshoz van szokva a fülem és azért hallom kicsit kevésnek a dómokat a szabályozók max. állásában is. H2000 nél is azt mondták ha hibátlanok akkor nem kell vele foglalkozni, a bevonatot pedig így álmodták meg.Váltóban a Remix kondikat cseréltem mivel az eredetiek repedtek voltak. Elkok is úton vannak talán az is javít majd a helyzeten. Eredeti alkatrészek persze zacskózva fiókba kerülnek.Fellelhető képeken valóban alukosaras mélyek láthatók, viszont azok mind 8Ohm-os dobozok. Megkockáztatom talán létezett egy ilyen 4Ohm-os változat is. Esetleg az ilyen alukosaras 4Ohm-os hangszóró tipusszámát ha valaki tudná, hogy mit is keressek. Vagy ha a benne lévő mély tipusszámábol kiderülne hogy mikortól gyárthatták.Sajnos nagyon kevés infó van erről a hangsugárzóról.

P1070826.JPG
    
(#) GARFIELD13 válasza zoli82 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Szia!
Ha egy oldalt visszalapozol itt, akkor van lista a korabeli dobozokról.
hozzászólás link

A 4 Ohmos is ugyanezen a néven fut. A google képkereső hozott is egy nem oly régi hirdetést (már nem élő természetesen), ahol a címke már újabb, de HA25/10KS 4 Ohm. Képen ideemeltem.
Tehát érdemes figyelni a hirdetési oldalakat, hátha...

Ez a jelenlegi 1024-es is ritka madár igencsak. Az RT évkönyves (2001) tábla szerint csak a DS 915-ben volt ilyen mély. Erre viszont értelmes találat nincs a neten.

Talán a Magnósok évkönyvében voltak ezek a dobozok részletesebben kitárgyalva, a hetvenes évek második felét kellene megnézegetni.
Ha megtalálom a könyveket, akkor jelzem majd, hogy pontosan melyikben.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) zoli82 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Köszönöm a további információkat!

Napközben keresgettem öntvénykosaras mélysugárzókat, és egy korábbi hirdetésben valaki árúlt 4 és 8 Ohm-os darabokat. A 4Ohmos volt rosszabb állapotban valamint azon habszél perem volt, még a 8 Ohm-os gumiperemel volt szerelve. Szóval ez még 1 plussz kérdés. Holnap azért rákérdezek hátha még megvan.
Közben elkezdtem utánnajárni Magnósok évkönyveknek. Az 1980-as számban a Walzer kivételével a korabeli dobozok adatai megtalálhatóak. Még probálom a többi tartalmát is átbújni.

Üdv.
(#) zoltanpapp82 hozzászólása Márc 8, 2023 /
 
Sziasztok!

Valakinek nincs meg a Vidi HB 10/1018 Wright és Leach helyettesítö paraméterei? Adatlapon nincsenek.

Köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza zoltanpapp82 hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
hangszóró2000 kft-t kérdezted?
(#) gyuszo válasza zoltanpapp82 hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Ez a megfelelő helyettesítő : HB10-427.
Kapható : Bővebben: Link
(#) segítő válasza zoltanpapp82 hozzászólására (») Márc 9, 2023 /
 
Idézet:
„Wright és Leach helyettesítö paraméterei”

Ez micsoda?
(#) lóri hozzászólása Márc 10, 2023 /
 
Sziasztok!

Csinálnék hangváltót a DC2550-hez.
A tekercseket hogyan kell számolni?
Van a segédprogramoknál légmagos -tekercs számító, de ott a méretekből számol, és nem induktívitásból. És mi van, ha többsoros tekercs kell? Erre van valami számoló program? Lehet kapni tekercseket, de azokhoz nincsen cséve (szerintem meg jó volna), valami önhordozó. Vagy vegyek egyet mindegyikből és számoljam vissza?
(#) antiktelefon válasza lóri hozzászólására (») Márc 10, 2023 / 1
 
Jo a cséve nélküli simán...
Bővebben: Link
(#) lóri válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Köszönöm, akkor olyan lesz.
(#) GARFIELD13 válasza lóri hozzászólására (») Márc 10, 2023 / 1
 
Szia!
Nem kell számolni, ott van a videoton kódszám a tekercseknél a rajzon.
Valahova már felmásoltam ide a fórumra régen, de akkor mégegyszer:
kód Induktivitás
106 120uH
107 330uH
108 390uH
109 470uH
110 560uH
111 680uH
112 820uH
113 830uH
114 1mH
115 1.2mH
116 1.5mH
121 220uH
123 270uH
124 1.2mH
125 390uH
127 50uH
128 180uH
130 40uH
133 560uH
136 100uH
137 420uH
138 250uH
139 140uH

Ez úgy néz ki, mint egy második szériás gyári deszkaváltó, csak egy nyákra ültetve.
Üdv.
(#) lóri válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Köszönöm, ezt az előző oldalon megtaláltam és hasznos is volt. De, ha megakarom tekerni, akkor az kevés, hogy 820uH. Valahogy tudnom kell a menetszámot, meg ilyenek.
(#) GARFIELD13 válasza lóri hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Szia!
Tényleg csak 1 oldal, de több év.
Ha nulláról készül, akkor ott tényleg számolni kell, meg megfelelő alapanyag mind a 6 db tekercshez.
Doboz és hangszórókészlet van, csak váltó nincs?
Üdv.
(#) lóri válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
Nem is köszöntem, pedig szoktam. Elnézést.
Szia!
Igazából nincs semmi és nem is kell, csak valaki keresett hangváltót fb.-n, s mivel nem lehet kapni, gondoltam meglehetne csinálni. A rézhuzal az milyen legyen? Egyszer, vagy kétszerlakkozott 1mm-es?
(#) GARFIELD13 válasza lóri hozzászólására (») Márc 10, 2023 / 1
 
Szia!
Semmi gond.
Azért elő szokott bukkanni itt-ott olykor.
Én inkább gyári tekercseket keresgélnék, max nagyobbat és letekerni belőle (ehhez jó a kódtábla).
Itt is van az apróban két 1,5-ös nagy tekercs most fent pl.
A tervezett építésemhez is így vadásztam össze a tekercseket, mert a logotech rendelési lehetőség megszűnésével drága mulattság lett tekercseket venni.
Üdv.
(#) John64 hozzászólása Nov 16, 2023 /
 
Sziasztok!

Adott egy Videoton DC2050E hangfalpár.
Ezeknek a mélyközép hangszóróit kell most peremeznem.
Keresem hozzá a megfelelő ragacsot.
Eredetivel megegyező habszél (poliuretán) peremet rendeltem.

Azoktól várom igazán a választ akik már végrehajtottak ilyen hadműveletet és sikeresen.
Mit - Mivel - Hogyan?
Eddig eléggé ellentmondásos fórumokat olvastam.
Többnyire a másik fél lehurrogása volt

Köszönöm a válaszokat!
(#) Ge Lee válasza John64 hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Követtem már el ilyet, a képekből csak ezek vannak meg, a kész állapot nincs de "tökéletes" lett. Már kérdés, hogy szerintem az egész doboz nem ér annyit mint amennyit az ember dolgozik vele.
A kosárról lekapargattam a szivacs maradványait, utána lekapargattam késsel, kézzel és csiszolópapírral a membránról is. Utána nitrohigítóba mártott fültisztítóval beecseteltem a porvédő szélét körben, ettől feloldódott a ragasztója, tapétavágóval finoman alányúlva lejött a porvédő. A légrésbe tettem 2 vagy 3 réteg papírt már nem emlékszem, ezzel központosítottam a membránt. Utána fogtam a tubusos Palmatex ragasztót, meg ne kérdezd, hogy a habszél melyik felét ragasztottam be először mert nem emlékszem, de a lényeg, hogy ráragasztottam vele a habszélt a membránra is és a kosárra is és ennyi. Vártam vele hogy megszáradjon, utána kivettem a központosító papírokat a légrésből, visszaragasztottam a porvédőt, majd generátorral meglengettem néhány Hz-en a hangszórót hogy nem reszel-e valahol, azaz normálisan működik-e, és visszatettem a dobozba.
(#) btamas81 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Ugyanígy követtem el mint GeeLee, palmatexel, de ahogy olvastam jó a faragasztó (nem hagy nyomot száradás után) is.
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem