Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 66
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Több munkás dolgozza fel a gerber fájlokat. Ha egyszer visszautasítják, érdemes ismét feltölteni, hátha a másik ember máshogy gondolja.
Nekem pl. nem akarták a nyákom v-cut-tal bevágni, ezért a nyák szélétől 1cm-re végigraktam furatokkal, amilyen sűrűn csak lehet (a furatok száma is korlátozva van, de valami óriási nagy számban). Elfogadták a tervet. Amikor megjött a csomag, a furatok nem voltak a nyákon, helyette v-cut. Szóval valaki mégis meggondolta magát, és úgy rendezgette a gerber fájlokat, hogy mégis jó legyen, nekem meg nem is szóltak, de sebaj.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Az lehet másnak probléma, ha nem azt kapja amit rendel.
Én legalább is ha 50 furatot kérek, akkor helyette ne marjanak hattyú formát a panelből.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Igen, gondolkoztam ezen én is. Viszont a beszélgetést vissza tudták követni, és láthatták, hogy az előző, ugyanilyen nyákom a v-cut hiánya miatt lett sztornózva, szóval elég egyértelmű volt, hogy v-cut-ot szeretnék. Más esetben szoktak email-t írni, és kérdezni, mi legyen.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Az lehetett az árazás miatti dolog mögött, hogy több féle panelt gyúrtál egybe. A belinkelt leírás szerint ilyen esetekben felszámíthatnak rá plusz díjat. Viszont, ha te bevállalod, hogy magadnak vágod szét, és beleférsz a 100*100-ba, akkor nem foglalkoznak vele.
Nekem két különböző terv volt összerakva, panelizálva, a V-cut végig ért oldaltól oldalig minden esetben, s semmi extra költség nem jött rá náluk.
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ahol én gyártatok, ott ez garantáltan nem így van (volt). Azért "volt" mert az első próbálkozások után én már nem is variálok ezzel, így ha azóta változott az álláspont akkor arról nem tudok. Amatőr ide vagy oda be kellene látni, hogy ez egy nagyon kedvező lehetőség. Sokkal inkább élni kellene vele mint visszaélni.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ki hol ? Mert lehetnem egy helyről van szó.
(#) bbb válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 12, 2019 1 /
 
A "visszaélni" részét nem értem, de lehet én vagyok naiv. Minden rendelést megnéznek és szólnak, hogy elfogadják-e, vagy sem. A JLCPCB leírásai kifejezetten hasznosak ahhoz, hogy a szabályaik szerint lehessen játszani.
Ha arra gondolsz, amit írtam, hogy te vágd szét - ez pont az általam linkelt oldalon van tanácsként írva, azaz nem a szabályok megkerülése!
Idézet:
„If you are just in the prototype phase and want to save money, then you can use the following trick. Place your different designs all inside one overall board outline and use lines drawn in the silk layer to mark out the separate the PCBs. Then, when you receive the PCB, carefully cut them apart yourself (we recommend you do this before you assemble the PCBs!). Like the PCB shown below, the yellow lines are drawn in the silk layers showing how you can merge 3 different PCBs in one gerber without incurring any extra costs.”

Ez pedig azért van, mert őket nem érdekli, hogy mennyi panel van a megadott területen belül, csak az, hogy egy menetből be tudják vágni és ne érjen véget a vágás valahol a panel közepén.
(#) Alkotó válasza bbb hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Kár ezen rugózni.
Ha neked működik, és tetszik a JLCPCB, akkor hajrá, használd ki a felkínált lehetőségeiket. Náluk csak zöld érhető el kedvezően, ami nekem nem annyira szimpatikus, ezért másnál rendelek.
Én akkor is kifizetem a néhány dollárt a 10 db panelért, ha annak csak 20x60 mm a mérete. Ha pedig több panelre van szükségem, akkor többször is kifizetem.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A pcbway- nél is elvileg ott a magyarázat "Different Design" és egy lapra többet lehet tenni ugyanabból a leírás szerint.
jlpcb-nél szinre 8 pénzt számolnak
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) atus1981 hozzászólása Jan 12, 2019 /
 
Én otthon gyártok, ráérek, eszközök is vannak hozzá.
3D nyomtatóba maratásálló filccel gcode alapján kirajzoltatom, kimaratom, kifúrom... Ha 1-2 darab kell, akkor nem fogok 5-10 darabot rendelni, többit meg nézzem?!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2019
(#) niedziela válasza atus1981 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Furatgalvánt és Stop maszkot nem lehet rajzolni
(#) gerry hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Üdv! Ha 4 rétegű nyákot rendelek, akkor a nyáklap vastagságánál az 1.6mm az a teljes vastagsága a nyáknak ugye? Tehát nem 3.2mm lesz a végeredmény!
(#) niedziela válasza gerry hozzászólására (») Jan 15, 2019 / 1
 
A panel vastagsága, mindig a teljes panel vastagsága.
Nem rétegvastagság.
(#) nagyg282 hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Sziasztok !
Első önálló panel rendelésem a PCBWAY-től ,10 db kértem 11 küldtek 2800.ft-ba került .Profi munka ajánlom másoknak is !
(#) Alkotó válasza nagyg282 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Én is általában velük gyártatok, de nálam az összeg ettől jóval nagyobb szokott lenni. (Náluk több szín van alapáron, lehet válogatni belőlük).
(#) superuser hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Szeretnék 4 réteges panelt gyártatni nem horror áron, de a minősége fontos.
Van valakinek jelentősebb tapasztalata külföldi gyártóval?
A jelentős alatt azt értem, hogy pl. gyártatott 100 db feletti mennyiséget (akár sima két oldalast), vagy pár darab nagyobb bonyolultságú nyákot.
Azért kérdezem így, mert pl. JLC-t általában dicsérik, de én belefutottam náluk egy technológiai hibába ami a legyártott panelek harmadát érintette és ugyanabban a szériában volt még két fóliaszakadt panelem is. Nyilván a fóliaszakadás esélye csekély 10 darab panel esetén.
(#) szücsien válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 / 1
 
A PCBWAY-nél gyártattam 100db fölötti darabszámban 2 és 4 rétegű nyákot is. Mindegyik rendben volt eddig. A standard rétegfelépítés is kedvezőbb, ha impedancia kontrollált nyákot csinálok mint pl. Eurocircuits.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) Kovidivi válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Szia. Ezt a technológiai hibát kifejtenéd jobban? Köszi.
(#) superuser válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Az ónozásnál bottom oldalon összefolyás a képen látható 1.27 mm-es tüske pinjei között.
Valami gép rosszul volt beállítva. Kb. minden harmadik panelt érintett 400 darabnál. Ónszívó fonattal eltávolítható, de plusz egy művelet a gyártás során.
(#) szücsien válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Ha jól látom a forrasztásgátló lakkal is vannak problémák.
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Ha jól értelmezem a méreteket, akkor 1,27 mm a furatközepek távolsága. Nagyjából beméreteztem és ezek a távolságok már kritikusak lehetnek. Nem is beszélve a kézi beforrasztás nehézségéről.
Én eddig a PCBWAY-tól rendeltem. Sok alkalommal, de mindig minden panel kifogástalan volt. De nálam 8 mil-től nincs kisebb távolság, és nincs vékonyabb vezetősáv sem.
Most a JLCPCB paneljét is várom, és ott sem számítok semmilyen anomáliára.

méretek.jpg
    
(#) Kovidivi válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Én ezt túl közelinek találom, bármit is írnak a weboldalon minimális méretre. 0.2mm távolság két ónozott furatgalván között túl kevés. Az ón könnyen hidat képezhet ilyen méreten. Még szerencse, hogy csak pár nyák volt hibás.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Hasonlóan gondolom én is.
Talán a 0,2 mm már éppen jó is lenne (nálam ez az alsó határ a tervezéskor), de a forrasztásgátló lakknak is legalább ennyinek kellene lennie. Ez utóbbit látom túl keskenynek, ami adódik a PAD-ek méretéből és távolságából.
(#) Kovidivi válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Köszi, hogy megosztottad, ma is tanultunk valamit, amire figyelni kell.
(#) hixpp02 hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Nekem JLCPCB bevált, eddig minden rendben volt, habár az én paneljeim nem voltak bonyolultak. Árban verhetetlenek!
(#) mezga válasza nagyg282 hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Sziasztok ,
megéri kintről gyártatni 10 db panelt?
Mennyi idő alatt jön meg ?
Milyen programból fogadnak el fájlt?
Én eddig itthon gyártattam , de súlyos tízezreket fizettem 20-50 db ért .
A fólia és a maszk elég drága , és csak az utángyártás olcsób.
Gábor
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) Alkotó válasza mezga hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Igen, Te választasz szállítási módot (gyorsabb drágább), gerbert fogadnak (program nem számít).
(#) mezga válasza nagyg282 hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Szia , mennyi idő alatt van a kezedben a panel ?
mezga
(#) Alkotó válasza mezga hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Újra kérdezed ugyanazt. A szállítási idő a választott szállítási módtól függ. A kínai posta a legolcsóbb általában (kb. 10-15 $), amihez kb. 25-40 nap érkezést ígérnek. Még futárt nem próbáltam (kb. 30-50 $) amihez kb. 2-3 nap érkezés tartozik.
Az a lényeg, rendeléskor ki tudod választani melyik legyen, ahol árat és időt is látsz azonnal.
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba: a pontos érték a gyűrűk között 13 mil, azaz 0,33mm.
Ennyi x irányban és ennyi y irányban is. Ezt minden gyártó le tudja gyártani. Ha nem rontja el. Még csak közelinek sem nevezném. Az 1.27mm-es tüskéhez ez egy standard footprint. Amit a képen látunk, az egyszerűen egy technológiai hiba. A top layeren egyébként azonos a rajzolat, ott 400-ból egy hiba sincsen, a bottomon pedig 30 százalék.
Légyszi ne akarjátok már az én nyakamba varrni a gyártó cég sarát
Tartalékkal tervezek, nem adok le gyárthatatlan paneleket.

A lakk minősége kifogástalan. Jól bírja a rework-öt, hőlégfúvót, alámelegítést, átforrasztást, stb. Valószínűleg az USB mikroszkóp ledjei csillogtak vissza.
Következő: »»   12 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem