Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 68
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Honnan lehet látni hogy zener ?
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Nem látható, csak a csatolt képen szereplő panelon látható a rajzjele. Abból gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2018
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Így már értem! Mondjuk az látszik hogy dióda de más nem.
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
A Zener dióda hivatalos rajzjele nem ez. De érdekes a kínaik így szokták jelölni. Legalábbis is én így szoktam megismerni a paneleken. Vagy amerikai jelölés.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2018
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
De az, csak nem nálunk: Different Zener Diode Symbols.
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Én csak diódáról beszélek, a rajzjelet nem láttam, Kis üveg valami belsejében
piros valami
(#) aramis válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Biztos hogy zener a panelen jelölve van csak a foton nem látszik
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Abból sehogy.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2018
(#) sany válasza aramis hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Sajnos mérés nélkül nem fog kiderülni, hogy hova is csatlakozik.
(#) aramis válasza sany hozzászólására (») Okt 27, 2018 / 2
 
eEz az a dioóda. Mmegvan a helye is a fotoón, a poti alatt.
TZMB5V1-GS08 Dióda: Zener; 0,5W; 5,1V; SMD; szalag; MiniMELF | INFO | PDF
Gyartó: VISHAY Gyártói jelölés: TZMB5V1-GS08
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Moderátor által szerkesztve

13613.jpg
    
(#) taxi92 hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy proxima 401 rádióm és szeretném az Ukw freki sávját (66-73Mhz) eltolni hogy a mostani frekvenciákat (FM) tudjam fogni.(~76-108) Segítség kéne, mit kell cserélni hogy megoldható legyen? Nagyon macerás? Ha valakinek van egy kapcsolási rajza az is jól jönne.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) sany válasza aramis hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Nagyszerű.
Már csak azt kellene megtudni , miért forrasztotta le magát?
Ha jól látom a dióda anódja a kapcsolóhoz megy. Ha innen kapta az egyik részegység is a tápot , akkor az is károsodhatott, abban pillanatban, amikor "elengedtette magát" a dióda.
(#) aramis válasza sany hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Megvan a miért, ugyanis a táp vezető zsinór vizsgálata ki mutatta. Nnagyon vékony kis huzalpár, a csatlakozó dugasz kb. 3 cm, zárlatos volt, összeégett . gGondolom, ennek következménye a pillanatnyi robbanás és dióda leválás. . eEgy hasonló dióda hozzáérésével és elemről indítva már adott némi hangot, azért nem hiszem hogy károsodott valamelyik alkatrész. Bár még ezt a diódát még be kell szereznem.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Sebi válasza taxi92 hozzászólására (») Okt 28, 2018 / 1
 
Ez az eredeti rajz. Bal felső sarokban van az UKW-Baustein (URH bemeneti egység), amiben C103 (előkör)-C109 (modulátor)-C123 (oszcillátor) a hármas forgókondenzátor, amivel az állomáskeresést végzed. Mindháromhoz tartozik trimmer és párhuzamos kapacitás. Ezek rajzon szereplő értékei CCIR sávra vonatkoznak, mivel az NDK-ban sosem volt OIRT. Ha le tudod olvasni a párhuzamos kis kapacitások értékeit, abból kiderülhet, hogy az exportra készült verziónál hogyan végezték a beállítást.
Nem ismerem a képességeidet... Én először az oszcillátorkörrel kezdeném, jó esetben a nagyobb térerejű adókat már C121-C122 módosításával be lehet fogni. Szükség lehet Sp102 magjának állítására is: ha vasmag van benne, azt óvatosan kifelé kell hajtani a tekercsből - néha teljesen ki kell venni, esetleg réz vagy alu magra cserélni.
Türelemjáték, főleg műszerek nélkül!
(#) pucuka válasza Sebi hozzászólására (») Okt 28, 2018 / 1
 
Az NDK -ban valóban CCIR sáv volt használatban, de csak 87.5 - 104 MHz -ig. Sajnos az induktivitásokat is csökkenteni kell, hogy meglegyen a szükséges átfogás.
(#) Moderátor hozzászólása aramis hozzászólására (») Okt 29, 2018
 
Mi pedig kérjük, hogy a magyar nyelv helyesírási szabályait mindenki szíveskedjék betartani!
(#) Maximo hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Üdv.Mi lehet az oka hogy egy középhullámú rádió nem veszi végig a skálan az adásokat?Kossuth szól szépen.Más rádióval fog mást is ugyanott.
(#) CHZ válasza Maximo hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Szia!
Csak tippelni tudok, magasabb frekiken leáll az oszci. padding kondi hibája is lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Maximo válasza CHZ hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Köszönöm.
Akkor nem bonyolódom bele..
(#) wadember válasza wadember hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Nos megoldódott a probléma már megfelelően működik a rádió eltűnt a scrollozó HALLO felirat is. Van DCF vétel is. Elég agyrém hiba volt. Az antenna vezeték (kb 60cm) a tövében meg volt szakadva. Arra elég volt, hogy a rádió üzemeljen, de a dcf vétel már nem ment. kicsrélve a kábelt azonnal beállt az óra, és eltűnt a felirat.
(#) Sebi válasza Maximo hozzászólására (») Nov 10, 2018 / 1
 
Ha nem piszkáltak bele, akkor az előző válasz él.
Találkoztam már olyannal, hogy "fülre" behangolták a KF-eket a Kossuth frekvenciájára. Az ilyenkor valóban jól szól...
(#) gaben62 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 2
 
Először a Fm sáv oszcillátorkört kell áthangolnod, úgy hogy az üzemi frekvenciája 98MHz-118MHz-re essen, /felső keverés/ azután következik a modulátorkör, itt is ki kell forr.ni, pár db. kerámiakondenzátort, majd pedig a modulátorköri tekercset a vételi sávra hangolni, ill. a meneteket csökkenteni szükséges, 4T-re, amennyiben több van rajta,/gyárilag/
Ha nincsen szignálgenerátorod a CCIR-sávra, akkor megfelelő lehet egy szintézeres frekvenciamérős tuner, az áthangoláshoz, ezzel tudod követni a rádió -oszcillátorának a jelét.
A bemeneti szűrők illesztését átfogását is a CCIR-sávra kell finomítani, minél jobban illeszkedjen az adott frekvenciára.
Nagyfrekvenciás tapasztalat, előny.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) Sebi válasza gaben62 hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Köszönöm taxi92 nevében - ő volt a kérdező...
(#) Hx-2 válasza taxi92 hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Ez nekem mindig elsőre indult és működött is!!
konverter
(#) fecameca válasza Maximo hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Az oszcillátor tranzisztor munkaponti beállításán kellene változtatni. Esetleg az eredeti bázisosztó ellenállásai nem változtatták meg az értéküket? Korrózió, beázás tud ilyet csinálni, vagy én azzal idéztem elő, hogy az FM részt tele pakoltam erősítőkkel, és a gerjedés miatt 1 Volttal kevesebbet adtam a rádiónak. az AM oszci a sáv alján leállt. Sokolnál meg máskor épp a sáv tetején nem működött, amit a munkaponttal mindig be lehetett játszani, hogy végig fogja a sávot. Első lépésként az is jó lesz, ha egy 100 K körüli ellenállást nyomsz a C-B közé. Ha segített, forrassz be egy potenciométert az osztó felső tagja helyett, és állítsd be. Ha jó, a potenciométert kivéve multiméterrel megméred, és olyan értékű ellenállást raksz be. Esetleg tranzisztor csere is segíthet.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) fecameca válasza taxi92 hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 1
 
Vannak ott a forgókondenzátorral párhuzamosan 10-20 pF közötti értékű konddenzátorok. Első körben azokat kell kidobálni. utána beállítgatod a trimmerekkel, és kész.
(#) Maximo hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat.A bekarikázott részeknél történtek változtatások a tekercs cserélve lett, picit nagyobb induktivitásu.Az egymás melletti három
tekercsel behangoltam,lehet ott kell még állìtani mert fülre hangoltam,azért jön csak a Kossuth erösen.Videoton 4630.
(#) pedro7 hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Pioneer vsx405 asztali tunerben milyen alkatrész biztosítja a rádióállomások memorizálását ? Mert elfelejti a beprogramozott állomásokat.Valami pici akkut keressek ? Vagy más alkatrész ?
(#) reloop válasza pedro7 hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Szia! Az áramköri funkció alapján a kapcsolási rajzon bekarikázott kondenzátorra tippelek. A pontos helyét, a dokumentáció homályossága miatt sajnos nem tudom megadni, így a beültetési rajzon a valószínűsíthető helyét jelöltem.
Ha rátalálsz, olvasd le a kondenzátoron szereplő adatokat!
(#) pedro7 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Köszönöm szépen.Így már van értelme szétszednem, mert tudom,hogy mit kell keresnem.
Következő: »»   41 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem