Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1066 / 1203
(#) usane válasza icserny hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Ok, de ez csak 1 bitet befolyásolhat. Ha 255-t küldök akkor sincs egyik kimeneten sem semmi.
(#) eSDi válasza usane hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Nem néztem még rá szkóppal, de azt hiszem, csak így működik. Holnapra ránézek és megmondom.
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
24FV32KA301 adatlapján a kimenetek magas szintjének minimuma 3.8V (3.5mA Vdd=4.5V)
a TPIC bemeneti magas szint minimum feszültsége 0.85 * Vdd = 4.25 V
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Közben kiderítettem. Kontakthibás volt a TPIC táp lába. Működik, és valóban kell a CKE 1. Ellenőriztem analizátorral.
Köszönöm a segítséget.
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Örülök, hogy elindult. Ilyenekre a legnehezebb rájönni. Engem egy SSOP10 tok viccelt meg. Mérve mindig jó volt minden forrasztás, mégsem működött. Aztán kiderült, hogy méréskor mindig megmozdult egy láb és érintkezett, a mérőtűt elvéve visszaállt és nem érintkezett.
A napokban sikerült hibátlanul felforrasztanom egy SSOP28 tokot.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Az SSOP20-as PIC-et beforrasztottam, ez meg nagyobbb is csak nem ellenőriztem a lenyomatot nyomtatás után. Gondolom nem volt optimális 8 fokos műhelyben nyomtatni és összement, így nem ért ki a láb alól a réz és nem láttam, hogy nem kontaktál, mérve pedig volt fesz, de lehet nálam is lenyomódott a mérőtűtől méréskor. Hőléggel kiforrasztva látzott hogy nincs ón azon láb alatt, pedig folyasztószert is meg ón is, de mégsem folyt össze.
(#) Bakman hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Estét!

PIC18F26K22, 16 MHz-en járatva. Használnám a Vref+ és Vref- lábakat is, erre a Flowcode gyári makrója képtelen, ez pepillanat mellékes is.

ADCON0 és ADCON1 tiszta, ADCON2 nem. A táblázat szerint az ADCS értéke 0b101 vagy 0b010 (már ha jól értem a táblázatot). ACQT bitekre mit kell beállítani? Milyen mérőszám a TAD? Mennyi egy TAD? Gondolom órajel függő, de a számítási mód érdekelne.

Köszönöm!

ADC.png
    
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
Szia!

Ott van a táblázatban: 64 MHz-es órajelnél pl. 31,25 ns, ez úgy jön ki, hogy 64 MHz-nek a periódusideje 15,625 ns, a sor ADCS 000 beállításnál fosc/2-t mutat TAD-ként, azaz a periódusidő a kétszeresére nő, így lesz 31,25 ns !
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Az adatlapban van egy példa a minimális akvizícós időre, 7.45 us. 64 MHz-es kontroller órajelnél hogyan lehet ennyit beállítani?

20 * 15.625 ns = 312.5 ns
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Idézet:
„akvizícós idő”
<-- ez más ! Ez azt jelenti, hogy mennyi idő kell, amíg a mintavevő áramkör részei "felélednek" ! Ez akkor lényeges, ha például csatornát váltasz, akkor azt a bizonyos időt illik kivárni, mert különben "áthallásod" lesz !
A TAD ( amit az előbb kérdeztél!) az AD átalakítás 1 bitjének a megállapításához kell, az nem ez !
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Az ADCS bitek az A/D koverter órajelét állítják be? Nem csak egy csatornát szeretnék mérni, ezért érdekes az akvizíciós idő.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Ok, most esett le. Az ADCS bitek mondják meg, hogy egy TAD mennyi ideig tart. Kiszámolom, hogy mennyi akvizíciós idő kell nekem és minimum annyit állítok be az ACQT bitekkel. Jól értem?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Idézet:
„Az ADCS bitek az A/D koverter órajelét állítják be?”

Igen.
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Igen !
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Köszönöm! Nem láttam az összefüggést...
(#) eSDi válasza usane hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Látom, összejött a dolog. De, ha esetleg még érdekel valakit, akkor lásd kép. Igaz pont nem látszik a legjobban, mert két egymás melletti bit = 1. Lehet majd megpróbálom más beállítással is.
MSB-->LSB 3. és 4. bit = 1, a másiknál az 5. és a 6.

pic_37_2.png
    
(#) usane hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Új kérdés a 24FV32KA301-el kapcsolatban. Valami ötlet, hogy a 9 és 10-es lábakat miért nem tudom meghajtani kimenetként?

szerk: attól meghalhatott ha össze volt kötve és szembevezéreltem őket?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
(#) Hp41C válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
UART2 használatban modemvezérlő jelekkel, FICD regiszterben a PGEC3/PGED3 van kijelölve kommunikációra, SOSC használatban.
(#) usane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Egyiket sem kapcsoltam be, és már cseréltem a PIC-et is.
Az RB4-en táp van, az RA4-en mg kb 2V.
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Ó, hogy ....... a MC.
FICD-ben az SOSC-ot digitálisra kellett konfigutálni, pedig azt írja az adatlap ha digitális akkor az SOSCEN bit hatástalan, vagyis azt gondoltam akkor mindenképpen működik az SOSC, ha nem is kap órajelet így analógra állítottam és SOSCEN-t meg 0-ra, de neeeeem. Digitális bemenetűre kell állítani és akkor használhatom digitális I/O-ként....
No comment.
(#) jethro hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Sziasztok.
Van egy pic16f84-04/p amiből szeretném az adatokat kinyerni egy Pickit-2-vel,de azt írja,hogy No Device Found.Mi lehet a gond?
(#) Hp41C válasza jethro hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Mivel a 16C83, 16C84 és a 16F84 -nek nincs azonosítója, nem tudja felismerni. Ezenkívül a gyári pk2Devicefile.dat sem tartalmazza.
Töltsd le az itt levőt, tedd be a PICkit2 kezelő program mappájába (az ott levőt neved át előbb), indítsd el (újra) a programot, állítsd be kézi kiválasztásra (manual select), válaszd ki a Midrange NoID (régen volt már nem emlékszem pontosan a névre). Ezzel ki lehet olvasni.
Csak saját felelősségre....
Figyelem, meghibásodás veszély...
Nagyon meg kell nézni a bekötést! Ha a 16F84 úgy kapja meg a Vpp -t, hogy a Vdd nem jut el az IC -hez, tönkremegy.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) jethro válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Ez még nem döglött meg mert a nyákba visszarakva működik,de a másik f84-et megismeri majd holnap megnnézem a pontos tipusát abban valami20-as szám is van.
(#) Hp41C válasza jethro hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Idézet:
„... de a másik f84-et megismeri ...”

Inkább így kellene írni: ...de a másik f84A-et megismeri...
(#) jethro válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Igen A-20I/P.Én 5percig néztem az adatlapját de nem látom mi a különbség.
(#) lóri válasza jethro hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Elvileg 20 MHz-n járathatod.
(#) Hp41C válasza lóri hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
A 16F84A rendelkezik azonosítóval. Nézd meg a programozási leírását.
(#) lóri válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Én a 20-ra reagáltam, mert azt gondoltam kérdésesnek. De csak emlékezetből írtam. Tudom, hogy más különbség is van.
(#) jethro válasza lóri hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Köszi mindenkinek akkor a sima 84 megy a múzeumba.
(#) laci_w hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Sziasztok,

egy kis infót szeretnék kérni PIC és Nextion HMI közti kommunikáció megvalósításában. Eléggé kezdő vagyok programozásban de azért tanulgatom.
Egy kedves fórumtárs rávilágított a programom hiányosságaira és hibáira ezen már dolgozom. Illetve tippet is kaptam hogyan is kellene ennek működnie.
Először is az üzenetek fogadása a HMI felöl megszakításban lesz lekezelve, eddig nekem is tiszta. A kolléga említette, hogy illene start illetve stop biteket is definiálni, illetve ha egy bájtnál nagyobb adatok érkeznek FIFO-tárat alkalmazni. Ennek a megoldásában szeretnék segítséget kérni. A Nextion elvileg nem tesz sem start sem stop biteket a küldött adatok elé-mögé (küldéskor én általam programozott adat kerül kiküldésre lezáró 0xFF nélkül). Ez esetben erről nekem kell gondoskodni minden egyes adat kiküldéskor a PIC felé?
A PIC-ben miként tudom detektálni a start-stop biteket? A FIFO alatt egy tömböt értünk amibe belerakom az érkező adatokat majd onnan veszem ki? Jól gondolom? Nem konkrét programot kérek, bár ha valaki csepegtetne egy kis kódrészletet azt is örülnék (meg lehet egyszerűbb is mint minden kérdésre válaszolni), de ha valaki elmondja, hogy is működik ez, azt nagyon megköszönném.
Következő: »»   1066 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem