Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fúrógép
Lapozás: OK   6 / 8
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Szia! Szerintem ez a bekötési elrendezés van a kézi szerszámok többségében. A fekete vezetékek a szénkefékről, a szürkék pedig az állórész szabadon lévő kivezetései ahol az áramirányt lehet váltani a szénkeféken (forgórészen). Talán az egyik irány a ferritgyűrűkön átvezetett fekete-szürke párosítás, a másik pedig "keresztbe" kötve ugyanez. Szerintem.
(#) orly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Köszönöm! Próbálkozom.
(#) orly válasza orly hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
A képen megtévesztő lehet, hogy az egyik kábelpárost már összekötöttem egy "fél csokival". Csak aztán nem mentem tovább a dologban. De mindkét bekarikázott területen egy-egy fekete és szürke kábel van. (Csak egyik párost már összehoztam.

Igazából két verzió van gondolom:
1) fekete-szürke és fekete-szürke
2) fekete-fekete és szürke-szürke

Jól sejtem-e, hogy ennek csak a forgásirányban lesz szerepe? A szétesett kapcsolónak is a két oldalán ment be egy szürke, egy fekete, a másik oldalon szintúgy. A kapcsolóban egy rugós valami mozgatott vékony lemezkéket, amelyek ahogy fordultak, úgy változott melyik vezeték, melyikkel érintkezett össze.

Az tapasztaltam még egyébként, hogy így - félig összekötve - a másik két szabadon álló kábelnél
is jelzett a fáziscerka. (Ha nem volt összekötve egyik sem, hanem mind a négy vezeték szabadon volt, akkor csak a szürke vezetékeknél jelzett a fázisceruza.)
(#) Bakman válasza orly hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
A fázisceruza korlátozottan használható "műszer", ne bízz benne. A forgásirányváltáshoz mind a négy vezetéket kell használni. Valószínűleg:

szürke + szürke és fekete + fekete -> egyik irány
szürke + fekete és szürke + fekete -> másik irány

Viszont, hogy melyik szürkét melyik feketével kell összekötni, azt nem tudom. Ott vannak a rajzok, próbálj meg azok alapján elindulni.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
A feketék a szénkefékre csatlakoznak, tisztán látszik ... párban vannak kihozva az oldalhelyes állórész kivezetésekkel a szürkékkel.
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Azonos színűeket nem szabad összekötni.
Szürke-fekete - Szürke-fekete egyik irány
Szürke-fekete - Szürke-fekete másik irány
Közben, mint a fáziscserénél, bármelyik két azonos színű vezetéket kell felcserélni.
(#) villanyipi hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Üdv
Volna egy régi nem magyar fúrógép amiben a szélkerék és az álló rész között számomra érdekes kapcsolás található, mellesleg bedugva egyből lecsaphat a biztit, na most ez mire szolgál? 2 kondi sorba meg egy tekercs ha kiveszem működik vagy kell ez oda?
Visszarajzoltam talán helyesen kicsit sok a korom a környékén
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) zolika60 válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Zavarszűrő. Kihagyhatod, legfeljebb fúrás közben a szomszédok nem néznek tévét és zúgást hallanak a rádióban. Persze veled együtt.
(#) villanyipi válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Manapság már felénk nem hallgatnak rádiót nincs vétel
Lehetséges hogy ez meg a tápkábelen lévő X2-es kondi zárlata csapkodja le az automatát?
(#) zolika60 válasza villanyipi hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Előfordulhat. Ha kipróbálod nélküle mindjárt kiderül.
(#) Rudiur hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Haldoklik a fúróm (black and decker kr500re-xk ) A kollektorokat már mértem,az állórészt is,ott nincs gond.Használhatnék ezekből ("sima" kondi) valamit,ha a zavarszűrés nem kell?
https://kepkuldes.com/image/8nxL0
https://kepkuldes.com/image/8nBq4
(#) granpa válasza Rudiur hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Elektrolit kondenzátort ne! Zavarszűrő nélkül is jól működik, de jobb, ha van benne, mert elátkoznak a környéken a zavar miatt. Bármelyik villanyszerelési boltban vehetsz.
(#) Rudiur válasza granpa hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Rendben! Köszönöm szépen!
(#) WHiteTiger hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy Hyundai HYD-223 ütvefúró, amivel tegnap fúrtam 2 lyukat a falba. (Képeket akartam felrakni a szobába) Előre mondom, hogy tudom, kár volt megvenni, de az ára (5000 Ft) elcsábított. Na szóval az történt, hogy az első lyuk fúrása lassan haladt, és egyszer csak megállt a gép. Na mondom frankó. Vagy ennyit bírt, de mivel égett szagot nem éreztem, így gondoltam csak túlmelegedett, leraktam egy időre, hadd pihenjen. Fél óra után bedugtam, nem megy. Próbáltam magasabb fordulaton, és akkor elindult. Meglepődtem, nem tudtam mire vélni. Szóval most az van, hogy ha azt akarom, hogy lassan forogjon, akkor csak sípol, de meg sem moccan, ha meg erősebben nyomom, akkor hirtelen elindul, és gyorsan.
Mi lehet a probléma? Esetleg van rá gyógymód? Szét még nem szereltem, mert (félig) működik. Falat lehet vele fúrni, de így például egy csavart behajtani már nem.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) sany válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Szia!
Elvileg van rá gyógymód, de lehet nem éri meg.
Általában a fordulatszám szabályzós kapcsoló szokta okozni ezt a hibát. A kapcsolónak két fokozata van egy fordulatszám szabályzóval ellátott és a motort direktbe kapcsoló fokozata. Nálad az utóbbi működik. A kapcsolóban nagy valószínűséggel egy fém érintkező tört el vagy csúszott el a helyéről, de a szabályozásért felelős dióda vagy tirisztor is tönkre mehetett. A javításukhoz a kapcsolót teljesen szét kell szedni, de összerakni a kis alkatrészek miatt elég nehézkes.
Ha valamilyen oknál fogva nem javítható a kapcsoló, akkor egy új lehet többe kerül, mint a fúrógép.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) Patópali válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Szia!
Valószínű a kapcsolón lévő fordulatszabályzó halott, vagy a poti érintkezője kontakt hibás.
Az előbbi a valószínűbb.
Üdv.
(#) Patópali válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Szia!
sany válasza megelőzött és részletesebben le írja a hibát!
Üdv.
(#) WHiteTiger válasza sany hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Köszönöm a válaszát Sany, és persze Patópali-nak is.

További kérdéseim:
A gépet eleve úgy sikerült elindítanom, hogy a fordulatszám szabályzót feljebb tekertem, ettől még lehet, hogy ez a hibás alkatrész? Illetve:
Ha nem nyomom be koppig a "ravaszt", akkor az elején a kattanás után búg a motor, tehát kap áramot, azaz a kapcsoló jó, de csak ha tovább húzom, akkor kezd el forogni, immáron nagy fordulaton.
Ezek után is a kapcsoló lehet a hiba?

Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) sany válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Nagy valószínűséggel a kapcsolóban van a hiba. Sajnos nagyon gyenge minőségűek.
Ha esetleg garanciális akkor mindenképpen vidd vissza.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) VIM válasza WHiteTiger hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Szia! Szerintem az a kapcsoló hibás. Annak nem volna szabad az általad leírtak szerint viselkednie:
Idézet:
„akkor az elején a kattanás után búg a motor”
... a kattanásnak nincs helye ebben a szabályzóban. Az a forgatógomb amit "+" és "-" irányba lehet tekergetni az csak egy korlátozó csavarorsó mechanika a potméteren, hogy könnyű legyen az adott fordulatot tartani a ravasz behúzásakor. Ha azt szeretted volna, hogy csavart is lehessen vele behajtani, akkor ne vegyél ilyet hanem a sima, állító gomb nélkülit, mert ha a művelet közben nagyobb erő, nyomaték kellene azt nem tudod állítani csak ha leveszed az ujjadat a gombról. Addig vidd vissza a jótállási jogaidat érvényesítve, amíg lehet. A többiről ráérsz akkor dönteni ha már ott vagy a reklamációs pultnál, hogy másikat kérsz vagy ráfizetsz és másik márkát kérsz vagy a vételárat kéred vissza.
(#) doberman hozzászólása Jún 7, 2019 /
 
Szervusztok.
Egy kb 30 éves Makita fúrógéphez keresnék kapcsolót. Úgy tűnik az internet a 250 voltos szabályozót nem ismeri csak a 125 voltost. Tud valaki beszerzési forrást?
(#) micimacko hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Kedves Kollégák!
Mancsaim közé került egy akkuhibás HILTI TE 2-A akkus fúrógép. 24 V-os 2 Ah NiCd akkupakkokkal.
Külső akkuról üresjárati áramfelvétele 24 Volton 10 A. Kicsit sokallom.
Sajnos sehol nem találok róla adatot, csak robbantott rajzot, elektromos paraméterekről semmit...
Ha valakinek volna valami tapasztalata ezzel a géppel, sokat segítene

Köszönöm!
(#) erbe válasza micimacko hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Hilti TE2-A22
Erről van szó? Mert TE2-A-t nem találtam.
Az áramfelvétel valóban soknak tűnik. Nem szorul valahol?
Egyébként egy hasonló hálózati teljesítményfelvétele több ennél üresjáratban is.
(#) micimacko válasza erbe hozzászólására (») Nov 25, 2020 /
 
Sajnos nem. Ez már az újabb verziója, ez már eleve Li-ion akkus...
Az enyém a következőre hasonlít:gép
Egyáltalán nem szorul, szépen jár. Nem szikrázik hallhatóan, még nem szedtem szét, hogy közvetlenül a motorra mérjek rá, hogy a szabályozó nélkül mit művel...
(#) ftirius válasza doberman hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Szia
Én itt szoktam megnézni a cikkszámot:
https://www.technoform.hu/bolt/makita-alkatresz.html

Tapasztalatom szerint a Tímár a legolcsóbb, ritka kivételtől eltekintve:
https://timarszerszam.hu/makita-alkatreszek/k?name=650226-0
(#) ftirius hozzászólása Feb 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a képen látható fúrógépbe vajon mekkora kondi dukál?
Az eredetit nem tudtam leolvasni.
(#) Bakman válasza ftirius hozzászólására (») Feb 1, 2021 / 2
 
Zavarszűrő szerepe van, akár el is hagyható. Ha mindenképpen akarsz bele rakni másikat, akkor kb. 100 nF-os, X2-es jó lesz bele.
(#) ftirius válasza Bakman hozzászólására (») Feb 1, 2021 /
 
Rendben, köszi!
(#) Puskas hozzászólása Nov 5, 2021 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítségeg kérni.
Egy ismerősömnek van egy elég régi fúrógépe. Kb 20 éve lett újratekercselve.Azóta rendben működött. Elmondása szerint most jött elő egy olyan probléma,hogy terhelés nélkül minden rendben,de,ha terheli a gépet, ( mondjuk egy 6-os fúróval szetetne dolgozni) akkor elmegy az ereje,alig pörög a motor. Nem füstöl, nem melegszik.Fordulatszám szabályzós.

Ha valakinek esetleg lenne ötlete,mi baja lehet,azt ossza meg velem legyen szíves.
Előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza Puskas hozzászólására (») Nov 5, 2021 /
 
Ha a szabályzó nincs a rendszerben, akkor is gyenge?
Következő: »»   6 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem