Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   890 / 1154
(#) kadarist válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Nem jó a link.
(#) sonajkniz válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Észleltem.
Valami nem oké. Mert ez sem működik.
De írd be a Google-ba, hogy HO-K 3,3-4,9 és kapsz egy csomó találatot.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2019
(#) lóri válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Így már mindjárt más.
(#) kadarist válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
A https környéke rosszul van írva.
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Fele is elég:
Idézet:
„http://https//”

Mentségül szolgál, hogy könnyű benézni...
(#) Olits hozzászólása Jan 30, 2019 /
 
Sziasztok !Vajon miért van ezen tápegység esetében,hogy a fázist és a nullát a megfelelő helyre kell bekötni rajta, és ez szerint arra is figyelni kell,hogy amikor a konnektorba dugom, nehogy fordítva tegyem be?Nekem már egyszer volt egy hasonló tápom, ami csak CV-t tudott, és egyszer véletlenül a dugvillát fordítva dugtam a konnektorba be , de attól még működött a tápegység.
(#) Epu2 válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Azért van megkülönböztetve a két bemenet, fázis - nullával, mert meg kell jelölni a bemenet ami 230 V~-os. Régebben ráírták, hogy 230 V~. Nem is lehetne használni villásdugóval, ha nem lenne mindegy. Két vagy három fázis esetén komoly jelentősége van melyik melyik, de egy fázisnál nem. A védőföldelés viszont nagyon fontos, mert a zavarszűrő kondenzátor, a szimmetria miatt, fél tápfeszültséget engedne a házra.
(#) Olits válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Ne haragudj, de nem értem.Akkor ,mivelhogy egy fázisról használnám, teljesen mindegy hogyan dugom a konnektorba?(dehát nem is lehetne szerintem több fázisról használni,mert csak N ,L, és földelés bemenet van rajta)És mivelhogy nincs védőföldelésem, akkor nem is használhatom?
Ebike li-ion akksi töltéséhez kellene nekem.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
(#) kadarist válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Szia!
A "rend" kedvéért van feltüntetve az L és N, túl nagy jelentősége nincs.
(#) Olits válasza kadarist hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Én meg azt hittem, hogy az L vezetéket minden esetben a fázisba, az N vezetéket meg a nullába kell dugni.Ügyeltem is erre folyamatosan, amíg egyszer véletlenül fordítva dugtam be, de nem történt semmi baj .
De mit értesz a "rend" alatt?Ha úgyis mindegy hogyan kötöm be, akkor minek írják rá, hogy L,N, és "föld"?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Azért, hogy ne két fázist és egy földet, netalán három fázist köss rá.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Ok.Köszi.
(#) Olits válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Egy kicsit elmagyaráznád ezt érthetőbben?
" A védőföldelés viszont nagyon fontos, mert a zavarszűrő kondenzátor, a szimmetria miatt, fél tápfeszültséget engedne a házra."
Mert nálam nincs védőföldelés.
(#) kadarist válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Na azért nem esszük olyan forrón a kását, mert csak kapacitív úton kerülhet a testre hálózati feszültség a védővezető hiánya esetén és így nem alakulhat ki veszélyes érintési feszültség. Persze érezni lehet, de nem veszélyes.
(#) pipi válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Akkor 115V van a fémházon, tegyél rá egy fázisceruzát, és virítani fog.
Ha a kézfejeddel érinted a fémházat érezni fogod hogy bizserget.
Nézz meg egy táp zavarszűrő kapcsolást, és látsz benne két kondit ami a a két "villanyról" a földre van kötve, ha nincs föld akkor kapcitív osztó lesz a két "villany" között, a fémház féltápra (230/2) kerül.
Szóval kell az a védőföld bekötés, vagy használj olyan tápot amit védőföld nélkülire terveztek....
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
(#) Olits válasza pipi hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Legfennebb nem nyúlkálok hozzá, ha üzemben van.Vagy leszigetelem a dobozát valamivel.
(#) pipi válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
A negatív kimenet össze lehet kötve a házzal, így a kimenő kisfeszed is lebeghet a 110V-on,
így a rákötött cucc is veszélyes...
(#) Olits válasza pipi hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
És azt hogy tudnám meg, hogy hozzá van kötve vagy nincs? Esetleg, ha leválasztom róla akkor is jól fog működni?
Szükségem lenne erre a cuccra, mert több típusu ebike aksit tervezek összerakni, és hogy ne vegyek mindenikhez külön töltőt.
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Nincs kizárva hogy létezik de nagyon nem jelemző, hogy az ilyen és ehhez hasonló tápeységek kimenetei össze lennének kötve a fém házzal. Az ilyen tápegységek egyik nagy előnye, hogy galvanikusan leválasztott kimenettel rendelkeznek.

Műszerrel ellenállás mérés a kimeneti pont(ok) és a fém ház között.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Ellenállás?Miért? Nem lenne jó az is, ha feszültséget mérnék a kimeneti pontok és a fémház között?
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Azért, mert a szórt kapacitások és/vagy induktivitások, valamint a feszültségmérő igen nagy belső ellenállása maitt mindenképpen mérhető feszültség, ami látszatra sok, a forrás nagy belső ellenállása miatt többnyire nem is érezni kézzel.

Mindegyik, leválasztott kimenettel rendelkező tápegység kimenete és a földelés között kb. 100 V mérhető a fenti okok miatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Ok.Akkor még csak azt mondd el, hogy az ellenállás mérést hogyan tegyem és hogyan analizáljam ki.Köszi.
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Kapcsold ki a tépegységet, kösd össze vezetékekkel a kimeneteket, zárlatot okozva ezzel. A kemenet és a ház valamint a kimenet és a földelés között mérj ellenállást annyi méréshatárral, amennyi csak van a műszeren.

Igazság szerint nem túl szakszerű ez a mérés (szigetelésvizsgáló kellene) de megteszi.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
"kösd össze vezetékekkel a kimeneteket"itt úgy érted, hogy a bemenő pontokat kössem össze a kimenő pontokkal?Pl az L-t a plusszal és az N-t a minusszal?

"A kimenet és a ház valamint a kimenet és a földelés között mérj ellenállást annyi méréshatárral, amennyi csak van a műszeren." de melyik kimenetről van szó ,a negatívról?

Ok,és a mért eredményből hogyan tudom megállapítani, hogy végülis a negatív kimenet össze van-e kötve a házzal?Mekkora az a mért ellenállás ami erre utal?
Gondolom a két mérés közötti különbség mutatja meg.
Bocsi,látható, hogy elég kezdő vagyok, de jól jön a segítség.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
A + és - kimeneti pontokat kösd össze. Az összekötött pontok és a ház, valamint az összekötött pontok és a 230 V-os oldalon lévő földelés között mérj ellenállást a leírtak szerint. Ha az eredmény 100 kOhm-os vagy nagyobb tartományba esik, akkor minden rendben.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Most kezdem érteni,ha nehezen is.
Na , de két eredményt fogok kapni( összekötött pontok és a ház
és összekötött pontok és a 230 V-os oldalon lévő földelés), te meg egyet írtál.(100 kOhm nál nagyobb.) de mi van ha az összekötött pontok és a ház között pl 50 kOhm mérek, az összekötött pontok és a 230 V-os oldalon lévő földelés között meg 120 kOm-ot?
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Várjuk a mérés eredményét.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Még Kínában van a táp .Csak azért érdeklődöm, hogy földeléses vezeték hiányában érdemese megvenni.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Majd a mérések megmondják, hogy jól választottál-e vagy sem. Igazábol keresni kell az olyan tápegységeket, amelyek kimenete össze van kötve a földeléssel és/vagy a tápegység fém házával.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Ezek szerint akkor nyugodtan megvehetem,nem lesz ilyen gond vele.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
Következő: »»   890 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem