Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   60 / 87
(#) Lacaboy válasza pucuka hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Szia. Koszi a valaszt. De nem mondtam, hogy rossz
Csak a gyari hatotav keves nekem.
(#) pucuka válasza Lacaboy hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Szabad térben egy- kétszázméter, szobában meg elég. Mihez, és mekkora kéne nagyobb hatótáv. Most milyen antennája van?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2018
(#) Lacaboy válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nekem kb.400metee kene legvonalban. A baj az, hogy betakar egy panelhaz. Ez egy webasto telestart t90es taviranyito allofuteshez.
(#) Doky586 válasza Lacaboy hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Rossz topikba írtál..
Ide nem antenna kell hanem csodatétel..
(#) Lacaboy válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
433MHz-en 10mW adoteljesitmennyel 3km tavolsagba tudtam beszelgetni ugy , hogy nem volt ralatas es ugyanugy betakartak a hazak.
Ez 25mW-os elvileg, de kb.100m rol veszi csak az adast sik terepen.
(#) zolika60 válasza Lacaboy hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
A vevő érzékenységével is lehet probléma.
(#) gaben62 válasza sany hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Műsorszóró CCIR- OIRT sávba nem kell semmiféle földelés, még régi tranzisztoros rádióhoz sem,
Egy sávra méretezett 3-5elemes Yagi antenna, 14-16os alucsőből, 240/75ohmos illesztő-balun ferritgyűrűn, + megfelelő minőségű koax. levezetőkábel,és a vevőhöz illeszkedő, csatlakozó A többi hozzászólás csak hülyeség.
(#) pucuka válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Az cseppet se zavarjon, hogy hosszú-, és rövidhullámú antennák balunjáról van szó.
(#) gaben62 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
30MHz-en és és nagyobb frekvenciákon, a rádióhullámok hasonlóan terjednek mint a fény"
Ha ez igaz lenne, akkor én sehogyan sem tudtam volna, az 5-emeletes panel-házak között rádiózni, /kommunikálni/ az 50mW-os VHF- IIIsávban, sk. készítésű adó-vevőmmel.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) kadarist válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Tudod, a fény is visszaverődik, meg elhajlik... a házak között is. A rádióhullámok meg még át is mennek a falon, ha eléggé erősek hozzá, szépen egyenesen.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) gaben62 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
ja , az már más.
(#) Doky586 válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Te VHF-en 'hosszúdrót' jellegű antennát használsz ?
(#) pucuka válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Az, hogy a rádió (elektromágneses) hullámok hogyan terjednek, az teljesen hullámhossz függő. A terjedési módok közötti átmenet folyamatos, soha nem állítottam, hogy konkrét frekvenciánál váltás van. Egyébként maga a fény is elektromágneses hullám, csak a hullámhossza elég rövid.
A nagyon hosszú hullámok a vezetőben terjednek, ahogy nő a frekvencia, csökken a hullámhossz, egyre inkább kiszorulnak a vezetőből (skin hatás) és a vezeték (föld) mellett, aztán pedig egyenesen terjednek. Mindíg számolni kell visszaverődésekkel reflexiókkal, (ez tette lehetővé a magas házak közötti kommunikációt) és szóródással, mint pl a fény esetén az árnyék széle sem átmenet nélküli. Ezt rádióhullámok esetén késél akadálynak nevezzük, ilyen pl egy hegygerinc. Ezeknek a tulajdonságoknak hatásai mind a hullámhossz, és az akadályok méreteinek egymáshoz való viszonyától függenek.
Úgyhogy egy útvonal hullámterjedésének meghatározása meglehetősen bonyolult feladat, többnyire statisztikai módszerekkel lehet csak.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Idézet:
„hullámterjedésének meghatározása meglehetősen bonyolult feladat, többnyire statisztikai módszerekkel lehet csak.”

Legalábbis RH-n.

100+MHz és GHz tartományokban azért már számítógéppel jól modellezhető.
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nem csak RH -n. De számítógéppel jól modellezhető, bár egy jó program, és a hozzá tartozó adatokat tartalmazó térkép brutális összeg. (és akkor jönnek mennek a fránya repülők)
Nem tudom, láttál-e már városban haladó gk -ban készült térerő regisztrátumot. Abban egy tized mm egyenes vonal nincs, viszont vannak 30 - 40 dB -s ugrások.
A net -ről letölthetők csak körülbelülre jók magánhasználatra. A GHz -es tartományokban már egyre zavaróbbak az időjárási behatások. Már 15 GHz -en is érezhetők.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Idézet:
„láttál-e már városban haladó gk -ban készült ... Abban egy tized mm egyenes vonal nincs”

Ennyire részegen (ilyen görbe nyomvonalon) nem szoktam vezetni..
(#) Jax hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Először is elnézést kérek, amiért nem írtam hamarabb, de a kudarctól el is ment a kedvem, meg nem is nagyon volt rá időm.
Szóval, sikerült, vettem 2 balunt, 300ohm-75ohm-osat, ez idáig szép és jó! Egyiket szalagkábellel bekötöttem a rádióba, majd koax-al fel a padlásra, ott rá a másikat. Volt egy pinduri kis javulás a vételben, de amint rákötöttem bármilyen antennát, gyenge lett.. Akármit csináltam, sajnos mindig csak 1, max 2 adót tudtam fogni, azóta nem is foglalkoztam vele, majd tavasszal, ha látok is a padláson, nem csak lámpával vakoskodok.
Addig is tudtok adni valami tippet, hogy mi segíthetne a vételen? (Annyit még, hogy nem szeretném kirakni a tetőre, a padláson vannak az antennák.)

Üdv.: Gábor
(#) Doky586 válasza Jax hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Padlásra..??
Még most (amíg hó van) tedd ki a tető fölé, jan-feb ideális erre.
Kimászol és ott állítod be az antennát hogy a hó ne árnyékolja le.

Más tipp: tetőtér fűtése hogy leolvadjon a hó + cserép lecserélése szalmára: ez is kevésbé árnyékol.
(#) Jax válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ha van aki finanszírozza, megcsinálom
(#) pucuka válasza Jax hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Antennának szabad térben a helye. Ha padláson van, akkor a tetőszerkezeten levő csapadék, prímán árnyékol.
Milyen antenna az a "bármilyen" antenna? Egy apróka lényeg 100 MHz -re kell hogy készüljön, a mérete hullámhossz (frekvencia) függő. Ha ráteszel pl. egy UHF sávos TV (vagy bármilyen TV) antennát, nyilván rosszabb lesz, mintha nem lenne.
(#) Jax válasza pucuka hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Értem! Valószínűleg az lehet a baj, mert nagy antennák vannak. Sajnos megkülönböztetni nem tudom melyik milyen. Milyennek kell lennie, hogy optimális legyen? Egyszer írtatok valamit róla, de nem igazán találom.
(#) pucuka válasza Jax hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ha hajlított dipól, akkor nagyjából 1,5 m hosszú a dipólja.
(#) Jax válasza pucuka hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ez azt jelenti, hogy fogom az egyik antenna alumínium darabját, levágom 1,5m-esre, és összehajtogatom, hogy a két vége odaérjen a balunhoz?
Vagy rosszul értelmezem?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) pucuka válasza Jax hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Elvileg lehet úgy is, csak kész antennából nem fogod tudni kihozni. Azt viszont megteheted, hogy a hosszabb (alacsonyabb frekvenciára való) hajlított hajlított diól közepéből kivágsz egy akkora darabot, hogy a két kanyar 1,5 m re legyen egymástól, és aztán összetoldod (fémes kapcsolattal) őket. A hajlított dipól alsó végén a hézag ugyanannyi legyen, mint az eredeti antennán volt. Oda mehet a balun szimmetrikus vége.
(#) Jax válasza pucuka hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ne haragudj, de ez nekem most kínai volt. Először is nem értem mi az a dipól, ennek utána nézek valamikor, másodszor, nálam egy antenna sincs hajtva, csupán összeillesztgetve, de ezek nagyon nagyok, szélesek.
(#) pucuka válasza Jax hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
A hajlított dipól, az olyan hason fekvő C formájú. I - III VHF sávú TV antennák zöme ilyen.
Ami az átalakításhoz szóba jöhet, az a VHF I sáv (OIRT 1, és 2 csatorna. A VHF III sávú antennák rövidek. Egzotikus bajszos, lemezes antennák az UHF sávra készültek, azokkal semmit nem tudsz kezdeni.
Bővebben: Link
(#) Jax válasza pucuka hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Kezdem érteni! Na olyan antennám pont nincs, szóval akkor még keresgélek, mert nem árulnak ilyet a közelben.. Csak Ilyenek meg ilyenek vannak. De vagy 4-5.
(#) szs válasza Jax hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
Ilyesmire gondolt Pucuka, mint a mellékelt kép.
300 ohmos kábelhez, így a te bemenetedhez passzol.
Nem lehetetlen, hogy magad is meg tudod hajlítani -3 méter csőből (pl. alu).
(#) Jax válasza szs hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Nagyon Köszönöm! Pont ilyenre volt szükségem, ez alapján remélem sikerülni fog a projekt.
A képet lementettem, köszönöm mindenkinek, jelezni fogok, amint előrébb jutottam, de az lehet kicsit csúszni fog egy másik projekt miatt.
(#) mucden hozzászólása Jan 31, 2019 /
 
Sziasztok!

Mobilinternetes routerhez (Huawei E5186) szeretnék építeni két darab irányított antennát (MiMo-hoz) ezen leírás szerint Bővebben: Link.

Kezdő vagyok még antennaépítés szempontjából. Hol lehet beszerezni "boom"-nak való csövet?
Következő: »»   60 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem