Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   240 / 288
(#) Kolti0 hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen adapter, vagy táp vagy nem tudom hogy fogalmazzak az ami megfelel, elégséges egy villanypásztor működtetéséhez? 230V.ra gondolok.
A pásztor teljesítménye ismeretlen, az akku helyére eddig egy régi akkutöltő volt bekötve.
(#) fleta válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Képet a belsejéről tudnál feldobni? Az segíthet.
Mindenképpen 12 Voltos tápegység és min 2 A kell.
(#) Kolti0 válasza fleta hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Teszek fel, tudom, lehet gázul néz ki, de problémamentesen működik sok éve.
(#) fleta válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Igen tényleg gázul néz ki. 12 Voltos 2 A-es dugasztáp jó. Beépítesz a doboz oldalába egy ejzatot, és csak össze kell dugni. Ennek az áram felvéte néhányszáz mA.
Annyit megtennél hogy megméred a kondit hány voltra tölti fel? Egyenáram mérésben.
(#) Kolti0 válasza fleta hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Én megtenném, de nem tudom hogyan kell.
Illetve most a működési helyén sincs.
Úgy meg tudom esetleg mérni, hogy akkura kötöm multimétert ráteszem a kondi kivezetéseire?
Persze a vill.pásztor madzagot nem tudom rákötni.
Ja és melyik állásba mérjem?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019
(#) fleta válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Nem probléma ha nem méred meg csak kíváncsi lettem volna hogy az a nagyfesztrafó mekkora feszt kaphat. Ezzel a multival nem is tudod pontosan mérni. Mintavételezős kell amin van HOLD gomb.
(#) gulyi88 válasza fleta hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
600-650V rémlik. Az anyóséból a trafót már kiodobtam (nem azért mert elromlott volna).
Megkapta a régi CDI gyújtó trafómat, azzal erősebbet szikrázik. Meg azthiszem a tiriszort is cseréltem erősebbre (azt sem azért mert tönkrement volna), és tettem még hozzá némi kondenzátort. De már olyan hosszú lett idő közben a kerítés, hogy kellene egy nagyobbat, vagy inkább két másikat csináljak helyette...
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019
(#) fleta válasza gulyi88 hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
650 V? Megmondom őszintén nem néztem volna ki belőle. Akkor ez az inverter 1 A körüli áramot vehet fel max. A gyújtó trafó is izzadhat 650 Volt alatt.
(#) gulyi88 válasza fleta hozzászólására (») Jan 25, 2019 /
 
Azért az már lejjebb van mert ráakasztottam még pár 10µF-ot. Már elég régen csináltam és nem emlékszem egszen pontosan, de 400V körül rémlik a mostani fesz.
Amúgy egy 7Ah AGM (szünetmentes) akksiról megy plusz állandóan rajta van egy 13,8V-ra felhúzott áramkorlátos táp (töltő). Olyan 0,3-0,4 amper körül vesz fel átlagban, és olyan 1,5s-enként szikráztat egyet.
(#) gaben62 válasza fleta hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Én tudok készíteni sk.olyan nagyfeszültségű modult, ami lazán kiadja a 16KV-ot, mindössze 400mA-t, fogyaszt, és 8-9V-ról tökéletesen, stabilan működik..
Mérete Hv.trafóval együtt, 12x8,5cm. 5,5cm.magas dobozba mehet.
(#) Swedhart válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Szia ilyen vezérlő panelt tudok adni ingyen ha kell de az hibás
(#) TAttila77 válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Szia Kolti0. Ilyen pásztor elektronikát már javítottam párszor, az biztos hogy TL497 van benne,Illetve 555. Az elektronika ha ép és nincs elrohadva a panel alja akkor nyert ügyed van, csak normális gyujtótrafót kell hozzá keressél vagy készítsél. Ezt a csodálatos remekművet láttam már működés közben. Nagyon erős a kimenete. Van olyan ismerősöm aki egy ilyet miután megjavítottam 3-4km karámra kötött rá. Az biztos hogy autó gyujtótrafó ide nem lesz jó, mert max. egy nap és tök zárlatos lesz de még az olaj is kifolyhat belőle. Többször tapasztaltam már amikor ilyesmit tettek be az eredeti helyett. A legjobb lenne ha tekercselni tudnál egy colos müanyag csőre 50 menetet 1-es drótból, majd normális szigetelés, és 0,3-0,4-esből pedig 1600-1800 menetet szorosan menet- menet mellé soronkénti szigeteléssel majd a kész trafót forró gyertya, vagy mécses viaszba beforralod. Én így oldom meg és soha semmi bajuk nem lesz ez okból. amúgy én ez alapján megcsináltam a nyákrajzát is normálisabb kivitelben. Még amivel ez a ketyere képes normálisan működni az valamilyen 9V-os beöntött 1A-es hálózati nyákos trafó, de válogatni kell. Szikraközt én egy üveg biztiből alakítom ki és olyan 1,5-2cm amit be szoktam állítani. Remélem segítettem, ha nem sikerűl írj.
(#) TAttila77 válasza TAttila77 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Elfelejtettem még írni, hogy a TL497 (le szokták köszörűlni) mellett van egy 2,2 ohm 2w ellenállás. ez egy sönt. ennek értéke határozza meg az áramkör áramfelvételét. Nekem kb. 250-500ma között vesznek fel, legalábbis úgy emlékszem amit legutóbb javítottam az ennyit evett 12V-on.
(#) fleta válasza gaben62 hozzászólására (») Feb 1, 2019 / 1
 
Én is tudok invertert csinálni, ez a kapcsolás 3,6J energiát tud tárolni. A trafó terheletlenül 12 KV, a kerítésen 8000 Volt van de az mindenhol ha a földelést több helyen viszik le . Ez a nagyfesztrafó zárt mágneses terű 0,15 légréssel tokozó gyantába öntve előtte vákuum impregnálva.

DSC_0053.JPG
    
(#) JZoli válasza fleta hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Ez nagyon profi lett! Mennyiért lehet egy ilyenhez a trafókészletet(mindkettőt) megvenni?
(#) fleta válasza JZoli hozzászólására (») Feb 1, 2019 1 /
 
Minkét trafó saját gyártmány.
(#) erdgab hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Tiszteletem Uraim!
Kérdezném,hol lehet venni 850-900V kondenzátort,mellékelek egy képet,hogy mire is gondolok?Link is jól jönne vagy bármi infó.
A kép innen a fórumról származik,kizárólag az illusztráció miatt!
Köszönöm!

Bocsánat,elméláztam!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2019
(#) vargaf válasza erdgab hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Csak én nem látom a képet?
(#) hkarcsi válasza erdgab hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Pl. itt:

https://www.tme.eu/ro/details/c44amfp5100zd0j/condensatoare-standar...kemet/

de amint latom azt irja hogy 850V dc vagy 450V ac.
Akkor a 450V ac kondi megbir 850 V egyenfeszt?

Udv., Karcsi
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Üdv.
Az olaszoknál kellene megpróbálni.
(#) Polly hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Sziasztok ! Az lenne a kérdésem,hogy valaki használt e villanypásztort nyest távoltartásához ? Az a gondom,hogy egy idő után megszokják az ultrahangos risztó hangját és ugyanúgy felmennek az autóra ,a motortérbe és szét rágnak mindent !Már az agybaj kerülget . Hogy lehetne kialakítani valami keritést vagy lemezt vagy valami hasonlót ,mikor megállok az autó elé tenni ,és mögé amire utána rákapcsolom a vill.pásztor feszültségét ! Ilyen vajon hatásos lenne vagy szerintetek felejtsem el !
(#) kokozo válasza Polly hozzászólására (») Feb 5, 2019 / 2
 
Szia!
Én valahol olyat láttam hogy egy műanyag szőnyegre volt ragasztva vékony vezeték kb 1 centire +-+-+-+- felváltva, és erre ált rá az autó. Erre a szőnyegre volt rákötve a pásztor. A cipő miatt a tulajt nem rázta de a macskát igen, szerintem nyestre is jó lehet.
(#) ferci válasza hkarcsi hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Idézet:
„450V ac kondi megbir 850 V egyenfeszt?”

Ki kell neki bírni.
(#) Polly válasza kokozo hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Köszönöm ,szerintem nagyon jó ötletet adtál ,linóleumra ráragasztani vékony fém csíkokat és az biztos jó , már csak azt kell kitalálnom ,hogy milyen fémszalagok vagy csíkok legyenek .
(#) kokozo válasza Polly hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Lehet kapni öntapadós fém szalagokat. Azt csak fel kell ragasztan és kész.
(#) hkarcsi válasza kokozo hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Esoben, ha megall rajta a viz, nem fog erni semmit.
(#) kokozo válasza hkarcsi hozzászólására (») Feb 6, 2019 / 1
 
Látom te is az a tipikus pesszimista vagy, akik csak azt keresik mindenben, hogy miért nem lesz jó.. Amit én láttam az fedett helyen volt, tehát az eső kizárva, mellesleg a villanypásztorok se érnek semmit, mert elszakadhat a vezeték, lemerülhet az akku, stb.. Tehát senki ne építsen ilyet..
(#) hkarcsi válasza kokozo hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Nem vagyok az, csak en mar megjartam es gondoltam, szolok hogy mas is ne dolgozzon feleslegesen. Meg van par dolog amiert nem lesz jo, de majd rajossz. Bocs hogy segitettem, ezentul nem teszem.

Udv., Karcsi
(#) kokozo válasza hkarcsi hozzászólására (») Feb 6, 2019 / 1
 
Tehát Te már csináltál ilyet, akkor inkább azt kellett volna leírnod, hogy a tiéd milyen volt és miért nem működött. Abból mindenki tanulhatna, de abból hogy mi van ha esik az eső, abból nem igazán. Főleg ha azt nézzük hogy a villanypásztorok 99,9%-ban csak a levegőt csapkodják a nagyfesszel. Ebből kiindulva, hogy hányszor esik az eső vagy a hó vagy bármi, és hányszor nem szerintem a nem többször van, és ha egyszer betalál a menyétnek szerintem többször nem fog próbálkozni és életbe lép a 99,9 %, elég neki a látvány, pont úgy mint a kihúzott bálamadzag a marhák ellen. Nincs benne áram de félnek tőle.
(#) kokozo válasza Polly hozzászólására (») Feb 6, 2019 / 2
 
Következő: »»   240 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem