Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR égetők
 
Témaindító: eastar, idő: Aug 21, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 56
(#) TavIR-AVR válasza Massawa hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Univerzálisan az AVRDUDE és annak valamelyik grafikus felületét használd. (AVRDUDE és AVR-8-OMAT)
A programozó nevét Te tudod (USBASP, ASPISP, vagy hasonló lesz). A firmware ismerete nálkül nem lehet tudni, hogy épp melyikkként viselkedik.
Fontos! Az emulált USB miatt csak kis sebességen programozd az AVR-t, mondjuk max. 10..25kHz sebességgel...
(#) Unfi hozzászólása Aug 11, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy MKII klónom, saját építésű. Próbáltam több firmware-t is beletölteni, de az Avr studio 4.19 nem ismeri fel. Tud valaki olyan firmware-t ami jó lenne. Atmel studio7 felismeri, és éget is vele.
Köszönöm:
(#) TavIR-AVR válasza Unfi hozzászólására (») Aug 18, 2018 / 1
 
Jungo driver uninstall, AVRStudio uninstall.
PC restart
AVR 4.19/4.23 install, JUNGO install
PC Restart
MKII rágug, jungo települ.
PC Restart

Innentől működik....
(#) viper3D hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Eddig a TavIR MKII programozót AVRStudio 4.19-el használtam és megfelelően működött. Most szeretném Win10 alatt használni AVRStudio 7-el, de a programozót nem ismeri fel a számítógép. Tud valaki ebben segítséget nyújtani?

Köszönöm előre is!
(#) TavIR-AVR válasza viper3D hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Programozó lehúz,
Régi AVRStudio összes része leszed. Jungo és WinDriver is!
Restart
Új AVRStudio felrak, drivereket is telepítse.
Restart
Programozó rátesz
Driverek települnek
Restart
AVRStudio indít - MKII kiválaszt
Tesztel és valószínű örül.


A sok restart ha kimarad, nálam nem tetszett neki....
(#) drdr hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Hello,

adott egy ATMEGA128-16AU-val megépített eszköz (board), a múltja 15 éves.... régi meglévő boardba a bootloadert sikeresen beégettük JTAG interfészen keresztül (ez lett anno a boardra tervezve). Összesen 6 láb van használatban, VCC, GND, TCK, TMS, TDO, TDI.

AVR Studio 4.13-mal mindez ment is eddig JTAGICE programozóval. Most van egy nagyobb tétel újra legyártott ilyen board és nem megy a programozás. Nem tudja kiolvasni a Device Signature-t. Az újon ATMEGA128A AU van (???).

Próbáltam Atmel Studio-val és Atmel-ICE basic programozóval, miután elkészítettem a boardunkhoz illő JTAG csatlakozót, de "No Jtag device detected". A bosszantó, hogy az új és a régi programozása sem működik Atmel-ICE-szal. JTAG órajelet levettem egész 32kHz-ig.
Target power rendben, 5.1V körül. Érdekes mert ez meg a régi boardon JTAG-ICE-szal 6V körülit is mért, (persze nem lehet annyi).

Atmel-ice-szal hosszas próbálkozások után külső tápolással 2 esetben sikerült az új boardot programozni 32kHz-es JTAG órajel mellett, de ez is csak pillanatnyilag volt jó. Olyan 30 esetből kétszer, érintkezési hiba nem lehet. ATMEL ICE jó más hardver esetén ISP módban..

Szóval a kérdésem -elsősorban- mi lehet a gond a régi JTAGICE programozós megoldással, de ha atmel ICE-ra is van ötlet annak is örülnék. Ja, a fenti 4 programozó láb 10K-mal tápra van húzva (de le is forrasztottam már, nem az a gond). (Tápot is szűrtem extra kondival, de az egész board ua. mint a régi dizájn, semmi nem változott.)

Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) jimmi12 válasza drdr hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Hello,
Atmel ICE-nál lehetséges, hogy kellene a TRST (nTRST) kivezetés is.
(#) drdr válasza jimmi12 hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Atmel ICE manuálja szerint opcionális és nincs is lehetőség bekötni a jelenlegi csatlakozóra.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) glaci hozzászólása Ápr 14, 2019 /
 
Sziasztok!
Van néhány régebbi atmel ic-ém: AT89C2051,AT89S5224. Milyen égetővel tudom a hex fájlt felvinni rájuk? Van STK500 és pickit2 égetőm.
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
PICkit2 - fejlesztés alatt.
(#) glaci válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Szia!
Szuper és mikor lesz várható?
(#) Hp41C válasza glaci hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
AT89S52 - Serial mode megírva, de még nem teszteltem.
AT89C2051 - Adapter bemérés alatt, sajnos firmware fejlesztést igényel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2019
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Ápr 26, 2019 /
 
Építettem egy stk200 programozót. Létezik, hogy a 244-es bus hibás lenne ? Attiny13-at írtam vele minden ic-t lezár. Tisztában vagyok a fusebit-ek funkcióival. Amint átkapcsolom a gyári beállítást 6B F9 -re behal a chip. Atmega8-al jó működik. Ponyprog2000-et használok.
Valakinek volt már ilyen hibája ? Sajnos csak most lett gyanús az író miután elfogyott az attiny, a régi íróval fogom próbálni az új beszerzést.
(#) Kovidivi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Van olyan program, ahol a bepipált fuse bit lesz nulla, és az üres négyzet lesz egy az AVr-ben. Ki kellene olvasni egy AVR fuse bitjeit. és óvatosan, egyesével módosítani, majd megnézni, mi került az AVR-be. Persze először a bootloadert piszkálnám, azzal nem zárod ki magad.
(#) pipi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Esetleg a belső oscit elállítottad, ha rádug külső oszcillátort akkor sem tudod újra olvasni/irni?
(#) Unfi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
A ponyprognál pont ellenkezőleg kell kipipálni a dolgokat! Pipa a nulla. Valószínű kizártad az atmegát.
(#) kalmi.kalmi válasza Unfi hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Az ISP programmer-ben vannak fordítva a pipák. A Ponyban helyesen vannak. Az Atmega8 engedelmeskedik. A 244-et lecseréltem de már meg nincs attiny13-am.
(#) kalmi.kalmi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Nem indul újra külső oszcival sem, pedig nem egyfélével próbáltam. 6db Attiny13 lett oda. Nem hibáztam... 6B-F9 -et nem lehet elhibázni, az volt odaírva.
(#) rolandgw válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Tápfeszültség rendben? 4.3 V a brownout.
(#) kalmi.kalmi válasza rolandgw hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Igen, megvan az 5V, de attól még lehetne írni.Nem kommunikál az íróval.
(#) morgo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Van arduinod? Ha csak a fusebitek miatt nem indulnak a tiny13-ak, egyszerűen orvosolhatod. Én már használtam párszor.
Bővebben: Link
(#) kalmi.kalmi válasza morgo hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Sajnos nincsen, pedig biztosan a fusebiekkel van gond. Volt, hogy csak a fusebitet bántottam. Kivettem a CKSEL0 elöl a pipát (Mert így lett 6b-f9)... írás .... és azonnal kommunikációs hibára futott. Ma este lesz Attiny13-am, a régi íróval fogom írni.
(#) kalmi.kalmi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Tud valaki olyan AVR író-progit amin állítható a kommunikációs sebesség. Szerintem 16Khz-en megy a chip. 128Khz/8 ugyanis a nyolcas osztást bent hagytam.
(#) Kovidivi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Atmel Studio-val talán menni fog ilyen alacsony sebesség.
(#) kalmi.kalmi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Lehet az is jó de leltem egy kis progit, olyan lassúra kapcsolható, hogy már nehéz kivárni.
A fusebiteknél volt a hiba 128Khz és 8-ad osztás egyszerre volt bekapcsolva. Ezekben a percekben állítom be a fusebit-eket, eddig 3-ból 3 kinyílt. Fel is rakom ide az író progit ha valaki így járna.
(#) Kovidivi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Hálistennek meg lett a hiba!
(#) kalmi.kalmi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Úgy látom mást is aggasztott a dolog.
Töltsétek le a kis író-progit, jó ha megvan.
Kinyílt a negyedik Attiny13 is !!
(#) rolandgw válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Linket is adhatsz:
Bővebben: Link
NOT work in 64-bit Windows.
(#) kalmi.kalmi válasza rolandgw hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Igen, ez az !
(#) jano36 hozzászólása Jún 1, 2019 / 2
 
Üdv mindenkinek!
A közelmúltban tönkrement az AVRusp programozóm. Többféle programozót építettem többek között a Topi féle AVRisp-t egyik sem akart igazából működni. Hosszas keresgélés után úgy döntöttem veszek egy Arduino Unót, állitólag az mindenféle AVRt programoz. Megvettem s az USBasp-t szerettem volna életre kelteni. Próbáltam az AVRDUDE-val, Atmega Stúdió 7-el.
Nem akart összejönni. Minden program az STK500 syncron hibára hivatkozott.
Keresgéltem sokat az interneten, számtalan hasonló gonddal küzdőt találtam a világ minden részéről, de igazi megoldást nem találtam.
Ekkor elkezdtem az AVRDUDESS-el foglalkozni és meglett a megoldás.
Lásd melléklet.
A probléma ott kezdődik, hogy a legfelső sorban „Programmer (-C) alatt látható ARDUINo csak a drivert jelöli meg.
A valódi programozót a Presets legördülő menüben kell kiválasztani esetünkben Arduino as ISP.
A többi menüpont magáért beszél.
Az égetendő ATMEGA környezetében TOPI ötlete alapján egy 4MHz-es oszcillátorral hajtom meg a céláramkört és lám csodát a hibás fusebit miatt döglött USBasp feltámadt.
Összegezve Arduino Uno és AVRDUDES segitségével mindenfajta AVR és Fusebit hibás AVR is helyrehozható.
Üdv. jano36

AVRDUDESS.JPG
    
Következő: »»   53 / 56
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem