Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motorgyújtás
 
Témaindító: Peti.Janka, idő: Nov 2, 2006
Lapozás: OK   194 / 206
(#) mpeter58 válasza kcsilla hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Kicsit kötözködősnek tűnik majd a hozzászólásom, de kcsillának arra lenne szüksége szerintem, hogy valaki, akinek ilyen Malagutija van segítsen. Nem a szín lesz a lényeg, hanem a honnan-hová térkép. Szerintem. Ha nekem ilyen lenne, én ezt mondanám: Figyu! Egy vezeték megy innen oda, kettő onnan amoda, stb. Lehet, hogy így érthetőbb lenne? Végülis kb. 6 vezetékről beszélünk, nem?
(#) Zsooti87 hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Nemrég egy Riga Deltát hoztam rendbe. Mentem vele jópárszor, aztán egyszercsak nem indul, nincs szikra. Próbáltuk megnézni mi lehet a gond, sorra lecseréltük a gyújtáskör részeit és még mindig nem jó. Jelenleg azon gondolkozok, hogy az egyedi, ledes világításhoz készített feszszabályzó mellé egy gyújtáselektronikát is építenék.

A kérdésem az lenne, hogy van-e köztetek aki tudja mi van egy Riga tirisztorban és lehet-e EZT a kapcsolást használni helyette a meglévő jeladóval és gyújtótrafóval?
(#) VIM válasza Zsooti87 hozzászólására (») Júl 28, 2018 / 1
 
Szia! Ha megfelelő "kulcsot" írsz be a keresőbe csak úgy jönnek az oldalak .... Bővebben: Link .... de talán ITT találod meg amit keresel.
(#) Zsooti87 válasza VIM hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Köszönöm! Jobban beleástam magam ezen a vonalon. Nagyjából cirill betűs (orosz) sufnioldalakon találtam érdemi infót, de az orosz -> angol fordító tök jól működik és érteni amit fordít.
Javítható ez ha baja van, vannak hozzá cserealaktrészek. Meg ha jól látom vannak a komplett dobozkának későbbi verziói is amiknek a hátrányai javítva vannak. Csak ki tudja honnan lehetne beszerezni.
(#) Mukee hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Sziasztok. Ebben a kapcsolásban használhatok triakot tirisztor helyett? KT206\200 helyett BT136 vagy BTB08-600 triakom van. Ez egy babetta tirisztora.
(#) mex válasza Mukee hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Próbálkozz a BT136-al.
(#) wer hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy lofty kínai benzines bicajom! Tudnátok kapcsollási rajzot kűldeni róla? Sehol nem találok! Viágítás nuku rajta, ezt kellene átnéznem. Pár vezeték is szakadt meg van vezeték hiányossá is rajta! A blokkból 5 vezeték jön ki! Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
(#) Zsooti87 hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
A Riga gyújtáskörökbe már csak a KU201 (КУ201) tirisztor sorozatnak nem találtam megfelelő alternatívát. Jobban fogalmazva amatőr vagyok hozzá, hogy a kétféle adatlapból helyes következtetésre jussak. A többi alkatrésznél ez egyszerűbb volt.

A kérdésem az, hogy a BTW69-600RG használható-e helyette? Ha nem, akkor mit használhatok helyette?
Ennek itt az adatlapja.

A KU201 sornak itt van egy pdf adatlapja.
És itt van egy webes adatlapja, amit google fordítóba (orosz -> angol ajánlott) be is lehet dobni és talán könnyebb vele valamire menni.
(#) dB_Thunder válasza Zsooti87 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1
 
Tirisztoros gyújtás annyira igénytelen, hogy fiókból összerakható
Nyugodtan belerakhatod!
(#) erdgab válasza Zsooti87 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1
 
Tegyél be egy BT151/800 tirisztort és kész.
(#) kriszjuve hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok!Van egy Suzuki katana robogóm,valaki átalakította a gyújtását nem tudom miért.Egy ilyen CDI-t kötött be,tudnátok abban segiteni,hogy mié lehet,és hol kaphatok ilyet? A fesszabályzó is ki ki lett cserélve úgy látom.
(#) dB_Thunder válasza kriszjuve hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Tegyél vele egy sima CDI-t, ezt a kínai vackot hajítsd ki!
(#) kriszjuve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
jó de milyet,gyárit nem tudok mert kicserélték a feszültség szabályzót is plusz még az is lehet,hogy a gyújtótekercs se gyári (jön ki egy plusz vezeték)
(#) dB_Thunder válasza kriszjuve hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Eddigi infóim szerint a fesszab a világítást és az akkut látja el.
A CDI-nek kell egy nagyfesz meg egy gyújtás jel a tekercsektől....
(#) kriszjuve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
eredetileg a ötvezetékes fesszabnak kéne lenni rajta de ezen négy vezetékes van pont az van kikötve amin a nagyfesz jönne
(#) dB_Thunder válasza kriszjuve hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Még mindig nem értem mi a kóc köze van a fesszabhoz a cdinek! Miért menne a a nagyfesz tekercs a fesszabba? Az egyenest és kizárólag a CDI-be megy..
Van hozzá rajzod?
(#) kriszjuve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Van igen.
(#) dB_Thunder válasza kriszjuve hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Közben én is megtaláltam a teljes leírását.
Érdekes, hogy egyetlen tekercs adja az egész gépnek az energiát!
Normális esetben 3 tekercs látja el energiával az egészet.
Itt valami gyújtótrafkával egybeépített egység a CDI, olyan kellene.

https://scootergrisen.dk/scooterhjemmeside/download/suzuki_ay50_ser...al.pdf
(#) kriszjuve válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
igen de a motoron már három vezeték jön a tekercstöl valamit itt is buherráltak van egy plusz ami a fesszabályzó sárga6fehér vezetékébe van kötve.ez lehet a nagyfeszültség?
(#) dB_Thunder válasza kriszjuve hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Lehetséges!
Ezen a rajzon fehér/pirost írnak a nagyfeszre!
Egy átlagos robesznál 4 vezeték jön a tekercsektől, 2 sima tekercs, világítás és töltés, egy nagyfesz, aminek nagy az ellenállása, és egy jeladó tekercs, de ez utóbbi a lendkeréken kívül van, meg lehet nézni milyen vezeték van rákötve.
Mindenesetre a kínai quad CDI-t dobd el, túl sűrűn halnak meg.
(#) csabika211 hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Sziasztok, TCI gyújtáshoz keresek gyújtó trafót.Ha tudna valaki segíteni motor típusokban megköszönöm.Katalógusokban nem egyértelmű,sokszor csak CDI-t írnak.Ha lehet japán motorhoz.Azt se értem,hogy a trafó mérete mennyiben számít.

MCsaba
(#) dB_Thunder válasza csabika211 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Nem nagyon fogsz kapni! Szinte kizárólagos a CDI a motoroknál!
Olyan motortípusokat keres, amiknek megszakítós a gyújtása, a régi szoci motorok között. De a feszültségre (6-12V) figyelj!

Egyébként miért nem jó a CDI??
(#) csabika211 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Ez egy cx500 4T egy bonyolult CDI vezérléssel,töltötekercs hegyekkel.Ezek elromolnak 40 év után,eddig még nem sikerült a tekercselés.Meguntam a sok munkát és pénzt
költést.Átérek a TCI-re.
Üdv MCsaba
Ui.Többen szenvedünk ezzel a problémával.
(#) dB_Thunder válasza csabika211 hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
DC CDI?? kínai csodafegyver quadoknak ha jól tudom olyan van.
Egyébként 1 hengeres, vagy több??
(#) csabika211 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
2 henger de 72-fokban van a két henger,így külön gyújtás van hengerenként,meg van még az előgyújtás vezérlés.Ha gondolod elküldöm a gyári CDI rajzot,igazi szakmai kihívás.A kici kínai csinál DC-CDI - progisat 70 eu-ért/db,hát ennyit nem tudok rá költeni.
Üdv MCsaba
(#) dB_Thunder válasza csabika211 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Küld! Érdekes lehet.
(#) KRob hozzászólása Feb 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni,sajnos vettem 1 kínai 4 ütemű robogót tavaly használtan,azóta csak a pénz megy rá,mindig a blokknak valami nyűgje lett,viszont a kasztnija akármilyen hétköznapi,megszoktam megszerettem,így gondoltam 1 et,hogy veszek bele másik blokkot,na most ez egy kymco filly 4t 50 ccm .Hozzájutottam egy piaggio zip blokkhoz ami 2 ütemű,bele is került szépen,sajnos a blokkból kijövő kábelek megfogtak,nem tudom hogy lehetne összehozni a vázrendszeren levő elektronikával,mivel a piaggio blokkból kijövő 4 es csatlakozónak nem tudom a lábkiosztását,h a kymco fesszabályzóba beköthessem,és nem tudom leállítani sem ,szóval nagyvonalakban ez lenne a kérdésem.Találtam 1vképet az állórészről amit szeretnék összehozni.
U.i:alapjáraton,az 1 ik kijövő szálon elég sok áram jön ,megrázott.
https://robogoalkatresz.odormotor.hu/alkatresz/PIAGGIO_NRG_GYUJTASA...N_.php
(#) dB_Thunder válasza KRob hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Ami megrázott az a nagyfesz, vagy töltőtekercse a CDI gyújtásnak!
Az önálló kicsi tekercs pedig szintén a CDInek kell, jel tekercs.
A maradék 2-ből az egyik a töltés másik a világítás, mind2 a feszabályzóba megy.

Viszont jó lenne tudni az eredeti villamos felállást, azt sajnos nem ismerem, de a sejtésem az hogy köze nem lesz egymáshoz a 2 rendszernek.
Most hogy működik a motor?
(#) csabika211 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Szia itt van
(#) dB_Thunder válasza csabika211 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Ha jól sejtem itt nincs külön jeladó tekercsek, hanem a generátor tekercsektől nyeri a gyújtás jelet.

Ha csak a nagyfesz tekercs ment tönkre, azt lehetne pótolni egy inverterrel is, egyetlen tekercs tölti az egész CDI-t.
Következő: »»   194 / 206
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem