Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   138 / 178
(#) Apa1992 válasza erbe hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Aha így már értem. 5V 1000mA-os a tőltő.
(#) nedudgi válasza Apa1992 hozzászólására (») Jan 23, 2019 / 1
 
(#) Apa1992 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Köszi
(#) Apa1992 hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Ha van egy 12v-os tápomegységem azt rárakhatom az 5 v ledre??
(#) Epu2 válasza Apa1992 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Ha ránézel az írásodra, már is látod, nem szerencsés. A plusz 7 V 2 A többlettel mi lesz?
(#) nedudgi válasza Apa1992 hozzászólására (») Jan 24, 2019 /
 
Nem!
(#) Apa1992 hozzászólása Jan 24, 2019 /
 
Köszi a válaszokat.!
(#) Epu2 hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Üdv! Szerintetek az örökölt fényerő szabályzó tönkreteheti a LED-es lámákat? 5 db egy csillárban. Bekapcsolás után vibráltak. Akkor látom, hogy egy fényerő szabályzó is tartozott a csillárhoz. tekergetéssel megszüntethető volt a villogás. Alig egy óra múlva két ág már nem működött. Kikötöttem a fényerő szabályzót. Próba után a harmadik is némi pislogás után megvakult. A másik csillár, amiben nem volt más, mint a ki-be kapcsoló, LED lámpái sem világítottak közel sem egyformán.
(#) antikzsolt válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Igen lehetséges. Főleg hogy a led lámpák nem mindegyike dimmelhető.
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Köszi!
(#) V8engines hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Ez a témakör megfelelő szerintem.

Szép Napot az elektronikás "Kollégáknak"!
Adott egy ilyen csodaszerkezet. Kínainál is kínaibb kézi masszírozó. (Agyam eldobtam mikor szétpattintottam és megláttam azokat az alkatrész beforrasztásokat.)
Olyan gyorsan szipkázza ki az elemekből az áramot, hogy csak na. -Nem én használom, csak a napokban értesültem erről, hogy még (számomra érthetetlenül) feleslegesen világít is bekapcsolt állapotban 3db LED (nem kikapcsolható). Ezeket gondoltam kiiktatni végleg, hátha tovább menne a masszírozó fokozat.

Kíváncsian várok véleményeket. Köszönet!
(#) nedudgi válasza V8engines hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nem tudom, 2-3 perc miatt érdemes-e vacakolni. A motor(ok) áramfelvételéhez képest a LEDek árama semmi.
(#) vision61 válasza V8engines hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Ha kikötöd a LED-eket, nem lesz hatásos a masszázs közben a fényterápia.
(#) Epu2 válasza vision61 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Annyi fényterápiát ad az a három, valószínűsítem inkább dekorációs jellegű, 40 mW LED, hogy hiánya nem lesz katasztrofális. De lehet egyszerűen a motorokkal párhuzamosítani.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) V8engines válasza vision61 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Pont a fényterápia nem lényeg.
(#) V8engines hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
1 motor összesen. Arra még nem jöttem rá hogy a rezgést hogy adja elő. Ennyire mélyen nem mentem bele és nem bontottam meg.
Na de akkor az lesz hogy szépen leolvasztom azt a 3db "csodálatosan" odaforrasztott ellenállást és mehetünk tovább.
(#) yulo5310 válasza V8engines hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A rezgést egy excentrikus súly elhelyezése okozza a tengelyen.
(#) V8engines válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Ilyesmi tippem volt. Köszönöm!
Majd ha behal a technika, belenézek jobban. Egyelőre tökéletes lesz így villany nélkül is.
(#) vision61 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nem véletlenül vannak ott a mosolygók.
(#) janofater53 hozzászólása Feb 22, 2019 /
 
Sziasztok.Melyik állásban tudom a ledet ellenőrizni hogy jó-e?Egy led tv ledsorát kéne átnéznem.Nem szeretnék még egy kütyüvel többet venni ha ezzel is megoldható.
(#) nedudgi válasza janofater53 hozzászólására (») Feb 22, 2019 / 1
 
Az a kérdés, hogy van-e képességed a bekapcsolt készülékben egyenként egy ellenállással egyenként átkötni a ledeket? 1k környéke elég lehet. Ha halványan világítani kezd a többi, akkor szakadt. Ha nem matathatsz a bekapcsolt készülékben, akkor egy 8-9V elem, akku kell, egy piros LED és egy 2,2k ellenállás. Ezeket megfelelő irányban sorbakötöd, és egy LED két lábához érinted. Ha mindkettő világít, a LED jó, ha egyik sem, akkor szakadt, ha csak a piros világít, akkor zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) xyzxyz hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e, hogyaz alábbi ledet direktben ráköthetem egy 18650-re?
Simán rákötve 550mA-t mértem és vígan világít. A fullratöltött akkuval szép fényesen, a lemerülttel már kissé halványan. 3W melegfehér verzió.
Egy bringalámpába akarom betenni 18650, vagy 26650 akkuval. Lehet, hogy 4 db is elfér benne.
https://www.aliexpress.com/item/10pcs-Real-Full-Watt-CREE-1W-3W-Hig...uA0vO4
(#) Kovidivi válasza xyzxyz hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Létezik, ha a cellád belső ellenállása elég magas, és a LED nyitófeszültsége 4.2V körül van. Egyáltalán nem korrekt megoldás közvetlenül a cellára kötni a LED-et!
Azt megjegyzem, hogy amikor áramot mértél, máris sorbakötöttél egy 0.1Ohm-os söntöt, és 1.5m vékony (nagy ellenállású) vezetéket, amik mint előtétellenállás funkcionáltak. Szóval az árammérés nélkül nagyobb áram folyik!
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) xyzxyz válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Köszi, értem.
Majd megnézem mik vannak most abban a lámpában. 4db pici led van ami elég jól világít csak nagyon kékes, ehelyett szeretnék legalább 2db ilyen melegfehéret. Bár úgyérzem a 3W-ossal kicsit túllőttem, lehet, hogy berendelek 1W-ost is, annál a hűtés is sokkal egyszerűbben megoldható lesz.
(#) proba válasza xyzxyz hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Egy pici 0,3-0,7 ohm soros ellenállás a hosszú boldog együttélés titka.Amúgy szerintem cserélgetheted a ledeket 2-3 havonta. ( lásd Kínai fejlámpa )
(#) xyzxyz válasza proba hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Köszi. Nem célom kihajtani a ledeket, sőt nagyon is alul akarom hajtani őket.
Veszek 1W-ost is. A 3W-osból 4db-ot nem is tudnék rendesen hűteni szerintem ebben a házban.
3W-ost nem tudom a végtelenségig alulhajtani, így 4X 1W is már sok lehet.
AZ én lámpámban T6 led van és szinte sosem használom teljes fényerőn, mert sok.
A nejem lámpájában sem a fényerő a lényeg (bár kicsit többet szeretnék) hanem a színhőmérséklet.
(#) nedudgi válasza xyzxyz hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Ha van valamilyen szabályzás abban a lámpában, akkor bizonyos határok között mindegy, milyen LED kerül bele. A megadott xW teljesítmény azt jelzi, mennyit tud eldisszipálni, nem pedig azt, hogy magától mennyit vesz fel.
(#) xyzxyz válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Nem kicsit túloznék ha azt mondanám pontosan értem amit írsz.
Első körön én is arra gondoltam, hogy simán a ledeket kicserélem, de ha jól emlékszem simán a nyákon vannak most a régi ledek, az nagy hőt nem tud elvinni. Amiket vettem azoknak fog kelleni minimális hűtés, még az 1W-osnak is, nem hiszem, hogy a hátán a kis lemezfelület érdemben tudná hűteni.
(#) xyzxyz válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Vagy értsem úgy, hogy azt mondod a 3W-osnak árult led 3W-ig nem igényel hűtést, mert azt eldisszipálja?
(#) xyzxyz válasza xyzxyz hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Ebből továbbgondolva jött a kérdés, hogy mivel járok jobban?
3W lebutítva 1Wra
1W szépen hajtva 1W-on.
Melegedés hogyan alakulhat?
Következő: »»   138 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem