Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egérfogó
 
Témaindító: csdome, idő: Okt 6, 2008
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Bafi hozzászólása Okt 11, 2014 / 1
 
Sziasztok
Gondolkoztam az elmúlt napokban, hogy csinálni kéne egérfogót ami áramütéssel végez a pácienssel!
Eddig azt gondoltam ki hogy egy sin rendszert szeretnék, amit ha zár az egér akkor áramütéstől meghal.
Van egy elképzelésem:
Egy 555 időzítő megszaggatja a jelet amit egy mostfet felerősít és egy gyújtótrafóra küldi a jelét (csak kell egy számlaló is hogy ne legyen odaégve).
Első probléma amin elkezdtem gondolkodni hogy a gyújtótrafó lehet túl kicsi áramot ad le még az egérnek is.
Második probléma ami felmerült, hogy egy futó egér lehet csak zsibbasztót kap mindebből, és nem egy végleges adagot.
Egy 12V rendszert szeretnék. Nem szeretnék aksit és társait sem. Fogyasztás nem az elsődleges lenne.
Fő probléma hogy egy egeret egy gyújtótrafó meg-e tud ölni. Ha nem akkor hogyan növeljem meg a kimenő áramot? Köszönöm a segítséget!
(#) kaqkk válasza Bafi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
(#) kérdező válasza Bafi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Én is gondolkodtam évekig elektromos egérfogón, de végül nem készítettem el. Simán a 220V-os hálózatból ment volna, és két alumíniumlemez lett volna, amikor átlép az egyikről a másikra, agyonvágná az ára. De több oknál fogva nem építettem meg. Az egyik, hogy nem biztos, hogy agyonvágja. A lábai szőrösek, karmok vannak, és ez utóbbi szigetel. (Az embert se rázza meg a hálózati feszültség, ha a körmével piszkálja.) De ha mégis agyonvágja az egeret, akkor ottmarad, és égeti a rajta átfolyó áram. Egyrészt iszonyat bűz áradna, másrészt tüzet is okozhatna, ami pl. nálam a fatárolóban (ahol egy csomó régi tv-t is tartok, meg festékeket) katasztrofális következményeket hozott volna.
Talán még olyat lehetne, hogy egy infraled és a hozzá tartozó fototranzisztor érzékelné az egér árnyékát, és egy 5s-ig tartó 25kV-os ív felülről elpusztítaná az egeret. Kialakítani pedig úgy kellene, hogy az áramütés után mindenképp kiessen (pl. egy vödörbe) a szerencsétlenül járt egér.
De nálam annak idején rengeteget összeszedtem ragasztóval, de így se tűntek el. A megoldást egy macska jelentette, aki egyszerűen megfojtotta, elkergette az illetéktelen rágcsálókat.
(#) Bafi hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
Azért szeretném belekeverni az elektronikát, mert nem akarok olyannal foglalkozni, hogy rossz helyre rakom a csapdát és társai, mert van hagyományos egérfogóm, jókat röhögve kerülik ki és mennek tovább. hiszen a kajára sem igen kapnak mert papagájoktól lepotyogott kaja vonzóbb nekik.. Szóval azért akarok olyan sávot ahol átmennek az egerek és meghalnak..
(#) nedudgi válasza Bafi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Eddig stimmel, amit szeretnél, de mi van akkor, ha már elpusztította a mészárszéked az egérkét? Attól kezdve szabad a vásár a többieknek? Ha nem, akkor szegényke korpusza ott marad égni...
(#) kérdező válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Nálam is a papagájok miatt voltak. Körberaktam a ketrecet egy sor laminált padlóval, (ázott volt, ezért selejtként szereztem, de bármilyen ócska anyag, pl. linóleum is megfelel) és arra végig húztam egy csík egérragasztót. Rengeteget megfogott. De a végleges megoldást a macska jelenti, csak a papagáj miatt nem mindig szerencsés. Ugyan nem tud bemenni a ketrecbe, de állandóan ott kapar, a madarak félnek tőle, nem jó.
(#) Bafi hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
Hát sajnos utána szabad a vásár a többieknek amíg a tetem ott van, mert tüzet nem akarunk ezért meg kell szakítani a bulit. De úgy gondolom hogy egérfogók többsége is egy egy jószágot tud egyszerre elkapni/fogva tartani. De én ha csak lehet a csalit kihagynám a képletből, főleg egy olyan helyen ahol szinte minden ehető számára.
(#) nedudgi válasza Bafi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Nyugodtan használd a "Válasz" gombot, nem harap!
Egy megoldás. Egy olyan elrendezést kell kipróbálni, hogy a táplálékforrást csak egy úton lehessen megközelíteni, és ott legyen elérhető közelségben a finom falat. Akkor működni fog minden csapda.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2014
(#) Bafi hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
Valaki tudja hogy egy egeret mekkora U illetve I öli meg?
(#) kaqkk válasza Bafi hozzászólására (») Okt 11, 2014 / 3
 
Kicsivel nagyobb mint amit kibír
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2014
(#) gerry hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
Ez egy jól működő, igen hatásos csapda.
Hozzávalók: Fa kocka(raklapláb), bringakerék küllő, 20mm-es fúró, zsákvarró cérna, csali
Létezik 1-es és 3-as kivitelben is, amekkora fát talál az ember. "No villany" .
(#) granpa válasza gerry hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Ezt lássák meg az állatvédők! Lesz nemulass!
(#) gerry válasza granpa hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Ez totál bio, mert ha nem veszed ki az elpusztult egeret a többiek azt is megeszik!
(#) kaqkk válasza Bafi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Én ma 2 mikit fogtam teljesen bio módon , egy fél dióval feltámasztottam egy befőttes üveget a garázsban a polcon. Egérméregből már 3 kockát megettek de úgylátszik a régi megoldás ellen nincs ellenszerük...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
3 féle csapda van beüzemelve , de eddig még csak a diós bizonyított
(#) gyulank hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Ha jól vettem ki a hozzászólásokból, a legnagyobb probléma, hogy ha megrázza az áram, akkor ott marad, és sül.
Ezt nem lehetne kiküszöbölni mondjuk kisebb árammal, és/vagy szakaszos működéssel?
Hogy mondjuk másodpercenként kapcsol be egy pillanatra?
Az, hogy eltorlaszolja az utat, vagy szigeteli a másik egeret a dög, már kialakítás kérdése.
Vagy le kéne esnie a dögnek, vagy egy dögösszeszedő robotnak kéne eltávolítania az útból.
(#) gyulank hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Vagy egyszerűen egy emelkedő kúpon, dombon lennének körbe felváltva az emelkedőre fektetve vertikálisan a pólusok, és jó esetben mellette maradna, nem rajta.
(#) xr4 hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Szeretnék egy elektromos egérfogót készíteni, egy masfeszültségű trafó segítségével ( high-voltage generator )
Az alapötlet az hogy 2 fém lap lenne egymástól szigetelve és amikor átfut az egér és rövidre zár megrázza. Vagy egy fémlap és tőle magasabbra egy szigetelőn táplálák és amikor felnyúl érte ugyancsak rövidre zár és megrázza.
A kérdés:
Olyan kapcsolást keresek ami "lekapcsolja" az áramot ha érzi hogy a sokkolás megtörtént, mondjuk 10-20 másodperc után, és egy reset gombbal ujraindít(tápellátás ki-be)
Az eszköz áramfelvétele 3,7V akkuról 1.2A amikor szikrázik 2A(6V akkuról is mérek majd lehet arról lesz üzemeltetve)
A sokkolót mikrokapcsolókkal gondoltam üzembe helyezni, ahogy egér rálép akkor kapcsolna be
Meg leht oldani egy ilyen lekapcsoló elektronikát, és ha igen mennyiből?
Ez a sokkoló egy 2 dolláros kütyü, túl sokat nem érdemes rákölteni, hoszen 10 ezer felé már vannak profi egérölők is. (méreg kizárt van egyéb háziállat ami megeheti az elhullott egeret)
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Cavalier hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Megviccelni akarod az egeret, vagy kicsinálni? Mert utóbbira ez alkalmatlan lenne. Én inkább ajánlanám a profi cucc megvételét, bár barkácsolni sem bonyolult, de ott bőven emberölésre alkalmas feszültségek és áramokkal kell dolgozni, azt kezdőnek nem ajánlanám.
(1000V környékére töltött 100µF-os nagyságrendű kondenzátort kéne kisütni akkor, amikor az elektródák közé ér Jerry.)
(#) xr4 válasza Cavalier hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Az egerek kiírtása lenne a cél, a youtube-on egy csomó videó van arról hogy egy ilyen kis kütyüvel kinyúlik az egérke
A profi cucc nagyon drága: Bővebben: Link
Az egy egeres kivitel is 7 ezer felé van, innen van az ötlet, ott is sokkol és utána kikapcsol
(#) mineral hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Egèr csapda 2$ alatt ez is megvan. Ès ìgy biztonságban van mindenki. Kivève az ereket
(#) xr4 válasza mineral hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Mechanikus van többféle, 10 akcióból van 1 haláleset, a ragasztó gusztustalan és drága is, ezért gondoltam a villanyosra
(#) xr4 hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Szóval egy idzítőre lenne szükségem ami az "akció" után kikapcsol.
Megoldható?
(#) kaqkk válasza xr4 hozzászólására (») Dec 13, 2017 / 1
 
A fél dióval feltámasztott befőttesüveg 100% os hatásfokkal dolgozik és nem kerül két dollárba..
De azért itt egy videó hogyan csináld meg ..
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2017
(#) jimmi12 válasza xr4 hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Keress rá erre a google-ben: one shot timer
(#) Cavalier válasza xr4 hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Mutatsz ilyen videót, ahol működik is a cucc? Én csak olyat találtam, ami alacsonyabb feszültségről, nagyobb árammal megy.
Bővebben: Link

Neki se sikerült az első verzió, megnövelt kapacitással, fordított polaritással nagyobb sikert ért el. Én is úgy számoltam, hogy 1-200 Joule energia kell a sikeres és gyors gyilokhoz.
(#) xr4 válasza Cavalier hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Victor egérfogó
A nagyobbik kivitel már le is borítja az egeret egy tárlóba, így újra tűzkész állapotba hozza magát

Az 555-ös időzítő azért nem jó mert itt nem tudni mikor ér oda az egér azért kellene figyelni a kimenő áramot és amikor megnő az áram akkor tiltson le 15-20s múlva.
Az a petpalackos megoldás nem lenne rossz de nem tudom mennyi létjogosultsága van, hiszem oldalra kell mozgatni, oldalra meg nem tudom mennyi esély van.....főleg hogy centiket kel oldalra eltolni
(#) xr4 válasza xr4 hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Okafogyottá vált a dolog, rákötöttem egy 6v akkura és kinyírta 1 mp alatt úgy hogy még nem is szikrázott
Így nem kell agyalni az elektromos egérfogón.
(#) gyulank válasza xr4 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Hogy kötötted rá, ha nem fogtad meg? Mely részeire kötötted? Hány Amperes? És szerinted, ha rossz neki, miért maradna rajta egy másodpercig? 1 másodperc alatt szalad vagy 5 métert. A mechanikus fogó se 1 másodperc alatt csapódik le, mégis elugrik. Na meg ki kellett volna próbálni, hogy rajtahagyod addig, amíg nem néznél rá. Valamit biztos csinál vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
(#) Mukianti hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Elektromos patkányfogót szeretnék készíteni. Olyanra gondoltam amelyik nagyfeszültséggel működik. Szeretnék hozzájutni olyan kapcsolási rajzhoz, amelyhez szükséges anyagokat be lehet szerezni.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem