Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   126 / 181
(#) papacica válasza papacica hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Csak nem ilyen kell?"-3 kép görgő teljes méret és gumi szélesség és átmerő
(#) papacica válasza djhans hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Ha piot veszel akkor inkább kicsit fiatalabbat mert kivannak forva rendesen és nem műanyag gép egy 757 656 737 ezek megbízható gépek,nekem egy 737 esem van,és nagyon szépen szol.A másik mit ne vegyél duál kapistant mert 11görgöt nem kapsz bele sehol. a régi gépekkel az a baj hogy ott a műanyag nagyon törik és néha javíthatatlan,igaz nagyon szépek nekem is volt ,sajna a műanyag ami szétment,de nem bántam meg hogy jobbat vettem.
(#) djhans válasza papacica hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Megvan az 506-os. Úgy néz ki csak a szíjak rosszak. Mondjuk az is 5db.
(#) papacica hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Szerintem ott görgö is lesz
(#) djhans válasza papacica hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Görgő jónak tűnik. Nincs felkeményedve a felülete de majd meglátjuk.
(#) Luidzsi hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Sziasztok. A kezembe akadt egy Alfa Centauri AC-8015 típusú kétkazettás magnó, amelynek nem működött a kijelzője. Szétszereltem, átnéztem egy elko kondit kellett cserélni (kirohadt a lába), de továbbra sem jó a kijelzője, illetve a kondi cseréje óta a hangszóróból sincs hang (előlapi headsettel sem). Esetleg valakinek valami ötlet (vagy kapcsolási rajz?) ahol elinduljak?
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia!
Esetleg a NYÁK forrasztási oldaláról is tudnál képet felrakni? Elsősorban én forrasztási hibát keresnék.
Egy nagy szélvihar söpört végig ebben a magnóban.
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Persze, csak hétvégén nem volt sem idegrendszerem, sem hangulatom elővenni
(#) Csupasz hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Kaptam egy hordozható Blaupunk Bongo CR rádiómagnót, mely fiatalkori álmom volt. A készülék külsőleg gyönyörű, a rádiórésze is kiválóan működik. A magnó sajnos bármilyen üzemmódban random képes gerjedni. Mi okozhat ilyen hibát? Vagy legalábbis melyik részegységben keressem? Köszönöm a segítséget!
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Kapcsolási rajzot ehhez a magnóhoz szerintem nem nagyon lehet találni.
Hol cseréled ki a kondenzátort? A kis öcsipanelről menő szürke szalagkábel a kijelző paneljára megy? Vagy az öcsipanel már magának kijelző ad helyet? Ha jól gondolom, akkor az öcsipanelen LED-es kivezérlésjelző van.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) CHZ válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 6, 2019 / 1
 
Felvételiátkapcsolót tisztítsd meg.
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Sárgával jelöltem a kondik cseréjét, és ahol pirosan bekereteztem ott felvált a fólia (ezt korábban nem vettem észre), az javítható? A kijelzőhöz igen, a szürke szalagkábel megy (15 eres).
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
A felszakadt fólia javítható. Én egy vezeték darabbal vagy egy vékony dróttal (alkatrészláb) áthidalnám a NYÁK-on lévő vezető sávokat.A legfelül lévő kondenzátor lábánál is, mintha szakadás lenne. A képen megpróbáltam bejelölni, hogy vezetéket hova lenne célszerű forrasztani.

A kijelző szalagkábelének a forrasztásait ellenőrizném először. Ha ott nincs hiba, akkor a kis öcsipanel forrasztásait is ellenőrizném. Továbbá, ha ott is minden rendben akkor én megnézném, hogy a kijelző panelre jut e tápfeszültség.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Az áthidalást megcsináltam, azóta hang már van, kijelző még nincs. Leolvasztottam az öcsipanelt is, szakadást nem találtam.
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Úgy látom, hogy a kivezérlésjelző IC sajnos valamiért túlmelegedett. Nem is kicsit, hiszen a kijelző műanyag burkolata is elolvadt. Ha szerencséd van, akkor maga a kijelző túlélte, de nem biztos. Az IC egy AN6884 -es típusú IC, amit cserélni kell majd.

Én most a következőt csinálnám. Kiforrasztanám az IC-t és leellenőrizném a tápfeszültség meglétét az IC üres helyén, az 5 -ös (GND) és a 9-es( VCC) láb helyén egy multiméterrel.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Különben a kijelzőn semmi sem jelenik meg?
Esetleg a szürke színű szalagkábelt is le kellene ellenőrizni szakadásra, mert a merev drót könnyen megtörik.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Amúgy a kijelző teljesen sötét, semelyik led nem világít rajta. Szalagkábelt azt leellenőriztem nem találtam szakadást, pedig már kezdtem reménykedni hogy ott lesz a kutya elásva (hát nem ). Holnap megnézem a tápfeszt ahogy leírtad.
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Sajnos, szerintem a kijelző nem élte túl, mert ez a tápfeszültség , csak a kivezérlésjelző szegmenseket vezérlő IC tápfeszültsége. Azonban, a főpanelen is lehet gond, ami tönkretette ezt a részt. Vissza kellene fejteni , mi hova megy esetleg.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2019
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
A jelzett területen elkezdtem kutakodni, és van az AN7338K típusú IC melynél a 13-as láb (lehet csak számomra) érdekesen van beforrasztva.
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Igen, ott lehet érintkezési hiba.
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Ez a szürke szalagkábel közvetlenül a főpanelre csatlakozik?
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Igen, és csak azzal a 15eres szalagkábellel van összeköttetésben.
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Értem. A magnó elején láttam különböző ekvalizer gombokat. Azok rendesen működnek? Ki tudtad próbálni?
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Igen azok működnek csak a kijelző sötét, mint az éjszaka
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Az IC-t a kis öcsipanelon ki kellene cserélni, akkor ha megmérted a rámenő tápfeszültséget. De sajnos nem tudni, miért ment tönkre ez az IC. Az LCD panelon van az AN6884 -es IC által működtetett kivezérlésjelző és néhány funkciót jelző szegmens. Ezeknek, ha jól gondolom, akkor működnie kellene. Hiszen csak látszólag a kivezérlésjelző szegmenseket működteti. Ezért elméletileg a nem kivezérlésjelzőhöz tartozó szegmenseknek működnie kellene. Ez számomra azt feltételezi, hogy a kijelző is elromlott, mert pl. túlfeszültség jutott rá. De lehet, hogy a tranzisztorok sem élték túl meghibásodást.
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Ma sikerült odáig eljutnom, hogy rámérjek a panelre, 8,75 V-ot mértem rajta, szóval kap áramot az öcsipanel.
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Ez félig jó hír.
Nem tudom, hogy a kijelzőt hogyan lehetne tesztelni?
Esetleg egy új IC -t betudsz szerezni, illetve visszaforrasztani?
(#) Luidzsi válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Azon vagyok hogy rendelek IC-t, meg úgy is kell forrasztóanyag is már akkor mindegy ha itthonról rendelem meg De szerintem ez a hét már kilőve. Nem egyszerű ez a magnó
Ja meg még most jut eszembe, hogy a kiforrasztott IC 8-as lába kiforrasztásnál az benne is maradt a panelbe.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) sany válasza Luidzsi hozzászólására (») Márc 12, 2019 /
 
Az a baj, hogy lehet így sem lesz jó, ha tönkrement a kijelző.
Óvatosan, nem túl meleg pákával kell forrasztani, sajnos könnyen felszakad vezetősáv.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) gépromboló hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Srácok, van jópár olyan kazim (króm és metál is akad köztük), aminek a szalag eleje kicsit megviseltebb, mint amilyen kellene legyen (ha felveszek rá, akkor visszajátszáskor változó a hangerő). Régebben ezeket levagdaltuk, visszaragasztottuk, de nem tudom, lehet-e még valahol kapni megfelelő ragasztószalagot? Ti tudtok esetleg valahol? Köszi
Következő: »»   126 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem