Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 50 Hz-es mosógép működik 60 Hz-es hálózaton?
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Lalik hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Vettem egy Lg mosógépet, és lakhelyemen kiderült nem 50 , hanem 60 Hz es a hálózat- Egyenlőre nem mertem beüzemelni,mert attól tartok tönkreteszi a gépet.
(#) tothbela válasza Lalik hozzászólására (») Márc 16, 2019 / 1
 
Lakóhelyednek Magyarország van bejelölve, annak melyik részén van 60Hz?
(#) uniman hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Idézet:
„egy Lg mosógép”

...helyett inkább írd le a pontos típusát !
(#) menyus hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Ezt nem nagyon vágom... Ha itthon vetted a gépet akkor itthon bárhová viszed, kb. 50Hz a hálózati frekvencia. Ez szabvány! Ha külföldön vagy ahol 60Hz es a hálózat, akkor meg az nem életszerű hogy ott vettél 50Hz es gépet. Kevés kivételtől eltekintve ahol 60Hz es hálózat van, ott viszont a feszültség 110 - 120V és nem 220 - 230. Tehát nem életszerű nekem ez sehogy. Vagy esetleg egy óccsóóó generátorról akarod használni amiben nincs szabályzó és a fordulata függvényében vele együtt a frekvencia (és a feszültség) is? Én nem járatnám ilyen generátorról ha erről van szó.
(#) mateatek válasza Lalik hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Ha a gép hálózati csatlakozója beleillik a lakásban lévő hálózati dugaljba, akkor szerintem nyugodtan használjad.
(#) szs válasza Lalik hozzászólására (») Márc 16, 2019 / 1
 
Én bedugnám.
Szerintem maximum csak a motorja a váltóáramú (lehet, az sem). Meg a fűtőszál, annak is mindegy.
A vezérlőelektronika meg úgyis egyenárammal megy, az egyenirányítónak mindegy, 50 vagy 60 hertz-ből csinál egyenáramot.
Szerintem.
(#) Lalik hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Sziasztok,köszönöm a válaszokat,valóban pontosabban le kellett volta írnom.
Külföldön élek úgy hozattam be. Itt 110 v 60hz es a hálozat.Azt hittem elég lesz egy transzfomátort venni de HZ-et is át kell alakitani? Ha igen milyen átalakitót javasoltok?
Tipusa LG F4J7TH1W
(#) szs válasza Lalik hozzászólására (») Márc 16, 2019 / 1
 
Azt NEM írtad, hogy 110 Volt...
Nem, nem kell a frekvenciát átalakítani, 230/115 (vagy 220/110) trafó elég.
2-3000 VA-es minimum.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2019
(#) menyus válasza Lalik hozzászólására (») Márc 16, 2019 / 1
 
Ahogy "szs" is írta nem kell, csak a feszültséget átalakítani. Tehát csak egy megfelelő terhelhetőségű trafó kell. A motorikus része a mosógépeknek manapság már 3 fázisú önálló DC hajtással megy. Tehát nincs köze a hálózathoz a frekvencia függvényében. Ha "LG Direct Drive" rendszerű akkor főleg, mert azt ismerem. Inkább a terhelhetőséggel leszel bajban, mert főleg a fűtés miatt jó nagy trafó kell. Esetleg ha közvetlenül a HMV re (háztartási melegvízre) kötöd a gépet akkor be sem kapcsolja a fűtést, feltéve ha 40 fokon használod a gépet. Nálunk spec. a meleg víz 55 fokos...
(#) elektroncso válasza Lalik hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Milyen átalakítót javasolunk? Én inkább egy másik mosógépet javaslok. Láttad már, hogy mennyibe kerül egy 5,5kVA-es transzformátor?
(#) szs válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 16, 2019 / 1
 
Jókor mondod
Már megvette, odavitette, használná.
Most már egy trafó ára nem hiszem, drágább lenne, mint féláron eladni (vagy annyiért sem, hiszen máshol, más országban tudnák trafó nélkül használni), és teljes áron újat venni.
(#) elektroncso válasza szs hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Elektromos szempontból is megkérdőjelezhető a dolog. Ha csak 2500W-os is a gép az 110V-os hálózaton 20A feletti áramot jelet. Mindezt egy fázison. Kíváncsi vagyok, hogy hova lehet csatlakoztatni.
(#) elektroncso válasza Lalik hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Mit takar a külföld? Lehet, hogy nem is kell transzformátor sem, mert a két fázis között ott lesz a 230V körüli feszültség.
(#) rolandgw válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Japán (GPS szerint), HUAWEI telefon...egy fotóban sok minden lehet.
(#) menyus válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Feltéve hogy van legalább 2 fázisa... Pont erről firkáltam magam is, hogy kb egy trafóház kell majd a projecthez.
(#) elektroncso válasza rolandgw hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Az EXIF adatok egy dolog, de ezzel az a gond, hogy (tudomásom szerint) Japánban 100V a hálózati feszültség én nem 110V Ráadásul 50Hz-es és 60Hz-es hálózatuk is van.
(#) elektroncso válasza menyus hozzászólására (») Márc 16, 2019 / 1
 
Bár ez sem a legjobb megoldás, utánaszámoltam és az jött ki, hogy ott ahol 110V fázisfeszültség van ott a vonalfeszültség elvileg 190V körül lesz.
(#) mineral válasza rolandgw hozzászólására (») Márc 17, 2019 / 1
 
Japánba kivinni egy "Európai" mosógépet? Atyavilág... 250.000 Forintért biztos, hogy ott is kapott volna mosógépet. Nem kötekszem. Csak nem értem.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2019
(#) rolandgw válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Idézet:
„Az EXIF adatok egy dolog”

Szerintem is, akár át is írható. Egyébként Made in China, nincs messze.
(#) Ge Lee válasza Lalik hozzászólására (») Márc 17, 2019 / 1
 
Ha 110V/50Hz-re készült akkor nyugodtan használd, semmi baja nem lesz, ha aszinkron a motor akkor valamivel gyorsabban fog forogni, meg lesz némi teljesítmény eltérés az 50 és a 60Hz görbe alatti területének eltérése miatt.
(#) gyuszo válasza mineral hozzászólására (») Márc 17, 2019 / 1
 
"Európai". Nem annak nevezném, hiszen ebből van a több.
Azért tettem ide a képet is, mert ebben a témában a leghasznosabb, ha valaki más is ezt keresi.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Hamarabb mos
(#) gyuszo válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Idézet:
„Ha 110V/50Hz-re készült akkor nyugodtan használd, semmi baja nem lesz,”

Nem bizony, mert azon szeretné használni.
Japán megosztott, van 50 Hz és 60 Hz-es hálózat

De az egész történet nem életszerű, kitalált gyanús.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2019
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Idézet:
„De az egész történet nem életszerű, kitalált gyanús.”

Azért jól el vagyunk vele (hiszen ezért lett bedobva).
(#) Zsolt 73 hozzászólása Márc 17, 2019 1 /
 
Az ostobaság életszerű... Sajnos. Egy ismerősöm 30 kilós satut hozott az USA-ból...
(#) gyuszo válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Mivel a mosógép dobozán : Made in China, Onnan Magyarországra, majd innen Japánba, lehet ezzel mehet is a guinness rekord-ba.
(#) tothbela válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Lehet hogy rosszul tudom, de például az USA területén nem aszimmetrikus a hálózati feszültség. Ez azt jeleni, hogy az ottani 120V, az 2X60V ellenfázisban. Vagyis a közepe van a hullán. Ha ott is 3 fázis van, akkor két egymáshoz képest 120 fokot bezáró vonal között mindössze 103V van. Tehát nem lehet többet levenni mint az egymáshoz képest 180 fok eltérésű eredetileg is kivezetett vezetékről. Japánban nem tudom mi az elrendezés.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2019
(#) Bakman válasza tothbela hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Idézet:
„a közepe van a hullán”
Gondolom nullán akart lenni.

Biztos, hogy nem asszimetrikus? Egy fázis esetén megoldható, hogy a közepe legyen a földelés de három fázis esetén már nem, három fél tekercset zárna rövidre a földelési pont. Ha pedig a 120 V-os tekercs közepe lenne a nulla, akkor a nulla és a fázis között csak 60 V lenne
(#) tothbela válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2019 / 1
 
Természetesen nem hulla, hanem nulla. De ebben a szimmetrikusban sem vagyok teljesen biztos, csak valahol olvastam róla. Sok házban a padló szintjén van a fali csatlakozó, és valami érintésvédelmi figura írt erről, hogy azért szimmetrikus, mert így jóval kisebb a földhöz képest a feszültség, így biztonságosabb. Egyszerű lenne ellenőrizni, mert van kint rokon, de olyan antitechnik felfogású, hogy még a mosogatógépet is szakember tisztítja náluk. Amikor ősszel nálunk voltak, nem tudta megállapítani hogy a kölcsönzött autón téli, vagy nyári gumi van. Nem érez késztetést hogy megerőltesse az agyát. Csak ami az ő dolga. Természetesen csak automata váltós kocsi jöhetett számításba, mert két lábbal hogy is lehet nyomkodni három pedált. Egyébként épületstatikai mérnök vagy mi a fene, tehát nem látom okát a balfékeskedésnek. De hát ez Amerika. Ott mindenre van szakember, nehogy már magunknak kelljen csinálni valamit.

Na jól elkanyarodtam a lényegtől.
(#) pucuka válasza tothbela hozzászólására (») Márc 17, 2019 / 1
 
Személyesen nem győződtem meg róla, (voltak amerikai kollégák azoktól) de úgy tudom, Amerikában 3 fázis csak ipari üzemekben van. A lakossági ellátás egyfázisú, 2 ×120 V ez úgy jön ki, hogy van egy hengeres doboz az oszlopon, abban egy trafó 240 V középleágazással. Normál esetben 120 V van, de a nagyobb fogyasztók, klíma, mosó/szárítógép stb van 240 V. A 120 V az érintésvédelem egyszerűsége miatt használatos.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem