Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   794 / 966
(#) Hp41C válasza pucuka hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Egy idevágó vicc:
Egy idősebb lány édesanyja kórházba kerül. Látogatni megy, de előtte készítene valamit neki. Anyjánál feltúrja a konyhát, kamrát, de sehol nem találja a sót. Végül vesz egy kilót... Viszi be édesanyjának. Beszélgetés közben valahogy rá terelődik a szó.
- Anya, nálad nem lehet megtalálni semmit sem.
- Mit kerestél?
- A sót.
- Kinn van a kamrában egy kakaós doboz, rá van írva, hogy cukor. Abban tartom a sót.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2019
(#) tothbela válasza pucuka hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Oda kell beragasztani a Skori által ajánlott öntapadós cimkét.

doboz.jpg
    
(#) elektrorudi válasza Skori hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Egy régi kollégámtól hallottam ezt az örök igazságot: "Amíg lósz@r van, veréb is van." Mennyire igaz. Ha csak a saját fiókunkban körülnézünk, hány (mások számára értehetelenül felesleges) dolgot találnánk benne?
(#) pucuka válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 16, 2019 / 1
 
Különösen az asszony talál benne sok szemetet, és nyaggat, hogy miért nem dobom már ki.
(#) don_peter hozzászólása Márc 17, 2019 /
 
Ezt a topikot azért hoztam létre, hogy az év vagy az elkövetkezendő évek legjobb elektronikai beszólásait rögzítsük. Az ötlet egy a mai reggelen kapott üzenetben lévő bejegyzés olvasása kapcsán fogant meg bennem.
A sztori röviden: Elektromos autós ismerősöm felkeresett, hogy készítsek neki egy autó töltést vezérlő elektronikát, már egy ideje üzemelt nála, de voltak saját elvárásai, amelyeket a minap le is programoztam. Tegnap esti napon el is vitte és rátette az autóját.
Majd reggel ezt az üzenetet kaptam tőle:
Idézet:
„Szia! Nem jó a töltő!! Amikor feltöltött, akkor automatikusan kikapcsol a töltő!!”

Úgy érzem, ez lehet az év beszólása..

Várom az ilyen, vagy hasonló jó beszólásokat.
(#) Bakman válasza don_peter hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Az örök klasszikus:
Idézet:
„Nem értem, tegnap még működött.”
(#) SALáta válasza don_peter hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Sok diplomás párnál villanyászkodtunk, dupla garázs alul. Nem ott éltek még, a férj elment pár napra. A feleségnek nem jött be az alternatív kapcsoló, neki időre menjen. Zolibá nyelt egyet, megcsináltuk. Relé doboza kint, nem jött be. Újabb nyelés, megcsináltuk. Számla volt de fizetett. Férj 2 napra hazaugrott. Neki alternatív kell, ez nem jó. 2 nap múlva megyünk. Férj nincs, nő jön felügyelni. Nem tetszett neki, megcsináktuk az alternatívot . Fizet elmegyünk. Többet vissza se. Nő napi 20 x telefonált. 1 hétig. Férj hazajött és bocsánatot kért. Zolibácsi nem akart arra menni többé. Vagyis akart, de nem engedtük. Abból komoly ügy lett volna. Persze a poén a nő mindig hisztérikusan adta elő az igényeit. Zolibácsi meg a csavarhúzót morzsolta. Amikor abszolult minden kész volt a férj meghívott minket sörözni. Azt mondta 3 kőműves bandát,2 vizest,2 ács bandát, 3 gázost, 2 klímást "evett" az asszony. Csodálkozott a türelmünkön. Persze mi csak 2 napot kaptunk belőle. 15 éve mindez. Azöta tuti van napelem, hőszivattyú meg minden extra. A nő nem tudom él-e még. Minket 1 azaz 1 körrel szivatott.
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
No akkor sajna kuka lett a topikom..
Kár érte...

Bakman: igen ez tényleg egy klasszikus..

SALáta: igen, ilyennel én is találkozok, de szerencsére azért nem ennyire kritikus mint ami nálatok volt.. Az már durva.
(#) fastaction válasza don_peter hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
A szomszédnak kölcsönadtam a saját gyártmányú akkumulátor tőltőmet . Tíz perc múlva hozza , hogy nem szikrázik , nem jó .
(#) SALáta válasza don_peter hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Ismered a zöld kerítésdrótot. Na pont olyannal is ment a falba volt kollégámnál a villany. Ő előtte évekig.
Mikor csinálták a konyhát nem értette minek van a vakolatba a drót. Nos hát mert azon villany ment!

Egyszer valakinél jártam úgy "csak egy konnektor". Többet soha barátságból, hívjon villanyszerelőt. Az lett ebből is, az az egy konnektor jó. Óra alatt nem szerelhetek. Szóval jött a B terv, jött az ismerős aki igen. 15 be fájt a " csak egy konnektor" dolog.

Ez olyan mint mikor egy pici festékfelvállás van a vásárolt használt autón, aztán kiderül hogy a vaslemezt a purhab fogja össze.

+ 1 ráadás. A fázist szakította a csengőnél a "profi". A trafó így nem zúgott. 20 évvel később megjelentem én, mert rossz volt a csengő. Szó nélkül elemes dallamcsengő + új vezeték. Természetesen 240 ohmos kábelen, és ahogy kell szögelve a vakolatba középről , az előző ipse . Persze a 3 évente elemcsere az drága, agyonveretni valakit nem . Emberből több van mint pénzből. Vagyunk már vagy 7 milliárdan.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2019
(#) don_peter válasza fastaction hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Ez de kemény..
(#) don_peter válasza SALáta hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Húú ez is durva, de egyáltalán nem vicces. Kemény dolgok vannak.
(#) SALáta válasza don_peter hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Ma én is alkottam. Rángatom a fűrészt, indulj már. Röffen nahy nehezen. Ilyet sose tett. Momdom mi van? Pumpálok, röffen, picit elindul. Na mondom kihúzott szivatónál nem jó jel. Már fejben keresem a karbiraló csavarhúzót... Aztán jé a pumpa mintha üres lenne. A tank porzott. Kapott keverék benzint, indul ahogy kell...
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Erre szoktam mondani: minden hiba úgy kezdődik, hogy előtte még jó volt.
(#) konyak6 hozzászólása Márc 17, 2019 /
 
Én úgy jártam a fürésszel, hogy életlen volt a lánc. Sebaj, felrakom a másik láncot, az éles.
Kicseréltem, de nem vitte a fát. Biztos életlen. Megreszeltem. Még mindíg nem vitte. Megint megreszeltem. De megint életlen. Kezdtem ideges lenni. Aztán kiderült, hogy fordítva tettem fel. De legalább jó éles lett.
(#) erbe válasza SALáta hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Elektromos szakember ne kísérletezzen benzines láncfűrésszel!
Nekem csak elektromos van.
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Márc 17, 2019 / 1
 
Jaja!
Vannak "láncfűrész" néven futó dolgok, -ezek elektromosak is lehetnek.
Meg vannak "motorfűrész"-ek. Azok OTTO motorosak -és dolgozni is lehet velük
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
Sokkal könnyebb egy fa tetején úgy dolgozni, ha csak akkor megy, amíg nyomom a gombot, nem kell rángatni, nem bömböl a fülembe és nem büdösít az orrom alá.
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Márc 17, 2019 /
 
1,- Azért érzed, hogy csak csipkelődtem Barkácsolni minek egy "villanyos"-nál nagyobb
2,-Ez az eredeti szakmám, több szempontból is tudom, nincs igazad
(#) ha9pi.feri válasza erbe hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Csak az a baj, hogy az erdőben kevés konnektor van.
(#) don_peter válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
De van teszkós hosszabbító, hozzál ki párat..
(#) SALáta válasza erbe hozzászólására (») Márc 18, 2019 / 1
 
Forgácsoló vagyok, szóval "szakmába vág" , "rokonszakma" mint a forgácsoló meg az autoszerelő. Azt mondták rokonszakma, a pék már nem. Persze az is forgácsolt.

Zolibácsi-akivel 15-16 éve dolgoztam emlékére a kép. Na pont olyan volt. Hál' Isten élek, rosszul célzott csákánnyal. Nem volt a közelbe célzóvízhivatal.

Villamos láncfűrész nem kellene. Maximum réges régi 2. Vh sthil, láttam olyat a helyi találkozón. Mondjuk 2 emberes szépség . Szerintem utászok használták.

Láncfűrészes dolog, após csinálta a fatárolót. Mondja vágjam már el a gerendákat. Oké. Kérdem szög van benne? Kiszedtem. Új lánc volt a gépen. Lett "szögeslánc" belőle. Mint a torpedó, talált süllyedt, akarom mondani csorbult.
(#) ha9pi.feri válasza don_peter hozzászólására (») Márc 18, 2019 / 3
 
Jók azok a kínai hosszabbítók is, csak használatba vétel előtt érdemes kicserélni 3 dolgot rajta: a dugót, az aljzatot és a kábelt. Utána, ha nem vétettél hibát tökéletes. A múltkor a lányomnak alakítottam át egy ilyet, azóta is működik!
(#) Gafly válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Elosztóból a kedvencem az volt, amelyiknél a kapcsoló nem "hosszában", hanem "keresztben" volt bekötve. Felkapcsolva nem világosabb lett, hanem pont fordítva.
(#) ha9pi.feri válasza Gafly hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
A lónak is négy lába van, mégsem asztal!
(#) proba válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
És látótávolságban szokott lenni villanyvezeték. Hosszabbító már van. Milyen elektromos emberke az olyan aki nem tud rá egy konnektort tenni. Már Gazsiék is megoldották ezt a problémát.
(#) ha9pi.feri válasza proba hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
..., meg, konnektor nélkül is.
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Nekünk OBI 220V láncfűrészünk van, alap feladatokra még prímán alkalmas mint például vékony tüzifa felvágása vagy kertben lévő kisebb fa kivágása ("combnál nagyobb" átmérőjű fának már nem mernénk nekimenni vele)...

Viszont még ősszel volt hogy 220V sövénynyíróval trimmeltük a tuja sövényünket. Éppen már csak pár mozdulat lett volna hátra, mire nevelő apám prímán "ketté trimmelte" a hosszabbítót is mikor felnyúlt a gépezettel az utolsó ~1-2 mozdulathoz. Persze prímán leküldte az oda vonatkozó kismegszakítót is...
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2019
(#) erbe válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Viszont van aggregátor. Csendes, nem kétütemű és senki nem hallja meg, hogy lopod a fát.
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Elhiszem hogy favágásra, tüzifa darabolásra jobb a benzines. Bár nekem darabolásra van körfűrész (már évek óta csak néha használom), szomszédnak ott a szalagfűrész.
Informatikus mérnökként nagyon ügyetlen favágó vagyok. Mindig felülről kezdem vágni a fát.
A klasszikus.: Két épület egymás mellett. Csatorna és a másikon a cserép széle között 80 cm. Köztük egy 40 cm átmérőjű "karácsonyfa". ~15 m. Úgy leeregettem elektromos láncfűrésszel, hogy mikor a végén a létrafoknak meghagyott 30 cm-es csutkákat daraboltam le, az egyik összetört 3 db cserepet. A vastag törzset ~2,5 m-es szakaszokban daraboltam le.
Következő: »»   794 / 966
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem