Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   898 / 1152
(#) janigel válasza kalaci hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Szia!
Talán ez segít
Kattints erre : Read full description
A képen piros keretben a lényeg.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2019
(#) janigel válasza kalaci hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Megtaláltam neked a frankót.
Bővebben: Link
(#) kalaci hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Nagyon köszönöm, a linken megtaláltam, amit kerestem, és a fröccsöntő gép már működik is!!
Tanulság, hogy a Siemens eszközökre németül kell keresni... mindig okosodom.
(#) janigel válasza kalaci hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
Szívesen, nincs mit köszönni.
(A keresgélés is szórakozás) és kihívás.
(#) Olits hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Sziasztok.Van egy ilyen lézer lámpám.18650 aksit küldtek vele, pedig amikor rendeltem azt írta, hogy 16340-as méretű aksi jár hozzá.Nem gond mert van 18650 aksim is.Az lenne a kérdésem, hogy ha beleférne két 16340-as aksi(még a postán van) akkor lenne-e valami probléma?A feszültsége tudom, hogy 2x3,7 V lenne, de ha így is bírná a lámpa, akkor nem lenne erősebb a lézer sugara?Köszi
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Pedig a leírásban egyértelmű, hogy 18650 akksi kell bele...
A működési feszültség pedig 3-3.7V (gondolom 4.2V még belefér), szóval ha ennél nagyobbat adsz neki, valószínűleg tönkremegy. Nem lesz erősebb a lézer, ez szinte tuti. A lézer előtt van egy áramgenerátor.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Bocsi ezt akartam linkelni.Én valami ilyesmit vásároltam.A lényeg, hogy a leírásban 16340-as méretű aksi járt hozzá.Még gondolkodtam is, hogy akkor kell rendeljek ilyen típusú aksit, mert nincs nekem.Aztán amikor megjött látom, hogy a 18650 aksi pont talál bele.
Más:egy ilyen lézer mennyire veszélyes állatra, emberre nézve?
Gonosz, támadó kutyát lehet vele "elkápráztatni", kedvét venni a támadástól?(0,5 mW-os)
(#) sonajkniz válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Szembe soha ne világíts lézerrel!
Még a leggyengébbel sem!
Vakságot okozhat!
(#) Olits válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 21, 2019 1 /
 
Támadó kutyára sem szabad?Szerintem ha a gazdija nem tud rá vigyázni inkább a kutya vakuljon meg mint engem megharapjon.Volt már részem kutyaharapásban.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Nem valószínű, hogy egy feléd rohanó vagy lesből támadó kutya (vagy bármi) szemét el fogod találni egy ilyennel, erre ne alapozz semmi ilyesmit.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Ok.De van olyan helyzet, hogy nem egyből rohan rád, hanem először csak ugatva lassan közeledik feléd.na ilyenkor.Vagy vadállatokat távol tartani erdőben....
(#) Hp41C válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Nem javasolt a lézer használata ilyen célra. A fénye nagy távolságban is sérülést okozhat a retinán, elvakíthat olyan embereket, akik távolabb sétálnak, kerekeznek, esetleg arra vezető úton közlekednek. Továbbá nem szabad használni repülőterek környékén sem. Ez utóbbit büntetik is. ld. Google: "airplane laser"
Ha nem sikerül "elrettenteni" a támadó kutyát, a lézer fényének irányítása kicsúszhat a befolyásod alól.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 / 1
 
Én ebben az esetben is kételkednék a sikerben még akkor is, ha a szemébe tudnál világítani. Azt sem tartom kizártnak, hogy ezzel csak felbőszíted az állatot. Az egyéb mellékhatásokat pedig már leírták.
(#) Patópali válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Riasztásra egy jól beállított ultrahang?
(#) Bakman válasza Patópali hozzászólására (») Márc 21, 2019 / 1
 
Vagy egy kéznél lévő macsek: YouTube.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 / 1
 
Miért akarsz bárkit/bármit megvakítani? Ilyen kárt okoznál? Visszafordíthatatlan károsodást? Inkább kérd meg az állat gazdáját, hogy vigyázzon a kutyára jobban (használjon pórázt, stb) mert félsz tőle (legrosszabb esetben hívjál rendőrt, mert a kutya veszélyezteti a biztonságodat), ha nincs gazdája, hívd ki rá az állatmentőket vagy a sintért. Minden településnek kell hogy legyen ilyen szolgáltatása, ha jól tudom, ingyenesnek kell lennie. Rossz irányt választasz ha direktben a vakítás a célod!
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Van olyan éles helyzet, hogy hagyom magam összerágatni egy kutyával, vagy védem magam amivel tudom,még ha a kutya szeme sérül is.
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Rajzolja a falra egy 2 cm átmérőjű kört (igazság szerint ez bőven sokkal nagyobb egy pupillanyílásnál), menj tőle 4-6 m távolságra és találj bele a körbe a lézerfénnyel. Ha megvan, képzeld hozzá azt, hogy valamennyire mozog és te sem vagy a legnyugodtabb, valamint a pointer valamelyik zsebedben van. Sőt, a kutya az éles villanástól már nem csak prédának néz hanem fenyegetve is érzi magát részedről.

Nem tudom. Eleve azt kellene tisztázni, hogy hogyan reagál egy ilyenre egy támadó kutya. Lehet, hogy valamilyen nagy fényforrásra meghunyászkodik (pl. 100 W-os LED) de ez fényes nappal még kevésbé valószínű.

Állítólag, ha a kutya már ráharapott valamire, a hátsó két lábát kell minél magasabbra emelni, hogy elengedje a valamit/valakit. Nem teszteltem soha, maga a módszer működhet a de ez is olyan életszerűtlen éles helyzetben, egyedül, mint amivel te próbálkozol.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Lehet a fókuszt állítani(szélesíteni), meg mozgatni is lehet a szeme körül gyorsan,így valahogy csak eltalálja a szemét is a sugár.Az igazság az, hogy ennél fontosabb lenne a szerepe.Nálunk Erdélyben, falvakon szinte minden éjjel rendszeres a medvelátogatás.Már nagyon sok juhot megöltek a mi falunkban is ebben a hónapban is.Bejönnek éjjel, bemennek a karámban és nem azt csinálják, hogy egyet kinéznek és azt megölik, megeszik, hanem széttépik szinte az összest(16-20 db), és abból egyet esetleg teljesen megesznek.Na erre is kellene a riasztó, hogy mielőtt bemenne a medve az állatokhoz, már megelőzni és elűzni valahogy.Szinte minden éjjel el kell kergetni a medvéket az utcánkból is.eddig csak zajkeltő szerszámokat használtunk, de egyik este bevetettem a lézert is.Egy kicsit először kiváncsian nézték, hogy ez meg mi, de aztán elvánszorogtak az erdő fele.Igaz, hogy kb 100 méterre voltak (3 medve), de kiváncsi lennék közelebbről, hogy reagálnák le.Sok ezer medve van Romániában, a szolgalelkű kormány meg nem lő ki szinte egyet sem már jó pár éve, eleget téve az Európai Únió elvárásának.Biztos sok pénzt kap ezért tőle.Amúgy is nem érdekli, mert a legtöbb a székely-magyar megyékben tanyázik.
(#) Olits válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Nálunk este sötétedés után az úton járkálni sem lehet a medvéktől.Eddig csak állatkertben láttam ,de már jó pár éve csak ki kell menni éjjel az utcára és ennyi.
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Érthető a helyzet, nem is ezzel van a gond, hanem a hatásosságával. Csalóka biztonságérzetet ad, amitől csak rosszabul járhatsz.

Neten itt-ott láttam medveriasztó spray-t. Ilyesmit nem tudsz beszerezni? Azzal nem is kell nagyon célozni, persze ha szemből fúj a szél, lehetnek gondok.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Hát nem tudom.Azzal szerintem túl közel kellene várd a medvét, azt meg nem szeretném.Van az is egy , de még nem próbáltam,lehet már az ideje is lejárt.De amennyire nálunk védik a medvéket, lehet még azért is megbüntetnének, ha egynek a szemét megvakítanám.
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
A vakítást a lézerrel is el tudod érni. Valószínűleg a spray-ben nincs olyan hatóanyag, ami maradandó károsodást okozna a medvének.

Könnyen lehet, hogy a villogtatástól egyszer-kétszer megijednének de előbb-utóbb minden ilyen módszer hatástalanná válik mert nincs káros következménye rájuk nézve. A riasztások egyszerűen azért válnak hatástalanná idővel mert az állat alkalmazkodik és az enyhe zavarást egyszerűen megszokja. Az alkalmazkodás egy alapfeltétele annak, hogy életben maradjon.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Én is a lézerre gondoltam a vakításnál.Na megyek is mert a kutyák megint ugatni kezdtek,lehet megint medve látogatás van ez nem vicc tényleg.
(#) Epu2 válasza Olits hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
Vigyél magaddal egy fél erős paprikát. Ha úgy érzed, támad a kutya, kend be a se..ed lukát. Na akkor érjen utol!
(#) Olits válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 22, 2019 / 1
 
Tapasztalatból beszélsz?
(#) Epu2 válasza Olits hozzászólására (») Márc 22, 2019 /
 
A nagyapámtól hallottam, hogy így érte utol, a megvadult szamarát. Mert előtte csököny volt benne és paprikával nógatta.
(#) Olits válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 22, 2019 / 1
 
Vicc ide vicc oda ,de én nagyapámtól is azt hallottam, hogy a sör nem ital, az asszony nem ember s a medve nem játék.Itt a medvékkel nem lehet viccelődni ,s kergetőzni.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Márc 22, 2019 / 1
 
Én az első adandó alkalommal otthagynám ezt a helyet, nem pedig lézert meg medveriasztó spray-t vásárolnék...
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Hogy érted, hogy hagyjam ott a helyet?Adjam el a házamat és költözzek máshová?Az nem olyan egyszerű.Mert itt ki se kell menj a kapun, a medve jön el hozzád meglátogatni.A medve problémát nem szabadna ilyen felelőtlenül kezelnie a román kormánynak, még ha uniós nyomás van is a háta mögött.Lásd:https://index.hu/kulfold/2019/03/22/romania_medvetamadas_halal_szekelyfold/
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
Következő: »»   898 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem