Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 66
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Pár sorban leírom a tapasztalatokat, ha valaki esetleg ilyet választana.
Esztétikailag nem egy csoda. Matt színű, korom jellegű, a legkisebb folyasztószer maradvány is látszik rajta, valószínűleg többször le kell majd mosni, hogy ne legyen csupa folt.
Tartottam tőle, hogy forrasztásnál nem lehet a sűrű lábazásokon végighúzni az ónt, mert megtapad a felületen, de az ónt kiválóan eldobja.
Amire jó, hogy ha valaki nem akarja, hogy a nyákjának a vonalvezetését sokat tanulmányozzák, pl. egy kiadott minta esetén egyből visszarajzolják a panelt. Persze nem teszi lehetetlenné, de a saját nyákomon alig látom mi hova megy, hol van viázva, stb. Ugyanez persze saját részre hátrányt jelent.
(#) niedziela válasza superuser hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Idézet:
„Amire jó, hogy ha valaki nem akarja, hogy a nyákjának a vonalvezetését sokat tanulmányozzák, pl. egy kiadott minta esetén egyből visszarajzolják a panelt.”

Mi olyan fergeteges áramkört tudsz / tudtok kitalálni, amit nekem hosszú órákat megéri ezzel foglalkozni ?
(#) superuser válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 4, 2019 1 /
 
Hogy te mit tudsz, azt csak te tudhatod.
Ez ?sajnos? bevett gyakorlat. Ha a magyar kezébe kerül valami, az illető egyből azt nézi hogyan lehet ugyanazt olcsóbban. Ha ebből élsz, érdemes számolni ezzel a meglehetősen gyakorlati eshetőséggel.
Tegye fel a kezét aki gyártat nyákot rendszeresen, és még nem rajzolt vissza semmit!
(#) Frankye válasza superuser hozzászólására (») Ápr 4, 2019 / 1
 
Én felteszem. Mind a kettőt...
(#) niedziela válasza superuser hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Aki ért valamit is hozzá az visszarajzolja anélkül is , hogy látná a sávokat.
Ha látom az alkatrészeket és van egy multiméterem nem érdekelnek a te vezetősávjaid.
Aki nem ért hozzá annak meg tökmindegy, úgysem fogja tudni.
Ezért mindegy
(#) Bartos77 hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Van egy olyan problémám, hogy ha a sprint 6-al egy oldalas nyákot tervezek, legenerálom a gerbereket, akkor feltöltöm a JLCPCB-hez, nem látszik a top oldalon semmi. Csak a buttom oldal. De a 3d gerber viewer-el meg jó.

Két oldalas nyákokkal semmi gond, csak az egy oldalassal.

Kérdésem, hogy másnál is volt ilyen, nem volt probléma a gyártással?
(#) Frankye válasza Bartos77 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Ez teljesen logikus, hiszen a Top oldal (ahogy a neve is mutatja, azaz hogy "felső") az alkatrész-beültetési oldal, míg a Bottom ("alsó") a forrasztási oldal. Akkor lenne "baj", ha nem így lenne.
(#) Bartos77 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
De a top oldalon is ott a silkscreen az se látszik, meg a furatok sem, meg a körvonal sem. Csak a no image felirat van...
(#) Bartos77 hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Hát egészen konkrétan ez aggaszt:

no image.png
    
(#) Alkotó válasza Bartos77 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Az automata megjelenítő a fájlok nevéből próbálja kitalálni a rétegek helyét. A megnevezést érdemes ellenőrizni.
(#) Bartos77 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Ugyanúgy van xyz_silkscreen_top.gbr mint a két oldalas nyáknál. De nincs megjelenítés. A gerber nézegetőjükben sem. Ott is csak a bottom oldal látszik.
(#) Alkotó válasza Bartos77 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Csak ötletelgetek, nem vagyok biztos semmiben.
Először ellenőrizném a feltöltött gerbereket, véletlenül nem történt-e hibázás.
Amikor feltöltöd a gerbereket, akkor kitölti helyetted a táblázatot. Ott is beállítanám hogy 1 oldalas legyen.
A gerber nézegetőnél ki-be lehet kapcsolgatni a rétegeket, illetve felül ki kell választani, hogy melyik oldalról akarod látni a panelt. Ezt is átnézném.
(#) Bartos77 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
Köszi! Ezeket a dolgokat már próbáltam. Sehogy nem tudom rávenni a megjelenítésre. De nem tudom, valaki gyártatott már sprint-ből egy oldalas nyákot? Azok a tapasztalatok érdekelnének, hogy volt e gond, vagy ez így jó lesz?
(#) Egri Frédi hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
A fekete és fehér lakkot - telibe nyomva a panelt - reklám feliratos ( LED ) paneleknél használtuk -> ezért matt, hogy ne csillogjon. Elvileg létezik minden színben, de én csak sötét zöldben láttam még ( a fekete és fehér mellett ).
(#) MrBrown hozzászólása Ápr 16, 2019 /
 
Sziasztok,
PCBWay-es rendelésnél hol lehet beállítani (mi az angol neve) a furatgalvanizálásnak?
Esetleg két (vagy több) rétegű panelnál ez autómatikusan adódik?
köszönöm.
(#) Johnycorp válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 16, 2019 / 1
 
Szia.

Azt neked kell a panel tervezésekor megadnod. Hiszen azt ők nem tudhatják, hogy minden esetben mi is a szükségleted.
Olyan alkatrész lábat kell megadnod/létrehoznod, mely mindkét megfelelő rétegben jelen van és a típusa olyan, hogy átvezető.
(#) Alkotó válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 16, 2019 / 1
 
Én külön nem állítgatom ezt, és nem tudom az EAGLE vagy a gyártó figyel-e oda, de az eredmény hibátlan.
Azok a furatok amik forrszemesek mindkét oldalon, galvanizáltak lesznek, a többi meg nem.
(#) MrBrown válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
Értem, és ebben az esetben illik mindkét oldalon forrasztani vagy kis áramoknál elegendő az alkatrész oldallal szemben (alias forrasztási oldal )?
Az esetleges solder mask miatt kérdezem.
(#) superuser válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 16, 2019 /
 
A solder mask THT (furatszerelt) alkatrészeknél az alkatrész oldalon és a forrasztási oldalon is nyitott.
Forrasztani csak alulról forrasztasz, az ón feltölti a galvanizált furatot és megjelenik az alkatrész oldalon is a lábak tövében. De ez már forrasztástechnikai kérdés
(#) Andralin hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok!

Legelső alkalommal elhatatároztam, hogy legyártatok egy NYÁK-ot profi módon, a JLCPCB-t válaszottam. Segítséget kérnék, hogy Altium 2004-ben hogyan állítsam be a layereket a gerber fájlok generálásához, mert nem egyértelmű, kicsit más, régebbi a felület mint a JLCPCB leírásánál.

Egy egyszerű kétoldalan NYÁK lenne, a tervezés elején a PCB varázslóval adtam meg a NYÁK pontos méreteit. A kérdéseim a következők lennének:

- Jók-e így a top/bottom beállítások? A Paste-ek és a Bottom overlay gondolom nem kellenek, alul nincs feliratom.
- A Mechanical layerek pontosan közül miket kell bejelölnöm a bal, illetve a jobb oldalon?

Előre is köszönöm a segítséget.

gerber1.jpg
    
(#) Alkotó válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 25, 2019 / 1
 
Egyáltalán nem ismerem az említett programot, de valószínűleg ez nem is lényeges.
Akármivel is rajzolsz, a végén magadnak kell eldönteni melyik rétegen mi legyen. Jellemzően mindkét oldalon van 3 réteg (réz-maszk-felirat), ami összesen 6 réteg, illetve lesz egy kontúr és egy furatleíró réteg.
Mikor készen vannak a gerberek -ismét mondom mindegy mivel jöttek létre-, egy virtuális megjelenítővel meg kell nézni valóban az van-e rajtuk amiket elképzeltél. Ha itt rendben lévőnek látod, akkor mehet a gyártás. Ha még látszik hiba, akkor pedig be kell avatkozni.
(#) superuser válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 25, 2019 / 1
 
Attól függ akarsz-e silkscreent (fehér feliratok), de egyébként jónak tűnik.
Az Altiummal szívás elsőre ez is (mint minden), nekem pl. kimaradtak a furatok.
Szerencsére a JLC korrekt volt és nem gyártotta így le, visszadobták.
Érdemes figyelmesen megnézni a nyák előnézetét a JLC-s gerber viewer-ben.
Egyébként meg nézz meg róla egy oktató videót a YouTube-on.

https://www.youtube.com/watch?v=MDpfpzEWayM
(#) Andralin válasza superuser hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Köszönöm a tanácsokat mindkettőtöknek.

Át fogom akkor figyelmesen ellenőrizni.
Fehér feliratokat csak az alkatrészoldalon akarok, akkor elég csak a Top Overlay, erre gondoltál?
(#) superuser válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 26, 2019 / 1
 
Igen, akkor bottom overlay nem kell. Az Altiumban pedig egy átnézés erejéig érdemes kikapcsolni a többi layer láthatóságát, csak a Top Overlay-t bekapcsolni, így ellenőrizheted, hogy fog kinézni. Figyelni, hogy ne lógjanak a feliratok pad-re, furatra.
Én mielőtt leadok egy nyákot gyártásba, az összes layert így egyenként végignézem.
(#) Tasznka válasza Andralin hozzászólására (») Ápr 26, 2019 / 1
 
Itt vannak leírások,hogy mik fognak kelleni,és hogyan is kell generálni (bár ez másik gyártó,de sok difi nem lehet).
Amúgy érdemesebb az Altium Designer -re áttérned,sokkal jobb.
A másik,hogy nézd át az összes követelményt,és úgy módisítsd a rules-t,ezt elmented,és akkor minden tervednél meglesz,ami kell.
Ha végeztél a tervezéssel,dobsz rá 1 DRC-t,és egyből kidobja,hogy mik a gondok.
Csatolom a lényeget
Alap esetben 2 rétegnél 17 file-t küldök,4 rétegnél 19-et.
Ha a rajzolat nem kell,akkor az overlay-eket ne generáld le,vagy ne csatold.
(#) kaqkk válasza Tasznka hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Sprint layoutban hogyan kell generálni a körvonalat (o réteg) már kétszer dobták vissza a tervet amit ugyanúgy csináltam mint mint a másik kettőt amit elfogadtak ....
(#) Tasznka válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Nem foglalkoztam még a Sprint-tel,de ez talán segít(alul érdemes olvasni a hozzászólásokat ).
Bár nem tudom,hogy mindent jól csináltál -e,de a 0-pont,és a nemzárt körvonal miatt visszadobhatják.
Panelizálásnál meg a nem egybefüggő vágásokat dobhatják vissza.
(#) Alkotó válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
A gyártó szempontjából (és végül is a tiédből is) mindegy mivel tervezel, és abból hogyan generálsz. Ezek a konverziók a programban benne vannak, nem kell őket ismerni. Éppen ezért van az egységes formátum. Én akár SprintLayout-ot, akár Eaglet használok, a generált "rétegeket" betöltöm egy virtuális megjelenítőbe és ott tanulmányozom (mellékeltem egy ilyen képet). Itt minden látszik, és éppen úgy ahogy a gyártó is látja. Ha itt jónak tűnik, akkor nagy valószínűséggel a panel is jó lesz. Nálam kivétel nélkül működött eddig ez a módszer.
Persze többféle gerber megjelenítő van, és a gyártóknak is van minden esetben olyan, amit nyilvánosan is el lehet érni.
A gyártó "csak úgy" nem dob vissza semmit. Vagy hiba van vele, amit konkrétan oda ír micsoda, vagy pedig nem fér bele a gyártás az extra olcsó kategóriába, de ekkor is látod az árát. Tehát ha hiba van arról is tudsz, ha pedig drágábban vállalja csak, azt is megmondja.
Ha nem titkos a projekt, tedd fel a kérdéses fájlt, és itt biztosan lesz aki megmondja mi lehetett a gyártó baja.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Hello. Nem jobb, ha az alkatrészek értéke kerül a nyákra a pl. R23 helyett? Számomra nagyon rossz, ha valahol máshonnan kell keresgetnem, hogy mi hova kerül. Inkább fordítva kellene.
Ha meghibásodik a nyákon valami, akkor kellene csak a segédletet elővenni, hogy: "Az R23 hol is van?".
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Azt gondolom a felvetésednek semmi köze az adott fórumtémához, de ha már ide citáltad, akkor reagálok.
Ebben én nem tudok igazságot tenni. Ha van számodra jónak tűnő gondolatod, akkor célszerű azt követned.
Saját gyakorlatom világos és következetes. SMD alkatrészeknél csak pozíciószámot használok (esetenként ez sem fér el könnyen). Huzallábas alkatrészeknél pedig az értéket és a pozíciószámot is felírom a panelre. Ha elfér, akkor az értéket a kontúron belülre, így ha nincs bent az alkatrész akkor a feliratot látom, ha pedig bent van akkor az alkatrész feliratát. A pozíciószámot pedig mindig a kontúr mellé, hogy az mindig látszódjon. Esetenként adok el panelokat, és erre még nem volt panasz egyszer sem.
Következő: »»   15 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem