Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter készítése
 
Témaindító: Tomy666, idő: Máj 24, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 60
(#) szsrobert válasza erbe hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Szegeden hibasodo kombajnt nem visznek Sopronba. Javitjak akar a tarlon, csak ugyelni kell fel ne gyujtsak. Katonai muhelykocsi?
Hol vasarolhato 15000/db aron akku?
100Ah is kicsi.
40db 250W napelem? Egy trafo 1kW.
Lehetnek a gabonafold, tarlo vegen is a napelemek. Egyre tobb telepulesen epitenek napelemparkot.
(#) Ge Lee hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
A hegesztőinverterek általában nincsenek felkészítve a nem hálózatról történő üzemre, így nagy eséllyel fognak tönkremenni egy aggregátorról esetleg inverterről. Viszont mivel egy mezőn történő javításhoz más is kellhet, ezért eleve célszerű egy aggregátor, amiről viszont egy kisebb hegesztőtrafó már szépen elműködik. Használtam már én is ilyet, egy kisebb, jócskán alulméretezett, tulajdonképpen nem is hegesztőtrafóról van szó, de 1-2 elektródát el lehet hegeszteni vele, azt még kibírja anélkül hogy felforrna. És elfér a két kezemben, néhány kiló csak az egész.
(#) GPeti1977 válasza Pisti27 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Van benzinmotoros hegesztődinamó is. Láttam már harckocsi dinamóval is hegesztőt.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2018
(#) erbe válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Nem kell feltétlen mindenhez hozzászólnod.
(#) Horvath65 hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Üdv a csapatnak! A problémám az, hogy egy 1~ inverter négyszög jelét ha át viszem egy 1:1,1 arányú trafón a kijövő jelet elfogadja-e az 1~-u motor, szinuszos lesz-e a jel, vagy marad egy erősen torzult négyszög jel? Megoldás lehet-e még az, hogy az inverter után kötök egy frekiváltót ami szinuszos?
(#) kissi hozzászólása Ápr 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Ezt a topic-ot találtam relevánsnak, remélem nem lőttem nagyon mellé !
Egy barátomnak lenne szüksége DC 12V/24V inverterre ( frekvencia nem kell, hogy 50 Hz legyen!), 500...1000W teljesítményre.
Hol lehet ilyet venni vagy milyen kapcsolást tudnátok ajánlani ?

Előre is köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2019
(#) bandesz hozzászólása Ápr 6, 2019 /
 
Üdvözletem!Érdeklődnék profiktól,a nichicon-jamicon-smg. márka jelzésű,elektrolit kondik milyen minőségűek?Tápegység szüréséhez kell.Köszönöm!
(#) kadarist válasza bandesz hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
A Nichicon elég jó márka, a több a gyengébb kategóriába sorolható. Én a Nippon Chemi-Con-t favorizálom, de ez csak egy vélemény.
(#) cimopata válasza bandesz hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Kondik adatlapjában szerepel hogy mekkora ripple current-t bír. Azok alapján méretezhető hogy mennyi kell. Illetve minél kevesebb a melegedése annál jobb lesz az élettartama is.
(#) cimopata válasza kissi hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
12V ból 24V inverter? azt DC-DC konverternek hívják.
(#) cimopata válasza Horvath65 hozzászólására (») Ápr 9, 2019 / 1
 
Egy trafó nem fog segíteni semmit, De tennék egy próbát és rákötném egyben az inverter kimenetére. Valószínű menni fog. Nem olyan jó mint a szinuszos de szerintem elmegy. SZinuszos frekiváltó az már segíthet.
(#) Horvath65 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) kissi válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Igen, de látom inverterként is Bővebben: Link vagy ez:
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) cimopata válasza kissi hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Akkor itt fogalomzavar van. Inverternek az AC kimenetű átalakítókat hívják.
(#) mate886 hozzászólása Máj 14, 2019 /
 
Sziasztok! Van itthon egy régóta használaton kívüli régi apc 3000VA teljesítményű szinuszos ups-em.. Ebből szeretnék készíteni egy kompaktabb, hordozható 12 voltrol működtethető 230V invertert.. A készülék alapja 4 darab 12 voltos akksi, ebből 2 párhuzamosan és ezek sorba vannak kötve, tehát gyárilag 48V ról üzemel.. Ha csak olyan megoldás van, hogy trafók, és fetek kiemelésével valami újat alkotni - az is érdekelne, bármi ami segítségemre lehet. Kapcsolási rajz, vagy aki már csinált hasonlót mondhatna pár okos infót! Ha már eladni nem tudom akkor hasznosítanám a dolgot!
(#) Ge Lee válasza mate886 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Egyet mondok. Ha két 12V-os akkut sorba kötsz akkor abból nem lesz 48V csak 24V. Fogod elhagyod a másik két akkut ami párhuzamosan van kötve, a 2db soros akkuból meg veszel olyan kis kapacitásút, árút, méretűt ami számodra megfelel és kész is a dolog.
A 12V-os műsorhoz a trafót is át kellene tekerni, ami nem biztos hogy olyan egyszerű.
(#) gulyi88 válasza mate886 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Gyanítom hogy autóban szeretnéd hasznosítani valamilyen formában.
Azt, hogy az APC belét átalakítsd azt nem javaslom, azt hogy kibelezd azt sem.
Inkább az a megoldás játszahtó, hogy alá kell támasztani az APC-t 7Ah-ás akksival amekkora feszültséget kíván (2db=24V vagy 4db=48V), és ehhez a közbenső akkutelephez építeni egy 12Vdc/24Vdc átalakítót (vagy 12/48) töltőfunkcióval.
Mondjuk ez nem éppen kompakt, de kivitelezhető.
3000VA már nem 12V feszültségszintnek való teljesítmény!
(#) erbe válasza mate886 hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Legegyszerűbb lehetőség.:
Eladod és veszel kisebb invertert, ami 12 V-os akkuval működik. Futja az árából.
(#) mate886 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Bocsi elirtam, 24 akart az lenni, nem 48!
(#) Ge Lee válasza mate886 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Ahogy írtam, 2 kisebb akku és kész, bár azt nem írtad hogy mi a célod vele, üzemidő illetve teljesítmény tekintetében.
(#) bütykölő hozzászólása Máj 15, 2019 /
 
Üdv mate886,
Az inverterrel kapcsolatban tudnék segiteni,ha gondolod.Irj ha érdekel.
(#) mate886 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Igazából konkrét terv nincs a felhasználást illetően, meg a teljesítmény is lehet bőven kevesebb mint 3000VA, nekem már az is elég ha működésbe tudom hozni! Amolyan nyári projekt! Ötlet onnan jött hogy egy ismerősöm hasonlót csinált csak lényegesen kisebb apc-ből. Gondolom ebből is kivitelezhető lehet, mivel 12 voltról még épp hogy megy de már küldi a hibakódot, hogy akksi lemerült.. Csak el kéne hitetni a procival hogy több fesz van benne, és szerintem működne- ha nem is teljes teljesítményen.. sokszor vagyok terepen ahol csak 12 voltom van, és szükséges lenne egy inverter, fúrónak fűrésznek stb ami épp kell..
(#) Ge Lee válasza mate886 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Az a baj az elképzeléseddel, hogy nem csak a teljesítményrész hanem a teljes vezérlés is nagy eséllyel a 24V-hoz lett tervezve, szóval ott az égvilágon mindent át kellene alakítani. És nem a teljesítmény lenne ezáltal kisebb, hanem már eleve a feszültség is, lehet hogy csak 110V lenne, bár nem ismerem a belsejét. Meg arra a feszültségre a szabályozás miatt is szükség van, ha netán ki is tudja adni a 230V-ot 12V-ról is, nem fog tudni terhelésre szabályozni mert nem lesz miből.
Trafó is gondolom van benne több párhuzamosítva, főleg ha kapcsolóüzemű, szóval nem fehér embernek való feladat azt átalakítani, nagyobb tudással sem. Persze egy kapcsolási rajz sokkal többet mondana, de ha meg mikrovezérlős akkor eleve esélytelen az egész.
(#) bütykölő hozzászólása Máj 15, 2019 /
 
Üdv:mate886
tudnék adni pár száz wattos 12v-os UPSinvertert amivel kisérletezhetsz.Csak hogy lehet kapcsolatba lépni veled ezen kivül.
(#) mate886 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Köszi a választ, akkor visszarakom oda ahol eddig volt, mivel rajzot ehekhez nem nagyon lehet találni, meg azon az A/4 es méretű panelen kikövetni a kötéseket.... Valóban nem fehér embernek való! Köszönöm a segítséget. Elég régi cucc, kb 96 körülre tenném, akkora mint egy nagyobb pc.. Mindenféle védelemmel, valós szinusszal meg sok elvárható dologgal, nemtom mennyi lehetett az ára annak idején, de tuti nem volt olcsó! Komplett számítógépterem volt rákötve.
(#) bütykölő hozzászólása Máj 17, 2019 /
 
Nekem is van ilyen,csak tönkre ment,kellene helyette másik,eladó?
üdv:bütykölő
(#) TreasureHunter hozzászólása Szept 17, 2019 /
 
Sziasztok,

Egy inverternek tipikusan mi a legdrágább alkatrésze? Mondjuk, ha barkácsolnék egy 2kW-osat itthon, akkor mik lesznek a legdrágább elemek benne?
(#) GPeti1977 válasza TreasureHunter hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
A ferrit transzformátor meg a rézhuzal, esetleg egyedi NYÁK készítés.
(#) jucsaba válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 17, 2019 /
 
Gondolom az akkura nem gondoltál ...
(#) TreasureHunter válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Mikróból kivett transzformátor jó hozzá? Mert akkor a legdrágább alkatrész már meg is van ingyen.
Következő: »»   54 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem