Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábra készítése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zolee1209 hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Sziasztok!

A témát részemről statisztikai/ véleménykutatási céllal indítottam a folyamatábrák készítésével kapcsolatban. Természetesen minden, a témával kapcsolatos dolognak van helye.

A főbb dolgok vázlatosan, amikre kíváncsi vagyok, ti hogyan csináljátok:
- Mióta foglalkozol szoftverfejlesztéssel?
- Mire fejlesztesz? (PC, PLC, MCU)
- Milyen nyelven teszed? Flowcode is játszik.
- Hobbi, vagy kereskedelmi/ céges jellegű a fejlesztés?
- Széria nagyságrendje?
- Mennyire tartod komplexnek az általad írt programokat? LED villogtatástól a NASA-s projektig. 0- 10
- Készítesz-e a programírás előtt vagy után folyamatábrát? Igen -nem.
- Miért?

+1: Véleményed szerint milyen súllyal viszonyul egymáshoz a "programozási tudás" és adott programnyelv ismerete? Elegendő-e tudnom teljes mértékben azt, mit akarok megvalósítani, miközben a kifejezésére való nyelvet hiányosan ismerem csak, akár el is hanyagolható tényező? Mindkét oldalon megengedhető hiányosság, vagy a teljes ismeret lenne az ideális? "Tudom mit akarok elmondani egy pl német embernek, de hiányos a német nyelvtudásom. Vagy közel anyanyelvi szinten beszélek németül, de éppen magyarul sem tudom, mit mondanék neki." Nem tudtam jobb hasonlatot

Részemről:
- MCU-ra 10-11 éve assembly nyelven, PC-re néhány alkalommal készítettem Profilab experttel (grafikus, moduláris környezet) adatgyűjtő/ megjelenítő programot. PLC-be éppen csak belecsöppentem. Egyelőre létra, de nem tartom kizártnak, hogy azt is szövegesen fogom írni.
- Az eddigiek alapján úgy 90%-ban hobbi projektjeim voltak.
- A hobbi fejlesztéseim nagyja egy darabos, demo jellegű tanulási célzattal. A kereskedelmi/ céges munkák száma 1-5 közöttiek jellemzően.
- A komplexitást esetemben 4-5-re teszem az utóbbi fejlesztések alapján. Például soros kommunikációs protokollok (Infra, UART, 1 wire), PID szabályzás, léptetőmotor vezérlés, kijelző kezelés egyszerre.
- Egyetlen egyszer készítettem folyamatábrát egy kb 100-150 soros programhoz kódolást követően. Egyébként nem.
- Nem készítek folyamatábrát, mert nem látom értelmét azon a szinten, amin mozgok. Jelenleg úgy gondolom, hogy adott program működésének folyamatát képes vagyok fejben tartani, és az alapján írni a kódot. Mindemellett az egyetlen folyamatábra készítési alkalom során kb ugyanaddig tartott a folyamatábrát elkészíteni, mint magát a programot. És azt sem érzem, hogy segítené a kódolási folyamatot, amennyiben előre elkészítem.
(#) kaqkk válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Idézet:
„Milyen nyelven teszed? Flowcode is játszik”
Nálam a Pic a favorit és a flowcode.
Csinálok folyamat ábrát (csak azt) és a program fordítja be hex be. Kb15 éve programozgatok , leginkább hobbi projekteket .
(#) Tasznka válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Szia!
Én még anno jó pár éve kezdtem pic24-33 -al. Most kezdek el áttérni 32-esre,és vagy ARM-re(majd meglátom,hogy melyik jön be jobban).
Csak C-ben tolom(asm-nem nem láttam értelmét,megtanulni,használni,ezeken a Pic-eken).
Eleinte hobbi -ból indult,mert érdekelt,most már megy a fejlesztés 1 cégnek,és ha kész lesz amin dolgozom,akkor az én cégemnek(ami majd meglesz,ha egyszer kész leszek) megy majd jó pár cucc(van terv bőven ).
PC-re írtam már 1-2 kisebb progit,de teljesen át fogok térni a webes elérésre,így PC-oldali programozás kimarad.
Folyamatábrával kapcsolatban: Én nem szoktam írni,csak fejben eltervezem,hogy mi az alap,amit kellene csinálni,DE programírás közben úgy is előjön,hogy mi kell még.
A lényeg az,ha még nem ismered 100%-ban a nyelvet,hogy legyen 1 célod,és addig írjad ameddig össze nem jön,így lehet a legjobban fejlődni .
Eddig amiket terveztem kütyük,már van a piacon belőle jó pár 100db,és mennek probléma nélkül évek óta.
(#) ronin75 válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
- Mióta foglalkozol szoftverfejlesztéssel?
Születésem óta fejlesztgetem a saját szoftverem.
- Mire fejlesztesz? (PC, PLC, MCU)
Főleg magamra, bár ritkán próbálok az asszonyra, gyerekekre is, de néha nagyon bugosak.
- Milyen nyelven teszed? Flowcode is játszik.
Általàban magyar nyelven. Volt egy időszak, amikor önként oroszul is próbálkoztam, de egy idő után mondták, hogy ne eröltessük tovàbb, nyissunk az angol vagy német felé
- Hobbi, vagy kereskedelmi/ céges jellegű a fejlesztés?
Hobbi, de a munkahelyem is igénybe szokta venni
- Széria nagyságrendje?
Egy darabos.
- Mennyire tartod komplexnek az általad írt programokat? LED villogtatástól a NASA-s projektig.
Nagyon komplex. Néha magam sem ismerem ki magam benne
- Készítesz-e a programírás előtt vagy után folyamatábrát?
Nem
- Miért?
Leírhatatlan lenne

(#) nedudgi válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
1974 óta (45éve) foglalkozom szoftverfejlesztéssel. PLC-re meg közlekedési eszközre emlékeim szerint nem fejlesztettem. Assemblytől felfelé minden szintű nyelvet használtam. Hobbi és céges fejlesztéseket is végeztem.
A széria kifejezést nem tudom értelmezni. 0-8 szint között mindenféle komplexitású program előfordult. Folyamatábrát bonyolultabb (rész)feladatoknál készítek.
Mit miért?
+1: Lengyelül úgy tanultam, hogy a második órán folyamatosan, folyékonyan kellett beszélni, nyelvtanilag hibátlan mondatokkal. Fontosabb az, hogy tudjuk, mit akarunk elmondani, megírni. A programozásnál az elegáns megoldásokat általában csak a nyelv magas szintű ismerete teszi lehetővé, de ez nem jelenti azt, hogy részleges ismeretekkel nem lehet jól működő megoldásokat létrehozni.
(#) zolee1209 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
A miért alatt a folyamatábra el-, nemelkészítésének okára gondoltam.
(#) nedudgi válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Amikor el kell készíteni, sokaknak úri huncutság, felesleges hülyeség - de ha elő kell venni egy pár éves projektet, vagy más munkáját folytatni, módosítani, akkor kincset ér. Nélkülözhetetlen nagyobb létszámú csapatok tagjai közötti munkaelosztásnál. Ezt az tudja igazán átérezni, aki már folytatta egy-egy trehány kolléga munkáját.
(#) superuser hozzászólása Máj 23, 2019 /
 
10+ év alatt csak pár olyan folyamatábrát kellett készítsek amit programmal csináltam, mert meghaladta a ceruza + radír bonyolultságot. Ezek mindegyike egy állapotgép működését írta le, aminek kb. 50 állapota volt. A programozási feladataim elsősorban PIC + C-hez kötődnek, de utility jelleggel összerakok PC-s programot vagy mobil appot is.
(#) Mate78 válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
2005-ben kezdtem hobbiból PIC16 MCU-val, PLC-t pedig 2010 óta programozok.
Siemens S7-300 PLC:létra, utasításlista, graph, néha SCL.
Phoenix Contact ILC sorozat,és Isagraph Soft PLC:létra, graph.
PIC MCU: assembly-ben kezdtem, kb.10 évig csak ebben programoztam,azután összetettebb programok esetében áttértem a C-re.
De az assembly szeretete megmaradt, ahol lehet azt használnám
A PLC programozás a munkámból adódik, az MCU 80%-ban hobbi.
MCU programozással kapcsolatos kérésekkel meg szoktak találni,jellemzően 1-3db-os nagyságrendben.
PLC program bonyolultság 1-8, MCU nál 1-5.
Régebben ritkán készítettem folyamatábrát, de manapság már többször készítek.
Főleg olyan feladatoknál készítek, ahol több egymásbaágyazott ciklus, ugrás, hurok stb. van.
Jobban átlátom, gyorsabban le lehet programozni.
A tanulóimnak pedig mindig kötelezővé teszem, hogy programozás előtt csináljanak folyamatábrát.
A lényeg azon van, mennyire részletes folyamatábrát csinálunk.Ha teljesen részletezzük, akkor megírtuk a programot
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem