Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-fólia rendelés
 
Témaindító: gulasoft, idő: Feb 16, 2010
Lapozás: OK   39 / 39
(#) jano36 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Szia kaqkk
Ha nem veszed zokon, de bölcsebb lett volna, ha hallgatsz. Csak azt árultad el vele, hogy igen hiányos ismereteid vannak a fóliával kapcsolatban s ezt még terjeszted is.
Az alábbiakban elolvashatod az eredeti használati utasításnak a kikeményítés fejezetét.
Mely szabad fordításban a következőt tartalmazza:
A Dynamask kikeményítésé kétlépcsős folyamat 1. Intenziv UV fényes kezelés (a cikk írója a HELLAS,márkájú UV fényforrással végezte a műveletet), mely 30 percig tart.
Második lépésként szintén 30 percig 150 fokon kell melegiteni.
A melegítést lehetőleg légkeveréses sütőben kell végezni, mivel a felszabaduló kondenzvíz
károsan hat az érintkezők forraszthatóságára. Ha nem rendelkezel légkeverős szárítóval
az UV-s folyamatot 1 órára növeld.

2.5 Aushärten
Die Aushärtung von Dynamask KM besteht aus einer intensiven UV-Aushärtung, ggf. gefolgt von einer
thermischen Aushärtung. Typische Aushärtungs-Zyklen beinhalten: 30 Minuten Belichtung auf unserem Gerät
HELLAS und thermische Aushärtung bei ca. 150°C in einem Umluftofen mit Frischluftzufuhr. Wenn
kein Umluftofen mit Frischluftzufuhr zur Verfügung steht, verlängern Sie die UV-Härtung. Ohne Frischluftzufuhr
entstehen beim Härten im Ofen Verbrennungserscheinungen und Kondensatablagerungen auf den
Pads, welche die Lötfähigkeit der Platte stark beeinträchtigen.

1991-ben a Kandeláber RT-től megbizást kaptam egy vezeték nélküli asztali lámpa megtervezésére. Olyannyira sikerült, hogy Aladin név alatt szabadalmaztatva lett.
A nyákot az Örs vezér tér környékén gyártattam le. A nyákot ismeretlen eredetű lötstop fóliával készítették. Lásd melléklet.

KÉP.jpg
    
(#) kaqkk válasza jano36 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
A két megoldás külön külön is működik.Vagy -Vagy együtt használni felesleges időtöltés de szíved joga hogy fél óra uv után még be is égesd ... Mint írtam 8 évig használtam , te hány nyákot csináltál vele ?
Idézet:
„A nyákot az Örs vezér tér környékén gyártattam le.”

" A cikk írója " Olvasd el inkább az adatlapját a fóliának ...
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Az adatlap is kétlépcsős folyamatot ír. 30 perc UV és 60 perc szárítás 145-155°C
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Tapasztalatból írtam hogy működik mindkét folyamat külön külön is , tovább nem ragoznám ...
És a meglepi hogy nálam 20 perc elég "sütés" volt a kikeményedéshez
Idézet:
„A Dynamask KM megkötése intenzív UV-kikeményedésből áll, amit egy lehetséges UV-kikeményedés követ
hőkezelés.”
Erre gondolsz ? lehetséges ...
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Nem akartam vitatkozni, főleg mert én nem is dolgoztam ilyen fóliával, csak beleolvastam a Dynamask KM - Dynamask 5000 adatlapokba. Mindegyik ugyan azt írja.

Idézet:
„Tapasztalatból írtam hogy működik mindkét folyamat külön külön is”

Elhiszem, nem vitatom, csak az adatlapok tartalmára jegyeztem meg.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Megpróbálom a svájci céget. Kommunikáltam már velük, azt mondták nincs akadálya a rendelésnek. Végül is náluk is annyiba kerül mint az ebay-es eladónál, akivel azért utólag akadtak kétségeim (késett a csomag két hetet, állítólag elfelejtette, illetve adott ajándékba emiatt fél métert de mire ahhoz a tekercs belsején lévő fél méterhez értem, kiderült, hogy ott meg van gyűrődve). Annyi, hogy itt a posta a drágább a fólia olcsóbb, tehát ha összefogunk majd esetleg később, akkor megrendelek nagyobb tételt és ha szétmegy a posta több emberre, akkor ezzel járunk a legjobban (azon az áron adják, mint a TME-s 25méteres méterára).
Jelzek majd ide.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
(#) gordonfreemN hozzászólása Szept 24, 2019 1 /
 
Megjött a fólia. Teljesen rendben van, korrekt eladó.
Ha gondoljátok összefoghatunk majd egy nagyobb tétel rendelésére és akkor szétdobjuk a szállitást így a méterára durván 13chf a szállítás pedig 18chf/ahány rendelő. 1 hét alatt ideért.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2019
(#) gordonfreemN hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Üdv.

Valaki esetleg lötstop/soldermask fóliát nem akarna rendelni? Még lehet kapni ebben az idétlen világban...
A lenti példa még él annyi változott, hogy nem 13 hanem 14EUR a méterár, de a postát továbbra is megspórolnánk.
Következő: »»   39 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem