Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Páratartalomra ventillátor fordulatszám szabályozása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Kurcy hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
Sziasztok !
Nagyon sok szellőztetős céggel beszéltem de nem tudnak érdemben segíteni.
Van egy helyiségem amit szellőztetni kell !

A lényeg van egy 220v ipari cső ventillátorom ami be van kötve aluflex csővel stb a helyiség szárító helyiség.
Felül a levegőt beszívjuk alul vissza fújjuk hogy keringjen a levegő.
Van egy párátlanító gépem is tehát a levegő páratartalma csökken feszt de alul mindig lecsapódik a pára ...
Nos a probléma az hogy meg kellene oldani azt hogy a páratartalom mennyiségében szabályozzuk a ventillátor forgás sebességét. Magyarul ha alul 30 % rh akkor ne menjen a ventillátor de mihelyst növekszik páratartalom akkor indítsa el a ventillátort és ahogy nő a páratartalom úgy növelje a fordulatszámot.

Szerelők eljutottak addig hogy, higrostát majd egy fordulatszám szabályozó manuális természetesen és úgy menjen a ventillátor tehát csak ki be kapcsol aztán ámmen meg én beállíthatom a fordulatot.

DE nem ez a cél ... Hanem pára mennyiség függvényében szabályozza a ventillátort maga a rendszer.

Mivel tudom ezt kivitelezni ??? Gondolom nem olyan bonyolult a dolog csak annak tűnik ...
Légyszíves aki tud részletesen írja le hogyan lehetne ezt kivitelezni akár alkatrészek megjelölésével mert komolyan nem tudom mi tévő legyek. Mindenki el volt szörnyülködve ilyent szeretnék... Mintha atomreaktort szeretnék építeni.

Köszönöm mindenkinek aki időt szán rám !
(#) Bakman válasza Kurcy hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
A nagyobb gond a ventilátorral lesz. Pontosan milyen ventilátor?

Érzékelőnek én egy Si7021-est ajánlok, több darabot használok a mai napig, nagyon jól működnek. Termszetesen ehhez kelleni fog egy mikrokontroller is de egy egyszerű is bőven elég. A további attól függ, milyen motorról beszélünk mert az nagyon nem mindegy.
(#) Kurcy hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
(#) Bakman válasza Kurcy hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
A leírás szerint két fordulatra köthető be. Milyen szabályzót szereltek fel mellé?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem