Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   53 / 53
(#) kaqkk válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Nem riasztja ! Vonzza ! A széndioxidra gyűlnek és az elektromos rovarölőbe "belesétálnak"
(#) Bell hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
A szúnyogokat a 37 fok körüli test sugárzó hője, a kilehelt levegő enyhén megnövekedett pára- és széndioxid tartalmának együttes jelenléte csábítja.
Az UV fény, a nagy feszültség az eltévedt, vagy kíváncsi példányokra lehet hatásos.
Szerintem.
(#) _BiG_ válasza Bell hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Jut eszembe, az UV-t a darazsak szeretik, így azokat is "ritkíccsa"
(#) Bakman válasza Bell hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
(#) Bell válasza Bakman hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Tapasztalatom szerint sötétben éppúgy megtalálnak, mint bármilyen fényben, sőt még gátlástalanabbak.
Tudják, hogy kevesebb a kockázat.
(#) fastaction hozzászólása Jún 25, 2019 / 1
 
UV fényes , nagyfesz csapda , csak sötétben működik a szúnyogokra . Tesztelve .
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Jún 25, 2019 /
 
Idézet:
„Ultrahanggal elpusztíthatók a szúnyogok

Tévhit. Nem érzékelik az ultrahangokat, így minden ilyen módszerrel működő eszköz hasztalan a szúnyogokkal szembeni harcban.”


Még jó hogy 1-2 éve mindenki ultrahangos szúnyog riasztót épített
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Én is építettem, nem sok eredménnyel.
(#) Pulyka válasza _BiG_ hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
..en mostanában az élesztő (amit a kelt tészta alapanyaga) hasznalatarol is lattam egy javaslatot. Vízbe kell beletenni a kockát osszemorzsolas nelkul, es termel annyi szen-dioxidot elvileg, ami elég lehet a szunyognak, de ott egy 1,5L-es italos palackkal készítettek csapdát. Szűk keresztmetszeten megy be a jószág vérre szomjaszva, de amikor rájön, hogy átverték, annyira magába van zuhanva szegeny, hogy nem a lyukon megy ki, hanem kering ossze-vissza a nagyobb térben. Olyasmi, amikor a lehúzott autó ablakon bejön a darázs, de kimenni csak kín szenvedes utan hajlandó ugyanott. :/
(#) Unfi válasza kokozo hozzászólására (») Jún 26, 2019 / 1
 
Nekem az ultrahangos szúnyogriasztó, nyest riasztónak nagyon bevált!
(#) Barret válasza fastaction hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Nekem is van,reggelre megtelik Király!
(#) Bakman válasza Barret hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Már csak az a kérdés, milyen szúnyog van benne. Mintha valahol azt olvastam volna, hogy a nem vérszívó, árva szúnyogokat vonzza az UV.
(#) csanyipal hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Szerintem az olaszok talán jól csinálják, amikor denevéreket használnak szúnyogok ellen:
Bővebben: az olasz módszer a denevérrel

S az eredeti olasz weboldal:
Bővebben: az eredeti weboldal

Az eredeti olasz weboldal magyar fordításban.

Mit szóltok ehhez?
(#) igor4122 hozzászólása Aug 27, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

2013.-ban építettem egy pic-es szúnyog riasztót.
A kapcsolást nem sokat használtam, ám úgy döntöttem hogy ezen változtatok.
Megterveztem egy fet hídas nyákot hozzá, powerbank-ról működtetem, így elhagytam az 5Voltos feszültség stabilizátor ic-t, és a 9Voltos elemet, beültetés után viszont csak nyöszörgött, a frekvencia váltásoknál pedig a lednek villannia kéne, de nem csinál semmit.

A beültetést amennyire tudom jól csináltam, úgyhogy talán a tervezésnél rontottam el valamit, csak nem tudom mit.

Próbálgattam megoldani, a kemo l10-es piezoval párhuzamos 1Mohm-os ellenállást 2Kohm-ra cseréltem, próbálgattam a jumpereket, de mindig csak nyöszörög serceg, beleértve a teszt üzemmódot is, bár most talán kicsit hangosabban.
(#) Bakman válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Milyen a kontrolleren megjelenő tápfeszültség? Mit mutat az oszcilloszkóp?
(#) Hp41C válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
A kapcsolási rajzon van egy hiba:
A PIC VDD lábát (1.) közvetlenül az 5V -os tápra kellene kötni, a JP1, JP2, JP3 és JP4 jumperek 3. lábait kellene a 10k -m keresztül kötni a 5V -os tápra.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) igor4122 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2020 /
 
Bakman, Hp41C köszönöm a választ.

A 10Kohm-os ellenállást helyettesítettem egy 0 Ohm-al, és valóban működik, akár a régi.
A panel tervezésnél valóban a kapcsolási rajzból dolgoztam, a régi panelon be sincs tervezve az a 10Kohm-os ellenállás.
(#) Unfi válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Szia. Ez a fetes híd kapcsolás bevált?
(#) igor4122 válasza Unfi hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
Üdv.

Erre sajnos még nem tudok válaszolni.
A régi riasztó 9Volt-ról ment, emiatt nem nagyon használtam, az elem drága, a nikkel akkukat pedig mindig kivégeztem.
A mostani egy hengeres power bank-ról fog üzemelni, amint megérkezik bedobozolom egy csőbe és elkezdem tesztelni.
Jelenleg csak kipróbálva volt.
Igen, tudom hogy ronda a forrasztás, de mentségemre szóljon hogy kissé remegős a kezem.
Következő: »»   53 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem