Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   118 / 131
(#) gammabuta válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Szia! Végül elsőnek egy harmadik modell érkezett meg mégpedig ez:
Bővebben: Link
Ki is próbáltam beállítottam 13.13V kimenetre, és még csak úgy teszteltem, hogy kimeneten nincs terhelés (bemenetre egy pici 12V hűtőventit tettem csak hogy fújja a levegőt a bordára) és bedugom bemenetet 12V illetve 15V tápba.
Sajnos azt kell látnom hogy bedugáskor felugrik egy pillanatra a kimeneti feszültsége 14-16voltra, egyszer a multiméter 20V állásban 1-t mutatott egy ideig azaz hogy 20+ volt-ot mér.

Nem igen bízok így benne. Esetleg tehetnék a kimenetre egy jó nagy puffer elkót még arra gondoltam, segíthet-e... Vagy kipróbálom kocsiban szivargyújtóról járó motorral figyelgetve a terheletlen kimenet feszültségét...
kicsit tanácstalan lettem.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) erbe válasza gammabuta hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
1. Eddig még nem láttam olyan tápegységet, ami terheletlenül is pontosan azt a feszültséget adta, mint terhelve, ráadásul századvoltos pontossággal.
2. Terheletlenül nem mérünk tápegységet. Az soha nem lesz pontos.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) Kovidivi válasza gammabuta hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Az induláskori feszültségugrást lehet egy előterhelés megakadályozná. Pl. fix 4.7k-10kOhm a kimeneten. Szkóppal kell ránézni. Esetleg egy LED, ami jelzi a bekapcsolt állapotot, 10-20mA fogyasztással tuti segítene.
(#) gammabuta válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 14, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat! Gyárilag van eleve egy kis LED ami világít ha működik, a kimeneten. Esetleg a kis 12V hűtőventit amit a bemenetre tettem átköthetném a kimenetre az jó lehet?
Kimenetre nagy pufferkondi semmikép nem segítene?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2019
(#) Kovidivi válasza gammabuta hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Kimenetre rakj minden terhelést, amit lehet. A bekapcsolást jelző LED szerintem a bemenetről van táplálva, merr ha a kimenetet lecsavarnád 2V-ra, nem világítana... Nagyobb kondi: hát próba, aztán mérés. Én terhelést raknék első körben.
(#) freddyke válasza gammabuta hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Nagy valószínűséggel alacsony ESR értékű kondi kell a kimenetre. Abból egy minőségi, nagy kapacitású darab drága lehet. Esetleg előbb műterheléssel (ellenállás, izzó, akármi) próbáld, aminek nem árthat ha 20V felett kap egy pillanatra.
(#) gammabuta válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Köszönöm! Átforrasztottam a hűtőventit a kimenetre és dugtam rá egy méteres ledszallagot kb. 1 ampert vesz fel, úgy kellett kicsit feljebb tekerni a feszültség szabályzó potmétert, hogy 13.06voltig elmenjen legalább, aztán levágtam a ledszalagból csak kisebb kb. 10centis maradjon úgy 13.2voltig megy fel a kimenet és bedugásnál se megy feljebb már.

Remélem így jó lesz.
(#) Kovidivi válasza gammabuta hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
A nyák kivezetésein mérd a feszültséget, ne a LED-szalagnál. A modul a nyák-on levő pontokra állítja be a feszültséget, ott stabil csak (sőt, néha még ott sem, hanem a nyák közepén mondjuk, de ez már más téma).
(#) varttina hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Sziasztok!
Belefogtam egy hordozható eszköz építésébe. Van rajta többek közt 2 db 12 Voltos 3,6 Wattos autós LED modul, amelyeknek a fényereje erősen feszültségfüggő. Az energiát 3 db 18650-es lítium cella szolgáltatja.
12V felett túl fényes, és enyhén langyosodik, 12 Voltnál gyönyörűen világit, 11 Voltnál is elégséges fényt ad, viszont az alatt már éppen hogy csak dereng.
Miként lehetne megoldani, hogy az akkumulátor töltöttségétől függetlenül a modulok mindig stabil 12 Voltot kapjanak?
Mivel hordozható eszközről van szó, fontos lenne, hogy minél kisebb térfogatban, és minél jobb hatásfokkal működjön.
(#) Kovidivi válasza varttina hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Sepic converter vagy más nevén step up/step down converter, ami fel és le is tud konvertálni. Fillérekért lehet már vásárolni.
(#) varttina válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Köszönöm a gyors választ! Most már tudom, milyen néven keressem.
(#) morell hozzászólása Jún 16, 2019 /
 
Sziasztok!
Néztem kész Step-Up Boost Converter XL6009 (LM2577) IC-vel, max. 3A.
Ezt kellene bemenetről galvanikusan leválasztani. Átalakítható lenne?
Vagy van valami kész kapcsolás?

XL6009 IC.jpg
    
(#) Kovidivi válasza morell hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Majdnem lehetetlen, és bonyolult.
(#) latyakosa válasza morell hozzászólására (») Jún 16, 2019 /
 
Ha leválasztós verziót szeretnél, az autós végfokok tápmegoldásait tudom ajánlani.
https://www.hobbielektronika.hu/forum/kapcsolouzemu-tap-autoba-hi-fi-hez
Veszel a lomisnál rossz autós végfokot és abból ki tudod termelni.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2019
(#) Directors hozzászólása Júl 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Ez az eszköz alkalmas arra is hogy például 12V-ból 5V-ot vegyek ki ? Bővebben: Link
A másik kérdésem pedig az lenne hogy itt az eBay-en hogy tudok keresni sima feszültségszabályzót ?
Hogyan írjam be angolul ?
(#) szikorapéter válasza Directors hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Szia, ez amit linkeltél booster ő felfele convertál. Neked valami hasonlóra lenne szükséged.
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Hello! .. avagy neked a "Step-Down" konverter kell. A másik Linear voltage regulátor
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Szuper!

Köszönöm a segítségeteket!
Neked is szikorapéter.
(#) adorj706 hozzászólása Aug 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítségetek kérném DC-DC konverter keresésben ami egyszerre down és up is és mini kivitel kellene.
3-5,5 voltról kellene ~4,2 voltot előállítani <~1,5 amper kimenettel.
Különböző, USB tápforrások lennének jellemzően csak hát épp a vezeték hosszától függően terhelésre az ~5v leesik.
Ebből adódóan mikor kis terhelés van akkor ~5voltot kéne lefele vinni majd amikor megemelkedik a terhelés akkor üzem közben kéne hogy váltson hogy up ként viselkedjen teszem azt 3,5 voltról felfelé 4,2 voltra.
Köszönöm!
(#) jucsaba válasza adorj706 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
8 hsz.el feljebb , olvass vissza.
(#) Kovidivi válasza adorj706 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Más oldalról kell megközelítened. Neked egy sepic converter kell (automatic step up/down), de a visszacsatolást át kell raknod a vezeték végére, hogy ott legyen meg a 4.2V. Annyiból nehézkes, hogy kell egy plusz műveleti erősítő, hogy a felső ágban levő hibát duplázzuk, és ennyivel korrigáljon. Vagy átrakod a konvertert a vezeték végére, elé pedig magasabb feszültséget raksz. Egy Li-ion cella feszültségét akarod stabilizálni, és egy hosszú vezetékkel elvinni valahova? Szerintem ha leírod a konkrét esetet, kapnál jobb, olcsóbb, korrektebb megoldást is.
(#) adorj706 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Bocs nem vagyok járatos a témában így első körben kész termék érdekelne, vagy nagyon részletes leírás ill. magyarázat.
Amire kellene.
Tehát amire kellene az egy teló hátulján csücsülve (akksi helyén), usb töltőkről v. usb3 ról (v bármi a mi elég ampert ad ~5v on) meghajtana egy telefont.
Az áramigény elég széles 0ma -~1200ma s másodperceken belül ingadozhat (ezáltal a bemeneti feszültség is).
XL6009 esem van de az mikor hirtelen nagyon leesett a terhelés és a bemeneti vesz visszaált 5v ra, lassan reagált s a feszültség a kimeneten is felugrott 5v főlé ami által ki is szúrt egy 5,5v os kondit.
(#) Kovidivi válasza adorj706 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
A telefon szerintem 2A-t is felvesz, sőt. Ha csak rövid ideig (pl. induláskor), de akkor is tudnia kell a tápnak, különben kifagy/reszetel a telefon.
Neked egy 12V 1A-es fali dugasztáp kellene, a teló hátuljára meg egy step down 4.3V-ra állítva. A fel-le konvertálás ide teljesen felesleges. Az 5.5V-os kondi kb. 12V-tól megy tönkre.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2019
(#) adorj706 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Hát akkor valami nagyon minimális időre mert a labortápon én >1a áramot felvillanni sem láttam.
12v tápegység és step down van s ezen módban megy is de nekem mint írtam nem ez kell.
Kondinak nem tudom akkor mi baja volt de akkor szált el a 4f kondi mikor 5.x voltot láttam egy pillanatra a lábainál.
Az okozhat gondot ha elsőként step uppal felhúzom 7 voltra majd utánakötve egy step down leviszem 4.2 -re ? (csak kérdés, tesztelésre s nem végcél mielőtt ... )
Fontolt cél viszont ha nagyon macerás az alap kérdés megoldása akkor egy step up majd 2 dióda a teló hátulján.
Eddigi nézelődésem:
NQR002A0X4
De érdekelne még több konkrét alternatíva!
(#) pipi válasza adorj706 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Hali!
A tápod műszere átlagolással mér(kb 0.5-1 mp-enként), vagyis semmilyen tranziens áramfelvételt nem fogsz látni rajta.
Ha valami hibázik, akkor a hiba okát kell megszüntetni, nem a hibát próbálni utólag mókolgatni, soha nem lesz jó. Használj normális teherbírású tápot, normális kábellel, ne ilyen usb vackokat, akkor max egy step down kell. Amennyi energiát már beleöltél, meg még ilyen-olyan step ide meg oda konverterekre kivánsz elkölteni, meg a fórumtársakat tornáztatni ....
(#) Kovidivi válasza pipi hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Így van. Meg a labortáp kimenetén levő 1000µF kondi, plusz a szabályzás lassúsága miatt esetleg az a dupla áramú csúcs tökéletesen le lesz adva a készüléknek. Egyébként az áram nagysága készülék függő, lehet az ő telója tényleg csak 1.2A-t kér. De ha mégsem, akkor gondok lesznek.
(#) adorj706 válasza pipi hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Hi!

Véletlen sem szeretnék tornázásra rávenni senkit, főleg nem távolbalátásra
Azt sejtettem én is ha nem látok nagyobb számokat attól még lehetnek tüskék s ezért is tettem a tápot ca 1200ma -re sőt teszteltem 1,5a usb töltőről is s elindul gond nélkül ... nem egyszer
DE ne ezen "tornázzunk" hogy mennyit eszik hanem az alapkérdés érdekel továbbra is !!!
(#) Kovidivi válasza adorj706 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Akkor fogalmazd meg az alap kérdést is! Mert most az enyészeté lett... És nem is egyértelmű, mi a gond.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2019
(#) adorj706 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Köszönöm, tőled már kaptam választ.
(#) malak hozzászólása Szept 12, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítsèget szeretnèk kèrni egy Motowell dc-dc konverterrel kapcsolatban.A motoron gyarilag led helyzetjelzo van ami 3 volttal mukodik.Az elozo tulaj valamiert atgányolta a vezetèkezèst ès a motoron a vilagitás nem ugy müködik ahogy kène.A led izzokat mind kicserèltem mert az osszes el volt fustolve ,vettem hozza egy gyari 12v dc 3v dc adaptert viszont fogalmam sincs melyik pont az adapter bemenete es melyik pont a kimenet.Az adapteren nem jeloli semmi es 4 kabel megy be es 4 ki.Feltetelezesem szerint a 4 kabel kozul az egyik test a maradekok pedig 3 volt a ledhez egy egy pedig a tavolsagi es a tompitott feny.Mit merjek hogy nehogy forditja dugjam ra a tapot?Elnèzèst kèrek az èkezetek hiány miatt de telefonrol nem könnyü hosszan irni.
Következő: »»   118 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem