Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   181 / 250
(#) diginewl válasza minitrue hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget! Valóban a böngészési előzmények miatt lett kötelezően fizetős az összes vásárlási felajánlás....
Nekem nem sikerült az előzmények törlésével trükköznöm, viszont privát böngészőablakban ismét minden free shipping-es lett.
Valószínű összefügg, hogy volt EGY csomag ami 3 hónap után nem jött meg és képes voltam reklamálni, ott visszakaptam az összeget. EGY második csomag meg 4 hónapra jött meg, ott nem nyavalyogtam, vártam türelemmel. A csomag megjött, de csak 4 csillagot adtam az 5 helyett a postázási kérdésre. Úgyhogy, csak óvatosan a 4 csillaggal, és refund igényekkel...
(#) pipi válasza diginewl hozzászólására (») Júl 12, 2019 /
 
Hali!
Érdekes, én nem tapasztaltam ilyet, pedig 240 Alis apróság vásárlásom volt. Volt pár refund, meg reklamáció, meg vita, ahol az ali döntött nekem végül.
Olyat viszont többször, hogy ingyen posta, és amikor rányomok, hogy 2 db, akkor fizetőssé válik, akkor rendelem 2* rögtön egymás után...
(#) Bell hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Helló!
Pár napja vettem az Ebay-en egy rádiót 12$-ért, ami máshol 130.
Két nappal később megérkezett a visszajelzés, hogy a szállítás megtörtént.
A következő napra az Ebay törölte az eladót.
Mik a tapasztalatok ilyen esetben, mire számíthatok?
1. A határidőn belül kapok egy kütyüt és mindenféle számlák, vám és büntetési tételek következnek.
2. Sima az ügy, megvettem, megkaptam.
3. Semmit sem kapok és nem várom meg a szállítási határidő végét, hanem most az Ebay-hoz fordulok, vagy úszott a 12 dolcsi.
(#) Andralin válasza Bell hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Ha ténylegesen 12 USD-t fizettél, én kizártnak tartom, hogy "vám és büntetési tételek következzenek".

Van egy igazolásod az Ebay vásárlásról. Vagy egy Paypal igazolásod a tranzakció során kifizetett összegről. És van egy bankszámlakivonatod, amin látszik a levont összeg. Mindhárom igazolja, hogy te ténylegesen mennyit fizettél, pont. Egy esetleges vámeljárás során tudtommal csak a fenti dokumentumokkal igazolt összeget vehetik alapul, ami szerint bőven a 22 eurós limit alatt vagy.
(#) antikzsolt válasza Andralin hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
47 Eu alatt nem nagyon foglalkoznak vele(Nem éri meg.) Amúgy meg hiába a számla utánanézhetnek mennyibe is kerül és azután küldik a csekket.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2019
(#) proba válasza Bell hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Szerintem két/három opció játszik, vagy most kapsz pénzt, vagy 2 hónap múlva, esetleg soha.
Azt nem tudom, az Ebay mikor fog olyan szabályokat hozni, hogy amikor tudható a csalás, akkor csak részleges, vagy semmilyen kártérítést se fizessen. Nem értem hogy csilloghat az emberek szeme annyira, hogy elhiggyék, /10 áron kapnak valamit. Kínában sincs kolbászból a kerítés. ( főleg nem egy két eladónál csak.)
(#) superuser válasza proba hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
Az ebaynek nem származik kára egy ilyen esetből, mert a paypal ül a vételáron, nem utalja tovább az eladónak.
(#) Bell hozzászólása Júl 16, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Az Ebay-on általános, hogy lényegesen a szokásos kereskedelmi ár alatt kapható valami.
Azt írták nekem, hogy a vásárlás szabályos volt, nincs más teendőm, mint várni. Minden további a szokásos módon történhet.
Nagy reményeim persze nincsenek a vásárlással kapcsolatban.
(#) proba válasza Bell hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A Magyar árak alatt az rendben, de a többi eladó ára /10 akkor sok jót ne várj.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Júl 19, 2019 /
 
Sziasztok
Nem külföldi, hanem ez a ... vatera húzott fel.
Már hónapok óta kajtatok toshiba laptopomhoz billentyűzetet, egyszer az orrom elől már elkelt egy gép, erre most találok egy billentyűzetet, ami már fent van hetek óta, kérdés nem jött rá, feltettem egy kérdést az eladónak, erre rá pár percre meg elkel a termék, az ez utáni kérdásemet a vatera persze jó vaterás szokás szerint kimoderálta, szerintetek ez ilyenkor oltári véletlen, vagy kamu eladás volt?Bővebben: Link
(#) llax válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Valaki rátette a termékfigyelőt, mert még bizonytalan volt, hogy kell-e neki, látta, hogy valami mozgás van (üzenet), inkább biztosra ment, leütötte.
Régebben többször vásároltam így, leginkább egy olcsóbb ajánlatra vártam (azonnali vásárlás helyett - nem volt sürgős), de ha nem kínált más (vállalható értékeléssel) olcsóbban ugyanolyat, az első kérdésnél azonnal megvettem (főleg akkor, ha mások is figyelték).
(#) zsoltee0001 válasza llax hozzászólására (») Júl 19, 2019 /
 
Persze pont neki is pont kellett egy tecra billentyűzet, ez nem egy telefontok amiből van 100.
Jóhogy pipa vagyok szétszedem, összerakom és mire leütném elkel, ráadásul valamit el is csesztem, mert az egér azóta a bal alsó sarokba araszol.
üdv
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
ez mit jelent azon felül hogy visszautaltak?
931 HUF;PayPal Posting Date:Jul 25, 2019;Payment fromaypal;Other Customer Info:Barnett Unlimited,barnettunlimited@gmail.com,8 Logie Lane,MA;xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx;Refund of FX fee charged in error for transaction ID
(#) proba hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Szállítási költséggel kapcsolatosan, Ali-n vette észre már valaki, a free shippinges terméknél, ha a darabszámot emelem, akkor hirtelen megjelenik a szállítási költség. Utána 1 re csökkentve a darabszámot, a szállítási költség akkor sem megy vissza free-re. Ha viszont az 1 darabot veszem meg, utána a fizetési oldalon emelem a tétet, akkor simán megy free shipinggel a több darab is. ( és a böngésző inkognitó módjában is így viselkedik)
(#) bbb válasza proba hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Van ilyen némelyik terméknél.
(#) zsoltee0001 válasza proba hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Igen, semmi logikát nem látok, pont fordítva kéne, hogy legyen. Nem, hogy örülne, hogy többet veszek.
Le kell adni a megrendelést egyenként.
Üdv
(#) Szárnyas hozzászólása Aug 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az Aliexpressen, ha egy termék nevében nem szerepel, hogy több darabra vonatkozik az ajánlat, hanem csak a megnevezés alatt az ár mellet van föltüntetve, azt vehetem biztosra? Lásd mellékelt kép.

Ali.png
    
(#) bbb válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
$14.43/lot, azaz a 20 darabos csomagra vonatkozik az ár. Ezt veheted biztosra.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2019
(#) Szárnyas válasza bbb hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) jocoka hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítség kéne valaki le tudná forditani nekem hogy mitt akarnak tölem.
Előre is köszönöm.

Dear Banggood customer,

We would like to take this opportunity to thank you for shopping with us.

We are sorry to inform you that your order [71416086] can not dispatch because the shipping method only support english address and numbers. Could you please type your address in English by filling in the fields here below? (for example: please change these character: ı/İ/ü/ß/ã into i/I/u/B/a and cancel the º )

Full name: (can not exceed 25 characters)
Address1: (Symbols + spaces + letters doesn't exceed 35 characters)
Address2 (Optional): (Symbols + spaces + letters doesn't exceed 35 characters)
City:
State:
Postcode:
Country:
Phone number:

Please note: this email does not supprt reply, our system will refund your order automatically after 7 days if the we still could not receive your reply. please click here to contact us and send your address: CONTACT US
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) nedudgi válasza jocoka hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Gondolom az ékezetes betűkkel van problémájuk. Cím, név mezőkben csak az angol ABC betűit használd.
(#) bbb válasza jocoka hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szimplán cseréld le ékezet nélküli betűkre a címed, neved és jó lesz.
(#) jocoka hozzászólása Aug 13, 2019 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a választ.Átírtam ékezetek nélkülire.
Szép napot nektek!
Üdv.Józsi
(#) atus1981 hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Sziasztok,
Június 13-án kifizettem egy csomagot, amire a szállítási határidő július 7 - augusztus 14 lett megadva szállítási intervallumnak. Sajnos a csomag nem jött meg, de kapott egy UI505763136CN követésit, eszerint még Kínában van. Ezzel a követési számmal nem is lenne baj, mert már kaptam hasonlóval ellátott csomagot meg. Viszont a nagyobb baj, hogy nem tudok "CASE"-t nyitni. Tudtok valami bíztatót írni?
Köszi.
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Milyen platformon rendelted?
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ezt hogy érted? Ebay-on PayPal-lal fizetve, ha erre gondolsz.
(#) superuser válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
El van dugva a reklamáció, hogy ne reklamálj.
Purchase history / (rendelés mellett) / more actions / I didn't receive it
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Erre gondoltam.
Üzenj az eladónak, hogy most mi van? Ha nem válaszol, szerintem el lehet indítani a reklamációt.
(eBay mostanában háttértbe szorult nálam).
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2019
(#) atus1981 válasza superuser hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Ez? Itt nincs.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Szerintem nálam is háttérbe fog szorulni. Direkt adnak meg ilyen tág szállítási időt? Ne tudj reklamálj? Nekem ez az eljárás eddig új. Ha nem jott meg valami, akkor I didn't receive it-re katt és írtam az eladónak. Ő kérte várjak pár napot, vártam és megjött akkor lezártam, ha ne, akkor írtam neki, hogy nincs meg a csomag, akkor általában 24 órán belül full refund üzenet jött. Most nem értem mire megy ki ez....
Következő: »»   181 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem