Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   34 / 42
(#) zsozso72 válasza arion hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
A jófogáson árult valaki ilyen IC-t ha jól emlékszem 2200-2500 körül, keress rá talán még fent van.
Igen még fent van: https://www.jofogas.hu/budapest/STK_vegfok_IC_93528478.htm
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2019
(#) alfa008 válasza arion hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szia!
Javaslom, hogy inkább valami más végfokkal váltsd ki az Stk-t. A ma kapható stk ic-k szinte kivétel nélkül hamisítványok.
(#) atiber válasza zsozso72 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Igen vannak hamisítványok és utángyártottak is. Én többet is cseréltem manapság - mondjuk elővigyázatosságból az eredeti típus helyett, a sorozatából következő eggyel nagyobb/kompatibilis típust szereztem/építettem be. A legtöbb gyári erősítőnél eléggé a max. tápfeszültséggel hajtották meg ezeket a hibrideket, ami ugye a 220V hálózat primer feszültség jelenlegi 240V közeli értékével tovább növekedett, időközben az egyéb passzív alkatrészek is elfáradtak, így ezek jó kis SANYO hibridek megadják magukat...+ ráadás a gyártótól: 4 HF kimenet...a laikus meg impedanciától - az meg mi?- függetlenül kötöget rá mindenféle hangfalat, amit csak talál a portáján...
Eddig még egyet sem hoztak vissza, hogy gond lenne az erősítő működésével.
Beszerzési helyeim: HQ és manapság ha nem sürgős, az ALI...
Ui.: Igen, amikor a tápfeszültség és egyéb feltételek adottak, akkor inkább a reloop féle TDA7294-s mini panelek...
(#) arion válasza zsozso72 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Köszönöm sikerült is megkötnöm az üzletet. Az IC a 90es évekből való beszerzés eddig pihent.
Így meg is vettem.
(#) arion válasza atiber hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Sajnos tudom hogy eredeti már nem nagyon létezik ez a legnagyobb problémám. Saját gyűjteményi célra keresem a Sanyo IC-ket mivel ha már megőrzök egy eredeti vintage erősítőt azt működőképes állapotban tenném el. Természetesen meghallgatnám milyen is volt a hangzásuk de nem napi használatra és nem legyilkolásra kell. Mivel az eredeti állapot megőrzése a cél ezért nem építeném át semmilyen módon sem. Pont ez a dilemmám az STK465-el is. A Sherwood-ba sikerült szereznem STK2250-et, a Sony TA-AX35-be viszont nem tudom mivel pótoljam az eredeti STK465-t. A fele jól szól a másik felén kint a negativ tápfeszültség a hangfalakon. Egyébként az előzőben +- 45 V a tápfeszültség a Sony-ban +_ 37.5V.

Ha valakit érdekel teszek fel képet az STK2250 belsejéről, mivel óvatosan "meghámoztam". Az ellenállás értékek is megvannak ha valaki esetleg utánépítené.
(#) arion hozzászólása Aug 14, 2019 /
 
Sziasztok! Újból segítséget kérnék. Találtam a neten STK465-t, alkatrészboltban de bizonytalan vagyok. A jelölése PMC, tud erről valaki valamit? Ez is kínai hamisítvány vagy annál azért jobb?
Köszönöm.
(#) ONKYOS válasza arion hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Üdv, nem tudom mit jelent nálatok az hogy Kínai hamisítvány,? Egyébként a PMC, valóban kínai gyártó, és megfelelő minőségű félvezető alkatrészeket gyárt.
Nyugodtan rendelj belőle 1+1db.ot néhány ezer ft.ért meg lesz, és szólni fog az erősítőd.
Azt persze ne várd el, hogy 20-30-Wattig kihajtod, és ugyanolyan minőségben adja le, mint egy Japán Sanken, v. Sanyo eredeti példány.
Végül de nem utolsó sorban, 4-ohmos hangdobozokat is használhattok, de max, fél hangerő potméter állásig, akkor nem megy el a végfok Ic.
Egyébként sokan nem tudják, de ezek az Ic-k már rendelkeznek, túl áram védelemmel, továbbá hőmegfutás-elleni védelemmel is.
(#) zsozso72 válasza arion hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Én is keresek STK-IC-t igaz nekem csak 2050 vagy 2090 ami nekem jó lehet, viszont eddig csak az Ali-n találtam, még kicsit várok vele hátha mégis lenne hazai piacon is belőle. Akár bontott működő is megfelelne, ha nem, lehet átépítem, vagy megveszem a kínait. Nem lét szükség, van mit hallgatni, inkább csak gyűlik s lom és nem akar fogyni.
Örülök ha tudtam segíteni, és újra tudod használni az erősítőd.
(#) SlyChocolate válasza ONKYOS hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Köszi én is az infókat.
Nem is tudtam, hogy az új ic-kben van védelem.
Azt viszont észre vettem, hogy a lábak felől ki vannak öntve műgyantával.
Így gondolom pára mentesek is?
Régebbi ic-k mind nyitottak voltak amiket láttam.
(#) arion válasza ONKYOS hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Szia: Köszönöm az információkat. Reméltem, hogy nem egy dzsunkán készült cucc mert láttam már STK465-t belülről ééééééssss.... ha odateszem magam, lehet különb másolatot készítenék.
Mert ahogy az kinézett... az minősíthetetlen. Aki vett belőle az nem csak a kinézetét szidta hanem azt is ahogy "szólt", már ha hajlandó volt működni. Egy kókány panel, pár TO tokozású végtranyó, néhány BC*** tranzisztor és pár hagyományos ellenállás, ennyiből állt kiöntve darált parafa és valami ragacs keverékével. Ezt elkerülném, de ha egy normális kis panel smd alkatrészekkel az már nekem megfelel, lényeg hogy eredeti kinézet és minőségi hangja legyen. Bömböltetni nem szándékozom Sőt használni sem. De működő állapotban tenném gyüjteménybe. Egyébként meghallgattam az eredeti IC működő csatornáját, nekem nagyon bejön a hangzása.
(#) arion válasza SlyChocolate hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
Nekem 1983-as és 1987-es gyártású hibás STK van, azoknak a lábai felől ki van öntve fekete műgyantával.
(#) mnyugger hozzászólása Aug 15, 2019 /
 
Mit gondoltok? Ez az STK eredeti?
(#) arion válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nem kideríthető. Nekem az eredeti STK465-ben a jobb felső sarokban a műanyagba olvasztva, gravírozva van a gyártási szám, az STK2250-nél már csak a tokra van szitázva fehér festékkel és az is eredeti mert szétszedtem.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) ONKYOS válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nem tartom valószínűnek hogy eredeti japán gyártmány, a tok anyaga és a feliratozás minősége, nem az igazi, akkoriban a betűk és számok, szabályosan, és kontúrosan jelentek meg,.
Valamint ki voltak öntve műgyantába, a kivezetések.
(#) alfa008 válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Szia! Az ic lábainál lévő színezet alapján nekem eredetinek tűnik. Van néhány eredeti stk496-os ic-m. Azok olyan színűek belül, mint a tiéd. A türkizzöld belsejű STK-k biztosan hamisak.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019

STK496.jpg
    
(#) alfa008 válasza alfa008 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Még annyi, hogy az ..ET feliratú STK ic-k is garantáltan hamisak. Például ez:
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) arion válasza alfa008 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Ezt miből tudod?
(#) mnyugger válasza alfa008 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Hogyan lehet a tokot sérülés nélkül leszedni? Lehet e?
Megnézném, lefényképezném.
(#) alfa008 válasza arion hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Tapasztaltam. Pl.:Bővebben: Link
(#) alfa008 válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Szia! Szerintem nem lehet.
(#) SlyChocolate válasza alfa008 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Ez is hamis lenne?
(#) arion válasza alfa008 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Le lehet, én is szétszedtem a 2250-et. Csak türelem és szerszámok kellenek, penge , köszörült kés stb.
(#) arion válasza SlyChocolate hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Ez eredeti, az enyémben is ilyen alkatrészek vannak és arról konkrétan tudom hogy eredeti IC.
(#) arion válasza alfa008 hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Érdekes link. Nem nevezném hamisítványnak inkább a jelen technológiai szintet képviselő másolatnak. Manapság senki nem fog tokozatlan tranyókat, ellenállásokat beültetni ha van elérhető smd. Ha én másolnám le az IC-t pontosan ezt az utat követném. Alumínium hordozóra készített nyomtatott áramkör smd alkatrészekkel felépítve. Ha hűen másoltak mindent szerintem nem lehet nagy gond ezzel vagy az ilyen - mondjuk úgy- igényes másolattal.

A mellékelt képeken a totál igénytelen hamisítvány, a különbség végett. STK465.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2019
(#) mnyugger válasza arion hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Kihagyom. Sajnálnám, ha elrontanám.
(#) arion hozzászólása Okt 14, 2019 /
 
Üdv.
Javítanom kellene két vintage erősítőt amiben STK 2230 van (mindkettőben). Ilyet nem találtam itthon, de STK 2250-et igen. Beletehetem a nagyobbat? Feltételezem igen de tapasztaltabb szakemberektől jobb lenne a megerősítés. Köszönöm.
(#) debe válasza arion hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Igen, nyugodtan beteheted, ha eredetit teszel bele, vagy esetleg PMC-t. A többi újonnan vásárolt szinte mind hamis, még a belső kapcsolás sem azonos sokszor a ráírt típusszámhoz megfeleltetett kapcsoláshoz képest.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2019
(#) arion válasza debe hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
PMC gyártmány. Köszi a választ.
(#) arion válasza debe hozzászólására (») Okt 27, 2019 /
 
Tud valaki beszerzési forrást STK3041 meghajtó ic-re? Sajnos azzal, hogy a STK2250 egyik oldala elszállt elvitte magával az STK3041 imp.detektorát is a hozzá tartozó külső tranzisztorral meg egy sor egyéb alkatrésszel együtt. Sajnos a 3041 forrósodik ami szerintem nem normális jelenség, valamint a 3041 "rossz" oldalát rákötve a 2250 jó oldalára szól ugyan az erősítő de a kimeneten 0,6V egyenfeszültség (rövidrezárt bemenet) van és emiatt a védelem kb 30 másodperc múlva leold. (ennyi idő alatt éri el a bázis a nyitófeszültséget.) Elképzelhető, hogy a 3041ben csak az imp. detektor szállt el? és emiatt van egyenfesz a kimeneten? Vagy rossz a meghajtó oldal is (de akkor miért szól normálisan)? A jó végfok rész és jó meghajtó rész párossal hibátlanul szól az erősítő csak forrósodik az STK3041 viszont a védelem nem old le és a kimeneten 0,18V egyenfesz van rövidrezárt bemenetnél. Mérés alapján az imp. detektor "jó" tranzisztora mérhető , dióda állásban 0,6. (B-E) forditott szondával szakadás van, a "rossz" oldali tranzisztoron 0,3-at mérek (B-E) akármilyen polaritással teszem rá a szondákat. (digitmulti) Van ötlete valakinek esetleg?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2019
(#) merla hozzászólása Okt 31, 2019 /
 
Üdvözlet mindenkinek. Egy 20 éves Velodyne FSR-12 szubládában kicseréltem az elkókat, mert "huppogott", azaz járt a membrán erre-arra még nyugalomban is, bár a HF erősítés azért működött. Javítás előtt nem mértem meg semmit.

A kondik cseréje után két, eddig nem tapasztalt hibajelenség jött elő, természetesen nem használom a ládát.

Egyrészt erős, folyamatos búgó hang jelentkezik bekapcsolás után náhány másodperccel, függetlenül bármiféle poti- ill. kapcsolóállástól, másrészt a membrán kitér az egyik irányba. Az erősítő egy STK 4040 II-re épül. Első körös mérések alapján a hsz. kimeneten megjlenik a táp -45 V-ja. Kerestem kontakthibát (forrasztóón, stb.), de nem találtam. Egyéb előállított feszültségek (+12, -12V, +5V) jók.

Kikapcsolt állapotban a -45V (STK 5. láb) és a kimenet (13. láb) között 1.5 ohmot mérek úgy, hogy az IC nincs kiforrasztva, és a hagszóró le van húzva.

Csatolom a kapcsolási rajzot.

A kérdéseim:
- Elképzelhető, hogy az STK rövidzáras?
- Mit nézzek még meg? (szkópom jelenleg nincs, multiméter van)
- Ha csere, az új IC is ugyanilyen legyen, azaz 4040 II, vagy a sorozatból lehet / érdemes másikat választani a passzív elemek értékeinek megtartásával?

Köszönet előre is.

(Távirányítóm nincs, eddig sem kellett, illetve van egy speciális "gyorsulásmérő" is a membránra kötve, ennek a jelét is használja az erősítő)
Következő: »»   34 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem