Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrochip felnyitás és fotózás
Lapozás: OK   2 / 2
(#) llaczo válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Idézet:
„(persze szépnek szép)”


Csak ez miatt fotóztam őket. (ámbár egy digitron tranzisztoros kapcsolási rajza érdekelne)
Bosszantó, de valószínű a gyártási okok miatt fekete lakkot használtak a két réteg között.
Megpróbáltam úgy beállítani a megvilágítást hogy fénytöréssel látszódjanak az alsó vezetékek domborulatai. Nem nagy sikerrel.
(#) Skori válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
A világítást részben már megoldottam. A tartóállvány, és a mikroszkóp között van egy 1mm-es perem 82mm átmérőn. Erre a peremre készítettem egy illeszkedő alu lemezkét, amin két oldalt van egy-egy enyhén meghajlított fül. Ezeken egy-egy cree led van, 7 fokos optikával, amelyek kb. 10cm-re, pont a mikroszkóp fókuszpontjába világítanak (egy mindössze 2...3 cm-es ellipszisre jut a fény zöme). Majd készítek fotókat. Ez így bőségesen elegendő fényt ad, valószínűleg fotózáshoz is elég lenne. Egy kollégám azt javasolta, hogy a LEDekre lehetne polárszűrőt tenni, azt még megpróbálom majd, csak előtte bontani kellene valamiből polárszűrőt A ledekhez kell valami áramforrást gyártanom még, az valószínűleg egy "powerbank"-ból lesz.
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Szept 1, 2019 /
 
Ez a kamera akkor az okulár helyett, annak a helyére rakható be? Avagy azon keresztül veszi a képet?
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Szept 2, 2019 /
 
Így van, az okulár helyére kerül egy kis adapterrel, amit adnak hozzá.
(#) llaczo hozzászólása Szept 3, 2019 / 3
 
Sziasztok.
Valaki sikeresen törölte a Mega tárhelyemet. Váljék egészségére.
Itt is meg lehet nézni vagy letölteni a képeket és csak én bírom törölni. (állítólag)
Sok kép ide került amiről nem készült videó.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem