Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő kapcsoló
 
Témaindító: joses, idő: Ápr 27, 2006
Lapozás: OK   16 / 17
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Ha a "szenzor" egy mozgásérzékelő, akkor próbálkozz itt...
(#) zamatőr válasza iiwolf hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Kiépíted a kapcsolt vezetéket és bekötöd a rajz szerint.

images.JPG
    
(#) kaszi28 hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Az alábbi mozgásérzékelőből 2-őt már korábban felszereltem, azok rendben működnek.
Most egy harmadikat is fel kellett tenni, amit csak közelebb tudtam elhelyezni a kapcsolt kültéri lámpához, de azért úgy csináltam meg, hogy a szenzor a lámpa árnyékában legyen, tehát nem kap közvetlenül fényt a lámpától.
Egy oldallal visszább írták, hogy egy mozgásérzékelő, ha bekapcsolt le kellene tiltania a fényérzékelőjét, hogy megakadályozza, hogy idő előtt azonnal kikapcsolja a lámpát, mert úgy érzékeli, hogy világos van a bekapcsolt lámpa miatt.
Nos, ezen úgy néz ki, nem működik. A lámpából mégis kap annyi fényt, hogy pár másodperc múlva kikapcsol függetlenül attól, hogy mire állítottam az időzítőjét. Kipróbáltam a korábban felszerelteket, hogy hogy működnek. Ha mozgásra bekapcsolt és kézi lámpával a szemébe világítok, akkor az is lekapcsol ugyan úgy. Ez szerintetek normális?
Úgy tűnik a korábban felszerelteknél csak szerencsém volt, mert ott a lámpa kb 1 méterre van az érzékelőtől és az még ezek szerint nem zavarja be.

https://lumenet.hu/philips-172663016-mygarden-bluesky-infravoros-erzekelo

Ez pedig nem egy olcsó vacak.

Üdv!
Kaszi
(#) kaszi28 hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Hát, azt hiszem megszívtam.
Szétszedtem egyet és kiderült, hogy ez nem egy egyszerű lm324, vagy hasonlóra épülő cucc, hanem ebben egy holtek gyártmányú mikrokontroller van.
Azért megírhatták volna a programját rendesen is.
Megpróbálom azért valahogy söntölni a fotodiódáját, amíg húzva tart benne a relé.
Meglátjuk arra mit reagál.
(#) proba válasza kaszi28 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Idézet:
„A nappali/éjszakai funkciónak köszönhetően ez a kültéri lámpa automatikusan átvált, amikor kint besötétedik. Ezt az egyedülálló funkciót hosszú nyári estéken vagy biztonsági célokra használhatod fel.”

Lehet a használati utasítását kellene tanulmányozni. Különösen zavar, az egyedülálló funkció hangsúlyozása.
(#) kaszi28 hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Ezt a mondatot én sem tudtam teljesen értelmezni.
(#) Bakman válasza kaszi28 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Ha másra nem, arra jó volt az egész hogy tudjuk, mit nem szabad megvenni.
(#) dani-1 hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Sziasztok.Van egy napelemes mozgásérzékelős led lámpám.A hibája,hogy ha be kapcsol utána bizonyos idő elteltével kikapcsol de abban a pillanatban vissza is kapcsol és utána be kapcsolva marad.Amúgy működne rendesen ha ez a hiba nem volna.Mi lehet az oka,hogy nem akar kikapcsolni?
Egy észrevételem,hogy ha be hozom meleg helyre mintha akkor ki kapcsolna és rendesen működik.
Ha szükséges felteszem a panelt is,hogy miből épül fel.
(#) proba válasza dani-1 hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Szerintem cserélj benne kondenzátort, ha eddíg működött. Vidd vissza, ha még új.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Esetleg egy kép a belsejéről?
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2019
(#) dani-1 hozzászólása Feb 28, 2019 /
 
Holnap teszek fel.
(#) dani-1 hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Itt vannak a képek a panelről.Mi lehet a hiba?Egyszer kikapcsol de utána pillanat alatt vissza is kapcsol és nem kapcsol ki utána.
(#) Patópali válasza dani-1 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Sziasztok.
Leírom érdekesség ként a tapasztalatom két 10 W-os hasonló lápával. Ezek ugyan nem napelemesek. Barátom hozta, hogy nézzek bele. Felszerelte, kétszer bekapcsolt harmadjára, mozgásra csak halványan pislogtak a ledek .
Az idő, érzékenység,sötétedés kapcsoló potival állítható. Az elektronika triac-al kapcsolja a led tápját. Asztalon tökéletesen működött, mérésre minden ok. Kiraktam a teraszra, (-3 C), bekapcsolás és működött. Tíz perc után új próba, ledek halványan pislognak. Műhelybe vissza, újabb tíz perc, tökéletesen működik.Az smd ic adatlapjára hosszas kutakodás után leltem a periféria alapján mivel az ic teteje ebben is csiszolt.Az adatlap szerint 0 és 50 C között működik, max érték -15 - +75 C ?
Lehet, hogy a lehűlés miatt kevés lenne a triac meghajtása? Le kéne hűteni az ic-t, de most nincs fagyasztó sprém.Amúgy a lámpa 2500.- Ft volt. Sokat nem érdemes vele vacakolni, ha csak nem hobbiból és persze kíváncsiságból.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Az Ic katalógus szerint: -20 és +75C közötti normál, -40 -+175C közötti max hőfok.
Eltévesztettem az előbb. Bocs.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) proba válasza dani-1 hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Itt már csak az a kérdés, mit tudsz kicserélni. A három kondenzátoron kívül gondolom a többi esélytelen. Esetleg azokat kapacitásmérővel megvizsgálod, de szerintem nem ilyen egyszerű. Gondolom a fényereje normális, akkor akkumulátor hiba sem valószínű. Azért egy külső áramforrással kipróbálhatod mit csinál.
(#) dani-1 válasza proba hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Igen normális a fényereje.3 db elemmel működik amit a napelem tölt fel.
A kondikon nem látok fel púposodást vagy valami hibára való utalást,de érdemes lenne talán mind háromat ki cserélni,talán.Annyira sokba nem kerülhet.
Köszönöm az eddigi segítséget.
(#) Patópali válasza dani-1 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Szia Dani-1!
Mint feljebb írtam a pir controller Ic nem bírja a hideget! Ez egy eltolt kínai szr. A régi LM324 ic-s cuccok jók voltak.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) Patópali válasza dani-1 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Szia!
Kínlódsz még vele?
Ez a furat szerelt változat.
Megkaptam a két refit. továbbra is a jelenség: műhelyben jól működik mind kettő. Kiraktam a teraszra, negyed óra, lehűlt és vége. Már csak halványan villognak a ledek. Ez nem relével kapcsolja a ledet tápját, hanem triack-al.
Felejtős a cucc. Mindkettőnél egy egy led már kiégett a sorból. Alacsonyabb táp mellett látható, hogy a ledek eltérő fényerővel világítanak. Ez a kínai selejt alkatrészek temetője, ezért ilyen filléres kacat.
Az SMD változat:MX0001
Üdv.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2019

BISS0001.pdf
    
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Gondoltam leírom a végső eredményt, hátha valakinek segít a továbbiakban és nem szenved annyit mint én a hibakereséssel.
Nem a vezérlő elektronika rossz! Nem volt jó az első következtetésem.
Végső elkeseredésemben bevágtam az egész reflektor szétbontva a mélyhűtőbe 1/2 órára.
Kivéve, áram alá helyeztem. Az érzékelő bekapcsolt, a ledek halványan villogtak. Neki estem hőlégfúvóval. Elektronika - nincs változás. Led táp melegítve - nincs változás. Led panelt melegítve kis idő után tökéletesen világít.
Kiderült, hogy a led panel nem bírja a hideget.
Közben kutakodtam a neten és találtam pir érzékelőt. Az ic-je BISS0001, smd.Ami ebben a reflektorban van ugyan ez az ic, de mx0001 néven fut.
Nagy tanulság!
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Kiderült mi a baja.
A mozgásérzékelő elektronika jó!
A ledlap nem bírja a hideget. 10 W-os 12V-os led csippel működik mindkettő.
Ha már szétszedtem megnéztem a ledek tápját is. A táp BP3166B ic-vel készült. a 24 v-os ledsor helyett a 12 V-os ledet kötve vissza szabályoz és működik. A trafója viszont életveszélyes, mint az egész táp szigetelése.( zsugorcső) és kész. Így van az alu házra ragasztva. A trafóban a két szekunder tekercs között van a primer. Kivezetése a külső szekunder alatt van kivezetve. a kettő között csak a két huzal zománc szigetelése van! Természetesen a bekötő kábel véletlenül sincs a reflektorházban bekötve! Lóg a levegőben.
Mind a két reflektor ilyen!
Occó, Kínai.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2019
(#) zsa hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy kültéri mozgásérzékelős lámpám ami este felkapcsol de ki már nem. Nappal ha fényérzékenységet minimumra veszem akkor jól működik de este csak nem jó.1db Triak 2db dióda egyik zenner , meg 4-5 kicsi kondi látható benne +egy ellenállás és egy fólia kondi.
Triak és a diódák jók. Kondi okozhat illyen hibát? Eddig jó volt télen nyáron . Koszönöm
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Sikerült kiszednem a tokból csak van más is benne lm324 ic többek között. Kondikat kicsréltem de nem hozzott sikert. Egyébb alkatrészeket jónak mértem . Hiba maradt este folyamatosan ég , kikapcsolási időnél egy pillanatra pislan az égő és ujraindúl az időzítés.
(#) proba válasza zsa hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Gondolom csak az elkókat cserélted. A nagy MKT kondit (sárga vagy szürke kocka) is kellene. Szerintem az a fő ok.
(#) IchiruKira hozzászólása Szept 5, 2019 /
 
Sziasztok,

Van egy alap számlálóm, 2 digites 7 szegmenses kijelző , arduino nano-val vezérelve.
Ami egy gomb nyomására mindig hozzá ad egyet a számlálóhoz, emellett egy másik gombbal elvesz belőle egyet.
A "plusszozó" gombot ki szeretném cserélni ir adó/vevő-re.
De nem tudom hogyan is kössem be.
Mert vettem hozzá egy adót és egy vevőt is , de sehogy sem sikerül.

Tudna nekem hozzá valaki segítséget nyújtani , mert úgy tűnik béna vagyok .

Az építő válaszokat előre is köszönöm.
(#) vargham válasza IchiruKira hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Lépj hátrébb a konkrét műszaki problémától! Meséld el, hogy mit szeretnél kezdeni ezzel az áramkörrel. Lehet, hogy van másik (egyszerűbb) megoldás is.

Ha mégis ennél a megoldásnál maradsz, akkor pedig írd le sokkal részletesebben az egészet! Arduino típusa, IR típusszáma, kapcsolási rajz, forráskód, miket próbáltál, stb.
(#) kaqkk válasza IchiruKira hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Olvasd át ezt a cikket és rájössz hol hibáztál Valószínűleg 3 lábú 36-38 khz-s infravevőd van ami nem foglalkozik a felvillanó-folyamatosan világító leddel .
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2019
(#) proba válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2019 /
 
Mondjuk egy pontos hibaleírás is segítene. Egyáltalán nem működik, néha/mindig többet lép, folyamatosan lépked... Milyen az adó, milyen a vevő milyen a vevő kimenete , a processzor hogyan kérdezi le a gombokat, plusz kell neki test kell neki, rövidzár kell neki a gomb helyén....
(#) IchiruKira válasza vargham hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Igazság szerint ,
Van egy régi "kocsmai" csocsónk , és ahhoz szerettem volna esetleg összerakni egy pont számlálót.

Ugye mikor átgurul a labda az alsó fém tálcában akkor kapcsolna egyet pluszba.

Magyarán a gombot váltanám ki az IR kapuval.

Emellett kaqkk jól mondja hogy egy 3 lábú 38khz-s vevőm van ......
(#) IchiruKira válasza proba hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Sehogy sem működik , pont ez lenne ezen résszel a problémám , mert én kis naív gondoltam kicserélem a gombot az IR vevővel , a lednek adok egy folyamatos jelet és kész ^^

És hát nem xD
(#) Bakman válasza IchiruKira hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
A tálca két peremére, egymással szembe két db. 5 mm-es furat. Az egyikbe egy infravörös LED, a másikba egy infravörös fényre érzékeny fototranzisztor. Kapcsolási rajz a mellékletben.

A LED-et és a tranzisztort úgy rögzítsd, hogy ne lógjanak be a tálcába. A PIN4 helyett azt a bementet használod, amelyik neked tetszik.
Következő: »»   16 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem