Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 javítás
 
Témaindító: boliver, idő: Aug 7, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 17
(#) djhans hozzászólása Szept 19, 2019 /
 
Sziasztok. 1541 II floppy drive nem találja a fájlokat (file not found error) Lemezt forgatja, fejet lépteti de mintha nem látna semmit. Sárga LED villogva marad. A komplett mechanikát áttettem egy másik drive-ba. A mechanika jó. A panelen lesz valami. Az az érdekes hogy évekkel ezelőtt úgy lett eltéve hogy jó. Most előszedve meg nem működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) Lacika válasza djhans hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Az a mágneslemez mikor volt utoljára használva? A lemez SD vagy DD, vagy netán SD-ből csinált DD? Az utóbbi nem tartja meg évekig az adatokat... Lehet hogy "összekeveredtek" a mágnesvonalak....
Egy mobil, kapcsolótáp, hangszóró ... ha mellékerül ...
Fogj egy üres lemezt, formázd le, majd írj rá valamit, olvasd vissza, ekkor kiderül, hogy hol a hiba.
(#) djhans válasza Lacika hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Szia. Írtam hogy a mechanika jó, áttettem egy másik 1541-be és ott jó volt. Kizárásos alapon a panel maradt.
(#) proba válasza djhans hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
PC-vel jártam úgy, a tantál kondenzátorok elvesztették a polarizálásukat, ennek örömére zárlatossá váltak.
(#) sany válasza djhans hozzászólására (») Szept 21, 2019 /
 
Én először letakarítanám, lemosnám a panelt. Majd a csatlakozók érintkezőit is ellenőrizem, nincs e rajtuk valamilyen szennyeződés, ami a meghibásodást okozhatja.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2019
(#) djhans válasza sany hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Szia. Ezeket már mind megtettem, a forrasztásokat is átnéztem. Sajnos valami elromlott rajta.
(#) Zsora válasza djhans hozzászólására (») Szept 22, 2019 /
 
Először a tápfeszültségeket kellene megnézni. Ha azok jók, akkor a szervizkönyv szerint kellene továbblépni. Oszcilloszkóp mindenképp kell hozzá.
https://elektrotanya.com/commodore_model-1541-ii_disk_drive_sm_.pdf...d.html
(#) cloud9 válasza Zsora hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Kicseréltem az ic-t, megjavult. Köszi
(#) djhans válasza Zsora hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
A léptető motor meghajtó IR21C19 (ULN2003) hajlamos elszállni? Elég érdekesen mozog a fej.
(#) Zsora válasza cloud9 hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Nincs mit! Örülök hogy jó lett.
(#) Zsora válasza djhans hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Ebben nincs tapasztalatom. Az 5V és a 11,9V meglétét ellenőrizted? A szervizkönyv leírja sorjában hogy miket kell ellenőrizni. Én is aszerint mennék végig.
(#) djhans válasza Zsora hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
Igen, a tápok rendben vannak.
(#) Zsora válasza djhans hozzászólására (») Szept 24, 2019 /
 
További irodalom:
https://www.mocagh.org/cbm/c1541II-manual.pdf
A 83. oldalon van egy leírás a hibakódokról, a szervizkönyv 9. oldalán pedig egy kis program ami kiírja a hibakódot.
A szervizkönyvben lévő kapcsrajzon egyébként feltüntették hogy az egyes vonalakon/lábakon milyen jelszintnek ill. jelalaknak kell lenni. Az fejet is léptetheted egy kis programmal, úgy mérheted hogy a léptetőmotor, ill. a meghajtója megkapja-e a megfelelő jeleket.
(#) djhans válasza Zsora hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
Köszönöm szépen. Megpróbálom.
(#) djhans hozzászólása Szept 26, 2019 /
 
Sziasztok. Előszedtem egy Commodore 16-ot. A gép működik de a joystick-ot nyomkodva furcsa dolgokat produkál. Bizonyos játékoknál nem arra megy amerre nyomom. Tűz gombot megnyomva ha a 2-es portra van dugva megszakítja a program futását. Basic képernyőnél a joystckot nyomkodva írkál a képernyőre érdekes dolgokat.
(#) kalmi.kalmi válasza djhans hozzászólására (») Szept 26, 2019 /
 
A C64-en az 1-es port csinált hasonlókat, de ez természetes volt.
(#) kowi hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
Sziasztok.
Hozzájutottam ma egy géphez "20 éve a padláson pihen" Bekapcsolva csak a led világít kép se AV-n se rf-en nincs. Tápfeszek megvannak. Szétszedve látszik a D ram-oknak tettek be foglalatot. R1 cserélve volt. Van esetleg ötletetek merre tovább? PCB assy:NO 250469 PCB NO.2523II REV.B
(#) tibibalogh520 válasza kowi hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Bár elég alaposnak ismertelek meg a hozzászólásaid alapján, de azért megkérdezem...
Az alaplapon lévő biztit ellenőrizted? Mert emlékeim szerint annak szakadása okoz hasonló jelenséget!
(#) kowi válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Igen. Most elkezdtem az ic-k tápjait mérni a 8580 nál kevesebb és mire odaértem forró is volt. Sehol máshol nem látok hibát remélem csak az adta meg magát Van másik de nem merem kicserélni még jobban belemélyedek
(#) tibibalogh520 válasza kowi hozzászólására (») Jan 6, 2020 /
 
Szia!
Vedd ki a hibásnak vélt SID-et. Nélküle is el kell indulnia a gépnek, ha egyébként egyéb hiba nincs..
(#) vargham hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Commodore PLUS/4 javítási kérdésekkel is lehet jönni ide? Nem találtam külön topikot.
(#) szikorapéter válasza vargham hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Tessék, figyelünk.
(#) vargham válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Van egy beteg plus/4, segítséget kérek a gyógyításhoz.

Tápja nincs meg, a teszteket labortáppal végzem. 5 Volton 0.9 Ampert vesz fel. Elektrolit kondenzátorokat cseréltem.

Rendben bekapcsol, képe szép.

Rövidebb BASIC programokat be lehet gépelni, le is futnak, ám véletlenszerűen megváltoznak. Tehát a print hello world goto 10 egy darabig írja a szöveget majd megáll hibaüzenettel.

10 sornál hosszabb programot már be sem lehet gépelni, megfagy közben.
(#) vargham válasza vargham hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Első körben végig mértem a TED-et. A különböző jelek nem igazán mennek el 5 Voltig, inkább 3 és 4 Volt közöttiek.

Bővebben: Itt az összes mérés

Minden tippet köszönök.
(#) szikorapéter válasza vargham hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Szia, bocs most ültem gép elé. Első körben TED-re tippelek, de nézd át a ramokat melyik forróbb esetleg a kelleténél. +/4 nél is gyakori már a RAM hiba , bár ott inkább CPU/TED hiba szokott lenni sajnos.
Donort találni drága és időigényes.
(#) gerry válasza vargham hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia! Ram hiba lesz az, TED-nek nem sok köze van hozzá! Esetleg még PLA lehet. A hibás ram lefoghatja a buszt is!
(#) vargham válasza gerry hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Kaptam egy másik gépet is, ami egyáltalán nem ad képet. Átraktam belőle a memóriát. Most működik. Kösz a tippet.
(#) djmacsek hozzászólása Máj 25, 2020 /
 
Sziasztok. Végigolvastam a fórumot, de nem találtam választ a gondomra, ami a következő.
C64c gépemen nem megy a magnó. Load után lenyomom a play gombot, képernyő bezöldül (monochrom monitor) de a magnó meg se rezdül. Save gombra sem.
Merre induljak el? Floppy műxik, de nincs lemezem még. Szeretném a magnót is használni. Köszönöm a segítséget!
(#) ferci válasza djmacsek hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szia!
Amit első körben megtehetsz: csak képek keresése - találsz 64-es rajzot, ott keresd meg a "casette port" csatlakozót és a rá csatlakozó vonalak egy részét ellenőrizd le, van-e változás, ha indítod a kazettás egységet.
Motor meghajtás tranzisztorai.....
(#) djmacsek válasza ferci hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szia, 3x előfordult, hogy elindult, egy játék után ki-bekapcs, és nem megy. Aztán random, ha kedve volt, elindult. És azt is észrevettem, hogy addig hang sincs. Poke parancsal teszteltem. Ha hang is lett, a magnó is üzemelt.
Következő: »»   15 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem