Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3364 / 3948
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Közben rájöttem!
(#) pipi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Válassz rail to rail kimenetű műverősítőt. És illene a + - bementeken azonos impedanciát látnia a műverősítőnek...
(#) miki79 hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Sziasztok!Ha van egy ic ,a leírásában megvan adva az oszcillátor frekvenciája attól eltérhetek kissebb frekvencia felé?
Működnifog vagy lassabb lesz a jel feldolgozási sebbessége?
(#) vargham válasza miki79 hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Vagy igen, vagy nem.
IC típusa? Link az adatlapra?
(#) jani1987 hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Mekkora az előírt távolság a nagy frekvenciás tekercsek között?
(#) pipi válasza miki79 hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
El kell olvasni a leírást...
Ha van max és min, akkor a kettő között kell legyen, ha csak 1 freki van megadva, akkor az annyi és nem több, nem kevesebb
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
A képen látható elrendezés esetén a tekercsek csatolásban vannak. Lehet, hogy a tervezője így is gondolta, de lehet, hogy csak hiányzik róla az árnyékoló búra. Előírt távolság ugyan nincs, de a elhelyezkedési távolságból ki lehet számolni a csatolási tényezőt.
Ha árnyékolás nélkül szeretnéd a csatolást minimalizálni, akkor a tekercseket egymásra merőleges irányban kell elhelyezni.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2019
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Meg az sem mindegy, hogy "aktív, vagy passzív" a tekercs. Dobváltóban például egészen közel is lehetnek a kikapcsolt cuccok...
Ugyanakkor, ha meg erről van szó, akkor "búra" is szokott rajta lenni.
(#) kriszrap hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Sziasztok
Autonál miért csinálja azt hogy elinditom az autót alapjáraton.Vettem egy automata csomagtér nyitót és amikor "aktiválom" fordulat esik és érzem hogy erőlködik a motor.
Ezt vettem

Miért van ez ??? Kábel vastagság bele szólhat?(több áram)
(#) pingvin23 hozzászólása Okt 1, 2019 /
 
Bocsànat csak ezt a témakört nem talàlom...Egy moderàtor nic nevét tudnàtok adni nekem aki mondjuk az apróhirdetésért felel? Köszönöm szépen!
(#) proli007 válasza pingvin23 hozzászólására (») Okt 1, 2019 / 1
 
Hello! Minek neked nic név? Ott a fejlécben a "Moderációt kérek". Megírod a bánatod és majd eljut az üzenet az illetékeshez.
(#) pingvin23 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Köszönöm,megtalàltam!
(#) Chipmunk1960 válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Szia, Honnan veszed neki az áramot?
(#) kriszrap válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Halli tisztán az aksiról.
Test pedig hátsó ablaktörlő testére kötöttem.
(#) Epu2 válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Nagy áramot vesz fel a motor. Akár azért, mert nehéz az ajtó, feszül a rendszer. Vékony a vezeték, gyenge a test, ezért nem kapja meg az elegendő feszültséget és szenved. A motoron mérd meg a feszültséget munka közben. Azért is megfoghatja a motort, mert az akku már több éves, esik a feszültsége és a generátornak kell rátöltenie, ami megfogja a motort. Sejtem benzines motor és kis űrtartalmú.
(#) kriszrap válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 2, 2019 1 /
 
Idézet:
„Sejtem benzines motor és kis űrtartalmú.”

Igy van nem motoros ha nem tekercses mágneses ami nyitja az ajtót és igen errö kell hozzá hogy kinyissa.
Aksi nincs 1 éves.
(#) slimcolt hozzászólása Okt 2, 2019 /
 
Sziasztok,

Nekem egy olyan kérdésem van, hogy szerintetek mi az értelme a közös módusú folytónak olyan tápkörben ahol lényegében nincs 0V, vagy PE, így az Y kondi is hiányzik.
Pl. akksiról táplálunk egy eszközt amin nincs galvanikusan leválasztott táp. Mi a gyakorlati haszna?
Elvileg így csak differenciális zaj keletkezhet nem? Arra meg pont annyira nem jó a CMC.
Világosítsatok fel.
(#) Gafly válasza slimcolt hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Világosítson fel téged Pucuka.
Mert Ő ért hozzá, én meg nem.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2019
(#) slimcolt hozzászólása Okt 2, 2019 /
 
Úgy legyen.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2019
(#) Chipmunk1960 válasza slimcolt hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
A differenciálban cserélj olajat, valószínűleg nem jó viszkozitású van benne!
(#) slimcolt hozzászólása Okt 2, 2019 /
 
(#) Epu2 válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Két motor keveredik. A második a gk motorja.
Ha még van egy ajtónyitó mágnes is, azt csak erősíti a hatást. A gk motor reakciója normális.
(#) pucuka válasza slimcolt hozzászólására (») Okt 2, 2019 / 1
 
Érdekes az angol szóhasználat. Nem zaj, hanem zavar, ez esetben a vezetett zavarról van szó. Zajoknak általában a természetes úton keletkezett, többnyire széles frekvencia sávban elhelyezkedő, mindenhol jelenlevő vezetett, és sugárzott jeleket értjük. (fehérzaj, hőzaj, Flicker zaj, sávhatárolt zaj stb) Ezek jellegzetes eloszlást mutatnak, és nem függnek az adott áramkör működési módjától.
Az a helyzet, hogy ha van az áramkörödben zavarforrás (pl. kapcsoló üzemű táp), akkor az az energia forrás felé zavart fog kelteni, akku esetén is. Az áramkör, és a tápforrás közötti vezetéken ez a zavaráram fog folyni, ami zavart fog sugározni. Ezt akadályozza, csökkenti az előírt mérték alá a szűrőtag. Ha nincs a rendszerben sehol földhöz csatlakozás, akkor elég ennyi is.
Ha bárhol van (pl. a szekunder oldalon), akkor már kell az Y kondi is, a primer oldalra is oda kell vezetni a földet, ahogy az ábra is mutatja.
(#) balint730 hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Sziasztok.
Egy olyan áramkört szeretnék készíteni, amelyben ha egy előre meghatározott szint alá csökken az áram, akkor a relé elengedjen. Talán egy fordított túláramvédő kapcsolás?
Azt nem tudom hogy kellene megvalósítani, hogy ha a generátor újra termel elég áramot a fogyasztónak akkor a relé meghúzzon.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) JZoli válasza balint730 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Nem egyszerűbb lenne ha a generátor feszültségét figyelnéd? leírhatnád a konkrét alkalmazás, úgy egyszerűbb segíteni.
(#) proli007 válasza balint730 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Hello! "hogy ha a generátor újra termel elég áramot a fogyasztónak akkor a relé meghúzzon"
Nem csoda ha nem tudod, hiszen ha a relé bont nem tud többé az áram a fogyasztó felé folyni. Ez így egy logikai bukfenc..
(#) balint730 válasza JZoli hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Sajnos nem túl jó úgy, mert a generátorról egy step up konverter működik amiről egy nagy teljesítményű LED. Ha a generátor nem termel elég áramot, akkor a konverter lekapcsol, abban a pillanatban a terhelés hiányában a feszültség megugrik, de ami a nagyobbik baj, hogy a step up konverter valamiért nem "kapcsol" vissza. Csak akkor akkor üzemel újra a konverter ha áramtalanítva van előtte. 3 konverterrel is bróbáltam mind ilyen. Ezért lenne jó egy relés megoldás.
(#) balint730 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Igen sajnos ezért nem tudtam megvalósítani, esetleg egy bistabilt építeni 555-el úgy hogy 1mp-enként egy relével egy pillanatra áthidalja a másik relét, így működhet? Sajnos ha a generátoron nincs terhelés nagyon magas a feszültség, de talán ha csak egy pillanatra kapja meg a fogyasztó ezt nem károsodik.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2019
(#) proli007 válasza balint730 hozzászólására (») Okt 3, 2019 /
 
Még most sem tudjuk milyen generátorról van szó, de esetleg ha a konvertert lekapcsolja a relé, egy műterhelést ekkor rákapcsol, és így a feszültség nem ugrik fel annyira. Akkor egy hiszterézises feszültség komparátor is megfelelő lehet a relé vezérlésére.
Egyébiránt minek kellene egy másik relé? Akár ugyan azt a relét is lehet meghúzatni egy pillanatra. Egy működéshez egy végrehajtónak is elegendőnek kell lenni..
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Hogyan lehetne egy egyszerű 9V DC dugasztápot a lehető legegyszerűbben szűrni? A megtáplált eszköz kimenetének van egy alap búgása, amit elemről táplálva nem produkál (viszont nem is üzemel valami sokáig). Jó lenne a búgástól megszabadulni...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2019
Következő: »»   3364 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem