Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   105 / 115
(#) vaszil29 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Én 24v 10-15A ról akarom hajtani, a vezérlőm meg TB6560AHQ ic hajtja, ami elvileg 36v-ig terhelhető. Szerintem a 24v bőven elég lesz.
(#) vaszil29 válasza pipi hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
most 12v 20A próbálgattam, csak mikor emelem a sebességet, elfogy a "graft"
Ha jól számoltam, mivel a motor 2,1A, így elég lenne neki 24v 10A, de én inkább 15A adnék rá, hogy legyen tartalék.
(#) vaszil29 hozzászólása Szept 3, 2019 /
 
Viszont szeretném lágy indításúra megcsinálni a táp és a vezérlő közti kapcsolatot, mert a vezérlő érzékeny a hirtelen kapcsolt áramra. Gondoltam, megoldom szilárd test relével, csak azt nem tudom, hogy a vezérlőt lenne érdemes lágyan indítani, vagy a tápot a 220v oldalon. Vagy mindkettőt.
(#) pipi válasza vaszil29 hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Milyen 15A-t adsz rá? A motor 2Amperes, az áramkorlátot a TB-ben ide kell állítani, soha nem fog 10-15A-t felvenni. A táp majd mindegy hogy 10 vagy 15 Amperos, a lényeg hogy azt a 2A-t tudja "ingadozásmentesen", ne essen be a feszültség, mikor rákapcsolja a tekercset.
(#) vaszil29 válasza pipi hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
Mivel cnc, nem egy motort hajtok, hanem 3db ilyet!! és ha őssze adom 3x2.1= 6.3 és még rá kell számolni +2 (8.3A) ami kell alapból tartalék mentesen. Ezért gondoltam a 10, vagy 15A.
(#) pipi válasza vaszil29 hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1
 
Úgy már igaz a táp méretezése
(#) KKobra hozzászólása Okt 5, 2019 /
 
Nemtudom ez zárt közöség? Miért törölték a hozzászólásom? Nem vagyok szimpatikus?
Köszönöm!
(#) sargarigo válasza KKobra hozzászólására (») Okt 5, 2019 /
 
Szerintem azért, mert a "CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól" topicban is ugyanezt kérdezted.
(#) gycsaba válasza zombee hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Ha nincs rendesen meghúzva a léptetőmotort és az orsót összekapcsoló tengelykapcsolónál a hernyócsavar, előállhat ilyen elmászás.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Mivel a vezérlők és a programok világába nem vagyok otthon ezért inkább segítséget kérnék!

Olyan vezérlőt keresnék ami PC nélkül funkcionál.. tehát (mondjuk) PenDrive vagy Memokártyáról olvas be, de azért ha lenne rajta kis kijelző ( vagy csatlakoztatható hozzá) illetve kézi állítás, léptetés az jó lenne.

kb 200*300 a terület " gyenge géppel"

Előre is köszönöm a tippeket
(#) Pali79 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Ardu mega+RAMPS sd kártyáról dolgozik 5 tengelyes. Ezt használtam már. De van olyan is ami 2db ardu uno, az egyik olvas sd-ről a másik végrehajt.
(#) erik001 hozzászólása Márc 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Cnc marót akarok csinálni meg később venni lézert is hozzá.
Akkor lenne egy ilyen motor vezérlő , egy ilyen motor ettől kéne erősebb ?
Maró motornak ezt néztem ki. Vezérlő az ez lenne, Vázat kompletten valaki tudni belinkelni esetleg? Vezérlőbe még néztem usb-s et is laptopot használok jobban és ezen nincs usb kivül más csatlakozó. Váz 50x50cm munka területet akarok kb,de ha nincs komplet váz akkor megcsinálom nulláról.
(#) Kovidivi válasza erik001 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Szerintem ezzel a motorral maximum gravírozni fogsz tudni... Maráshoz nagyobb nyomaték kell, ez a motor a maga 200W-ját csak a maximális fordulatszámon tudja leadni, 12.000 ford/min-nál, ehhez pedig használhatsz kb. 1mm átmérőjű marószárat, azzal pedig marni nem annyira élvezetes.
(#) erik001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Fába szeretnék lehet rosszul fogalmaztam inkább gravirozni. kulcstartót,neveket, pohár tartót meg hasonlókat.
Nem használtam még sose ilyet nem tudom 200w mire elég. Vehetek erősebbet is azé tettem fel a kérdést. Nema 23 motor elég ehhez a váz mozgatáshoz ?

unnamed.jpg
    
(#) nemgyuri válasza erik001 hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 2
 
Szia! Marómotorom teljesítményét nem tudom, de egy 100W-os kapcsolóüzemű tápról PWM-el hajtom. (3-as maróval keményfában 2mm-es fogásmélység még megy, de nem szereti..)
Szánokat a legerősebb NEMA 17-es motorok viszik, 12x3-as orsókkal és 1:3-as áttétellel. A meghajtók A4988-asok. Ezzel kb 500mm/perc az előtolás vége. A váznak, vezetékeknek merevnek kell lennie különben a szerszám nyom-harap-beremeg-törik!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
(#) varttina válasza erik001 hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 1
 
Szia!
Hasonló maró motor van a kisebbik gépemen. Főként fát és nyák lemezt, de időnként alumíniumot is martam vele. Igazából nem is az erejével van probléma, hanem a nagy tengelykinyúlással. Jelenleg átépítés alatt áll a gépem. A patronos befogóra, közvetlen a csavaros rész fölé kap majd egy plusz csapágyat így remélhetőleg kevésbé fog majd beremegni.
(#) D_Zsolt hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Van mód Mach1-ben vagy külső programmal a beállításokat valahogy exportálni/menteni? Illetve egy esetleges upgrade Mach3 vagy 4-re átveszi a beállításait?
(#) titi hozzászólása Ápr 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Szertnék segítséget kérni.
Vettem egy CNC 3018 Pro cnc-t.
Win.8.1 alatt szeretném használni, milyen programmal tudom ezt megtenni, ill. hol tudom elérni.
Hobbi célra szeretném, lehetőleg ingyenes progi érdekelne.
Maró és 10w-os lézer is van hozzá.
Azt hogy lehet megállapítani, hogy valóban tud 10w-ot, és nem csak ráírták?
Így első körben ebben kérném a segítségeteket, aztán bizos lesznek még kérdéseim.
Egyébként leginkább plexihez fogom majd használni.
(Cnc terén eddig nincs tudásom, remélem ez gyorsan változni fog. )
Köszönöm!
(#) Pali79 válasza titi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 / 1
 
Ezeknek GRBL vezérlésük van. Itt megtalálod a hozzá használható programokat. A lézer teljesítménye mérhető, de a műszer nagyon drága. Esetleg az árából is ki lehet indulni. A valós 10W-os lézer minimum 150ezer magyar forint.
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
A komplett gép nem került 100-ba...
Szóval akkor biztos nem tud annyit.
Köszi a linket, délután meg is nézem (most melózok),
aztán este lehet jövök további kérdésekkel, ha elakadnék a használat során.
Köszi!
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Na már az elején elakadtam...
Serial port error 11...
(#) bbb válasza titi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Állítsd be, hogy melyik COM portot használja! Teljesen érthetően leírja a hibaüzenetet a jobb alsó ablakban.
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Be van állítva a COM1, de nem csinál semmit.

szerk:
Be van dugva az USB a COM1-be, és azt állítom be a programban, akkor a státusznál azt írja: port Opened.
Ha átállítom a programban COM8-ra (szabad port), de az USB-t nem dugom át, akkor a státusz átvált Idle-re.
Ha átdugom az USB-t COM8-ba, beállítom a programban eltűnik a COM8, lesz helyette egy COM9. (8USB port van a gépen.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Idézet a program oldaláról:
for GRBL v0.9 and below use Candle 1.0
Honnan tudhatom, hogy nekem melyik?
Vagy kell még más is a működéshez?
Én csak ezt a Candle programot indítottam el...
Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, de ez nekem teljesen új terület.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) bbb válasza titi hozzászólására (») Ápr 28, 2020 / 2
 
Amit írsz eleve blődség, nem com1-re dugod az usb-t, hanem az usb-soros illesztő kap egy portszámot. Eszközkezelőben látod melyik port lett, mikor bedugtad, azt kell a programnak beállítani.
Amikor azt látod "idle", akkor várja a parancsokat, ilyenkor nézd meg, hogy biztosan ne okozzon gondot, ha mondjuk beindítod vele a motort, s nyomj rá a motor bekapcsoló gombjára. Vagy egy tizedmilimétert küldd el valamelyik irányba a nyilakkal.
Én a Candle helyett/mellett még a zapmaker féle grbl controller programot használom, mivel nálam egy Intel Atom n270 processzoros laptopon fut, s ez kevesebbet eszik, program közben se lépett még ki sose, míg a Candle (s a régi verziója a grbl control) ezt párszor eljátszotta menet közben
(#) titi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Na csak sikerült működésre bírni.
Végül is úgy, hogy leszedtem a candle 1.0-t, a 8-as Usb csatiba van bedugva. (A programban pedig Com8 van beállítva.)
Értem én, hogy a com meg az usb két dolog, csak érdekes, hogy ugyanazok a számok... mert két szabad usb-m van, az 1 és 8, és a progi is com1 és com8-at írt, ez zavart össze... na mindegy.
Szóval a candle 1.0 kezeli, annyi volt még, hogy a Z tengely fordítva ment, de google barátom segített a beállításában.
Jöhet majd a kalibrálás meg a próba a hétvégén.

Viszont szeretném a lézert is kipróbàlni, mielőtt visszajelzem az alin az eladónak a terméket.
Ebben tudnál segíteni, hogy ahhoz milyen progit ajánlasz?
Jól gondolom, hogy a candle az csak a maróhoz jó?
(A pc egyébként egy i5-ös, 16Gb rammal, szóval a pc oldalról hardveresen szerintem nem lesz gond.)

Köszi a segítséget, és bocsi az amatőr kérdésekért, de hát én se érthetek mindenhez, viszont szívesen tanulok!
(#) Pali79 válasza titi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 1
 
A lézerhez a LaserGRBL program nagyon jó.
A com portot úgy tudod legkönnyebben megnézni, hogy bedugás után megnézed az eszközkezelő com és lpt port beállításainál, hogy melyik címet kapta. Ezek általában Prolific átalakítót tartalmaznak.
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Köszi! Délután meg is nézem.
(#) titi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
A lézer fókuszt hogy tudom beállítani?
Mert gondolom első használatnál be kell...
Illetve a lézerfej mellé volt egy, a képen látható alumínium henger csomagolva.
Ez mi lenne? Esetleg ezt kell a fej és a munkaterület közzé tenni Z tengelyel beállítva és akkor van fókuszban?
(#) bbb válasza titi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Én nem vettem a gépemhez lézert, így ebben nem tudok segíteni. Viszont mellékeltem azt a lézeres programot, amit a gépemhez a lemezen adtak.

laser.7z
    
Következő: »»   105 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem