Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Univerzális távirányító
Lapozás: OK   45 / 49
(#) uniman válasza djuice hozzászólására (») Feb 10, 2018 / 1
 
Pl. a FM622/3/4 videóhoz a "Longer" programozható távirányítók adatbázisában a "99741" kódszám alatt van kódtartalom...vagyis megoldható hozzá távirányító.
(#) inf3rno válasza djuice hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Az Arduino-t erre a célra szerintem felejtsd el, hacsak nem akarsz néhány hetet ezzel szórakozni. Az univerzális jó lehet, ha benne van az adatbázisában a megfelelő kód, de erre nincs garancia. Én végül utángyártottat vettem vaterán, és neked is azt tanácsolom. Bővebben: Link. Nincs ennél egyszerűbb megoldás. Egyébként az utángyártott minőségben nem hozza ugyanazt, mint az eredeti, látszik az illesztéseken meg az anyaghasználaton, hogy gagyi, de a feladatát ugyanúgy ellátja. Univerzálisat én akkor vennék, ha több készüléket akarok egyszerre kezelni, vagy valami egyedi dologhoz, pl RPI-ből épített média szerverhez akarok távirányítót.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) djuice válasza inf3rno hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Köszi a tanácsokat! A kolléga megvette ezt és szerencsére működik vele a videoja is. (Állítólag csak februárban akciós, úgyhogy akinek kell még esetleg, ne habozzon.) Néztem én is, az Euronicsban is majd 5000 Ft ez az uni. táv., de egy kis alkatrészboltban kiszúrtam a feléért magamnak is biztonsági tartalékul. Annyit megért. Talán annyi hibája van, hogy kevés egyéni programozható gomb van rajta. A 4 színes teletext gomb nem jött volna rosszul még rá...
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) inf3rno válasza djuice hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Király! Akkor ez is megoldódott.
(#) Evolet hozzászólása Jún 3, 2018 /
 
Sziasztok! kérlek segítsetek. Van egy König KN-PCRC40 univerzális tanítható távirányítóm ami eddig jól működött . De sajna nem rég azt látom , hogy a be- kikapcsoló gomb villog .Nem csinál mást. Van valakinek valami ötlete. Elem csere volt.
(#) macsi01 hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Sziasztok
Milyen távirányító lehet ez .
Semmi márkanév semmi szám rajta !
Viszont egy Grundig 51 centis hagyományos tv- feljebb kellene venni a hangerőt .
Az eredeti táv ir .nincs meg .
Létezhet hogy ez valami univ.távirányító és esetleg használható lehet erre a célra ?
(#) zsolt58 hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Sziasztok.
Vettem egy ilyen távirányítót egy fél éve már. És ez az idő alatt le csökkent a ható távja nagyon. Így az lenne a kérdésem, hogy tudtok ajánlani picit komolyabb ilyen jellegű távirányítót?
Szép napot.
(#) vargaf válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
"Aki király az elektroban" az tudhatja, hogy meg kell mérni az adóban lévő elem állapotát és szükség esetén cserélni kell. Az sem mindegy milyen antennát használsz a távirányítóhoz tartozó vevőkészülékhez. Nem utolsó sorban tudni kellene nagyfrekvenciás szempontból mennyire zajos környezetben használod. A vevőt miről táplálod, mert ha abban is elem van az is okozhat gondot. De mivel király vagy minderről semmit sem írsz, mint ahogy azt sem mekkora az a távolság ami lényegesen csökkent, de mennyire?
(#) zsolt58 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Én egy másik ajánlatot kértem ami komolyabb.
Amúgy az adóba cseréltem elemet mielőtt ide fel tettem volna a kérdést.
A vevőt arduinorol táplálom.
De most már nem is kell a segítség.
Meg oldom nélküled is mivel király vagyok ahogy írtad.
További szép estét.
(#) Gafly válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 1
 
Ezen nagyon jót szórakoztam. Köszönöm hogy feldobtad az estémet (rám fér, mert nem csak vidámság van)
(#) Inhouse válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Elemcsere?
(#) vargaf válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Idézet:
„az adóba cseréltem elemet”
(#) Inhouse válasza vargaf hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Valamiért nem láttam a további hozzászólásokat, csak a kérdést.
(#) Erikarolika hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Sziasztok az a kerdesem lene hogy ma vettem egy univerzalis tavkapcsolot es egy szeruen nem tudom rahangolni a tvm re .. philipsz lcd tvm van tudna valaki segiiteni ebben nekem eloreis koszonom ..!!!
(#) Inhouse válasza Erikarolika hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Próbáld átérezni a válaszolni vágyók helyzetét. Te ott ülsz a távirányító, meg a TV mellett, mi meg nem. Honnan tudhatnánk, hogy milyen típusúak? A leírás alapján csináltad? Úgy működött, ahogy a leírás szerint kellett? Világított a SET-hez tartozó LED? Villogott, amikor nyomtad? Be volt kapcsolva a TV? Automatán próbáltad, vagy kézi módban?
(#) sulyok7 hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
sziasztok kaptam egy orion ht728 as házimozit de távirányitó nincsn hozzá univerzalis taviranyítot hogyan tudnám ráhangolni vagy kódot tudnátok mondani? válaszokat előre is köszönöm!
(#) zoli1250 hozzászólása Márc 9, 2019 /
 
Sziasztok. Kaptam egy Micromaxx MM 80057 házimozi erősítőt, de nincs hozzá távirányító. Már 5 különféle univerzális távot kipróbáltam, de egyik se jó hozzá. Tudnátok valami megoldást ajánlani.
(#) proba válasza zoli1250 hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Mostanában szemezgetek vele, Vannak USB-n tanítható típusok. Ha az Rccreator programban megtalálod, akkor az biztosan jó lesz hozzá.
(#) zoli1250 válasza proba hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod meg néztem a RCCreator programban, de nincs a listában. Azért még próbálkozok kérdezősködni pár webshopban hátha lesz rá megoldás.
(#) Scenic hozzászólása Szept 20, 2019 /
 
Siasztok!

Van egy Logitech Harmony 950 távirányítóm. Bekapcsolás után bejön a kezdőképernyő de néhány másodperc után elfehéredik a kijelző. Próbáltam firmware-t frissíteni rajta, ami úgy gondolom sikerült is a gyári programjával de nem változott semmi. A számítógép látja, kommunikál is vele.
Úgy gondolom egyéb része működik, mozdításra és gombnyomásra feléled.
Így került hozzám így nem tudom mit csinált vele az előző tulajdonos. A neten nem találtam ilyen jellegű hibára megoldást.
Kijelző probléma lehet vagy alaplap? Találkozott már ilyesmivel valaki?
(#) Dióda hozzászólása Okt 19, 2019 /
 
Sziasztok.

Akadt egy kis problémám.
Upc-s kábeltévénk van itthon és ahhoz van két Pace dcr7111-es set top box.
Namost mint mindenhol szokás itt is a távirányítók eléggé hányatott sorson vannak.
Kikerestem és a PHILIPS RC2094501/B távirányító az övé.
Na hurrá vettem is kettőt de sajnos a box-ot nem vezérli .
Pedig még sorozatszám és minden alapján tökéletesen megeggyezik az eredetivel.
Elméletileg ez egy univerzális kutykurutty és tv-kre be lehet programozni.
A tv-t vezérli is rendesen csak a box-ot nem hajlandó.
Lehetséges hogy a box-ot is rá kellene programozni hogy vigye de azt hogyan és miként kell azt napok óta tartó internetes túrás utánn sem tudtam meg.

Ha valaki tudna bárminemű infót azt nagyon szivesen venném.
Sajnos még a bolt ahonnan vásároltam sem találkozott ilyennel hogy nem megy, pedig két táv és két box össze-vissza kombinációjával próbálgattam de semmi.Az eredeti táv megy tökéletesen a box-al de ezek az újak nem. Ergo tuti hogy a távon kell valamit mahinálni de nemtudom mit.
Bárki tud segíteni azt megköszönöm.
(#) Inhouse válasza Dióda hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Esetleg megpróbálhatod megjavítani az eredeti távirányítókat, ha az elhasználódott gumipogácsák okozzák a bajt.
(#) Dióda válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2019 /
 
Sajnos inkább a sok repülés és esés, koppanás ártott meg neki.
(#) ricsi779 hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Üdv.Sony SS MSP36F házimozi rendszerhez tud valaki taviranyitótt? Eredeti és után gyártott is érdekel csak legyen valamilyen.
(#) user1914 válasza Dióda hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Hi!
Gondolom előfizetésed van.
Beviszed egy ügyfélszolgálatra az ir távirányitót és kicserélik neked ingyen.
Üdv, M.
(#) user1914 válasza macsi01 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Hi!
Igen sajnos ez egy több készüléket vezérelhető távirányító, univerzáli távirányító.
Ha megtalálod kinézetre melyik távirányító típus, átprogramozhatod magadnak.
Üdv. M.
(#) zolika60 válasza user1914 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Több mint egy év alatt talán sikerült ezt a problémát megoldania.
(#) user1914 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 30, 2019 /
 
Hi!
Erre nem is figyeltem.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2019
(#) szevirma hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
RM-950E Universal Remote távirányítót szeretnék beüzemelni Technika DVD-hez, de sajnos nem tudok kódokat. Kérek szépen segítséget, ha lehet!
(#) csucsesztergalyos hozzászólása Jan 10, 2020 /
 
Helló !

Van egy Strong SRT 8012+ beltéri egységem sajnos az eredeti távirányítója hiányzik. Univerzális távirányítóval lehetséges ezt vezérelni? URC 22B távirányítóm van.
Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   45 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem