Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   255 / 287
(#) erdgab válasza gabilow hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Köszönöm,de ezt és az említett limket is végig zongoráztam,sajnos eredménytelenül.
(#) TAttila77 válasza erdgab hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Üdv. Ezt az invertertkis LCD tv-k, monitorok javításakor használják, mikor a fénycsőinverter meghibásodik. Én ezzel váltom ki. Egy ideje már nem használom, de pl. a HQ-nál korábban volt, mert onnan rendeltem. Ezres-ezerötszáz körűl volt. Inverterként keresgélj.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2019
(#) erdgab válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 24, 2019 /
 
Szia!
Köszönöm,keresgélek.
(#) erdgab válasza TAttila77 hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Sajnos itt sem találok még hasonlót sem.
(#) fleta hozzászólása Okt 25, 2019 /
 
Alin vagy az Ebayon keresd ott találsz. Van több féle. Inverter high volt panel vagy dcac high volt panel vagy konverter stb
(#) fleta válasza erdgab hozzászólására (») Okt 25, 2019 / 2
 
High voltage DC-DC Boost Converter.
Több félét kiprónáltam villanypásztor célra de nem valami jó a tapasztalatom. Lehet hohy csak nekem jöttek be
Bróbálkozni kell.
(#) hkarcsi válasza fleta hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Sziasztok, egy ideje mar nem talalok en sem, megszunt a forras. Most az alabbi kinai invertert hasznalo, de nem olyan megbizhato mint ez volt es a feszultsege is kicsi. Mas tipus nekem sem valt be.

https://www.aliexpress.com/item/32850910823.html?spm=a2g0s.12269583...RsUbuv
(#) erdgab válasza hkarcsi hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Uraim!
Boklásztam kicsit az ebay-on és ezeket találtam.
https://www.ebay.com/itm/DC-DC-5V-12V-to-300V-1200V-400v-900v-1000V...tcuu23

https://www.ebay.com/itm/High-Voltage-DC-DC-Boost-Converter-3V-5V-S...1cvbNp

https://www.ebay.com/itm/8-32V-To-45-390V-DC-DC-High-Voltage-Boost-...panhFO

Nézzétek meg,hátha...
A lényeg az lenne,hogy egy 20-30µF kondit legalább 1mp alatt fel tudja tölteni 400-500V feszültségre.
Mit szóltok?
Bocs a többesszámért,neked válaszolva többünknek írtam.
(#) engineerman válasza erdgab hozzászólására (») Okt 25, 2019 /
 
Ennél azért kicsit több paramétert is teljesítenie kell

Ezeknek a kommersz invertereknek az áramfelvétele 1-2 A körül mozog.
És még így sem fogja feltölteni a kondit 2 másodperc alatt még 500V-ra sem.

Ezeket nem erre találták ki
(#) engineerman válasza engineerman hozzászólására (») Okt 25, 2019 / 1
 
Itt csak hirtelenjében "kikaptam" egyet a belinkeltek közül:

Bemeneti áramfelvétel 5A max
Kimeneti áram 0,2 A max

De ez legalább ki meri írni

Nos ha kihajtjuk a lelkét akkor számoljunk 12 Volt 3 A-el. A kimeneten meg 400 V 200 mA-el.
Ha erre ráteszel egy 30 µF -os kondit, akkor a kimeneti áram leesik 10-20 mA-re és szépen lassan eléri a 200 mA max áramot miközben feltölti a kondit.. Ezalatt csak úgy szaladnak a másodpercek...

A bemenet áramfelvételéról azt hiszem nem is kell írnom semmit... Ekkora áramfelvétellel villanypásztorhoz használhatatlan.

Nem kedveteket szeretném szegni, inkább a pénztárcátokat kímélni a felesleges kiadástól
(#) erdgab válasza engineerman hozzászólására (») Okt 26, 2019 /
 
Tisztelettel köszönöm a hozzászólásod!Én minden kritikának és segítő szándéknak csak örülni tudok!Nem vagyok szakember a témában,csak szeretem mint hobbit.Akkor ezen invertereket is buktuk.
(#) hkarcsi válasza engineerman hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Elmeletben igy van, de nekem az az univerzalis, ami mar nem kaphato, siman feltoltotte 1mp alatt a 20mikros kondit 500V-ra. A 30µF 500V-on 3.75J energiat tarol, tehat 3,75W-al kellene folyamatosan taplalni ahoz hogy 1mp alatt feltoltodjon. tudom hogy nem ilyen egyszeru, ez is csak egy elmelkedes. A mostani is kepes feltolteni, csak nem szereti a masodpercenkenti rovidzarat a kimeneten
(#) proba válasza engineerman hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Azért a kimeneti 40W -nál jobbat házilag sem alkotsz....
Szerintem a töltéshez 20mA-nak elégnek kellene lenni. Az inverter pedig elvileg 100mA-t tud.
Az első valami sokszorozós, az tényleg felejtős.
(#) Kalo hozzászólása Nov 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Aliexpress-s Villanypásztor

Szükségem lenne egy villanypásztorra, ehhez kérném a segítségetek.
Az alacsony kerítésem belsö oldalán elvezetett vezetéket 2-3 sorban kb. összeségében 150-250 fm vezeték lesz egyenlöre a v.pásztorra rákötve. (A Kerítés belsö oldalán majd 2m magas sürü tujasövény található, amihez helyenként a vezeték hozzáérhet.)
A fent linkelt 3km-es készülék alkalmas erre? Vagy mást ajánlanátok?

Két szuka kutyám van és idöközönként kéretlen látogatok jelennek meg , az ö távol / kívül tartásuk lenne a cél.
(#) engineerman válasza Kalo hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
Szia
Kutyához talán jó lesz. De ha belelógnak a tuja levelei, akkor semmit sem ér..

Azért elmosolyodtam Fogyasztás 0,5 W

Egy 4,7 J-os villanyásztor fogyasztása, 1.5-2 W..egy 10 J-os villanypásztoré kb 8W

És adnak hozzá egy 2A-es hálózati adaptert.. Feltételezem nem emberbaráti szeretetből.. Ez akkuról - ha még tudja is a Joule adatokat - akkor sem bír többet pár napos üzemnél..
A másika mérete. Mekkora trafó lehet ebben? nézzük meg a mellé rakott kapcsoló üzemű adaptert
(#) Kalo válasza engineerman hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Szia és köszi.
A Tuják miatt akkor lehet inkább az 5km-s jobb lenne? Nem gond ezeknél a rövid vezeték hossz?
A szürkével írott részben, ha jól gondolom, az átlagosnál nagyobb áramfelvételre gondolsz, ami nekem nem okoz gondot, mivel adapterröl tervezem, szakaszos üzemmel. Ha rosszul gondolom, kérlek világosíts fel..., köszönöm.
(#) erdgab válasza Kalo hozzászólására (») Nov 27, 2019 / 2
 
Bocs,hogy belebeszélek,de a második mondat nagyon fontos!!
Idézet:
„De ha belelógnak a tuja levelei, akkor semmit sem ér..”

Paksot is rákötheted,ha azt figyelmen kívül hagyod,akkor sem ér semmit!
Csak tanácsnak szántam,bocsi!
(#) engineerman válasza Kalo hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Igen, az áramfelvételre gondoltam, hogy akkus üzemnél elég hamar lemeríti az akkut.. Ha hálózatról üzemelteted akkor nincs gond, azonban erdgab hozzáoszlása mindent elmond.. Még száraz időben is a tuja elviszi az áramot a karámvezetékből. Most meg különösen, mikor nyirkos, párás a levegő, és vele együtt minden más is.

A nagyobb teljesítmény úgy 12 -15 Joule környékén hozna eredményt, de annak nem örülnél, ugyanis a tuja sem értékeli nagyra a villanypásztor ütéseit. Igaz ö nem tud elszaladni, de leszárad az az ága, és jó eséllyel maga a növény is elpusztul..

A legegyszerűbb megoldás, hogy azokat az ágakat amik belógnak, egyszerűen le kell metszeni hogy ne érjen a karámvezetékhez.. Már 2 cm távolság elegendő. Tehát nem kell levágni az egész ágat.. Azonban erre mindig figyelni kell, mert ha csak egy hajszálvékony szál hozzáér, máris nincs áram a karámvezetékedben..
(#) gagyilovag válasza Kalo hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Erre még nagy eséllyel jön 27% áfa+3000ft vámügyintézési díj!!!!!!
(#) poros hozzászólása Dec 21, 2019 / 1
 
Sziasztok ! Munkatársam vásárolt egy "villanypásztort" a jófogáson ami felmondta a szolgálatot és meg kért javítsam meg. Teszek fel néhány fotót ahol a szétszerelés fázisai láthatóak. Jelzem a hálózati csatlakozót azonnal levágtam róla.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) CIROKL válasza poros hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
A munkatársad kifogta amerikát,mondjad neki vegyen lottot.
(#) erdgab válasza poros hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Szia!
Hát ez vadállat,de az is aki készítette s azt sem bánom,ha megharagszik!
(#) Temela válasza erdgab hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Bocs!

Ez pont jó arra, hogy ellehessen magyarázni, hogy mi az hogy szakma. Mi különbség van a szak- barbár, a hobbysta és a szaki között. (ezek szerint még működött is...-, na ezzel az életben nehéz szembe menni szakmai érvekkel és igényességgel...) Ahogy egy kereskedői vénájú ismerősöm mondta: amíg lószar van, addig veréb is rá - igaz, ha még ezért fizetett is valaki ár+postadíjat.

ui.: végül is van szigetelés, szikrakör, vízmentesen záró doboz, alkatrész kihézagolás és "ambíció" mi kell még egy sikeres üzlethez? ,- ja, a vevő, az megvolt...
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2019
(#) madzagos válasza poros hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Hú ezt a moslékot! Ezt azonnal a kukába kell dobni! Tiszta életveszély!
(#) TAttila77 válasza engineerman hozzászólására (») Dec 21, 2019 /
 
Jézus ereje!! Ezt még valaki árúlta??? Jaaaaj.
(#) Swedhart válasza poros hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Szia ilyet hoztak hozzám is javításra ez életveszélyes!
(#) Cavalier válasza poros hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Ezért már meg lehetne tenni a feljelentést ismeretlen tettes ellen, minimum két BTK pont alapján is. :-o
Nem gond, ha elviszem a képeket egy lovas FB csoportba?
Egyébként a legjobb ami történhetett, hogy elromlott.
(#) poros válasza Cavalier hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Természetesen, viheted a képeket. A panelról szándékosan nem készítettem közeli fotót.
(#) FerencziJ hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek Corral Super AB250 kapcsolási rajza? Megköszönném!

üdv: fj
(#) deak francis hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Szia. Tegyél föl képeket a sebessültről,lehet igy hamarabb segítenek a lakók.
Következő: »»   255 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem