Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Savas akkumulátor
 
Témaindító: Gyupi, idő: Márc 13, 2006
Lapozás: OK   59 / 65
(#) Chipmunk1960 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Én próbáltam mindennel, egy dolog jött be, mert 1 cellának, sikerült lerobbantanom a kalapját. Kiöntöd a savat egy vödörbe, kívülről lemosod tisztára, és forrasztópákával a saját anyagával összeolvasztod. Én 45 fokban tartom a pákát, s belenyomom az anyagba, majd lejjebb húzom, s megint, igaz így pikkelyes lesz a felület, de azt a második körben ki lehet egyengetni egy rossz aksiból szerzett műanyagdarab hozzáadagolásával. Így sokkal erősebb lesz az összeolvasztott felület.
(#) mugab válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Ragasztópisztoly?
(#) antikzsolt válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Köszi a tanácsot. Én a boltokban kapható "gyurmára" gondoltam. Ami ha megszárad kemény lesz és csiszolható. Jelenleg úgy néz ki tárgytalan mert a tulaj inkább elviszi a szervizbe. Ahol akkor is elkérik a 10.000Ft+/cella árat ha az kidobásra ítélt. Nem akarja kipróbálni sem hogy van e értelme elvinni e. De hát az ő pénze én segíteni akartam neki hogy ne kelljen annyit feleslegesen kiadni.
Max csak úgy hogy tudok neki segíteni ha valakitől tudok kölcsönkérni egy 2v töltőt ami tudja a 10A 15.000Ft sajnál kiadni az előtesztelésre de a 10x meg odaadja a cégnek aki ugyan azt fogja megcsinálni mint én. Én meg csak a tápot akartam magamnak megtartani.
(#) Petyaa válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Sajna sem a ragasztópisztoly és sem a ragasztógyurma nem alkalmas egy akku foltozására.
Ahogy Chipmunk1960 is írta csak pákával lehet összeolvasztani, esetleg pireográf páka is jó lehet.
A ragasztógyurma nem tud belediffundálni az anyagba, itt csak pákával vagy műanyag hegesztéssel lehet befoltozni.

Felújítani hogy biztos jó legyen valahogy így lehetne: Bővebben: Link

De ha így áll hozzád a cég, lehet hogy egy köszönömet sem kapnál érte. Szerintem engedd el.
(#) antikzsolt válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
A repedés végeit óvatosan megfúrtam volna és egy kis V alakú mélyedést csiszoltam volna bele. Abba került volna. Csiszolás után még egy kis epoyi+ üvegszál 2 rétegben kapott volna. Nem cég hanem após a tulaj. Én csak segíteni akarok neki mert azoknak az aksiknak 5% sem jósolok. Tiszta darabos a teteje.
(#) Petyaa válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Legegyszerűbb venni bele 2db 12v akkut összekötöd párhuzamosan és mindenki boldog
(#) Chipmunk1960 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Ilyen az eredeti beépített töltője.
(#) antikzsolt válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Az úgy nem lesz kevés neki? Szénázáskor lenne használva és azért ciki ha le kell állni mert a targonca aksi lemerült 3 forduló után. kb 300 körbála széna lenne vele megmozgatva.
(#) antikzsolt válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Ez a gép legalább 25-30 éves. tehát ott nincs beépített töltő.
(#) Atis57 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Szia!

Klassz ez az akku felujitós videó. Az itteni környezetvédők/munka védelmisek , guta ütést kapnának helyből!

Vajon honnan vette a kész lemezeket ? Persze egy másik videóban láttam , a helyben öntést is.
(#) Atis57 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 2, 2019 /
 
Szia !
Ha ennyi szénabálát akarsz mozgatni -rakodni , akkor rendes akksi kell.
Hatalmas Wh igényről beszélünk! Ez akár 6-8 óra munka , ehhez a gyári el. targonca 48V és 300Ah =14,4kWh ! S akkor műszak végére lemerül.

Ez 50%-s vagy alatti akkukkal nem fog menni.
(#) Petyaa válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Na ezzel kellett volna kezdeni hogy mit is vinne ez a targonca. Ez nagyjából napi 10t mozgatással járna. Függ ez a terepviszonyoktól, illetve hogy milyen magasra kellene emelni.
Ebbe a targoncába pl 24V 230Ah akku kell Bővebben: Link
Egy 155Ah 12v teherautó akku 35eft körül mozog, de egy Perion 12v 200Ah pedig 60eft.
Ha após vállalkozó le is tudja írni az ÁFA-t így olcsóbb is lenne. Garancia is lenne rá.
(#) Petyaa válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Gondolom 2 házzal arrébb öntik őket. Legalább egy maszkot meg kesztyűt vennének fel.
(#) zombee válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Új cella vásárláshoz nézz el ide: Bővebben: Link
Keresd ki a méretnek megfelelőt. Az enyémbe pl. 20000Ft/db lenne.
45 centiset ebben látok: "PzB 64-650Ah ÁRJEGYZÉK"
Amúgy cellánként olcsóbb, egyben a pakk (gondolom az összekötőhidak, tartály miatt) drágább.

A repedés származhat ütközésből is, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Javítani csak a műanyag ház saját anyagával történő hegesztéssel lehet, minden más megoldást (ragasztó, gyurma) felejts el! Én mezei kattogós Weller pákával csinálom az ilyet. Például mosógép-szivattyúk kivezetőcsonkjait így hegesztem át inkompatíbilis típusokra.

Ha mégis fagyás nyomta szét, a cellazárlat esélye fennállhat, de ha nem sérült a tasak akkor nem lesz vele baj. Nézd meg a pakisztáni felújítós videót, kalapáccsal verik a tasakot!
(#) zombee válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Ezt a felújítós videót (és persze a zenét) soha nem tudom megunni, főleg, hogy nagyjából értem is, mit csinálnak: kiszedik az elektródákat, a pozitívot megszárítják, a negatív helyett gyári újat tesznek bele, majd cellánként összepározzák és újraöntik a csatlakozásokat. A cellaösszekötő hidakat már a cellatartályban hegesztik össze, fedelet visszahegesztik, teáskancsóval (lol!) megtöltik, majd töltőre rakják. Mindezt papucsban, védőfelszerelés nélkül (ólomöntést is), a savat az út porába öntve hogy ne nőjön ki a fű...
Egyedül az elektródás részt nem értem: a pozitívot megtartják, negatívból újat vesznek. Talán azért, mert az ólom-dioxid kevésbé hajlamos szulfátosodásra?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Minderinek köszönöm a tanácsokat. Igyekszem rábeszélni apóst hogy legalább teszteljük le az aksikat mielőtt még elküldi a felújításra(teszt után már nem lesz elküldve én újítom fel).

Sajnos az előző hozzászólásomból véletlenül töröltem egy nagyon fontos lényegi dolog. A 300 bála 3 részletben lenne behordva. Az első részlet kb 120-130 darab 1 max 2 nap alatt. A maradék a második és harmadik kaszálás alkalmával. De ez a legjobb idő esetén fordul elő
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Ha a hegesztést vàllalja egy müanyagos ....
Vagy probälkozni itt, vagy itt..
(#) antikzsolt válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 3, 2019 / 1
 
Köszi. Próbálok egyezkedni apóssal hátha belemegy. Nem adom fel hogy legyen egy "ingyen" labortápom
(#) szsrobert válasza zombee hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
A pozitiv racs porlad szet.
(#) zombee válasza szsrobert hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Köszönöm. Akkor benéztem a szín alapján; azt hittem, a sötétebb az ólom-dioxid. Gyanús is volt, hogy ha (itthon) rákeresek, negatív elektródát nem árulnak, csak pozitívot.

A videó adott némi bátorítást hogy szétfűrészeljem és darabokra szedjem a régi kocsiakksit ami otthon pihen pár éve. Természetesen megfelelő védőfelszereléssel és savsemlegesítéssel.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) antikzsolt válasza zombee hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
stand papucs és homok?
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Potos géptipus megvan: h.jungheinrich ef g. 412 g+e -115 - 505 dz



Lemértem az aksit de hogy meg e fogm találni az kérdéses
47*20*13.5
(#) Chipmunk1960 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Szia, Most volt időm végignézni a videót. El nem gondoltam volna, hogy ilyen körülmények között, végülis "profi" munkát csinálnak... Amivel olvasztja, az grafitrúd, anno a Gelka-ban használtuk, szénrúd, ami az elemekben is van, persze spec befogó, 10mm átmérő, az egész rézfóliában, s mindig csak úgy 2 cm-t tekertünk le belőle, de olvasztotta az ipari-ezüstöt. Folyasztószer a Borax volt.
(#) pucuka válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Az ólomnál nem nagyon kell folyatószer, mert melegítésre egyszerűen összeolvad, a fajsúlyánál fogva minden szennyeződés a megolvadt ólom felszínére kerül, onnan könnyen eltávolítható.
(#) antikzsolt válasza zombee hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Köszi sikerült megtalálnom a megfelelő aksit ha nem tévedek. Ha nem tévedek akkor a 7PzS630 Cirka 127 euro / darab
Első kép a gép adatlapja. bárhogy keresek nem találok hozzá semmi érdemi infót.
A többi meg a töltőnem a fotója. kb. egy éve egy takarmány daráló közelében van. Kicsit belepte a por. A gép sacra 1980 évek körüli.
(#) Petyaa válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Ha azt nézzük így a savas akksi újrahasznosítható saját formájában. Majdnem hogy "zöld". Bár szerintem a li-ion akkuknál mindenképpen zöld ha az újrahasznosítást nézzük.

Más: Ha van egy jó állapotban lévő akkum, akkuvittel mennyire lehet megnövelni az élettartamát?
Valaki próbálta már? Kocsiban, illetve robogóban lévőről lenne szó.
(#) Atis57 válasza zombee hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Szia!
Hol lehet venni pozitiv lemezeket? Nem találtam -elsiklottam felette?

Valaha a 80 s években "majdnem igy csinálták " akik a VBKM től jöttek akkut felujitani.....
(#) Epu2 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Akkuvit, vagy segít, vagy végleg tönkre megy. Nálam többször ment tönkre mint megjavult. Ha még nincs cellazárlat, többet ér a javítótöltés, hígabb elektrolit mellett.
(#) ujfalusi válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Sehol.
(#) Chipmunk1960 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Bocsi elfeledtem írni, hogy hűtőszekrények csövezését forrasztottuk vele. Az ipari-ezüstöt is megolvasztotta. Folyasztószer pedig azért kellett, mert a hűtő-gázok nagyon kis molekula szerkezetek, hamar meglépnek. Kompresszor, elpárologtató, vagy kondenzátor csere után. Utána a száraz N -el megnyomattuk, másnap látszott volt-e nyomásesés. Ha nem, mehetett bele a hűtő-gáz.
Következő: »»   59 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem