Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   563 / 839
(#) GPeti1977 válasza david10 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Rajzold le hogyan képzelted.
(#) Kera_Will válasza david10 hozzászólására (») Nov 4, 2019 / 1
 
Egy minta nem minta , egy mérés nem mérés , 2 mérés egy mérés !
Jobban járnál ha 5-10 mérés átlagát dolgoznád fel. 5-10 msec várakozás után mindig újra kérné az AD beolvasó függvényed az AD értékét.
Védd is meg az AD portot a sok 100 volttól nem csak egy ellenállás osztóval.
2 dióda is kell záróirányban , a bemenet és a táp/föld pontok közé meg egy soros ellenállás is a feszültségosztó és a port közé .
Ha tápnál nagyobb fesz mégis létre jön akkor a dióda nyit és +táp felé megy el az áram.
Ha meg negatívabb lesz akkor a GND felé menő dióda nyit és oda vezeti el az áramot.
Így a port megmenekül a túlfesztől a soros ellenállás korlátozza a táp fesz ágakba folyó áramot.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) pipi válasza david10 hozzászólására (») Nov 4, 2019 / 1
 
Hali!
Pic-nél volt olyan bajom, hogy az A/D csatornaváltás után azonnal indítottam a mérést akkor ugrabugrált az eredmény. A csatornaváltás után kell várni kicsit, utána indítani a mérést
(#) Koncsar hozzászólása Nov 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy Arduino duemilanove USB rajta volt a gépemen. Egy másik interface programját elindítottam, és azóta nem ismeri fel az arduinót. FT232 -t lehet, hogy átcimkézte? Átteszem egy másik számítógépre és az elindított interface driver nevét írja ki. Az eszközkezelőből nem tudom törölni , letíltani. Létezik, hogy azt FT232 re rátudok programozni? Hogy tudnám helyre hozni? Fiam játékszere volt, amit jól elszúrtam. Az ICSP csatiról az Atmega328 ig STK500 al tudok programot írni. De ennek a fránya FT232 nek valami külön lelkivilága van. Segítséget kérnék.
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Sziasztok,
Köszönöm a válaszokat!
Írtam egy másik fórumra is, tele vagyok ötletekkel, holnap mindenről beszámolok.
(#) Pulyka válasza david10 hozzászólására (») Nov 4, 2019 / 1
 
Feszültségváltó kell Neked.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 4, 2019 1 / 1
 
..de szerintem egy egyszerű transzformátorral is megoldható.
Nem próbáltam még, ha 220/5V-os trafó 110V-ot kap, akkor 2,5V lesz-e a szekunderén, de szerintem igen.
A mérendő 300V egyenáramot pedig gondolom amugyis 220V váltóból vennéd.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2019
(#) proba válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Egyenfeszültségen nem igazán működik a transzformátor.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Arduino Nano esetén az 5V pin-re lehet adni az 5V-os tápot? (Az adatlapon, illetve a neten böngészva úgy olvastam, hogy az a nano-n lévő fesz stabilizátorból jön, és egyéb periféria számára lehet onnan 5V-ot levenni.) Nem szeretnék két tápot használni, az egész tervezetem 5V-ról megy. A VIN-re viszont kevés az 5V, a beépített stabilizátor miatt. Ezért kérdezem, hogy vajon ha az "5V" pin-re adom a tápfeszt a Nano-nak, az helyes e?

Köszönöm.
(#) Jancsika válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 5, 2019 / 1
 
Szia,
A kapcsolásirajzon az USB csatlakozóból egy diódán keresztül is az 5V pin-re megy a tápfeszültség.
Én is ide kötöm az 5V-os tápot, nem volt még soha probléma vele.
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Ismét sziasztok,
Megoldódott a dolog.
Egy állítható labortranszformátor kimenetére volt kötve egy diódahíd, és annak a kimenetét mértem, amin nem volt szűrés. Ami után tettem rá szűrést minden jó lett, viszont felmerült egy másik gond, az ellenállásosztó melegedik, a hiba elhárításához egy nagy marék teljesítmény ellenállást szedtem össze, holnap összerakom az ellenállás hidat, 10W-os ellenállásokat találtam.
Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét, holnap még fogok jelentkezni a fejleményekről, holnap nekifogok áramerősséget is mérni.
Az első képen a hardware fele látszódik, míg a második képen az Arduino-val mért érték jobban látszódik.
(#) david10 válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Szia.
Valószínűleg átírtad a PID/VID azonosítót.
Kérlek küldj egy képet arról, hogy mi látszódik az eszközkezelőben.
Már többször megtörtént, hogy az egyik interfész programja akarattal átírta egy klón interfész VID/PID azonosítóit, az MPROG programmal helyre lehet hozni.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) zaza99 hozzászólása Nov 5, 2019 /
 
Sziasztok! Összeraktam egy RF 433Mhz adó vevőt a HelloWord példával. Az a gondom vele, hogy nagyon gyenge a jel csak pár cm-re egymástól működik rendesen. 3 métert akkor tudja ha az adón megfogom a kis tekercs antenna forrpontjait. Már forrasztottam rá nagyobb antennát is, de az sem segített. Mi lehet vele?
(#) pipi válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Adó/vevő biztos azonos frekire van hangolva?
(#) zaza99 válasza pipi hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Tekergetem a potit a vevőn de nem segített. Nem ismerem a trükkjeit ezeknek a kütyüknek. Hogyan kell hangolni?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) pipi válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
"csak" úgy tekergetni nem célszerű... Megjelölted a "gyári" állást? lehet csak ici picit kell rajta tekerni, próbálni...
(#) zaza99 válasza pipi hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Van egy másik párom amin nincs plussz antenna de az is csak max 10 cm-ről megy. Nem jelöltem meg. Mekkora a működési távolságuk ezeknek? Én a lakásban akarom használni légvonalban 12m és 3 fal távolságban 3 másodpercenkénti hőmérséklet adat küldésre.
(#) pipi válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 5, 2019 / 1
 
A távolságról az adatlap/gyártó/eladó ad támpontot, (rálátás esetén).
A 3 fal az már necces lehet.
Az antenna csak úgy találomra, vagy volt valami kalkuláció? Akár sokkal rosszabb is lehet a vétel rosszul illesztett/kihangolt antenna esetén.Bővebben: Link
Nem ismerem ezt a modult mennyire intelligens. Pár bájtot lehet nem tud átvinni, nagyobb jelsorozat kellhet, hogy a vevő (AGC?) be tudjon állni, esetleg valami bevezető fix (szinkron)kód/impulzus sorozatot kell adni, csak utána az adatokat. Ha buta a modul, akkor az sem mindegy mennyi ideg tart 1 adatbit impulzus. Esetleg próbálj kimondottan ehhez a modulhoz való példát szerezni. Azt se felejtsd el hogy ebben a sávban nem szabad folyamatosan adni, ha jól tudom kb 10% kitöltéssel adhatsz, pl 0.1sec adás, utána 0,9sec kussolás
(#) Tasznka válasza david10 hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Vidd feljebb az ellenállások értékét,és nem fog melegedni(Pl: 400V-hoz 464k/4k7) ,így sacc/kb 350mW-ot fog elfűteni 400V-on,vagy mehetsz feljebb is.
Jah,és valami védelmeket dobjál bele,mert 1 kis hiba,és kuka.
(#) Pulyka válasza proba hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Ez teljesen igaz, de van egy olyan erzesem, hogy alapvetően AC feszültséget merne david10, csak egyeniranyitotta, mert az ellenallasos feszültség osztó megoldást probalta.
(#) Moderátor hozzászólása zaza99 hozzászólására (») Nov 6, 2019
 
Kérjük, áruld el, ennek a kérdésnek mi köze az Arduino-hoz!
(#) mnyugger hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Ez a két modul Arduino periféria.
(#) sargarigo válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 6, 2019 / 1
 
Ajánlom helyette az nrf24L01 modulokat! Pár rizsszemért megkapod, és nincsenek vele ilyen gondok. Akár 2Mbit/sec sebességet is tud, és egyszerű használni. Csak összedugod és megy
Na jó, azért kódot is kell oda tenni..
(#) sany válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Idézet:
„Pár rizsszemért megkapod”

Ez gonosz volt.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) asrock válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 6, 2019 / 1
 
Régebben is írtam ezekről a 433 zöld modulokról hogy szinte használhatatlanok (kuka)!
De ezeket a 433 modulokat csak impulzus módba tudod használni másik adó blokkolja a másikat ha egy szere üzemel!
Ha ragaszkodsz 433 akkor ezeket használni is tudod de csak egyirányú Hc12 az kettő irányt is tud ha az kell:
Bővebben: Link
nrf24L01 meg támogat encrypt is meg kétirányú....
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2019
(#) Shance hozzászólása Nov 6, 2019 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy egy WS2812-es ledgyűrű fénye fokozatos menjen át hideg fehérből meleg fehérbe (az összes LED egyszerre). Egy alap program kellene amiből ki tudnék indulni, mert a példa programok között nem találtam semmit ami szerintem jó lenne. Köszönöm.
(#) pipi válasza Shance hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Hali!
Irj egy progit ami 3 potmétert olvas, és ennek megfelelően keveri/küldi ki a 3 színt. Ki tudod kísérletezni hogy milyen értékek amik kikeverhetők.
A fehér ugye ha mind virít, melegebb, ha a kék/zöld csökkentve, hidegebb ha a piros/zöld csökkentve...
Szerintem egyáltalán nem leszel az eredménnyel elégedett
(#) Shance válasza pipi hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Azt nem írtam, hogy automata kellene. Vagyis hidegből melegbe mondjuk 30 perc alatt, és vissza, és ezt játszaná folyamatosan. Ebbe a holdba tenném bele a 12 LED-ből álló gyűrűt. Én valami aurora fényjáték átalakítására gondoltam, de még normális alapot se találtam.
(#) KoblogPerGyok válasza Shance hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Helló.

Nem tudom hogy hogyan lehet vezérelni ezt pontosan. Én úgy állnék neki hogy fognek egy rtc modult az idoziteshez. A LED szabályozást pwm vezérléssel próbálnam megoldani. Nem tudok semmit arról hogy a lámpának milyen tápegysége van. Esetleg ahhoz is kellhet valamilyen elektronika.
(#) pipi válasza Shance hozzászólására (») Nov 6, 2019 /
 
Javaslom előbb potival kisérletezd ki a véghelyzeteket, Akkor már tudod, milyen szín határok között kell mozognod, utána ezt felosztod a kivánt idővel...
Lehet jobban jársz, ha teszel be meleg és hideg fehér ledeket, és 2 pwm csatornán növeled/csökkented ellentétesen a fényerejüket.
RGB-ből kikeverni a két fehéret nem egyszerű dolog, és még a ledek színhomogenitását is meg kell oldanod. Próbáld ki, ha egy papírlapot az rgb led elé teszel, a 3 szín 3 különböző "foltban" világít
Következő: »»   563 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem