Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3376 / 3944
(#) kadarist válasza Attila1974 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Sziasztok!
Rádiókban a viaszt rögzítésre használják.
(#) Attila1974 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) jani1987 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Mivel lehet helyettesíteni a 16µF-os kondit? A szervíz rajzba ez van.
(#) vargaf válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Egy 16 µF kondenzátorral. A jól feltett kérdésre a megfelelő válasz.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) vargaf válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
(#) jani1987 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Korábban volt egy 20u-s de mivel az ma nem annyira gyakori így a 22-est ajánlottátok.
(#) vargaf válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
De mibe kell? Ha semmit nem mondasz el nehéz segíteni. Azt a 22-est ki ajánlotta? Szakember vagy a szomszéd? De azt hiszem ezt kihagyom már, nem barkochbázom tovább.
(#) Secret válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Tudnál esetleg részleteket is közölni az áramkörről, ahová a kondenzátor kell?
(#) jani1987 válasza Secret hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Megpróbálnám a szkópot renoválni. A kondik nagy része gatya. Az értéke a közelébe sincs az eredeti értéknek.
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 9, 2019 /
 
Sziasztok !

Mi történik, ha egy bipoláris léptetőmotor egyik tekercsét véletlenül (vagy hibázva) fordítva kötjük a vezérlőre ...
Tehát a vezérlő A1,A2,B1,B2 sorrendet várna, de A1,A2,B2,B1 lett a PINeken bekötés ?

teljes lépésnél, ugrik "a" tekercs, küldi a vezérlést a "b"-re de az nem mozdul ( mert fordítva van bekötve)...
A motor csak rezeg ?
(#) kapu48 válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 9, 2019 / 1
 
Mi az akadálya, hogy megfordítsd a bekötést?
Vagy mi menjünk hozzád megtenni?
(#) Secret válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Ezzel még nem jutottunk közelebb. Ismételten:

Milyen áramkörben van a kérdéses kondenzátor? Bármelyikünk csak akkor tud segíteni, ha leírod az áramkört, vagy legalább a kondenzátor feszültségét.
(#) jani1987 válasza Secret hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Számítógépről írok mert a telefon rottyon van a kijelző miatt. Így nem tudok képet készíteni róla. A képet nézve a táp ágba rakott RC tagról van szó.
(#) Secret válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Nem is kell képet készíteni, elég, ha leírod (betűről-betúre), mit látsz a kondenzátoron?
(#) vargaf válasza Secret hozzászólására (») Nov 9, 2019 / 1
 
Végignéztem ezt a listát:
jani1987
Úgy érzem jól döntöttem, hogy nem folytatom tovább a párbeszédet vele.
(#) Secret válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Én próbáltam volna segíteni, de egyelőre mintha tiltakozna ellene. Titkolózik.
(#) jani1987 válasza Secret hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Én csak azt kérdeztem, hogy a régebben gyártott alkatrész értékek ma is ugyanazok e. Ha nem mivel helyettesítsem? Az, hogy hol van mellékes mert a bolt ahova járok nem tud bármit megrendelni. Jártam már úgy, hogy netről kellett megrendelni vagy bízni benne, hogy valakinek van elfekvőbe. Nem titkolózok, csak túlpörgettétek az eseményeket.
(#) Secret válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Türelmes leszek:

Egyelőre ott tartunk, hogy 16 µF-os kondenzátort keresel. Nem tudni milyen frekvenciára, milyen feszültségre, mekkora áramra? Kaptál konkrét választ is korábban egy Google keresés alapján Vargaf-től. Tkp. mit szeretnél?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) jani1987 válasza Secret hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Talán nagy hoho-tól kaptam egy rakás szerelési rajzot rádio, tévé, műszer kategóriába. De hogy ne legyen titok: EMG 1581/S. A tápfesz 230V körül van a rajz szerint. Sőt elárulom a rajzról hiányolom pár alkatrész értékét. Nyílt titok volt korábban is, hogy után építésről van szó mert ennyire ráérek. A korábbi RT évkönyvekben is két készülék van leírva kompletten rajzzal, trafó adatokkal stb. Azért hogy a hozzám hasonló unatkozó emberkék abba leljék örömüket, hogy nem vesznek meg mindent a boltból hanem maguk építsék meg.
(#) tamastar hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Sziasztok ,azt szeretném megkérdezni hogy valamivel meglehet e tisztitani ezt a lapot?Kép

Ez egy TDA7294 hidalt erősitő ,eddig ment semigond nemvolt ,csak szétszedtem amiben volt és az ic-k lábánal elég csúnya a helyzet) ,valamiel esetleg megtudnám tisztitani ?
(#) Bakman válasza tamastar hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
Denaturált szesz az, amit könnyű beszerezni.
(#) jani1987 válasza tamastar hozzászólására (») Nov 10, 2019 4 / 1
 
Hasra ütésből kromofágot mondanék mert most én is vettem egyet. Már ha csak a lakk réteg és ha jól látom a gyanta maradvány eltüntetés a cél.
(#) tamastar hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Rendben ,köszönöm a segitségeteket

Lenne mégy egy kérdésem hogy ,akarok késziteni egy 12V DC egyenirányitást ventilátorhoz (cooler hez) ,stabilizátorral (UA7812-ST). És erre ráköthetek még egy előerősitőt párhuzamosan ami ugyancsak 12 VDC igényel?
A trafó 2x12V 400mA ,a coolert nemtudom pontosan hány mA es ,de az előerősitő is max 40mA.

Hogy lenne a legjobb megoldani ?
(#) Bakman válasza tamastar hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
Kellene a vetilátor fogyasztása mert azokból is van kismillió típus. Ám ha valamilyen, PC-ben is használatosra gondolsz, akkor bírni fogja, azok nem esznek sokat.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2019
(#) tamastar válasza Bakman hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Igen egy olyan van ,végül megkerestem ,Áram:0.16A

És meg egy utolsó kérdés hogy a stabiliztaorra tegyek egy kis hűtőbordát vagy nem szükséges?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2019
(#) Epu2 válasza tamastar hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
Ha nem gond, tegyél. Minél alacsonyabb hőmérsékletű az alkatrész, annál tovább tart.
(#) kendre256 válasza tamastar hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 1
 
Csak denaturált szesszel tisztítsd, a kromofág butaság (a lakkot nem kell leszedni, csak a gyantát...).
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 10, 2019 / 3
 
Jani1987:
Légyszives ne adj ROSSZ tanácsot!
Gyanta és flux maradványokat izopropil alkohollal, vagy Cramolin Flux-Frei spray-vel
távolítunk el.(Esetleg den. szesz.)
A kromofág semmilyen elektronikai célra nem alkalmas!
Ha nem vagy tisztában dolgokkal, kérlek inkább ne szólj hozzá, a rossz tanáccsal kárt is okozol, amellett hogy megvezeted a kérdezőt.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Ember!
Fenyőgyanta/flux maradványok eltávolítása volt a kérdés!
Hogy jön ehhez a mocskos agresszív, savas kromofág?
Ahogy rákenné a panelra, tönkretenné a lötstoplakkot,és a forrasztásokat is megkezdené!
Már többször is bizonyságát adtad a hozzá nem értésednek, szóval utólag nem kellene magyarázni a butaságot!
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 10, 2019 1 /
 
Bátorkodtam egy feleslegessé vált panelt feláldozni és lekentem vele. Bármennyire is szeretnéd a vesztemet a panel ép és sértetlen kb 20 perc állás után. A nyákon lévő levonat nem sérült komolyabban. Sőt mintha elpárolgott volna a kromo.
Következő: »»   3376 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem