Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lehel hűtőgép fűtőpatron
 
Témaindító: tacsy69, idő: Ápr 10, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) tacsy69 hozzászólása Ápr 10, 2008 /
 
Sziasztok!

Szert tettem egy kis lehel hűtőszekrényre, amibe viszont elszállt a fűtőpatron!
Kérdésem lenne, hogy hol találok ilyen patront olcsón(220v 80W)?
Eddig csak egy helyet láttam ahol ilyet árulnak, ez a szentendrei úton, a 3ik kerületben, de ott 5-6 ezer körül volt és szeretném olcsóbban megúszni!

Segítségeteket előre is köszönöm, üdv:
Tacsy
(#) tacsy69 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 10, 2008 / 1
 
Köszi, erre nem is gondoltam, keresek egyet és kipróbálom!
(#) AtomCity válasza tacsy69 hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Szia!
Esetleg peltier elem? (12V/72W)
Üdv
(#) tacsy69 válasza AtomCity hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Köszi a segítséget, de sikerült szétszedni és helyrehozni a fűtőelemet!
Egyébként a peltier elemen én is gondolkodtam, ez 72W-os szted mennyibe fájna?
(#) oldman válasza tacsy69 hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
A pákabetét is jó ötlet de szinte mindegy mivel fűtöd csak pontosan beférjen a helyére és jó legyen a hőátadás! (akár petoval vagy tranzisztorral is megy ) Végszükség esetén lehet készíteni, csak ellenálláshuzalt kell szerezni. (Volt átkapcsolható 220 - 12v - PB gáz üzemű LEHEL is. Esetleg www.orczy.com érdeklődni.)
(#) wpetya hozzászólása Ápr 26, 2009 /
 
Sziasztok! Nekem van egy Lehel 60l-es (S60 E típusjelü) abszorpciós hűtőm, de nem hűt, bár a fűtőszál fűt. A gáz lehet a ludas? Lehet hallani, hogy csordogál benne.
(#) kaqkk válasza wpetya hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Ha fűt és mégsem hűt , akkor a "gázrendszer" van ledugulva .
Egy módszer van am időlegesen segíthet rajta .
Fejre kell fordítani és jól odaverni a földhöz (ez nem szivatás! ) Evvel a módszerrel elég sok abszorpciós hűtőt helyre lehet tenni ,hangsúlyozom időlegesen, amio lehet egy hét de lehet több év is . Ha ez a módszer 4-5 próba után sem hoz eredményt, sajnos a hűtő nem javítható .
Egyébbként a "gázrendszer ammóniával van feltöltve
házilag nem tölthető újra ,és szervízben sem vállalják .
(#) wpetya válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Mi az akadálya, hogy nem javítható? Bocs a kérdésért. Én azt hittem ugyanúgy lehet tölteni.
(#) wpetya hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
A Pesti úton a Rákóczi Szervízben vállalják az abszorpciós hűtő feltöltését 10-15 ezer Ft. (Az esetleges + hibáktól függ az ára.)
(#) wpetya válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
A Pesti úton javítják az abszorpciós hűtőket, kenping cuccokat. Megkérdeztem egy szerelőt, mi a különbség a két technológia között, és azt mondta, hogy az abszorpcióst csak műhelyben lehet tölteni speciális eszközzel , és némi vizet is tartalmaz a belevaló gáz.
(#) wpetya válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Kipróbáltam a földhözcsapkodást. Sajnos nem vált be. +10 fok alá nem megy a fagyasztója.
(#) Busz hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Abszorpciós hűtőgépek milyen életkorra számíthatnak?Tehát meddig működhet úgy hogy a gázt nem ereszti el? Majd küldök tipust is hogy szerintetek megéir-e megvenni (használt).
(#) Berki Tibor válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Én foglalkozom abszorpciós hűtőkkel, felújítom őket.
Mondhatom, hogy ezek még mindíg jobban üzemelnek mint sok újabb tipus. Új fűtőbetétet kell cserélni például.
Nekem van ilyen, akinek kell. Nálam a hűtők három funkciósak (12V-220W-Pb.gáz.).
(#) Berki Tibor válasza tacsy69 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Nekem van ilyen fűtőpatronom 1500Ft/db.
(#) zolika60 válasza Berki Tibor hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Az a gyanúm, hogy az elmúlt több mint három évben megoldotta a problémát.
(#) bodega82 hozzászólása Jún 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Groënland CTL350,típus JCB-1, 33L-es abszorpciós hűtőm, ami gáz üzemmódú is.
Azt szeretném tudni, hogy PB gázpalackról vagy öt literes kemping gázpalackról hogyan lehetne működtetni?
Kell-e felszerelni valamilyen reduktort, nyomásszabályozót, vagy már be van építve a hűtőbe.
Egy felirat még olvasható a firmatábláján, miszerint Fülldruck 20 bar.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv: bodega82
(#) zolika60 válasza bodega82 hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Akkor nem kell nyomásszabályozó.
(#) klimás56 válasza bodega82 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Én mindenképpen reduktorral próbáloznék, mielőtt elröpülne az egész készülék. A fülldruck töltési nyomás, nem az üzemeltető PB gázra vonatkozik...
(#) hwbarr hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Sziasztok! Van nekem a lakókocsimba egy gázos 12v-os 220v-os hűtőm.Tökéletesen működik áramról,de mikor pb gázzal üzemeltetem akkor valamiért felmelegszik az egész hűtő és nem hűt.A hűtő teteje szó szerint felmelegedik.Szeretném segítségeteket kérni mi lehet a baj.(észleltem hogy a füstelvezetésnél a cső szétvan csúszva ,rés van ott ,esetleg az lehet a baj hogy az égéstermék belül marad és nem hűt ez miatt?Előre is köszönöm a segítséget.
(#) tomi198011 hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
Sziasztok! Kreuzer hűtőm fütöpatron kellene hozzá 220v 60w ha valaki tud segitsen köszi.
(#) galk hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Elektolux 552 abszorpciós hűtőm fűtőpatronja nem fűt.
Tudnátok segíteni a beszerzésében hol, merre keressem és kb. mennyibe kerül.

Előre is köszönöm válaszotokat
(#) firix hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Hello
Van egy lehel c35k hűtöm ami 220v-ról tökéletesen hűt de 12v-ról valamiért nem,a gázcsö a hátulján forró de a belseje nem hideg.Ahogy néztem a fütőpatron egy 12/220v és mindkét verziovan melegszik.12v-ról kb egy órát probáltam de nem hűtött.Valakinek valami tipp mi lehet a probláma???
(#) filona válasza Berki Tibor hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Üdv! Nekem lenne szükségem a kis hűtőm javítására, mert Pb gázról nem üzemel, 220V-ról, 12V-ról igen. Önt hol lehet megtalálni? Ha még mindig foglalkozik vele.
(#) Timbi hozzászólása Márc 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Abszorpciós kombi LEHEL hűtőhöz (220/12/gáz) keresek hőpatront, tud valaki segíteni?
Tacsy69 - Hol van az a szentendrei úti üzlet, én kifizetném érte, mert a gép makulátlan, nem szeretném kidobni egy ilyen bibi miatt.
A hőpatron 220 V-os része halt meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2015
(#) kaqkk válasza Timbi hozzászólására (») Márc 21, 2015 /
 
(#) illesoszkar hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Azért egyet ne felejtsünk el az abszorciós hűtőnél ha autóba van akkor nem fontos de álló helyzetben vagy ha helységben használjuk akkot fent a kis mélyhűtő keretnek minden irányba vizszintbe kell állni.

Üdv oszkár
(#) MNorbi75 hozzászólása Júl 20, 2018 /
 
Abszorpciós fűtőpatron ügyben nem jártam sikerrel mert elég drága megoldást javasoltak (10000ft körüli összeg +posta) ráadásul kb 6 hét várakozási idővel! Így továbbra is él a dolog hogy költségkímélőbb megoldást keresek abszorpcios minibár hűtőhöz 9,6mm átmérőjű hossz 200mm 220v vagy 12v-os is érdekel 70 - 100w körüli teljesítménnyel segítségeteket előre is köszönöm!
(#) Atis57 válasza MNorbi75 hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Szia!
Valaha az enyémben 8W állandóan ment és 45W ?amit a termosztát kapcsolt.

Miután tönkrement nem tudtam beszerezni,---beledugtam egy réz csövet, ennek szorosan passzolnia kell. a másik végét satuban "összenyomoritva " hogy rátudjam húzni a 230V -s páka fűtőbetétjét!A 8w -t megfelelőjét egy ellenállással +BY238 diódával állitottam be.
Azóta már régen kidobtam az egészet,
Esetleg dugasztáp --tranzisztoros áramgenerátorral (fűt rendesen)A tranzisztort hűtöd a rézcsővel?
(#) ludus hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
Sziasztok!
Kis hétvégi házba ahol nincs hálózati áram csak egy minimális napelemes rendszer (2x75Ah akku) gondolkodom abszorpciós hűtőben hogy nyáron amikor kimegyek már a hideg szóda fogadjon a szörphöz (12V-os programozható időkapcsoló megoldható hogy ne állandóan menjen)...
Ahogy néztem egész emberi áron találni már kis (pl. 41L Dometic) bárhűtőket de sajnos azok 230V-ot igényelnek, a kombináltak (12V/gáz) ára elég magas...
Van esély rá hogy emberi áron találjon az ember bele 12V-os fűtőbetétet? Könnyen hozzáférhető és kiszerelhető a betét? Esetleg házilagosan elkészíteni a betétet?
Köszönök minden segítő hozzászólást!
(#) kaqkk válasza ludus hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Az a probléma az abszorpciós hűtőkkel hogy a teljesítményükhöz képest hatalmas a fogyasztásuk . Ez nem igazán ideális a napelemese rendszerhez . Inkább vegyél kicsit drágábban kompresszoros lakókocsi hűtőt, avval biztosan meg leszel elégedve.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem