Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony playstation3 javítás
 
Témaindító: attrax, idő: Szept 24, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) attrax hozzászólása Szept 24, 2010 /
 
Azért nyitottam témát,mert a PS3 jellemzően különbözik elődjétől annak okán is, hogy gyakran elromlanak.Nálam is megfordult egy ami erősen alaplapgyanús.Ez még állítólag az első kiadásokból származik 40gigás hdd-vel.
A jeleneség a következő. Power on zöldre vált majd 2mp és off. Stanby Led villog. A tápot,hdd-t ventit kipróbáltam és jónak tűnik. Külső 20A-es táppal is kipróbáltam a cuccot .4A-t vesz fel bekapcskor de ugyanúgy letilt a készülék.Persze semmi látható füstjel ,akármi.
Ha valakinek lenne ötlete az alaplapcserén kívül(30k) please postoljon.
(#) Chrisman válasza attrax hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szia!

Amit leirtál az az úgynevezett "sárga led" hiba, fel vannak repedve a cpu és/vagy a gpu forrasztásai, igazi megoldás a reballozás neki. Ha nagyon probálkozo szellemü vagy akkor lehet probalkozni holegfuvo és flux párossal de azzal csak néhány plusz órát adsz neki. Viszont ha melegités közben nem vizszintesen van a panel vagy meglököd, akkor összefognak ugrani a lábak és csak a reball marad, profi helyen 7k/forrasztás áron vállalnak reballt garanciával. Remélem tudtam segiteni, ha kell még valami segitség, dobj egy pm-t mert ritkán vagyok itt ha irsz akkor benézek.
További szép estét

Chrisman
(#) J-O-E válasza attrax hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Írhattál volna nekem is Attila, az első generációsoknál típus hiba, melegedés hatására a BGA-k, CPU, GPU, lábai, forr-gömbjei elválhatnak "ez lehet gyártási hiba" profik kemencébe rakják "a gyártók" így javítják ennek otthoni verziója a hőlégfúvó-s melegítés, nem árt egy profi hőlégfúvó "digitális" akkor nagyobb az esély a sikerre.
A leírt hiba jelenség még lehet HDD hiba is, ezt azért ellenőrizd ha hibás könnyen cserélheted nagyobbra is.
Vagy ahogy Chrisman írta a szerviz!
Egy Alaplapcsere : 20.000 Ft de előfordul hogy a Yellow led of Death hibát is ennyiért javítják
És egy hasznos link a PS3 verzióinak áttekintéséhez: Wikipedia - PS3 Model verziók
(#) attrax válasza Chrisman hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Köszönöm Chrisman! Valóban villog a lapon egy sárga led
(#) attrax válasza J-O-E hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Hello Joe.Hát tudtam én,hogy képben vagy?
Akkor van esély?Király! Van 40x-es nagyítóm(projector) akkor átforrasztom a procik lábait.1 próbát megér.
(#) attrax hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
nem lehetett megcsinálni.alaplapcsere volt...
(#) kamaro hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok! Ps3-mat mivel lehet még vezérelni kontrolleren kívül? (nincs kontroller, viszont van: pc, ipad, telefon, egyebek)
(#) Joseppe210 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Szevasztok. Nem tudom mennyire él még a fórum. Van nekem is egy ps3 fat 60gb os masinám.
A sárga led hibát elvileg javítottam. Már nem sárgaledes remélhetőleg, de nem indul a gép. Arra gyanakszom, hogy táp hiba. Biztit cseréltem mert az el volt szálva.(Villám csapott volt) az lenne jó ha a tápot meg tudnám hajtani külön. De ennek nem nagyon tudom a módját.Bekapcsoláskor felvillan a zöld aztán visszavált pirosra. És úgy marad. A táp 12 voltos részén megjelenik egy pillanatra a 12 volt.
Ha a tápot leválasztom a gépről. Csak a vékony vezérlését hagyom meg (5 pines csati) akkor is leáll maga a táp. Csak azt nem tudni, hogy a gép állítja le vagy magától áll le a táp: Ezt lenne jó kisakkozni valahogy.
APS-227 táp van benne
(#) J-O-E válasza Joseppe210 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Elvileg dicsérik az APS-226-ot ez lenne a PS3-ak jobbik tápja. Érdemes újat venni ha nem vagy jártas a kapcsoló üzemű tápegységek világában. 15-26$ között mozog az E-bay-en de itthon is megveheted háromezer-tol.
(#) synex hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan PS3 amiről azt írják, hogy
" a gép bekapcsol, működik lehet vele játszani, de egy idő után felpörög a ventilátor és kikapcsol a gép." LEhet , hogy csak túlmelegszik a gép, és ezért kapcsol ki? Ha igen, akkor újrapasztázás megoldhatja a problémát? Előre is kösz a választ!
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2013
(#) J-O-E válasza synex hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Jól gondolod ez a hiba jelenség újrapasztázással orvosolható, ha viszont nincs kiszáradva "megkeményedve" a paszta akkor a reballozás előjele is lehet.
Érdemes még megfigyelni a ventilátort nem-e az megy tönkre.
(#) synex hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Kösz szépen! Ha meglesz a gép, akkor megnézem azokat amiket írtál.
(#) fakóló hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Üdv! van egy ps3, ami a következőt produkálja: hátul a főkapcsoló felkapcsolásakor a gép rögtön elindul (nem csak stand by-ba kapcsol) kigyullad a zöld led, felpörög a venti majd sipol 3-at és piros villogóra vált. Van valakinek ötlete? Sárga led hibánál nem kellene a főkapcsoló felkapcsolásakor elindulni.
(#) mustang74 hozzászólása Aug 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Nàlam is majdnem ez a gond.
Ha rendesen vissza van hülve a gép, akkor ùgy fél percet el lehet lenni a menüjében, aztàn villogò piros led. Elötte még egy pillanatig lehet làtni egy túlmelegedésről szòlò üzenetet. Ha ùjbòl elinditom màr a menüig sem jut el - bekapcsolàs utàn pàr màsodperc és piros led. A hütő ventillàtor nem forog, halott. A 12V-ot megkapja a csatlakozóján. Venti nélküli is el kellene indulnia? Vagy fals túlmelegedés lehet? Szenzor hiba? Mit javasoltok?
(#) norbi20 hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
sárga ledes javítást lehet javítani csak egy nagyon jó passzív hűtés kell processzornak ne forduljon elő ...

reballozással lehet javítani ami 7000-15000FT ig terjed javitatás

reball
ps3 reballing
(#) Viki85 hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Sziasztok! Az a probléma a ps3-al hogy bekapcsol és egyből azt írja hogy tároló hiba.aztán újraindul és ugyanaz.ez minek a hibája lehet? És kb mennyi lenne a javítása? Köszi.
(#) Armin98 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Sziasztok! Nálam a PS3 slim azt csinálja hogy bekapcsol, van kép körülbelül 10 másodpercig utána a kép elmosul és utána elfeketedik. További bekapcsolásnal már kép sincs. Köszönöm előre is.
(#) eyess válasza Armin98 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Alaplapi CPU ra tippelnék , és videó proci stb.
(#) Armin98 hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Javítható vagy kuka?
(#) p_kowa hozzászólása Nov 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy fat ps3-am, ami bekapcstól számítva 1perc után túlmelegedés hibára panaszkodva kikapcsol. Újrapasztáztam, a gpu-n lévő kis hőközlő kockát is levettem, alá is a magra, meg a memóriákra friss pasztát tettem, viszont a cpu hőközlőjét nem tudtam leszedni. Összeraktam hátha, de a probléma ugyanaz. Szerintetek le kéne azt is szedjem, vagy ez valami szenzorhiba lehet?
Köszi!
(#) gabi679 hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Sziasztok PS3 nem akar bekapcsolni felpörög a venti és kikapcsol. Mi lehet a gond? Kivan tísztítva át néztem az alaplapot nem látok égési nyomokat.. valami tipp?
(#) mustang74 hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok! Bekapcsoláskor zavaros képet ad és kifagy. Teljesen visszahűlt állapotban is. Kitakarítottam,pasztáztam, úgy sem javult a helyzet. Van olyan eset is amikor gond nélkül lehet vele játszani, viszont utána még egy játékot nem lehet elindítani. Mivel flashelt a cpu/gpu hőmérsékletet meg tudom nézni, az ujra pasztázás után 75 fok fölé nem mentek, előtte a gpu felment 82 fokig is. A ventillátor mégsem pörgött fel.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 7, 2019 /
 
Sziasztok. Van egy slim PS-3 gépem, viszont amikor flashelték elment a ménykő így kihalt a masina lelke.
Most arra gondoltam hogy kívülről eeprom íróval ujraírnám viszont nemtudom hogy kezdjek neki.
(Nem vagyok konzolos).
(#) Ktulu válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Veszel egy E3 flashert. Vagy olcsóbban Teensy 2.0++, de minden szálat forrasztani kell.
(#) szikorapéter válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Az E3flasher milyen áron van?
Azzal gondolom egyszerűbb.
(#) zsa hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
Sziasztok. Véleményeteket kérném ki. Ps3 standby állapott jó, tápján 5/12v stabil. Indításra zöldre vált, venti felpörög, aztán 5mp múlva venti sebbesége lelasúl. Kb 1 perc után kikapcsol a gép. Nem add képet, nem villog semmi , csak a zöld led villágít.

Bekapcsológombott hosszan nyomva kb 30mp után kapcsol ki a gép , áll standby-ba.
Hosszannyomva nincs csipogás , csak leállás előtt 1.
Vagy is a recovery menübe sem tudok belépni. Nincs gomb nyomásra 2-3 beep hang

Minden tanácsok köszönök .
Merre kerresem a hibát továbiakban?
(#) Ktulu válasza zsa hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Pontosan milyen model?
Ki kellene zárj pár hiba lehetőséget. Táp csere, pucolás, pasztázás, sima A/V kábel HDMI helyett.
Flash hibánál általában bekapcsolás után pár másodpercel kikapcsol. Gyakran 3 csippanással, de van hogy egyáltalán nem csipog.
Ha van lehetőséged flash mentést csinálni, le tudod ellenőrizni, hogy jó vagy nem. Vannak rá programok.
Nincs nyoma újra melegítésnek?
(#) Ktulu válasza zsa hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Ha beforrasztod a tristate szálat, és úgy is kikapcsol magától, szinte biztos hardware hiba.
(#) zsa válasza Ktulu hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Köszi, cech-3003a. takaritás meg volt, igen csak piszkos . Táp rendben, reflow nem látszik . Pasztázást nem próbáltam még, de etől még indulnia kellene szerintem legfeljebb a venti visítana. Av ps2 kábelel próbáltam / hdmi-n sincs kép. Hdd nincs benne és a dvd drive ki volt szedve a próba során takaritás véget.

Most dvd is bekötöttem , lemezt olvassa, kiadja, de nincs kép.
Ha áramtalanítom eject be nyomva aztán áramaláteszem . Elindúl venti max sebességen kép nincs 30mp után le áll standby led nem villágít.
A bekapcsoló és eject gombnak nem kellene világítani? Csak a led add jelzést piros vagy zöld.
(#) zsa válasza Ktulu hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Teensy 2 olvasóm jelenleg nincs még, de ez pótolható ha kelleni fog. Tristate pontot húzam grnd-ra igy próbáljam indítani? Hardware hiba ha kikapcsol , gondolom ez meg fizikai alkatrész lesz a ludas nem a firmware .
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem