Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   150 / 208
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia kadarist!
Most próbáltam ki euro scart csatlakozóról is amit eddig nem próbáltam csak HDMI-röl, hát az euro scart csatlakozón meg nincs kép de hang az van, HDMI-rol meg monitor bemenetről működik a t-tévé.
A hangot azt fel lehet vinni egész max-ra is, de a tévé nem jelöli ki VOLUME jelzést, ilyenkor a képernyő teljesen sötét, de a háttér világítás működik (ez EURO SCRAT bemenetnél csinálja)
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Hát, akkor ez a tévé agysérült. Használd a meglévő funkcióit.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Értelek, akkor nem segítene rajta egy software csere sem?
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Meg lehet próbálni, reméljük helyrehozza a kiesett funkciókat.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
És honnan tudnám le tölteni a programot?, ugyan is én nem leltem ehhez a típushoz.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Úgy látszik nem adtak ki hozzá firmware-t.
(#) renegat1 válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia!
Itt letölthető egy exe:Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Ha megnézed a manual második oldalát, ott írja, hogy ez hotel/hospital display. Nem olvastam végig a leírást, de ezeknél sokszor eltávolítják az alap tv funkciókat, nem csak hotel módban. Mielőtt nekiállsz szoftvert frissíteni, nézz utána, hogy tudnia kéne-e azokat a funkciókat, amik szürkék.
(#) soos csaba válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Szia!
Mondjuk ezt én is olvastam és azt gondoltam hogy azért nem megy a TV csatorna funkció mert (hospital display) , de reménykedtem hogy hátha...
(#) soos csaba hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
A szoftware frissítése nem sikerült, AZ USB ESZKÖZÖN NEM TALÁLHATÓ FÁJL ezt írja ki a tévé, pedig direkt meg néztem a youtube-n hogy hogy csináljak a telepítést, és követtem az utasításokat, de nem működik sajnos.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) Tomsa hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Eme hibával érdeklödnék van e akinek van ötlete esetleg tapasztalata merre keressem a hiba okozóját?köszi előre is!
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
FAT32-es fájlrendszerre kell formázni a pendrájvot, majd rámásolni az exe-t. A pendrájvról elindítod az exe-t, installálod a programot a pendrájvra. Ezek után dugod a tévébe, majd frissítesz.
(#) renegat1 válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
(#) asrock válasza Tomsa hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Könnyü pedig !
Vid ki az utcára kuka mellé mert ez törölt lcd panel!
(#) deebo válasza Tomsa hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Nem tudom mit néz a kolega, de törést nem látok rajta, gamma korrektor IC hibát, viszont annál inkább. De a TV adást fényképezve sosem lehet mit mondani, valami tesztábra lenne a legjobb a képen.
(#) Tomsa válasza deebo hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Igen ép a kijelző,jelenleg ezekkel a képekkel tudok szolgálni.Sokat olvasgatva ez az AS-15 ös ic lesz a hibás?köszi.
(#) yohnsee válasza Tomsa hozzászólására (») Dec 4, 2019 / 1
 
Nagy valószínűséggel igen.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Szia kadarist!
Követtem az utasításaidat úgy ahogy le írtad, de sajnos a tévé ugyan úgy viselkedik, nem talál fájlt a pendrájvon.
Amúgy mindegy ez már így marad, használjuk a meglévő funkcióit.
Köszönöm szépén mindenkinek a segítséget!
(#) deebo válasza Tomsa hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Igen, jó esélllyel az AS-15 lesz a ludas. Privátban küldtem címet, ahol eléred a embert, aki olcsón árulja.
(#) szemese hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy samu ccfl-es lcd tv (p2470hd) hibás volt az inverter trafója cseréltem.És egy igazán érdekes hibába futottam.
Tv bekapcsgyönyörűen müködik.A bibi akkor van ha kikapcsolom és pár perc vagy épp azonnal vissza mert akkor lekapcsolja a háttérvilágítást.
Nagyjából 5perc várakozás után szintén bekapcsolás után hibátlan .
Ötletek tippek?
Köszönöm.
(#) deebo válasza szemese hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Cső, vagy csőkábel hibás is, az nyírta ki a trafót.
(#) tamas9702 hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Lenne egy lg 49lf632v tv amely a képeken látható hibát produkálja. A T-Con panelen az egyik ic (TPS65175C) forró. Jól gondolom, hogy egy T-Con panel csere megoldhatja a problémát? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) deebo válasza tamas9702 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Lehetséges, de az is, hogy az LCD rövidzáras és az nyírja az IC-t.
(#) tamas9702 válasza deebo hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Lehúztam mindkét szallagkábelt ami az lcd-re megy. Akkor csak langyos volt az ic. De lehet azt is csak beképzeltem... . Az biztos, hogy nem sütött...
(#) tamas9702 válasza tamas9702 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Még egy-két dolog: a kijelző egyik felét lehúzva a T-Con panelről, a másik fele fullfehér képet ad. Ez mindkét oldalra igaz. Viszont ha a baloldali szallagkábelt lehúzom, az IC csak langyos. Kb. olyan, mintha üresen menne lcd nélkül. Ha a jobboldali kábelt húzom le, az IC tűzforró. Másik oldalon olvastam, mérjem meg a feszültségeket. Jelen esetben a VGL és VGH-t. Mind kijelzővel, mind kijelző nélkül.

Mindkét szallagkábel fent:
VGL_I : 0.36V
VGH_EVEN: 16.8V
VGH_ODD: 17.4V

Bal oldali szallagkábel fent, jobb lehúzva:
VGL_I : 0.42V
VGH_EVEN: 21.5V
VGH_ODD: 17.4V

Jobb oldali szallagkábel fent, bal lehúzva:
VGL_I : -5V
VGH_EVEN: 27V (pár pillanat után visszaesik -5V -ra, gondolom a műszer bekavar)
VGH_ODD: 27V (ugyanúgy visszaesik -5V-ra)

Mindkét szallagkábel lehúzva:
VGL_I : -5V
VGH_EVEN: 28V(visszaesik -5V -ra)
VGH_ODD: 28V (visszaesik -5V -ra)

Úgy gondolom, a kijelző bal oldala zárlatos. Szerintetek rápróbáljak egy másik T-Con panelra(mert ez szerintem kipurcant), vagy totál felesleges mert úgyis kijelző bajos is? TV árához képest a T-Con neten nem olyan drága...
Jelmagyarázat: innen hátulról nézve bal ill. jobb
(#) deebo válasza tamas9702 hozzászólására (») Dec 15, 2019 / 1
 
Hát jó kérdés. Ha tudsz olcsón szerezni akkor próbát megérhet, de ezt csak te tuddod eldönteni, amit lehetett megtetted,
(#) Remci hozzászólása Dec 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy kidobásra ítélt Samsung UE32F4000AW Led Tv-t, ami nem működik. Gondoltam szánok rá egy kis időt és vagy meg tudom javítani,vagy nem . A hiba jelenség az, hogyha bedugom a 230v-os hálózatba, akkor a standby led pár másodpercig világít, utána 5-öt villan és elsötétül. Hátul van egy joystick szerű gomb, amivel be lehet kapcsolni távirányító nélkül, de akár merre kapcsolom, csak villog a led amíg nyomom,viszont más nem történik. Javított már ilyen Tv-t valaki? A táppanelen az összes kondit átnéztem műszerrel,de mindet jónak mutatja. Mit kellene még megnéznem rajta ami esetleg a hibát okozhatja? Ilyen táppanel van benne.
(#) feri971 hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy Philips 32PHL5604H típ. lcd TV-m, ami mostanában bekapcs. után kb. fél perc múlva, lekapcsolta a háttérvilágítást.
Ha már szétszedtem, természetesen az elkókat kicseréltem.
Rájöttem, hogy cső hiba lesz, egyesével lehúzgáltam a csöveket és előjött a rossz cső.
Most megy folyamatosan, / persze sokáig nem mertem próbálgatni / az inverter sem melegedett túlságosan, viszont halk sípoló hangja lett.
Használható így hosszú távon, vagy a csövet pótolnom kell, esetleg be tudom csapni az invertert, hogy azt higgye, hogy jó a cső?
(#) dudzsi hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Ismerösömnek van egy Samsung UE40D6100SW és a képen láthato hibája van. Mi szokott ilyenkor a hiba lenni? Köszi
(#) hintalo68 hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Sziasztok !

Van egy Sharp LC-32SA1EA LCD tv. Nem mai darab. Ma egy dupla képernyővel örvendeztetett meg.
Mi lehet a probléma ? orvosolható , vagy kuka ? Már ésszerű árért.
Akkor jelentkezik, ha VGA ( vagy HDMI ) bemeneten jel érkezik. A menű rendesen bejön, ha nincs bement. ha van, az is dupla.
Köszi.
Következő: »»   150 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem