Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3402 / 3940
(#) vargham válasza b11gyula hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Valószínűleg igen.
(#) b11gyula hozzászólása Jan 16, 2020 /
 
Sziasztok! az előzőhöz, sz.t.topikban azt megtaláltam, hogy hűtés kell, de, hogy mekkora azt nem, egyébként rosszul írtam a fogyasztást, 2,4-2,5 kW-ról van szó 230-240 V hálózati áram. Kösz a válasz.Üdv:Gyula
(#) Epu2 válasza b11gyula hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Ahhoz nagyot határ a 12A-es szilárdtest relé.
(#) Rainbow15 hozzászólása Jan 16, 2020 /
 
Sziasztok

Az autóm rádiójában nincsen USB, ezért AUX-ra rákötöttem egy USB MP3 lejátszót.
Ennek az MP3 lejátszónak a gombjait nem akarom látni, ezért azt találtam ki, hogy valahogy rá kellene kötni a rádióm léptető gombjaira, melyek AUX módban nincsenek hatással a rádióra.

A kérdésem, ezt miként tudom megtenni, hogy ha megnyomom a rádión a gombot, akkor az MP3 ne hasson a rádióra véletlenül se? Tehát röviden, meg lehet oldani, hogy 1 nyomógombról két kört is vezérlünk, de ne hassanak egymásra?
(#) proli007 válasza Rainbow15 hozzászólására (») Jan 16, 2020 / 1
 
Hello! A nyomógomb honnan fogja kitalálni, hogy mit szeretnél vezérelni vele? Beszélsz a lelkével?
Egyébként elég zaccos projekt, általában mind két egység időmultiplex üzemmódban kérdezi le a gombokat. Meg kellene dolgozni vele, hogy mikor miért hasson ide-oda..
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 16, 2020 / 1
 
Meoldva!
Leírom hátha valakinek kellene:

e^-(t2-t1)/RC = (Uf-U1)/(Uf-U2) És ebből a C kifejezhető.
(#) Kovács Zoltán válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Sziasztok, töltenék fel képet , de a fájl melléklettként nem megy, hogyan tudok feltölteni képet?

Köszi
(#) ferci válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Próbálj jpg-t feltölteni.
(#) Kovács Zoltán válasza ferci hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
JpG-t tölltenék 1,2MB, de előnézetben sem nem látszik /most sem/
(#) ferci válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Pedig az a méret bőven engedélyezett... próbáld cseppet kisebbre venni, átnevezni egyszerűbbre, ki tudja, mi a gondja.
Előnézetben nem is látod szerintem, csak a fájl nevét.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2020
(#) Kovács Zoltán válasza ferci hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Átneveztem
(#) Kovács Zoltán válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
De igy sem látszik
(#) ferci válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Küldd át privátban ( link vagy email ) és megpróbálom feltenni..

Itt mit látsz a szövegmező alatt:
Fájl melléklet ( max. 8 MB )
Browse... ..........jpg ( ??)
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2020
(#) Kovács Zoltán válasza ferci hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Átküldtem, köszi, de azért érdekelne mit csinálok rosszul?
(#) ferci válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Ezt küldted:

Nem tudom, mit csinálsz, de írd le a sorrendet..
-rákattintasz a "Browse" cimkére és a gépeden megkeresed a fájlt, aztán megnyitod..
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2020

trafo.jpg
    
(#) Kovács Zoltán válasza ferci hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Igen, nekem miért nem?
(#) ferci válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Valamilyen hibát biztos elkövetsz - próbálj más mappából más képet felrakni, aztán ha feljött, töröld a hsz-t.
(#) Kovács Zoltán válasza ferci hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Próbáltam. ugyan az az erdmény
(#) Kovács Zoltán válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Na mindegy, a lényeg, hogy van egy ilyen fóliahibás pákatrfom//ferci volt szíves feltölteni/ és ezt szeretném valahogy javitani. Van esetleg valakinek ötlete hogyan lehetne?

Köszönöm
(#) tibistor hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy használt, lekopott jelzésű érintésvédelmi (FI) relét szeretnék tesztelni, vagyis megállapítani a védelmi áramot.
Kérdésem: A relék megadott védelmi árama ( pld.: 30mA) a hálózati feszültség csúcsértékére (325~V), vagy effektív értékére (230~V) vonatkozik-e?
Ha a tesztelést egy ellenállással szeretném elvégezni, mekkora feszültséget vegyek figyelembe az ellenállás kiszámításánál?
Leegyszerűsítve: Mire vagyunk védve, a csúcsfeszültség, vagy az effektív feszültség keltette hibaáramra?
(#) Bakman válasza tibistor hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Az effektív feszültséggel és árammal kell számolni.
(#) nagym6 válasza Kovács Zoltán hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
fólia egyik vége a képen nyákra megy, másik vége mire? LCD üvegre?
(#) Pumuckli hozzászólása Jan 18, 2020 /
 
A radiátor hőmérsékletét szeretném mérni DS18B20+-szal. Hogy tudnám a legjobb eredményt elérni? Nem szeretném, hogy szem előtt legyen, tehát arra gondoltam vagy a radiátor hátuljára, vagy az előlap és hátlap közé a belső oldalra tenném kb. középre. Hogy érdemes rögzíteni és mivel? Fúrni semmiképpen nem szeretném a radiátort. Rozsdamentes acél szenzor hüvely vagy anélkül?
(#) Lamprologus válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Hüvelyes érzékelő és alumínium ragasztószalag.
(#) Pumuckli válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) Pumuckli válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Egyébként, ha csak simán felragasztom a radiátor hátuljára mondjuk szigetelőszalaggal (úgy, hogy az érzékelő hátulja közvetlenül érintkezzen a radiátorral), akkor "megsülhet" az érzékelő? (65°C-nál magasabb hőmérsékletű víz nem kering a rendszerben)
(#) pipi válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Hali!
Az DS szenzor kb 125 fokot tud, addig "nem sül" meg. De a szigszalag lehullik Az említett alus ragasztó jó lehet, de én inkább hajtanék egy U alakú lemezt, és azzal szoritanam fel valami lapos lemezrészére
(#) tbarath válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Létezik olyan, hogy hőálló ragasztószalag. Vagy a másik megoldás valamilyen fém csipeszféle lehet, ennél csak arra kell figyelni, hogy nehogy olyan erősen nyomja, hogy kárt tegyen az érzékelőben.
(#) nedudgi válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Hüvely felesleges. Hűtőpaszta is kellhet a szenzorra.
A szenzor érzékelője a lábak síkjában van, körülbelül középen.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2020
(#) kendre256 válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Arra készülj fel, hogy a radiátornak nagyon különböző hőmérsékletű részei vannak. Azt sejteni lehet, hogy a két lap között lesz a legmelegebb, de a bejövő és elmenő víz betáplálásától, és a keringetéstől függően is más-más hőmérsékletek lesznek. Nekem gravitációs keringésű rendszerem van, lemezradiátorokkal. A radiátor teteje és alja között simán 10-20°C hőmérsékletkülönbség van (egy hőkamerán nagyon jól látszik), és a bejövő és elmenő oldala között is nagyon sok. Végül is a radiátornak pont ez a lényege, hogy belemegy a meleg víz, átadja a hőt a levegőnek (vagy éppen a mellette lévő hideg falra sugározza), és hideg víz megy vissza a kazánhoz.
Ezt csak azért írtam, hogy a "legjobb eredményt" nagyon befolyásolja a mérés helye, és neked kell meggondolni, hogy mire akarod az eredményt használni. Ha például helyiségek fűtésének összehasonlítására, akkor célszerű minden radiátoron ugyanarra a helyre tenni, hogy összehasonlíthatók legyenek az eredmények.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2020
Következő: »»   3402 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem