Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Silver Star 1 (és egyéb fémkeresők)
 
Témaindító: Sanyi87, idő: Okt 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) stulek03 hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok !
Ilyet hol lehet szerezni kedvező áron?
Esetleg ha van valakinek írjon
üdv
(#) stulek03 hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Érzékenységgel kapcsolatban van kérdésem ha az R41 ell.áll al játszok
lehet növelni az érzékenységet vagy nem fog működni az eszköz??
Valaki kísérletezett ezzel?
Amúgy megvagyok elégedve csak kiakarom hozni a maximumot.
(#) mateatek válasza stulek03 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Az R41-es ellenállással nem fogod tudni az érzékenységet növelni. Az alacsony érzékenységű kapcsolóálláshoz van köze.
Inkább a fokozat erősítését növeljed meg, arra vigyázva, hogy az erősítő fázistolása ugyanolyan maradjon lehetőleg.
(#) stulek03 hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
oksza
kösz az infót
üdv
(#) stulek03 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Üdv Mindenki!
Lassan a vége fele járok a Silverem építésében már csak pár kisebb beállítás kell.
Sikerült szereznem olcsón egy komplett elektronika hibás MD3009-est aminek a nyelét hasznosítom, amit át kell alakítanom az új doboz fogadására.
Az MD3009 es ből megmaradt a fej, és a hibás elektronika. Arra gondoltam mi lenne ha azt is megjavítanám. Szét is szedtem elég rossz állapotban van, rosszul szedték szét fólia szakadás ,ón pacák stb. Nagyjából megcsináltam a panel szépítését de még van baja bőven.
Igazából most jön a lényeg miben tudnátok segíteni!!!
Aki ismeri ezt a típust, tud rajzot a neten róla,szerelte stb. az írhatna.
Előre is köszönöm
Üdv
(#) stulek03 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Szia!
Úgy tudom, hogy mélységi kutatásra tervezték twinbox fejjel.
Az elektronika ennek tükrében módosult ill. az egyik IC jobb típusra lett cserélve.
Ja és plusz LEDek.
Üdv
(#) Ge Lee válasza stulek03 hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Rajzot nem fogsz találni róla, de nagy különbség nincsen benne a többi olcsóbb kommersz géphez viszonyítva. Marad a visszarajzolás. Én egyszer nekiálltam egy kínait visszarajzolni de nem volt türelmem hozzá így abbamaradt.
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Rajzom van a silver 5-ről, de sajnos (először és utoljára) a dimag -on vettem meg a RT 2015 évkönyvet és a dimag readerrel nem lehet kinyomtatni, de még normálisan nagyítani, lapozgatni sem, csupán nézni tudom a tabletemen, ocsmány minőségben. Nem ajánlom senkinek a dimagot! Megsértik a vásárlók jogait azzal, hogy használhatatlan terméket kapnak a pézükért.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2015
(#) Ge Lee válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Nem azt kereste hanem az MD rajzát.
(#) Bassmester válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Akkor bocsi.
(#) Bassmester hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Lefotóztam tablet képernyőről a silver5-öt, hátha érdekel valakit. Képlopóval nem tudtam megcsinálni...

silver5.jpg
    
(#) stulek03 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
dimag tényleg gáz én vettem egy fémkeresős hobbi füzetet tableten nem működött pc-n már olvasható
(#) stulek03 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
MD-ről keresek infókat de a mélységi és twinboxos bejegyzéseket a Silver5 ről írtam
(#) stulek03 hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Sziasztok !
Olyan kérdésem lenne hogy aksiról akarom használni a silvert
és az kicsivel több voltot ad le kb. 13.5V
elvileg nem lesz baja ??
üdv
(#) mateatek válasza stulek03 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Igazából a tápegység áteresztő tranzisztorának a disszipációja az, ami korlátozhat. Cseréljed ki egy olyanra, ami el tudja fűteni a felesleget.
(#) stulek03 hozzászólása Márc 6, 2015 /
 
Már rá toltam az akksit semmi baja

üdv
(#) stulek03 hozzászólása Márc 10, 2015 /
 
Végre elkészült még a trimmer potikkal játszok kicsit
(#) stulek03 hozzászólása Márc 10, 2015 /
 
Már csak a MD3009 est kéne megjavítani
ha valaki ismeri ezt a típust írhatna
üdv
maradt még 3 panelra való alkatrészem lehet hogy megépítem a Silver 5 öst is
(#) Letiodj hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit Silver 5 fémkeresőhöz valakinek nincs egy alkatrészlistája véletlenül? Előre is köszönöm!
(#) Chrenkó Ferenc hozzászólása Márc 11, 2019 /
 
Néhány Silver Star építési fájlt feltöltöttem ide: https://drive.google.com/open?id=1YFSlgjSS1UZt3Ge-vpZGyp5S5Z9VwXTt
(#) pingvin23 hozzászólása Dec 27, 2019 /
 
Sziasztok!Ezt talàltam a neten elkezdenék készíteni,mi a javaslatok?Írjatok legyetek szívesek véleményt.Köszönöm!

placaw.JPG
    
(#) mateatek válasza pingvin23 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Ez így nehéz. Kapcsolási rajz nélkül, a NYÁK-ot visszanézni, hogy mi is ez. Ez egy alap PI gép. Két dologra motiválhat, ha elkészíted és kipróbálod. Vagy sosem veszel többet fémdetektort a kezedbe, vagy építesz egy komolyabb, használható gépet. Ujjgyakorlatnak tökéletes.
(#) igor4122 hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.

Egyik ismerősöm kezembe nyomott egy "NoName" típusú fémkeresőt hogy javítsam vagy javíttassam meg.
Azt mondta hogy kölcsön adta egy barátjának, és azóta nem működik megfelelően, a hangja gyászos, szaggatott, már amikor hajlandó megszólalni.
Egyenlőre úgy tűnik be lett áztatva, bár a hibakeresést eléggé megnehezíti hogy nem adott hozzá semmi leírást, valamint az IC-k is le vannak csiszolva.
Abban reménykedem hogy valakinek meg van ennek a típusnak a kapcsolási rajza.
Majd elfelejtettem, a Silver Star 1A feje jó hozzá, bár a két fej ellenállásában külömbözik.

Minden segítséget előre köszönök.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020

DSC_0027.JPG
    
(#) igor4122 válasza igor4122 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Még egy kép.

DSC_0029.JPG
    
(#) igor4122 válasza igor4122 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Meg még egy.

DSC_0028.JPG
    
(#) spiffy hozzászólása Ápr 26, 2020 /
 
Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Éleszteném a silverstar 1A panelemet és már az első pontnál elbuktam. C3-on 8,7V-ot kellene mérni de én csak 5.8-at mérek, kb 2x2,9 (IC1-1 és UT+ valamint IC1-1 és UT- között)
Betáp 12V tápegység, zener jó, IC-t cseréltem, tranyók jók, minden alkatrész értéket átellenőriztem.
Ha az IC1-en kívül a többit IC-t kiveszem, akkor a C3-on szépen megvan a 8,7V, ha már csak az első IC-t, mondjuk a IC7-et berakom akkor lecsökken a fesz 8,3V-ra ha berakok még egy IC-t, szinte mindegy melyiket akkor lecsökken 7,8-ra és így tovább. Mi lehet a gond? Tud valaki segíteni?
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem