Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   103 / 107
(#) mraulajos válasza njani77 hozzászólására (») Jan 23, 2020 / 1
 
Hali!
Ez a vevőpanel rajta van az elektronikán?
Itt látszik a jobb felső sarokban.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2020
(#) bajuszvas válasza njani77 hozzászólására (») Jan 23, 2020 / 1
 
DIP kapcsolók felett kell lennie.

12: Távadó tanulási üzemmód jelző (opcionális) A zöld LED jelzése a vezérlőhöz csatolt távadó tanulási ill. törlési funkiójának aktivitását jelzi.

16: ‘Kódot tanul’ gomb (opcionális): Távadók megtanulása: - ’Kódot tanul’ nyomógomb rövid (<2sec) megnyomása: otanuló üzemmód aktiválódik (tanulási üzemmód jelző LED (12) és a ’Start’ indító bement LED-je (9) felgyullad): ekkor a ’Start’ bemenethez megtanítandó távadók gombját megnyomva a vevő megtanulja azt (sikeres tanulás esetén visszajelezés: a ’Start’ LED villan egyet) o’Kódot tanul’ nyomógomb ismételt megnyomására a ’Start
gyalogos’ bemenethez taníthatók meg távadók (a fentihez hasonlóan)
3/4o’Kódot tanul’ nyomógomb ismételt megnyomására a kódtanulás véget ér (a tanulási üzemmód jelző LED (12) elalszik Távadók törlése: - Alapállapotban (tanulás üzemmód jelző LED (12) nem ég) ’Kódot tanul’ nyomógomb hosszú (>2sec) megnyomására az összes eddig megtanult kód törlődik (sikeres törlés esetén visszajelezés: a ’Start’ és a ’Start gyalogos’ LED ötöt villan)

Ha nincs: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2020
(#) uniman válasza njani77 hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Idézet:
„Kapunyitómat szeretném másolni”


Ez mit jelent nálad?
A többiek értik, de ez nekem, azt jelenti, hogy a kapunyitó radiós távirányítóját akarod lemásolni egy másik erre képes távirányítóval...
A távirányító "betanítása" a kapuvezérlővel pedig nem "másolás"...
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2020
(#) Georgee válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Idézet:
„Egyenlőre hideg van a további munkálatokhoz.
Válasz hozzászólás írása”
Végre valakivel együtt érezhetek. Jelenleg nekem is áll a projekt a hideg miatt. És a földmunka még hátra van.
(#) njani77 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Szia!

Igen van rajta vevőpanel.
(#) njani77 válasza njani77 hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Még annyit kérdeznék, hogy ez "ugrókódos" vagy "fix kódos" távirányítóval működik?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2020
(#) uniman válasza njani77 hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
A "Fiti" leírásából mindent megtudhatsz. De még nem árultad el milyen távirányítód van...!
(#) njani77 hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Akik értették a kérdésemet és segítettek, azoknak köszönöm szépen. Sikerült.
(#) lajosferenc válasza Georgee hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Nehéz a várakozás! Üdv.
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Az elektronika bent a meleg műhelyben/lakásban is összeállítható/kipróbálható...a terepen meg majd lehet pontosítani a beállításokat.
A motor két tekercse pótolható 1-1 glim- vagy izzólámpával.
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Ki fogom próbálni, van egy ugyanolyan motorom tartalékba. Ha sikerül jelentkezem.
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Írtam, hogy motor nélkül is próbálhatod az elektronikát.
Szerintem elképzelhető, hogy az autós központi zárvezérlőd távirányítóit közvetlenül rá lehet hangolni a kapuvezérlődre. Ezt is próbáld ki ! Ha mégsem, akkor a kapuvezérlőhöz célszerűbb lenne kompatibilis távirányítókat beszerezned.
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Próbáltam a központi zárvezérlőt ráhangolni,nem sikerül. A vezérlő így néz ki:

Van egy másik távirányítóm is ezt se tudom ráhangolni :
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
A kapuvezérlőd RF vevője ilyen ugye? Ez pedig rengeteg távirányítóhoz jó...fix és ugrókódosokhoz is. De csakis 433 MHZ-esekhez.
A te panelodon 418-as számot látok.
(#) lajosferenc hozzászólása Jan 26, 2020 /
 
Nem ilyen!

Ilyen:
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Az előzőekben a nyitott panel a fehér távvezérlőé,az nem a központi zárhoz. A Közp. záré az első képen van ,2db.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 26, 2020 / 1
 
Akkor ehhez bizony HCS KEELOQ ugrókódos távvezérlő szükséges...
De többféle változata létezik a Roll 230V vezérlőnek...a leírásod a V18.1.1, 2015.07-es verzióról szól.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2020
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Már meg is rendeltem a távvezérlőt, onnan ahonnan a kapuvezérlő egységet rendeltem.
(#) lajosferenc hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Kedves Fórumtársak!
Roll 230 kapunyitó vezérlővel van gondom. Röviden, a záró-nyitó relé ami 230v-os feszültséget adna a motornak nem kapja meg a 12 V-os behúzótekercs fezsültséget. Kérdésem miért ? Ha valaki tud adni választ és segítene a továbbiakban megköszönném. Üdvözlettel!
(#) zsoltee0001 válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Ha ez új vezérlés, akkor föltételezem, hogy valami föltétel nem teljesül, tehát nem véletlen nem indítja, Stop, infra, végállások bekötve?

Üdv
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Ha mutatsz képet arról, hogy hogyan "drótoztad" be a vezérlő sorkapcsait, talán kiderül az oka...
Bizonyára néhány átkötés kimaradthatott, pl a fotocelláké...
(#) lajosferenc válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Erről van szó.
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
De ez nincs is bekötve...
A COM-FOT1-FOT2 legyenek összekötve.
Aztán még a végálláskapcsolók bekötése (vagy annak hiánya) kérdéses lehet, de talán anélkül is működésre lehet bírni a motort.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2020
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Ha jól emlékszem akkor ez az "agyrém" normál openes végállással is működik, bekapcsoláskor ha nem érzékel legalább az egyik oldalt NC-t akkor NO-ként kezeli a végállásokat (rendkívül fontos, biztos, ez a kényelmi funkció kompenzálja a szoftverhibáit)
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Bal oldali kapocs: 1-2 védelem, 3 nulla,4 fázis (230V) 7.motor egyik irány,8. motor közös, 9 motor másik irány.

Jobb oldal a képen látható. Nem használok se villogót se fotocellát, végállás kapcsoló nem kell ütközés állítja le. https://www.kapuaruhaz.hu/alkatreszek/kapumozgato-vezerlesek-120/eg...es-609

kapuaruhaz.hu/custom/kapuaruhaz/image/data/leirasok/roll230-vezerles.pdf
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2020
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Idézet:
„Nem használok...infrát!”

Az a biztos, ha a összekötöd, ahogy írtam. Abból baj nem lehet...
(#) lajosferenc hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Egyébként tartalék motorral próbáltam le,beszerelés előtt. A motor reléje nem kapja meg a 12 V feszültséget a behúzó tekercshez. A jobb oldali kapocs lécen megvan a 12V.
(#) lajosferenc válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
A képen látszik,hogy össze van kötve.
(#) lajosferenc hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Egyébként tartalék motorral próbáltam le,beszerelés előtt. A motor reléje nem kapja meg a 12 V feszültséget a behúzó tekercshez. A jobb oldali kapocs lécen megvan a 12V. Kérlek olvasd el a leírásokat a linket küldtem.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2020
(#) uniman válasza lajosferenc hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Most már látom...de még jobb lenne, ha a 230V-os betápot is bekötnéd, akkor a LED-ek kijelzik az állapotot/hibát.
A START-ot rövidzárral, avagy már a rátanított távirányítóval indítod?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2020
Következő: »»   103 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem