Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 131
(#) mraulajos válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Hali!
Egy évben, az a kétszeri végállás átállítás nem egy nagy durranás. El szoktam magyarázni a tulajnak mit tegyen, és megcsinálja. Esetleg elmegyek.
(#) 444Tibi válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Nem hát, énnekem még külön mennem se kell mert a melóhelyem ahol a kapu van.
Csak ha van egy nagyon jó, szükséges és kitűnően használható funkciója egy vezérlőnek, akkor azt nem ilyen bénán kéne megoldani mivel így némely szituációban használhatatlan.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
(#) mraulajos válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Igen, tisztában vagyok vele, és értem az érvelésed.
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Várjunk csak, ez nem az a kapunyitó, amit pár hónapja kérdeztél vezérlés hiba miatt? Ha jól emlékszem ez TH1500-as motor volt, akkor ezek szerint nem is bele való vezérlés lett téve.
400W helyett 600W, 12µF helyett 30uF....
(#) bajuszvas hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Műanyagfogasléc max 300 kg-ig használható! A fölött fém.
(#) 444Tibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Bizony jól emlékszel, jó a memóriád.

Viszont, dacára a THOR1500-as mechanikának, 400 wattos a motor benne és 12µF a segédfázis kondi. Ez 101% mert az egyiket cserélni kellett kb. 1 éve (felrepedt szegényke és maradt neki 1,8µF kapacitása) és én vittem el a mintát a villamossági boltba.
Az hogy a vezérlés belevaló vagy sem, ezt nem tudom eldönteni, aki szerelte a rendszert 10-11 évvel ezelőtt az ezt a 2 komplett egységet szerelte be és mindkettőbe ROA37 vezérlő volt gyárilag.
Nem hinném hogy az akkori kapus nekiállt volna külön motort, mechanikát meg panelt guberálni, leakasztotta a polcról ezeket és beépítette.
Lehet gyárilag ez valami öszvér összerakás, az biztos hogy én olyan panelt tettem bele ami előtte is volt.

Ma megyek 16:00-ra melóba, lefényképezem de én így emlékszek.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 17, 2020 /
 
Hali!
Valakinek volt már szüksége ilyen végállás kapcsoló rugóra? Csak a rugó kellene BENINCA hoz, de azt hiszem hogy ez egységes. Mármint a rugó. Hol lehet ilyet szerezni/venni?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
5e, 6e, és az eredeti jó drágán...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Köszönöm! A jó drágát azt megtaláltam én is. Akkor jönni fog a saját kivitel.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
A rugó meg csak megoldható valahogy, de nekem pl. a porvédő gumit kéne pótolnom...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Ilyen porvédőre gondolsz?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Hasonló, de "kerekebb"...

Oval.JPG
    
(#) 444Tibi válasza uniman hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Borotvahabos vagy más megfelelő méretű pl. festékes spray kupakja, felhasítva?
Így a képről nekem ez ugrott be házilag, ha nincs kéznél éppen 3D nyomtató.
Ronda de úgyse látszik, a funkciót meg ellátja.

Amúgy oldalról meg alulról is nyitott vagyis sok portól nem véd, télen a hó meg úgyse megy a fogaskerékhez, felülről fedi a fogasléc.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2020
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
A porvédő funkciója ezesetbe nem a por kivédése a fő cél, hanem a rovarok és egyéb rágcsálók bejutását akadályozná meg , ami a vezérlés fő ellensége, mert amúgy a kapcsoló soha az életbe nem megy tönkre, hamarabb rohad le a rádugós kábelvég mint a mikrokapcsoló érintkezői.
Gondolom te is tapasztaltad a thor-nál, hogy saját ökoszisztémája van, sajna nice nem fektet túl nagy hangsúlyt erre, meg s van az eredménye, az újabb 220-as tolómotor vezérléseket már jobban beburkolják, kapcsolóüzemi tápot használnak, hogy megspóroljanak egy 7VA-es trafó vasát, ezzel nem kis hibalehetőséget vive a rendszerbe, de nem gond, majd lesz melónk, már meg is rendeltem ehhez való vezérlőic-ket aliról
(#) uniman válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
A rugó "redős" gumivédőjéről van szó, nem pedig a fogaskerék körüli "kupak"-ról...
(#) 444Tibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Itt vagyok, kissé el voltam havazva.
Uniman, benéztem... azt hittem a fogaskerék porvédőre gondoltál.

Zsoltee, itt a videó, a telefon vissza sem tudja adni akkorát ránt meg durran a kapun a lassítás funkció. Ki van véve csak a DIP soron visszakapcsoltam hogy elhidd. Így, legalábbis ennél a kapunál használhatatlan ez a pedig szuper funkció.
A képen pedig a gyári, THOR1500-as kapumozgató gyári motorja ami nem 600 ahogy mondtad hanem 350 wattos és gyárilag 12µF a kondija és a hozzá tartozó gyári vezérlő a ROA37.

Videót nem fogadja el, gondolom a mérete miat mert 12Mb, itt megnézhető, hangot tegyél rá, úgy "üt" .
Bővebben: Link Na milyet szól?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Szép nagyot csattan, és ez belülről jön a hang?
Pedig nem túl régi, ez már a fém burkolatos, ha jól gondolom, az elődje volt a 600W-os 30µF kondival, abba még ferrodolos kuplung szerkezet is volt beépítve a forgórészbe, nyomaték határolóként + ventilátoros hűtés.
Azt kéne megnézni, nincs-e nagy holtjátéka a csigahajtásnak, tehát nem a fogasléc-fogaskerék holtjátékra gondolok. ezt lehet érezni, ha megrángatod a kaput.
Akár ez is okozhatja a hirtelen fordulatszám változás miatt, ha irányt váltassz menet közbe akkor is így csattan?
üdv
(#) 444Tibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Menetközbeni irányváltásnál csendben van mert akkor érdekes módon nem motorfékez, nem lassít hanem hagyja kifutni kb. 1 másodpercig, majd elindítja ellenkező irányba.
Foocellába belépésnél nem próbáltam, lehet az mivel vészhelyzet, azonnal befékezi, holnap megnézem.
Szerintem semmi mechanikus baja nincs, aránylag gyors a motor, nehéz a kapu, és mint írtam, nagyon eltalálták a csapágyazását.
Ha kikulcsozom és picit meglököm a kaput, fél métert simán gurul, egy ujjal könnyedén tologatható csak a megindításhoz kell nagyobb erő.
Saccolni tudok csak, én pár mázsára tippelem a kapuszárnyakat de lehet bőven alátippelem, 80x100 zártszelvényekből vannak, telibe deszkázva, darabonként 4 méternél hosszabbak és 2,5 méter magasak. Lehet van 1 tonna is darabja.
A könnyű futás, a nagy tömeg lendülete és a satulassítás eredője a videón tapasztalható rántás és durva mechanikus terhelés.
Ez ellen a vezérlő szoftver írója tehetne, egy pár tized szekundumos lassítással, nem satuzással.

A videón látható hogy a teljes sebességről a lassított, szerintem negyed sebességre egyetlen pillanat alatt vált át.

Midegy mert ahogy jön a jó idő, át lesz alakítva kétmotoros egyvezérlősre, a 10 éve meglévő hibát, miszerint heti néhány alkalommal ellentétesen mozognak a szárnyak, nem lehet kiküszöbölni.
Mivel hiába közös a start-stop meg a foto, a két vezérlő azt nem tudja merre megy éppen a másik.
Társasház funkció nem játszik, elzárkóznak előle.
A kétmotoros vezérlő kizárja az aszinkron működést és van olyan amibe állítható a lassítás felfutási ideje is, olyat fogunk beépíteni.
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Ha a motorból jön ez a hang, akkor csak nem fasza valami, mert ez nem normális dolog.
A megrángatást bekapcsolt kuplungnál gondoltam, elvileg akkor is hallani kéne ezt a hangot, ugyanúgy mint amikor a kocsi futóművét vizsgálja a szerelő a feszítővassal.
Ha a társasház funkciót nem akarják akkor tényleg csak a 2 motoros vezérlés marad, hol van ez a kapu egyébként? már lehet, hogy kérdeztem? (milyen város)
(#) 444Tibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Pest megye Csömör telepules.
(#) 444Tibi hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Újabb gondom akadt.
A már ismert melóhelyemen 10 éve lett 5 kapunyitó telepítve, az utcai nagykapu és 4 garázs.
Namost a az akkori kapus emberke aki az egészet telepítette, kb. 2 éve eltűnt és fogynak a távirányítók, maga a család 6, a rokonok 7-8, a személyzet (szerény személyemet is beleértve) további 5 távirányítót használ. És néha elveszítik, elfogyott a tartalék pár darab távirányító.

Minden kapunál, ha jól nézem Kling KFUV1 különálló vevők vannak, képet csatoltam.
Rendeltem ehhez való 4 gombos távirányítót, és nem lehet feltanítani egyik vevőre sem egyik gombot se a 4 közül.
Már kezdtem bedilizni amikor a tulaj megemlítette hogy ő úgy emlékszik, a kapus ember mondta neki hogy ezek valami speciális kódolással működnek, csak ő tud majd pótlást adni távirányítóból. Viszont ő meg eltűnt ugye.

Ez létezik? Ha igen, hogyan lehetséges egy gyári adót, vevőt valami másra átállítani?
És ha valóban így van, hogyan lehet visszaállítani, vagy új távirányítót hozzáprogramozni a meglévő rendszerhez?

Ha ez nem lahetséges akkor szép mutatványnak nézek elébe, kell 5 darab egyforma vevő, azokat felszerelni a 5 kapura, és kell vagy 25 távirányító amiből 20 darabot azonnal fel kell tanítani az 5 kapura.

Ezt el szeretném kerülni, van valakinek ötlete, hogyan, milyen kódot változtatott meg a jóember 10 évvel ezelőtt, és ezt hogyan lehetne visszaállítani?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020

kfuv.jpg
    
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Hali!
Nézd meg az adót (és vevőt) milyen vezérlő van benne, abból okosabb leszel, ez a Lomexes műanyagdoboz "ződ" cetlivel nekem nem árul el semmit. (A vevő lehet mikrovezérlős, akkor nem leszel okosabb)
Gyanús, hogy az adóban HCS30x van benne, ha azt mondta az ember... A HCS-nél van egy gyártói kód, amit minden gyártó önmaga talál ki, emiatt a tök azonos hardverű távirányítók nem működnek más gyártókódú vevőhöz. Az univerzális tanítható távirányítók emiatt általában kiesnek, (kivéve ha már feltörték célirányosan az adott gyártó kódját - tudok ilyenről...)
Van egy kerülő út, ha sok távirányító van, ne kelljen kidobni, csak a vevőt kell cserélni, lehet beszerezni olyan (relés kimenű) vevőt, ami a HCS gyártói kódot-ugrókódot figyelmen kívül hagyja, nyilván ez bizonyos biztonság csökkenéssel jár, a rendszer "visszaminősül" nem ugrókódos módra ...
Ha a vevőben PIC mikrovezérlő van, esetleg megoldható a benne lévő szoftver cseréje...
Ha más távirányítót veszel, oda kell figyelni milyen frekvencián adnak, nyilván olyan frekivel kell mint a jelenlegi...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) lelkes amatőr válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 22, 2020 / 1
 
Első körben hívd fel a Kling céget, van rá esély, hogy segitenek. Kling Kft. 1106 Budapest, Gránátos u. 6. Tel.: (+36 1) 433-1666
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Valóban, a legegyszerűbb az eredeti gyártó megkeresése pláne ha még magyar is
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) 444Tibi hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Várjatok, lassabban, természetes szőke vagyok.
Tehát ha van egy (nem 1 hanem 5) tutira Kling gyártmányú vevő, és ez nem azonos a Kling gyártmányú ugyanígy kinéző vevővel..? Vagy mi? Nem értem.
Benne van a matrica hogy Kling, képről beazonosítottam, a képet elküldtem egy eléggé neves kapus cégnek hogy adjanak egy távirányítót hozzá.
Postafordultával jött a válasz mail,
Igen, ez valóban Kling de régi gyártmány, több mint 10 éves (ez is stimmel) és már csak egyetlenegy féle távirányító létezik hozzá.
Én megrendeltem és nem működik.
Ezt nem értem, ha Kling akkor ők nem fogják a tökugyanazt a hardvert 50 féle szoftverrel legyártatni, szerintem.
És ehhez 50 féle távirányítót. Hisz ebbe ők is belegabalyodnának pillanatok alatt, hogyan lehetne akkor megkülönböztetni 1 év múlva egy távirányító rendelésnél?

De mivel eléggé tök vagyok hozzá ezér hiszek nektek csak nem értem, most megyek fényképezni, ami a nagykapuba van vevőt.

Voltam múlt héten a Klingnél a Gránátos utcába, pechemre leltároztak, ezért rendeltem neten másik kapus boltból.
(#) Remci válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Vidd be hozzájuk a távirányítót és szerintem meg tudják nézni hogy milyen kódolású. Sok olyan távirányító létezik amik kinézetre,színre,szagra egyformának néznek ki,mégis más kódolással rendelkeznek. Mi is úgy szoktuk csinálni, hogy ha másik távirányítót kérnek, de abból több fajta létezik, akkor bevisszük a meglévőt az adott céghez és ott a kódolást ki olvassák belőle. Bár Kling-et nem szerelünk, de szerintem ők is meg tudják csinálni.
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
A megrendelt/nem működő távirányítót próbáltad rátanítani a vevőre?
Rátanítás nélkül csak egy "fadarab"...
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Termékvédelem (feltörés miatt), az egyik gyártó cégnél mostanában lesz gyártókód váltás...
Miért is gabalyodnának bele, egyszerűen csak dokumentálni kell ...
(#) 444Tibi válasza pipi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Aranyos vagy hogy ennyire hülyének nézel. Idézném magamat pár hsz-al feljebbről:
"Rendeltem ehhez való 4 gombos távirányítót, és nem lehet feltanítani egyik vevőre sem egyik gombot se a 4 közül."

Írtad:
"Termékvédelem (feltörés miatt), az egyik gyártó cégnél mostanában lesz gyártókód váltás...
Miért is gabalyodnának bele, egyszerűen csak dokumentálni kell ..."

Vagyis ha pár év múlva valaki akar venni egy elveszett távirányító helyett másikat, akkor hogyan kérjen?
Alvázszáma van a vevőnek, vagy hogyan érted a "dokumentálást"?
Valószínű tényleg hülye vagyok ezekhez de ezt nem értem. A számlával, vagy a használati utasítással, vagy honnan lehet majd évek múlva megtudni hogy melyik kóddal van éppen az otthoni kapunyitó szerelve? Ezt komolyan nem értem és nagyon megköszönném ha szájbarágósan elmagyaráznád.
(#) 444Tibi hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Mindenki állj..!
Vissza az egész.
Kész átverés.
Ma éjszakás vagyok, időm van, megnéztem mind az 5 vevőt, szétpattintottam a dobozokat.
Csak a nagykapué van Klinges matricával, a többi az nem, azok valami márkajelzés nélküli, sárga matricás belsővel. Pont a legkönnyebben hozzáférhetőt tette bele egy Klinges dobozba...? Ugyanaz a doboz méretre mindegyik, kívülről egyformák.
A másik 4 így néz ki, a linken van jóminőségbe lefotózva, tényleg PIC van bennük.
De viszont. így hogyan tudja halandó ember megtudni, hogy vajon ezek melyik cég gyármányai?
Lehet nem is Kling csak az egyiket olyan dobozba tette. És jól átvert.

Nem is lenne gond ha elérhető lenne az ember, vagy legalább megmondta volna milyen gyártmányok.
Biztosan azért titkolózott hogy csak tőle lehessen utána rendelni.

Ez kb. olyan mint amikor riasztóztam évekig és tucatszámra dobáltuk ki a központokat mert a T. beüzemelő kolléga megváltoztatta a mester kódot és aktiválta a telepítő kódot, amivel még nincs is baj csak ezeket NEM adta meg a tulajdonosnak hogy ha bármi van, csak őt hívják.
Csak évek után a telepítő ember meghalt, disszidált, messzire költözött elérhetetlenné vált stb. és amikor a tulaj kihívott minket hogy semmit nem akarna csak felszerelni még egy PIR érzékelőt, emiatt szemétre kellett dobni a központot mert nem lehetett semmit kezdeni vele.
Ezek nekem olyan gusztustalan dolgok.

Itt van a vevőkről kép
Következő: »»   69 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem