Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FTDI FT232RL hibák
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Bakman válasza wadember hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Itt: Bővebben: Link van egy doksi, ez kell neked?
(#) wadember válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Üdv! Nem kimondottan. Ez nekem is megvan én azt nem értem lehetséges-e hogy írásvédett az eeprom a chip-ben. Mert nagyon úgy viselkedik.
(#) bbalazs_ válasza wadember hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Mivel egy idoben hamisitottak, a gyarto a drivert megvaltoztatta, hogy ne mukodjon a klon, erre a hackerek is beszalltak, szoval lehet, ebben a háborúban vagy. Masikkal nem rossz?
(#) wadember válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Próbáltam másik IC-vel de az tuti hamisítvány volt, mert a Vendor ID 0000 a Product ID is 0000 volt. Ebben jók az azonosítók VID 0403 PID 6001 csak nem tudom átírni a stringet! A szoftverhez (diagnosztika) viszont kellene mert csak így ismeri fel sajátjaként. Most rendeltem pestről a TME-től 2db-ot remélem azok jók lesznek.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2017
(#) bbalazs_ válasza wadember hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Esetleg regebbi driverrel/iroprogival?
(#) Unfi válasza wadember hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
A VID,és PID azonosítókat át lehet írni!
Erre is van megoldás! Írtam üzenetet!
(#) fgabo hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Sziasztok!
A következőben kérnék segitséget. "örököltem" egy galletto 2 interfészt ami ft232rl szerelt és nem tudom telepíteni a drivert. Látni látja gép csak nem lehet telepíteni. A srác akitől van már próbálkozott és mivel át kell írni a csippet telepítéskor szerintem rosszul csinált valamit. Van erre megoldás vagy esetleg ha veszek bele új csippet ?
(#) Doky586 válasza fgabo hozzászólására (») Ápr 21, 2017 /
 
Oprendszer, hibaüzenet..?
LINK XP-n még működnek a régi és hamisított chipek is.
(#) fgabo válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Win xp de próbáltam már win 7 is. A windows nem talált illesztőprogramot kod 28. Látni látja FGTech de nem tudom telepiteni az interfész drivert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) fgabo válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Bővebben: képfeltöltés
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) djkoko hozzászólása Dec 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy kínai autó diagnosztikám (Delphi) másolat, egy IC elpukkant rajta.
Lehetséges, hogy FT232RL? Semmi írás, jel nincs rajta.
Köszönöm!
(#) Bakman válasza djkoko hozzászólására (») Dec 27, 2018 / 1
 
Ha a 15 és 16-os lábak az USB csatlakozó D+ és D- lábaira vannak kötve, akkor minden bizonnyal FT232RL IC-ről van szó.

FT232RL.jpg
    
(#) Lucifer válasza djkoko hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Idézet:
„Lehetséges, hogy FT232RL?”

Vagy annak egy kínai klónja:
https://hackaday.com/2014/02/19/ft232rl-real-or-fake/
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
(#) B.I válasza Unfi hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Sziasztok. Én is abba a problémába kerültem mint wadember . Kérhetnék én is egy kis segítséget? 2 modult rendeltem Hestore-ról, de mind a kettő ugyan úgy viselkedik ahogyan wadember leírta.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) proba válasza B.I hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Az ftdi oldalán van egy program amivel az általam vásárolt modul pidjét oda írom ahova akarom ( FT_prog ).A kinullázott változatot talán egy win driver 'készítette' ebből talán botrány is volt, ami miatt az ftdi kihátrált az ilyen módú felhasználó üldözés mögül.
(#) B.I válasza proba hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Azzal nincs problémám. A VID és a PID megfelelő, csak sajnos nem tudom a PID-et módosítani. Próbáltam az Mprog-al és az Ft_prog-al is. Mind két program azt mutatja hogy megtörtént az írás, de újra beolvasásnál az eredeti eeprom tartalom jelenik meg, mintha mis se történt volna. Próbáltam több különböző drivert is, mondjuk azt kerültem ami elméletileg téglává teszi, de az sem hozott változást.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) proba válasza B.I hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Épp az előbb módosítottam olyannyira, hogy ki is tiltott. Az FT_prog már nem is találja meg.
Átállításhoz talán a második sort használtam, az első csak tájékoztató jellegű. A beállításnál a mező szürke, amíg a szabályos ftdi van kiválasztva felette. Mihelyst azt átállítod customra , a pidet oda írod ahova akarod. Ugyan a kockából nem hagyott kijönni, de az újra programozás gombot megette. Most ott tartok, van egy hozzáférhetetlen azonosítójú de jó chippem.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) B.I válasza proba hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Én értem hogy mit mondasz De az én esetemben az van hogy hiába írok bármit a PID mezőbe és programozom fel, az FT_prog szerint sikeresen, nem történik semmi. Olyan mintha nem történt volna meg az írás.
(#) proba válasza B.I hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Cseréljünk, nekem most már van egy 404-es pidű panelem ( a WIN10 mondta, és én is azt írtam bele , ezért hiszek neki.) Sajna az illesztőprogramja is csak a 403-as eszi, lehet keresni hogy írjam vissza. A manuálban van olyan, hogy lehet az ftdi-vel levelezni ez ügyben, dehát annyit nem ér az egész.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) B.I válasza proba hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Sajnos ezzel nem lennénk előrébb
Itt van a számodra a megoldás csak neked nem 0000-s PID-et kell megadnod hanem 404-et
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2020
(#) proba válasza B.I hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Az FTDI honlapon találtam egy FT_INF nevű programot, azzal egy új telepítő infet generáltattam, eszközt eltávolíttattam az FTDI eltávolítójával, újra telepítettem a módosított inf-fel. Mostmár az FT_PROG ismét látta. Visszaírtam az VID-et, és megfogadtam ami jó azt nem piszkáljuk....
(#) B.I válasza proba hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Az FTDI eltávolítójáról légyszíves írj egy kicsit bővebben
(#) B.I válasza B.I hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Bocsánat az OFF-ért de megtaláltam. Sajnos ez sem segített a helyzetemen
(#) proba válasza B.I hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Jut eszembe, nekem szerintem hamis chippem van (ebay megesküszöm valódi...) Az akkor legújabb driverrel kb 50 jól küldött karakter után csak valami szabvány szöveget ismételgetett. Azóta a 2.12.28 verzióval jól működik. ( Valamiért az FT_PROG mégis megeszi, mert már a kimeneti lábait is bazirgáltam, most a pidet videt is átállítottam, majd vissza -) .) Amire figyelj, a beállítás csak ki-be dugás után lép életbe.
(#) B.I válasza proba hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Milyen beállításra gondolsz? A driver buherálás, vagy a PID és egyéb beállítások?
(#) proba válasza B.I hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Az FT_PROG által elkövetett beállítások, csak az eszköz ki be dugása után lépnek érvényre.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020

FT_PROG.jpg
    
(#) B.I válasza proba hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Sajnos ez sem működik már szinte mindent kipróbáltam (persze csak azt nem ami működik) Nekem valamiért nem is akarja a 2.12.28-as drivert feltenni, mindig hibára hivatkozik. A 2.10 amit tudok telepíteni vagy régebbit. Az FT_prog szerint megtörténik az írás, de a valóságban nem.
(#) B.I válasza B.I hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Ránéztem az USB kapcsolatra logikai analizátorral és azt vettem észre hogy szinte folyamatosan kommunikál a winnel az ft232. Ez miért lehet? Vagy ez természetes? Nem értek az USB kapcsolat lelki világához, de azért beillesztem a mérést hátha valakinek mond valamit. Itt a fájl
(#) proba válasza B.I hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Jut eszembe, milyen oprendszert használsz? Rendszergazdaként futtatod a programokat? Én már rég telepítettem, de volt olyan hardver, amit csak fejlesztő módban evett meg. Van olyan program, aminél külön kell választani telepítéskor, hogy ezt rendszergazdaként teszed. Volt olyan amelyik az ékezetes könyvtárnevet nem dijjazta a felmenők között sem. Amúgy az eszköz jól működik? ( TX-RX összekötve pár tíz byte visszajön rendesen?
(#) B.I válasza proba hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
A loopback teszt szépen megy rajta, de amúgy rendesen elvégzi a dolgát csak programozni nem bírom. Próbáltam már mindenféle képpen indítani a programokat, de sajnos nem segített. Nem cserélünk el egyet?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem