Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   949 / 1151
(#) kalmi.kalmi válasza afp hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Gyerekkorom bontott tranzisztorai !
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Van egy ilyen 7 szegmenses kielzőpanelem. Régebben kaptam, semmit se tudok róla. Vajon mi lehetett ez és mibe lehetett beépítve amiben mi célt szolgálhatott??
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Rosszabb minőségű képed nem volt? Ebből nem sokat lehet látni! A rossz felbontású képed is javítható, hogy legalább látni lehessen.Nem a szememmel van baj, most voltam vizsgálaton, 100 % a látásom mindkét szememre.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) kalmi.kalmi válasza vargaf hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Szerintem jók a képek. Milyen ic-k vannak a panelon ?
(#) kalmi.kalmi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Ezt a kijelzőt jól lehetne hasznosítani.
(#) vargaf válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 17, 2020 / 2
 
Ha jók a képek akkor olvassad le!
(#) kalmi.kalmi válasza vargaf hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 


4511 , 7474
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Az egyik típus, amiből 12 van a panelen:
Idézet:
„F 4511BPC
8044
INDONESIA”
És a másik típus, amiből csak egyetlen darab van a panelen:
Idézet:
„MALAYSIA
414A
SN74LS74AN”

Régebben érintgettem tápfeszt a panel különböző pontjaira, aminek hatására különböző betűket és számokat rakott ki a kijelzőkre...
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) vargaf válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Ezt az eredeti képről, amit az Udvari Zsombor feltett, javítás nélkül olvastad le?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) kalmi.kalmi válasza vargaf hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Kikövetkeztettem Az ic-k beazonosítására valóban gyenge a fotó. De látni, hogy egy kijelző panelról van szó és az azt meghajtó áramkörről.
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
De most már komolyan. Hányszor mondtuk én is, mások is szedd elő az adatlapokat, és megvilágosulsz. Olyan marha nehéz dolog?
Csak leírod az IC típusszámát, SN74LS74, és CD4511 és ha az aláhúzott típusszámra kattintasz, hozza is az adatlapot. Az egyik egy D típusú tároló, a másik egy BCD - 7 szegmenses LED meghajtó.
Mivel a csatlakozóhoz kevés vezeték megy multiplex vezérléssel. A tápfeszültség találomra való érintgetésével könnyen tönkre teheted az áramkört.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 17, 2020 / 2
 
Idézet:

Régebben érintgettem tápfeszt a panel különböző pontjaira, aminek hatására különböző betűket és számokat rakott ki a kijelzőkre...

Hatásos módszer a füst generátor tápfeszültség csatlakozási pont megtalálására!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Nem kell sokra gondolni, ha jól emlékszek, akkor max egy laposelem lehetett, amivel érintgettem... De ez már elég régen volt (legalább több, mint 5 éve), akkor még csak két krokodilcsipeszre kivezetett laposelemmel próbálkoztam, eléggé nem értettem még a dolgokhoz...
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Ha 5 éve érintgetted azóta már biztosan meggyógyultak az ic-k
(#) Udvari Zsombor válasza pucuka hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
De vajon hol használhattak egy ilyen panelt?
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Akár egy régi CNC gépen a 4 tengely helyzetének kijelzéséhez , vagy lehet hogy bármilyen gép bármilyen értékeinek kijelzéséhez ,ha nem találsz olyan kollégát aki ismeri ezt a konkrét tipusú áramkört az eredeti felhasználása örök homályban marad ....
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) Gobe54 hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Tisztelt fórumtársak! Keresem a képen látható IC (WF21061)adatlapját. Ezügyben a Gugli nem a barátom csak egy fa kugli bábu. Az is segítség, ha valaki felismeri a panelt ill. annak funkcióját.

WF21061-1.jpg
    
(#) pucuka válasza Gobe54 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Erősen gyanítom, hogy egy mikroprofesszor. Kevés alkatrész körülötte, egy kristály, egy piezo hangszóró, LED, néhány kondi. Cél mikrovezérlő, azért nem találsz semmit róla. Milyen készülékben volt? Talán többet lehetne mondani róla.
(#) Ge Lee válasza Gobe54 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Egy találat és még egy, de ezektől sem leszel előrébb.
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Szerintem valami bicikli riasztó lehet , az a fekvő fémhenger egy billenés érzékelőre hasonlít .
(#) pucuka válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Az könnyen meglehet, de ahhoz meg túl sok a kontaktus a csatlakozóban.
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Betáp-GND - index -indításgátló és a gyújtás blokkolás (ha benzinmotoros a bicikli)
(#) jakobm hozzászólása Márc 18, 2020 /
 
A kezem ügyébe akadt az alábbi feszültség/áram mérő analóg műszer,de típusra utaló jelzést nem látok rajta sehol.Valakinek nem ismerős az alábbi eszköz?
(#) Spaten válasza jakobm hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Jééé, ilyent még nem láttam, de a Ganz-EKM műszerek között lehet keresgélni. Szerintem ez kb 1960-körüli gyártmány lehet.

Keresgéltem, de nem találtam. Az EKM viszont biztos.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2020
(#) jakobm válasza Spaten hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Köszönöm,az EKM műszerek között megtaláltam.ALUNIV néven futott és a Magyar Néphadsereg használta a műszert.A gyártás éve 52-53 volt,érdekes mert a mutatós műszeren is ott a dátum de az 1954.
(#) bepa hozzászólása Márc 19, 2020 /
 
Ki tudja megmondani hogy ez mi lehet. Talán valami ívlámpa? A végén van egy banándugó kiszigetelve bakelittel. Elöl egy hártyavékony üveg mögött nagyon vékony szál középen, üvegszigeteléssel elszigetelve ami látszik is az üveglap mögött. Köszi előre is!
(#) kaqkk válasza bepa hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Van egy tippem : Gejgermüller számlálócső .
(#) bepa válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Hát igen eléggé gyanús, most hogy utánanéztem. Köszönöm.
(#) kadarist válasza bepa hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Inkább egy ionizációs kamrára hasonlít.
(#) Epu2 hozzászólása Márc 19, 2020 /
 
Üdv! Egy kelet-kínai 10W-os adapter IC-je kipurcant. Meghalt a tápszűrő kondija. (Ment is majd egy egész este.)Az IC jó szokás szerint jelöletlen, de a hasán van egy FT3281AB jelzés. 8 lábú. Tud valaki róla valamit? Vagy az áramkör visszarajzolásig nem is kíváncsiskodjak? Meg van már, de szalonképesen kéne megrajzolni.
Következő: »»   949 / 1151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem